ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    امتیازها
    8,230
    سطح
    61
    312
    کاربر انجمن

Question مشکل با کارت گرافیک لپ تاپ Vaio EB3MFX

سلام من یه وایو EB3MFX دارم که کارت گرافیکش 5650 ATI یک گیگابایتی هست. روی اون ویندوز 7 ارجینال Home Premium نصب بود. بالاخره بعد از 2 سال و نیم تصمیم گرفتم دلو به دریا بزنم و بیخیال ویندوز ارجینالش بشم. برای همین روش ویندوز هشت Enterprise ریختم. اما مشکلی که دارم اینه که نمیتونم با مدیا پلیر ویدئو پخش کنم. فقط صدا پخش میشه. برنامه های دیگه هم مثل Pot Player فقط اگر رندر کننده ویدئو رو تغییر بدم میتونه ویدئو پخش کنه و به صورت پیش فرض نمیشه.

آخرین درایو AMD رو هم از همین سایت گرفتم و نصب کردم اما کار ساز نیود. جالب اینجاست که در device manager برای درایور گرافیک اسم مایکروسافت میاد نه AMD یا ATI. برای همین فکر میکنم شاید درایور اصلا نصب نمیشه یا کار نمیکنه.

ممکنه راهنمایی کنید لطفا؟ لینک سایت سازنده رو هم گذاشتم اگه لازم شد.

http://esupport.sony.com/US/p/model-...?mdl=VPCEB3MFX

امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    شما نرم افزار km player و Gom player نصب کنید ..
    درایو کارت گرافیک که برای ویندوز 8 بهینه شده رو باید نصب کرده باشین .

در صورتی که اشکالات پا برجا بود به احتمال خیلی زیاد ریجستری ویندوز که شما نصب کردین مشکل داره
    امتیازها
    8,230
    سطح
    61
    312
    کاربر انجمن
    اون دوتا رو تست نکردم اما تست نکرده میتونم بگم اونا هم مشکل خواهند داشت.

من همون نسخه رو روی سیستم دسکتاپ خودم استفاده میکنم و مشکلی نداره. ویندوز نسخه ی اصل خود مایکروسافته. ایمیج از خود سایت مایکروسافت دانلود و رایت شده. برای همین به طور قطع میتونم بگم ایراد از ویندوز نیست.

درایوی هم که از سایت سخت افزار نصب کردم برای ویندوز 8 بهینه شده است.

امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    فیلم ها رو به غیر از مدیا پلیر با چه نرم افزاری اجرا کردین !؟

شما بهتر درایو کارت رو مستقیما از سایت amd بگیرید..
    امتیازها
    8,230
    سطح
    61
    312
    کاربر انجمن
    همونطور که گفتم با Pot player نرم افزارپخش ویدئوی ویندوز هشت هم کار نمیکنه. منظورم همونه که تو صفحه اسارت ویندوز هست.

امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    ویدئو پلیر ویندوز برخی از کدکهای لازم برای پخش فایلهای تصویری رو نداره به همن خاطر شما باید km رو نصب کنید .
    برو به این سایت پلیرو رو دانلود کن http://www.asandownload.com/software/entry/348 /
    حتما قبل از اون درایو کارت گرافیک برای ویندوز 8 رو از سایت amd دانلود و نصبکرده باشی .

اگر مشکل برطرف نشد که احتمالا برطرف میشه .. احتمال زیاد اشکال از خود ویندوز هست شاید زمان دانلود برخی از فایلها که مربوط به بخش تصاویر هستند خراب شده باشند !!

در حال حاضر گیم رو سیستم اجرا میشه !؟
    امتیازها
    8,230
    سطح
    61
    312
    کاربر انجمن
    دوست عزیز عذر میخوام اما فکر میکنم شما متن منو با دقت نخوندی. من از همین نسخه به راحتی روی سیستم دیگه دارم استفاده میکنم. روی لپ تاپ مشکل داره فقط. منم محدودیتای پلیر ویندوزو میدونم اما کلا هیچی پخش نمیکنه.

امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadsa نمایش پست ها
    دوست عزیز عذر میخوام اما فکر میکنم شما متن منو با دقت نخوندی. من از همین نسخه به راحتی روی سیستم دیگه دارم استفاده میکنم. روی لپ تاپ مشکل داره فقط. منم محدودیتای پلیر ویندوزو میدونم اما کلا هیچی پخش نمیکنه.
    خواهش میکنم ، عذر میخوام . متن ابتدی شما رو خونده بودم به دلیل فاصله افتاد تاپیک فراموش کردم که قبلا ویندوز در سیستم دیگری نصب کردین ، برای امتحان که شده مجددا ویندوز رو نصب کنید شاید در فرایند نصب اشکالی بوجود امده باشه .

چیزی که هست یا مشکل لپ تاپ شما سخت افزار هست یا نرم افزاری . ok
    اگر نرم افزاری باشه برای اجرا و پخش ویدئو 1- به درایو کارت گرافیک مربوط میشه 2- به سیستم عامل و کدکهای مربوطه ، در صورت مطمئن به سالم بودن نرم افزار سیستم هستید درنتیجه مشکل رو باید در سخت افزار جستجو کرد ..

از این فاصله بنده بیشتر ازاین نمیتونم کمکی کنم ، بهتره به افراد متخصص تر مراجع کنید تا به صورت حضورری لپ تاپ شما رو وارسی کنند.
    امتیازها
    8,230
    سطح
    61
    312
    کاربر انجمن
    بالاخره دلیل مشکل رو فهمیدم. به شکل واقعا مضحکی مدل کارت گرافیک من ویندوز 8 رو پشتیبانی نمیکنه. هم AMD و هم Vaio این رو ذکر کردن. مدل های قدیمی تر براشون داریور ویندوز 8 ساپورت اومده اما استثنائا برای مدل من درایور نیومده! همه کسانی که لپ تاپشون این مدل کارت رو داره این مشکلو دارن تا اونجایی که من فهمیدم. :-

امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadsa نمایش پست ها
    بالاخره دلیل مشکل رو فهمیدم. به شکل واقعا مضحکی مدل کارت گرافیک من ویندوز 8 رو پشتیبانی نمیکنه. هم AMD و هم Vaio این رو ذکر کردن. مدل های قدیمی تر براشون داریور ویندوز 8 ساپورت اومده اما استثنائا برای مدل من درایور نیومده! همه کسانی که لپ تاپشون این مدل کارت رو داره این مشکلو دارن تا اونجایی که من فهمیدم. :-
    چقدر تاکید کردم تشریف ببرید سایت amd درایو کارت رو دانلود کنید .... زمانی که مشخصات کارت رو بدین اگر درایوی برای ویندوز 8 بهینه شده باشه برای کارت شما معرفی میکنه در غیر این صورت متوجه خواهید شدکه کارت شما قابلیت ساپورت نداره .
    که شما فرمودین داریو کارت رو از سخت افزار دانلود کردین ! خدا خیرت بده .........به هر حال بالاخره متوجه دلیل مشکل شدین .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)