ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در دعوای سامسونگ و اپل، شما کدام طرفی هستید؟

رأی دهندگان
20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سامسونگ

10 50.00%
  • اپل

10 50.00%
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    امتیازها
    159,072
    سطح
    100
    8,370
    کاربر انجمن

Question در دعوای سامسونگ و اپل، شما کدام طرفی هستید؟

کمپانی های تولید کننده قطعات سخت افزاری و به خصوص تولید کننده فناوری، همواره با مشکلی به نام کپی برداری دست به گریبان هستند. اما کمتر دیده ایم که شرکتی با سماجت اپل، به دنبال گرفتن غرامت از شرکت های دیگر باشد. اپل و سامسونگ به نوعی یک ترکیب و پیوند در دنیای فناوری به وجود آورده اند و نام آنها در کنار یکدیگر بیان می شود و همواره محصولات آنها به صورت موشکافانه با یکدیگر مقایسه می شوند. اما به واقع شباهت در فناوری، سخت افزار و سیستم عامل دیده نمی شود و هر کدام ساز مخالفی می نوازند. پس دعوای آنها سر چیست؟

این اولین درگیری اپل با سایر رقبا نبوده ولی درگیری با سامسونگ بیش از حد معمول طولانی گردیده و به نوعی می توان گفت اپل همواره با چشمانی تیز بین محصولات سامسونگ را برای یافتن ردپایی از فناوری های اختصاصی خود رصد می کند. اپل پس از مدت ها فراز و نشیب در پرونده درگیری و ادعای کپی برداری، اپل موفق به دریافت نظر موافق هیئت منصفه، به غرامت 1 میلیارد دلاری خود نزدیک گردیده است. اما به واقع این غرامت به چه دلیلی از سامسونگ دریافت خواهد شد؟ آیا محصولات سامسونگ از فناوری مشابه با محصولات اپل استفاده می کنند؟ آیا محصولات سامسونگ از سخت افزار مشابه با محصولات اپل استفاده می کنند؟ آیا سیستم عامل این دو غول چراغ جادو، با یکدیگر یکسان است و کارایی مشابهی دارند؟

خبری که در این چند روز به شدت همه را به تکاپو انداخته و البته کاملا هم دروغ بوده، این است که سامسونگ ادعای اپل را یک بازی کثیف خوانده و برای پرداخت غرامت، اپل را به شدت به دردسر انداخته و مبلغ 1 میلیارد دلار را توسط سکه های 5 سنتی پرداخت کرده است. کل این مبلغ در 20 کامیون قرار گرفته و به کارخانه اپل ارسال گردید، و با این میزان سکه 5 سنتی نمی توان انتظار داشت تا یک بانک بخواهد آنها را درون گاوصندوق خود قرار دهد. همچنین در این خبر دروغین عنوان شده است که در حکم اجرایی پرداخت غرامت، هیچ قانونی وجود نداشته و اپل تنها به فکر دریافت غرامت خود بود و سامسونگ نیز از این کم حواسی اپل به خوبی استفاده کرد!
    با این وجود همچنان باید منتظر موش و گربه بازی اپل و سامسونگ بمانیم، اکنون در دعوای اپل و سامسونگ، شما کدام طرفی هستید؟!
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    با اینکه طرفدار تیم ملی هستم ولی سامسونگ رو انتخاب کردم!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    با سلام...
    به نظرم اپل انحصار طلبی را به اوج خود رسانده! واقعا دیگه شورش رو در اورده! این دعوا ها بی خودیه و داره تبدیل به یک رقابت ناسالم می شود!
    به نظر من هر دو طرف باید روی هم رو ببوسند و ماجرا را تمام کنند... مخصوصا اپل که مقصر تره...

امتیازها
    5,982
    سطح
    50
    301
    کاربر انجمن
    من طرف دار اپل هستم فکر نکنم سامسونگ بتونه در برابر اپل مقاومت کنه.
    امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    بلاخره ای دعوا با اختلاف 1 میلیارد $ بر -1 میلیارد دلار به نفع اپل تموم شد .
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    راستش من به سامسونگ رای دادم چون معتقد هستم اپل به دلیل انحصاری که در تولیدات خودش در زمینه نرم افزار و سیستم عامل دارد، نتوانسته درصد زیادی از بازار را به دست بیاورد. ولی سامسونگ به دلیل عدم محدودیت در استفاده از نرم افزار و سیستم عامل، تنوع بیشتری در محصولات خود دارد و با بودجه های مختلفی می توانید از سامسونگ خریداری کنید ولی از اپل نمی توان به همین سادگی محصولی را خریداری کرد!

به همین دلیل اپل به همین سادگی سامسونگ را درگیر کرده و البته از حمایت ارگان های مختلف در امریکا هم استفاده کرده. این جریمه در حالی اتفاق افتاده که اپل در دادگاه های دیگری غیر از کشور امریکا پیروزی کسب نکرده.
    امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته
    دعوای زشتی بود که اپل شروعش کرد!
    به نظرم یجور کم آوردن بود! رقابت سالم این نیست!
    اپل هم بسیاری از فناوری های شرکت های دیگر مثل نوکیا، مایکروسافت و... رو استفاده می کنه ولی هیچکدوم از این شرکت ها همچین کاری نکردند!
    سامسونگ شرکت خوبی است و محصولات با کیفیت و مناسب اقشار مختلف تولید می کند و همینطور مهمترین علت توسعه اندروید است!
    ...
    طبق پیش بینی ها تا اواخر سال 2013 ویندوزفون از iOS جلو خواهد زد(فروش). مهمترین علت هم نبود ایده بزرگ در آن است! اینترفیس ios مربوط به 5 سال پیش است. در حالی که اندروید نسبت به آن در نسخه 4 به بعد به روزتر است.

امید آخر...
    مطمئن بودم که من را تا محرم می بری

آبروی رفته ام را با نگاهی می خری

کاروان یاس و لاله خیمه زد در کربلا

خیمه سبز تو کو پس ای امید آخری؟

امتیازها
    524
    سطح
    10
    39
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    راستش من به سامسونگ رای دادم چون معتقد هستم اپل به دلیل انحصاری که در تولیدات خودش در زمینه نرم افزار و سیستم عامل دارد، نتوانسته درصد زیادی از بازار را به دست بیاورد. ولی سامسونگ به دلیل عدم محدودیت در استفاده از نرم افزار و سیستم عامل، تنوع بیشتری در محصولات خود دارد و با بودجه های مختلفی می توانید از سامسونگ خریداری کنید ولی از اپل نمی توان به همین سادگی محصولی را خریداری کرد!

به همین دلیل اپل به همین سادگی سامسونگ را درگیر کرده و البته از حمایت ارگان های مختلف در امریکا هم استفاده کرده. این جریمه در حالی اتفاق افتاده که اپل در دادگاه های دیگری غیر از کشور امریکا پیروزی کسب نکرده.
    با نهایت احترام
    هم با نظر شما موافقم هم مخالف
    به نظر من اپل به خاطر محصولات جدیدی که در راه داره می ترسه که الهام بخش محصولات جدید سامسونگ باشه و یه جورایی میخواد چشم سامسونگ رو بترسونه که حتی فکر یک نیم نگاه داشتن رو هم به محصولاتش نداشنه باشه و در حال حاضر هم رقیب جدیش سامسونگ هست.
    در عین حال می خواد دیگر برندها هم یک وقت یه سرشون نزنه که راه سامسونگ رو برن و در طراحی هاشون از اپل الگو بگیرن.
    بهتره از حق نگذریم سامسونگ در طراحی گوشی هاش و تبلت بد از روی طراحی محصولات اپل الگو برداری کرد. درسته که این شیوه کار همیشگی شرکت های کره ای و چینی است ولی این دفعه تا جایی سامسونگ پیش رفت که همین اواخر مدیران گوگل هم که میشه گفت یه جورایی از شریکای سامسونگ هم به حساب میان (چه در تولید گالاکسی نکسوس و چه اسنفاده اندروید) به طور رسمی از سامسونگ خواستند در محصولات جدیدش از طرح های اپل الگو نگیره (به زبون خودمونی کپی برداری نکنه).
    به هر حال من نه سر پیازم نه ته پیاز ! نه یکدونه از محصولات اپل رو خریدم ونه یک گوشی سامسونگ ولی اگر بخوایم خودمونی بهش بپردازیم هزار و یک دلیل مستند میشه پیدا کرد که سامسونگ این کار رو کرده ولی چون الان یک رقیب جدی شده و در عین حال محصولات جدید اپل هم در راهند اپل می خواد یک ضرب شصت نشون بده.
    به نظر من اپل یا شرکت های دیگه که نو آوریهای زیادی میکنن و در این راه سرمایه گزاری های کلان میکنند خیلی زودتر از اینها می تونستن علیه این شرکت های کره ای و چینی اقامه دعوا کنن ولی چون زیاد تهدیدی براشون محسوب نمی شدن هزینه های دادگاه و شکایت کشی براشون توجیهی نداشت ولی این عدم شکایت در گذشته، ار اونها ازاله حق نمی کنه.
    امتیازها
    1,159
    سطح
    18
    74
    کاربر جدید
    من به سامسونگ رای میدم
    چون به نظرم حتی اگه کپی هم کرده باشه بهتر از اصلش درآورده
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    آقا من طرفدار نوكيام - نميشه مارو هم بازى بدين؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع