سلام دوباره. اخیرا (همین امروز :-)) wsl رو رو سیستم نصب کردم ورژن دو. و همچی خوب پیش رفت ولی دیدم آی پی wsl با آی پی سیستم فرق داره! اصلا subnet mask شبکه فرق داره! خب منم میخواستم دسترسی مستقیم داشته باشم به کارت شبکه. چیکار کردم؟ hyper v رو فعال کردم و بعدش رفتم تو بخش nic های مجازی کارت شبکه wsl رو مستقیم وصل کردم به کارت شبکه کامپیوتر. خب مشکلی نداشت. الان سیستم مثل باقلوا کار میکنه ولی یه مشکلی هست من رو سیستم ld player رو داشتم و روش برنامه هایی رو مثل بازی نصب میکردم که نیاز داشت به key maping! چون اگه نیاز نداشت میتونستم خود اندروید رو روی hyper v نصب کنم. بگذریم وقتی ld player رو وا کردم گفت مجازی سازی فعال نیست؟؟!!! مجازی سازی فعال بود حتی از تسک منیجر و هم از نرم افزار مخصوص ای ام دی چک کردم فعال بود ولی بعد فعال کردن hyper v اینجور شد! و در کمال تاسف یه کار ویژه داشتم با اون که از دست رفت (باید بین 8:59 و 9:00 لاگین میکردم تو یه بازی تا بهم یه کارکتر رو میداد ولی نشد خخخخخ) بگذریم از اطلاعات بی مورد حالا چیکار کنیم اگه hyper v فعال نباشه wsl لنگ میمونه! و اینم بگم طبق سرچ ها انگار فقط فعال کردن hyper v این مشکل رو ایجاد میکنه! خب کسی از دوستان میدونه چطور این مشکل حل بشه؟ آخه به هردوش نیاز دارم :-(