درود
دوستان یه مشکلی با سیستم دارم که یکمی هم عجیبه.
تو بازی need for speed heat برای بعضی اتفاقات مثلا پلیس که وارد بازی میشه یا وارد رکورد زنی‌ها و مواقعی که یه اتفاقی میخواد بیوفته بازی شروع به فریز کردن های لحظه ای میکنه و بعدش دوباره بازی روان اجرا میشه...
این مشکل تو مانبتور خودم که رزولوشن تصویر 1024*1280 هست بسیار زیاده و رو مخ میره واقعا با یه مانیتور fhd با رفرش ریت 60 هرتزی تست کردم این مشکل نداشت و رو تنظیمات گرافیکی الترا با v-sync رو 60 فریم قفل بود بازی بدون کوچکترین مشکل 3روز بازی اجرا کردم برای اطمینان...
اما در مانیتور خودم رزولوشن 1024*1280 با رفرش ریت 75 هرتز با v-sync رو همون 75 فریم قفله ولی مکرر فریز میکنه حتی رو حالت گرافیکی low هم که رم گرافیک 1گیگش درگیر میشه این اتقاق میوفته و فرقی نداره تو موضوع!
آیا میتونه بخاطر رزولوشن نامناسب مانیتور باشه یا باگ بازی یا کرک یا هرچیز دیگه ای هست کسی به این مشکل برنخورده؟
ضمن اینکه تو هر دو مانیتور چه fhd چه مانیتور خودما بعضی مواقع وسط خیابون تو بازی هم چمن و درخت چه زیاد میشه که با تغییر حالت گرافیک یا ریست کردن بازی برطرف میشد.
برای برطرف شدن مشکل مانیتور خودم درایور گرافیک رو که خود ویندوز 10 آپدیت کرده بود و نصب کرده بود رو با درایور رسمی amd تعویض کردم بدتر شد مشکل و باز با ddu پاک کردم و مجدد از ویندوز آپدیت دانلودش کردم.
سایر درایورها هم از طریق ویندوز آپدیت به آخرین ورژن بروزرسانی شدن.
فقط هم در این بازی این مشکل رو دارم تو بقیه بازیا کاملا اوکی هست.
مشخصات سیستم
cpu: intel i7 4770k
main: z87-a
ram: g-skill rip jaws 1600 cl9 8GB*2
vga: rx580 nitro plus
psu: green 685b