باسلام.
بعداز رفتن ب منزل جدید وگرفتن اینترنتadsl متوجه شدم که بارفت وامد همسایگان در راهرو‌و اسانسور، اینترنت قطع میشود،و اکثرا هم باید یبار مودم خاموش روشن کرد تادرست شه.
کلی دوندگی و وقت وهزینه گذلشتم برااین مشکل.اما.....
بخوام دقیق توضیح بدم، در اپارتمان ما(۱۰واحده) کابل تلفن ساختمان که وارد ساختمان وجعبه تقسیم میشه. من بخاطراینکه مطمئن شم مشکل از سیم کشی داخلی هست یانه، مودم رو بردم پایین وهمونجا که سیم مادر مخابرات وارد اون جعبه تقسیم میشه،بردم تا اونجا واز سرخط تست کنم. که اونجاهم دیدم این مشکل قطعی زمانیکه کسی میادو میره بازپیش میاد ک علتش،حالا یا از اسانسوره یا روشن خاموش شدن چراغ راهروها. همون قسمت هم ۳تا دستگاهم هست که مال سنسور چراغ راهروها(روشنایی خودکارباعبور افراد)،واحتمالا ایفون تصویری،.... هست. که من ابتدا فکرمیکردم یااین دستگاهااندیا اسانسور که روی خط تلفن نویز میندازن. اما انگار دراشتباه بودم.چون
چندروز پیش گفتم ازمخابرات اومدن، ویه سیم جدا ومختص واحد ما،اونهم، ازبیرون ساختمان ومستقیم از پست مخابرات که دورازین سیمکشیهای ساختمونمونه اومدن وکشیدن، اونهم با یه کابل باکیفیت.
وبعدحتی اون سرسیم جدیدرو بدون اتصال ب پریزتلفن، مستقیم ب مودم زدم،اما متاسفانه بازهم موقع حرکت اسانسور این مشکل قطعی پیش میاد.! تنهافرقی که کرده،اینکه باهرقطعی نت بعد چندثانیه اتومات وصل میشه دوباره.
لازم ب ذکراست که مودمم نو وخوب است وبایه مودم دیگه هم که تست کردم همین مشکل بود. اسپیلیتر هم دارد.شرکت اینترنتم مال پارس هست.
واقعا ممنون میشم کمکم کنید،سپاس