با سلام
من بتازگی یک سیستم گرفتم. ASUS H110M-C,INTEL G4400,4GB DDR4 KINGSTONE . ویندوز 7 را نصب کردم. بعد از بوت شدن دیدم که موس و کیبورد یواس بی کار می کنند اما هیچ نوع حافظه یواس بی شناسایی نمی شود. چند مدل مختلف یواس بی فلش و یک هارد اکسترنال یواس بی رو که همگی روی لپتاپ شناسایی می شوند، امتحان کردم، هیچ کدوم شناسایی نشدند. از آنجایی که این سیستم مورد بحث درایو نوری نداره هیچ راهی برای نصب درایورها وجود نداره. در واقع یه چرخه بی پایانه، برای کار کردن یواس بی باید درایورها نصب بشن، برای نصب درایورها باید فایل اونا رو از راه یواس بی به هارد دیسک منتقل کنم. فکر کردم شاید از راه سیستم عامل های لایو که رو یواس بی بارگزاری می شوند درایورها رو به هارددیسک منتقل کنم. ناگفته نماند که تا قبل از بوت شدن ویندوز یواس بی ها شناسایی می شوند و قابل استفاده هستند. یک فلش "knoppix" تهیه کردم که لپتاپم براحتی با آن بوت میشه ام این سیستم جدید تا یه جاهایی پیش میره اما بعد گیر میکنه و "knoppix" بالا نمیاد. خودم فکر می کنم همون مشکلی که "windows 7" با این سیستم داره "knoppix" هم داره. یه سیستم عامل لایو دیگه هم امتحان کردم باز هم به جایی نرسیدم. تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که هارد دیسک رو به یه سیستم دیگه وصل کنم و درایورها رو بریزم روش. البته تو گوگل سرچ کردم دیدم این مشکل فقط برای من پیش نیومده و کسانی دیگه هم این مشکل رو داشتن. ولی هیچ راه حلی پیدا نکردم.
به نظر شما راه دیگه ای هم هست ؟
سپاس