سلام به دوستان عزیز.
بنده یک عدد سیستم ورک استیشن رندرینگ حرفه ای دارم که میخوام پردازنده اش رو اورکلاک کنم. اول از همه مشخصات سیستم رو براتون میذارم :
.
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SYSTEM_INFORMATION.jpg
مشاهده: 356
حجم: 79.8 کیلو بایت
.
این سیستم رو زمانیکه پارسال خریدم خود شرکت فروشنده بصورت حرفه ای اورکلاکش کرده بود و همونطور که در فاکتور می بینید پردازنده که تا 3.9 میره رو تا 4.5 اورکلاک کرده بودن، اما وقتیکه امسال برای تعویض دو تا از قطعات دوباره سیستم رو براشون فرستادم، بعد از تعویض و ارسال دیدم دیگه اورکلاک نداره و الان تا همون 3.9 میره.
با توجه به اینکه بنده طراح گرافیک و معماری هستم و هیچ تخصص و اطلاعاتی در مورد اورکلاک ندارم آیا میشه با استفاده از نرم افزاری مثل نرم افزار AI Suite II و قسمت TurboV EVO که پیشنهاد سازنده مادربوردم هست بصورت اتوماتیک یه اورکلاک استاندارد و پایدار داشته باشم؟
توجه کنید که این سیستم 24 ساعت و 7 روز هفته روشن هست و اکثرا 24 یا 48 ساعت زیر بار رندر و پردازش 100 درصده. بنابراین میخوام یه اورکلاک انجام بدم که هیچ صدمه ای به سیستم نزنه و در دراز مدت هم پایدار باشه.
ضمن اینکه امکان ارسال سیستم به شرکت فروشنده برای اورکلاک توسط خودشون هم نیست و تنها راه اینه که خودم اگه تونستم انجام بدم. پردازنده یه کولر قوی هم داره.
ممنون میشم بنده رو در این باره راهنمایی کنید.