ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    110
    سطح
    2
    0
    کاربر جدید

Unhappy منتظر Skylake بمونم یا خیر؟

دوستان بنده با Android Studio برنامه نویسی می کنم و میدونید که قدرت زیادی رو طلب میکنه...
    من نمیتونم زود به زود سیستم جدید خریداری کنم ($) و الان هم بعد از 6-7 سال میخوام سیستم جدید بگیرم. پس میخوام سیستمی بگیرم که حالا حالا ها ازش کار بکشم

قصد خرید یک سیستم جدید داشتم با مشخصات زیر:
    Mainboard: ASUS Z97-K
    Processor: intel core i7-4790k
    Memory: G.Skill Trident X 2x8 GB @2400Mhz CL10 DDR3
    Psu: unknown
    قیمت سخت افزار های بالا حدود 2 تومنی میشه که بیشتر نمیخوام خرج بشه بابت این ها؛ به تازگی یک SSD سامسونگ 850 evo گرفتم و هارد هم دارم که از سیستم فعلیم بر می دارم؛ کارت گرافیک هم از مجتمع استفاده می کنم ( اگه به نظرتون این انتخاب اشتباه است بگین )

حالا سوال من اینه که:
    سخت افزار فوق رو خریداری کنم یا اینکه با توجه به نزدیک بودن به ارائه Skylake صبر کنم؟( خودم وسوسه شدم که صبر کنم با توجه به نکته ای که اول گفتم)
    اصلا رقیب 4790k از نسل skylake کی به بازار میاد؟ نقشه اینتل برای ارائه اون چی هست؟
    ممنون میشم دلسوزانه نظر بدین...

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوست عزیز به انجمن سخت افزار خوش آمدید.لطفا با شیلتر شکن هم پست ندید.
    قیمت اون سه قطعه در بالا نزدیک 2 نمیشه بلکه احتمالا بیشتر میشه چون فقط CPU و مادربرد شما چیزی در رنج 1650 هستش.حالا پاور و رم بماند.خانواده SKYLAKE در سال بعد به طور کامل لانچ خواهد شد و برتری های زیادی به نسبت Broadwell دارد و شما باید به فکر مادربردهایی با چیپست های خانواده 100 باشید.در این خانواده میتونید هم از DDR4 استفاده کنید و هم DDR3 اما بهتره که DDR4 باشد.با این تفاصیر هزینه شما خیلی بالاتر خواهد رفت و زمانی هم که باید صبر کنید بیشتر خواهد شد!به نظر من منطقی است که از نسل Broadwell یا حتی HASWELL خریداری کنید.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    دوست عزیز به انجمن سخت افزار خوش آمدید.لطفا با شیلتر شکن هم پست ندید.
    قیمت اون سه قطعه در بالا نزدیک 2 نمیشه بلکه احتمالا بیشتر میشه چون فقط CPU و مادربرد شما چیزی در رنج 1650 هستش.حالا پاور و رم بماند.خانواده SKYLAKE در سال بعد به طور کامل لانچ خواهد شد و برتری های زیادی به نسبت Broadwell دارد و شما باید به فکر مادربردهایی با چیپست های خانواده 100 باشید.در این خانواده میتونید هم از DDR4 استفاده کنید و هم DDR3 اما بهتره که DDR4 باشد.با این تفاصیر هزینه شما خیلی بالاتر خواهد رفت و زمانی هم که باید صبر کنید بیشتر خواهد شد!به نظر من منطقی است که از نسل Broadwell یا حتی HASWELL خریداری کنید.
    امیر جان Skylake خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو می کردیم میاد ! :((
    مرداد همین امسال میاد ! به سال آینده هم نخواهد کشید ! آواژنگ هم گفته بردهای سری Z170رو از مرداد توی بازار پخش می کنه !
    کد:
    http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/launch-date-of-intel-core-i7-6700k-and-core-i5-6600k-skylake-s-revealed/
    کد:
    http://avajang.com/NewsItem.aspx?NewsID=115
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    البته اون موقع یه مقدار زیادی از نظر قیمت حباب داره وخریدش به نظر من توجیه منطقی نداره حداقل تا2-3 ماه پس از عرضه در بازار چون قطعا 20 درصد قیمتش میشکنه.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    امیر جان Skylake خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو می کردیم میاد ! :((
    مرداد همین امسال میاد ! به سال آینده هم نخواهد کشید ! آواژنگ هم گفته بردهای سری Z170رو از مرداد توی بازار پخش می کنه !
    کد:
    http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/launch-date-of-intel-core-i7-6700k-and-core-i5-6600k-skylake-s-revealed/
    کد:
    http://avajang.com/NewsItem.aspx?NewsID=115
    والا من طبق گفته های خودشون گفتم :) البته طبق همین لینک ابتدا فقط 2 مدل 6700 و 6600 لانچ خواهند شد فقط.هرچند باقی مدل ها هم کمی بعد لانچ خواهد شد.ترمز اینتل رو هم نمیشه کشید که!
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    بارها گفته شده از عنوان های مناسب برای زدن تاپیک در بخش خرید و فروش استفاده کنید
    هنوز broadwell وارد ایران نشده , شما منتظر skylake هستی!!
    حالا که مشخص شد کی عرضه میشه , وضعیت تاپیک شما چی میشه؟؟؟
    ایا بهتر نبود در بخش سولات و مشکلات سخت افزاری قبل از خرید , جهت رفع هر گونه ابهام , پست یا تاپیک ایجاد میکردید؟!
    تاپیک شما یک هفته باز هست , بعد از یک هفته , بسته و دیگه باز نخواهد شد.
    تغییرات صورت گرفته در نسل skylake , شامل افزایش کارائی IPC و دستورالعمل های جدید هست

امتیازها
    2,642
    سطح
    31
    36
    کاربر جدید
    به نظر من صبر کن بیاد، منم منتظر skylake هستم برای ارتقا
    چیزی که توی خبرها خوندم میگن گذر به skylake مثل گذر از pentium به core2 هست
    البته چیزی که میدونم اینه که توی قدرت محاسباتی cpu شاهد بهبود فاحش نخواهیم بود
    ولی پردازنده گرافیکی ارتقا خوبی داشته
    و از همه مهم تر چیپست جدید و حافظه ddr4
    چیپست z170 از ddr3 و ddr4 همزمان پشتیبانی میکنه، ولی مادربردهایی که معرفی شدن ddr3 رو پشتیبانی نمیکنن
    و همچنین قابلیت quad-channel رو هم نداریم و مثل قبل dual-channel هستن
    تا جایی که یادمه دو سری پردازنده 6600 و 6700 امسال عرضه میشه و بقیه مدل ها میره برای 2016
    اینتل روی برادول سرمایه گذاری زیادی نکرد و فکر نمکنم اصلا وارد بازار کشور بشه
    از لحاظ قیمت پردازنده Broadwell Core i7-5775C با قیمت 460 دلار عرضه شد که در صورت ورود به کشور و ثبات قیمت به نظرم 1,500 میشه
    و متاسفانه قیمت بالایی رو شاهد هستیم
    از قیمت skylake هنوز چیزی گفته نشده ولی اگه انقدر افزایش داشته باشیم واقعا زیاده
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)