درود پوزش میخواهم نمیدانستم عنوان را به پارسی دقیقا چگونه بنویسم.
من برای تبلتم Acer Iconia A1 811 هشت اینچ یک Stylus Wacom Bamboo pen Solo خریداری کردم برای نقاشی و چرک نویس و نکته برداری. تبلتم صفحه خازنی نسبتا خوبی دارد و روان هست و با دست عملکرد خوبی دارد ولی با stylus ام مشکل دارم گویا صفحه تبلت برای این قلم زیاد مناسب نیست و گیر میکنه و باعث میشه که نشود روان و درست نقاشی و متنی نوشت.

من همین قلم را با ipod touch ام تست کردم و عجیب روان کار کرد! متوجه شدم که صفحه اپل صیقلی تر و روان تر هست و باعث می شود که لاستیک سر قلم راحت و روان حرکت کند ولی برای تبلتم این چنین نیست!

Stylus من از سر Rubber لاستیک ای استفاده میکنه و یکی از به نام های قلم های تبلت هست!

من رفتم یک سلفن کشیدم بر روی تبلتم و مقداری روغن مایع با دستمال روش پخش کردم و هم چنین نوک قلمم هم کمی روغنی کردم و دیدم که قلم بسیار روان بر روی تبلت حرکت میکند و توانستم در برنامه Autodesk Skechbook نقاشی بکشم ولی بعد از مدتی کار اثر روغن از بین رفت و دوباره قلم کند شد.

از طرفی هم در اینترنت بعد از این کار متوجه شدم که با سر های لاستیکی این کار را میکنند و قلم فارادی در مورد این موضوع نوشته بود و در مقابل این آن ها از پارچه استفاده می کنند که روان هست و مانند لاستیک نیست من تست کردم روی سر قلمم پارچه امتحان کردم ولی پارچه ساتین لازم هست و کلا عملکرد خیلی خوبی ندارد.

پرسش من این هست که محافظ صفحه ای موجود هست که بر روی صفحه نمایشم بگزارم که سطحی صیقلی و روان داشته باشد و حالتی مانند صفحه اپل ایجاد کند تا سر لاستیکی قلم من گیر نکند و روان حرکت کند تا من بتوانم از این قلم که امروز خریداری کردم استفاده بهینه کنم. اگر روش دیگری هم میدانید بگوش هستم. شور بختانه در اینترنت نقدی در مورد این موضوع نبود که قبل از خرید به این مشکل بر بر خورد نکنم!

با سپاس.