ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    29
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید

راهنمایی برای خرید سیستم بدون مانیتور تا 3000 تومن

دوستان سلام.

از استاتید و دوستان میخوام راهنمایی کنن که من با مبلغ 3000 تومن برای کارهای گرافیکی و انجین گیم

چه سیستم رو پیشنهاد میدن ، البته بیشتر مد نظرم این هست که i5 باشه و رم هم برام مهم بیشتر از 8

باشه مثلا 16 حالا کلا میخوام دوستان پیشنهاداتشونو بهم بگن تشکر.
    امتیازها
    450
    سطح
    8
    38
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jahromi نمایش پست ها
    دوستان سلام.

از استاتید و دوستان میخوام راهنمایی کنن که من با مبلغ 3000 تومن برای کارهای گرافیکی و انجین گیم

چه سیستم رو پیشنهاد میدن ، البته بیشتر مد نظرم این هست که i5 باشه و رم هم برام مهم بیشتر از 8

باشه مثلا 16 حالا کلا میخوام دوستان پیشنهاداتشونو بهم بگن تشکر.
    با سلام بر شما. ورود شمارو به انجمن سخت افزار خوش آمد میگم.
    آیا شما قصد اورکلاک رو هم دارید؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام جناب جهرمی عزیز ! سال نو بر شما مبارک ! انشاء الله سال خوبی داشته باشید و به فروم سخت افزار هم خوش آمدید ! @};-
    نسبت به کاربردتون بودجتون کمه برادر ! رم 16 گیگ نمی تونید ببندید !
    منظورتون از انجین گیم ، بازی سازی هست ؟!
    کار گرافیکی هم براش مثال بزنید که با چه نرم افزارهایی کار می کنید تا بهتون دقیق تر بگم !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/04/13 در ساعت 18:22

امتیازها
    29
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    تشکر فراوان از خوش آمد گوییتون ، خوشحالم که در انجمنی هستم که دوستانی مثل شما درش هستن.

والا انجین بله انجین گیم آنریل و کار با افتر افکت البته میخوام نسبتاً خوب کار کنه چون بالاخره اگر بخوایم

خیلی راحت با این نرم افزارها کار کنیم باید بیشتر از 5 - 6 تومن هزینه کنیم.

اورکلاک هم نه نمیخوام انجام بدم دوست من.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jahromi نمایش پست ها
    تشکر فراوان از خوش آمد گوییتون ، خوشحالم که در انجمنی هستم که دوستانی مثل شما درش هستن.

والا انجین بله انجین گیم آنریل و کار با افتر افکت البته میخوام نسبتاً خوب کار کنه چون بالاخره اگر بخوایم

خیلی راحت با این نرم افزارها کار کنیم باید بیشتر از 5 - 6 تومن هزینه کنیم.

اورکلاک هم نه نمیخوام انجام بدم دوست من.
    خواهش می کنم و باعث افتخاره که بتونیم کمکی کنیم به دوستان عزیزمون به ویژه هم استانی های عزیز خودم ! :x
    خب خوشحالم که خودتون به این قضیه واقف هستید و تقریباً بودجه برای یک سیستم مناسب رو برای کاربردتون گفتید ! بودجه 3 تومن هم کمه واقعاً !
    تا چه میزان امکان افزایش بودجه دارید ؟!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/04/13 در ساعت 20:27

امتیازها
    450
    سطح
    8
    38
    کاربر انجمن
    دوست عزیز من این سیستم رو پیشنهاد میدم البنه یکم از بودجتون بالاتر زد.
    اساتید هستن منتظر نظرات اون بزرگواران هم باشد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 123.png
مشاهده: 58
حجم: 14.2 کیلو بایت
    امتیازها
    4,390
    سطح
    42
    42
    کاربر جدید
    برای افتر افکت که یه سیستم سه تومنی کاملا جواب گوست ، اما برای unreal یا UDK انتظار بالایی نمیشه داشت. با این همه به عقیده من شما اگر برای کار تو این زمینه جدی هستید ، یه سیستم آینده نگرانه بگیرید که بعد ها بتونید ارتقا بدید . نظر ها با هم متفاوت ، مثلا من حاضرم یه I7 الان به بندم با یه گرافیک به نسب ضعیف تر، و بعد ها یه گرافیک خوب بخرم. به عنوان مثال . اما چیزی که برای شما خوب باشه
    من معتقدم فعلا میتونید
    مادربرد : اگه چند روز قبل بود قطعا میخواستم تو z87 پیشنهاد بدم، قطعا یا z87x ud3h رو میگفتم از گیگا و یا d3h ... اما امروز با تحقیقی که کردم هرچند هنوز معتقدم که توی پرفورمنس d3h هم سطح
    ASRock Z87 Extreme 4 اما خوب به نسبت P/P اگه حساب کنیم خدایش برد بهتریست. به علاوه که تامز هاردور هم اونو اسمارت بای دونسته. 580 هزار تومن قیمت اینه
    سی پی یو : Intel Core i5-4670K که قیمتی حدود 700 هزار تومن داره رم : من معتقدم برای کار با انجین ها، نرم افزار های ادیت ویدیو و اسپیشال افکت مثل نوک و افتر افکت ، یا نرم افزار های 3دی رم باید 16 باشه . حالا یه عده احتمالا منو باز خواست میکنند که همخوانی وجود نداره ، اما من به تجربه کارم تو این زمینه به شما به قاطعیت میگم که تاثیرشو احساس خواهید کرد.
    Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 این پیشنهاد رم منه حالا باز شرایط خودتون رو در نظر بگیرید که آیا میتونید 300 هزار تومن افزایش بودجه بدید یا خیر اما به عقیده من ارزش داره. و این هم 700 در میاد.
    گرافیک : اگه بتونید R9 270 X رو بخرید که فبها و عالی میشه. اما اگه نشد و دیدید بودجه اجازه نمیده 650 TI BOOST بگیرید. حالا برندشم زیاد فرقی نمیکنه به خاطر علاقه شخصی من گیگا رو ترجیح میدم . تو هر دوتا کارت بالا موفق بوده هم فرکانس کورش خیلی خوب بوده و هم کولینگ و هم مصرف برق و افیشنسی.

تا اینجا 2600 . پاور هم حدود 180 -190 میشه.من SSD فعلا لازم نمیبینم. دی وی دی درایو هم سامسونگ که 50 تومن. هارد هم که اگه بتونید سیگیت خریداری کنید عالیه نشد که وسترن . همون سیگیت یه ترا هم با 190 تومن میشه در مجموع 3 میلیون . کیس هم که دوستان گفتند. البته یه فن هم نیاز دارید که اونم با نهایتا 120-40 یه فن خوب میتونید تهیه کنید. پیشنهادم هم برند enermax .
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehral نمایش پست ها
    برای افتر افکت که یه سیستم سه تومنی کاملا جواب گوست ، اما برای unreal یا UDK انتظار بالایی نمیشه داشت. با این همه به عقیده من شما اگر برای کار تو این زمینه جدی هستید ، یه سیستم آینده نگرانه بگیرید که بعد ها بتونید ارتقا بدید . نظر ها با هم متفاوت ، مثلا من حاضرم یه I7 الان به بندم با یه گرافیک به نسب ضعیف تر، و بعد ها یه گرافیک خوب بخرم. به عنوان مثال . اما چیزی که برای شما خوب باشه
    من معتقدم فعلا میتونید
    مادربرد : اگه چند روز قبل بود قطعا میخواستم تو z87 پیشنهاد بدم، قطعا یا z87x ud3h رو میگفتم از گیگا و یا d3h ... اما امروز با تحقیقی که کردم هرچند هنوز معتقدم که توی پرفورمنس d3h هم سطح
    ASRock Z87 Extreme 4 اما خوب به نسبت P/P اگه حساب کنیم خدایش برد بهتریست. به علاوه که تامز هاردور هم اونو اسمارت بای دونسته. 580 هزار تومن قیمت اینه
    سی پی یو : Intel Core i5-4670K که قیمتی حدود 700 هزار تومن داره رم : من معتقدم برای کار با انجین ها، نرم افزار های ادیت ویدیو و اسپیشال افکت مثل نوک و افتر افکت ، یا نرم افزار های 3دی رم باید 16 باشه . حالا یه عده احتمالا منو باز خواست میکنند که همخوانی وجود نداره ، اما من به تجربه کارم تو این زمینه به شما به قاطعیت میگم که تاثیرشو احساس خواهید کرد.
    Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 این پیشنهاد رم منه حالا باز شرایط خودتون رو در نظر بگیرید که آیا میتونید 300 هزار تومن افزایش بودجه بدید یا خیر اما به عقیده من ارزش داره. و این هم 700 در میاد.
    گرافیک : اگه بتونید R9 270 X رو بخرید که فبها و عالی میشه. اما اگه نشد و دیدید بودجه اجازه نمیده 650 TI BOOST بگیرید. حالا برندشم زیاد فرقی نمیکنه به خاطر علاقه شخصی من گیگا رو ترجیح میدم . تو هر دوتا کارت بالا موفق بوده هم فرکانس کورش خیلی خوب بوده و هم کولینگ و هم مصرف برق و افیشنسی.

تا اینجا 2600 . پاور هم حدود 180 -190 میشه.من SSD فعلا لازم نمیبینم. دی وی دی درایو هم سامسونگ که 50 تومن. هارد هم که اگه بتونید سیگیت خریداری کنید عالیه نشد که وسترن . همون سیگیت یه ترا هم با 190 تومن میشه در مجموع 3 میلیون . کیس هم که دوستان گفتند. البته یه فن هم نیاز دارید که اونم با نهایتا 120-40 یه فن خوب میتونید تهیه کنید. پیشنهادم هم برند enermax .

بدون در نظر گرفتن کولر ، سیستم پیشنهادی با کارت 650Ti Boost و پاور 530 گرین (که توصیه میشه پاور رو بالاتر انتخاب کنند مثلاً برای مجموع سیستم با در نظر گرفتن کارت مذکور GP600A-HP مناسب تره ! ) حدود 3380 در میاد ! که البته طبیعیه چون
    با 3 تومن چیز جالبی نمیشه بست ! البته برای کاربردشون بهتره همون R9 270X یا GTX 760 بگیرند ! ( اینجا کاربرد رو ما در نظر گرفتیم چون بودجشون خیلی با کاربردشون تناسب نداره ) + پاور GP700A-HP که حداکثر حدود 310 - 12 قیمتشه !
    در کل نظر خودم روی افزایش بودجه تا حدود 3700 هست !
    پیشنهادتون این بار 80 % مورد تأیید بود ! ایشالله بیشتر روی قطعات بررسی کنید بیشتر از اینها پیشرفت می کنید ! @};-

امتیازها
    450
    سطح
    8
    38
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehral نمایش پست ها
    برای افتر افکت که یه سیستم سه تومنی کاملا جواب گوست ، اما برای unreal یا UDK انتظار بالایی نمیشه داشت. با این همه به عقیده من شما اگر برای کار تو این زمینه جدی هستید ، یه سیستم آینده نگرانه بگیرید که بعد ها بتونید ارتقا بدید . نظر ها با هم متفاوت ، مثلا من حاضرم یه I7 الان به بندم با یه گرافیک به نسب ضعیف تر، و بعد ها یه گرافیک خوب بخرم. به عنوان مثال . اما چیزی که برای شما خوب باشه من معتقدم فعلا میتونید مادربرد : اگه چند روز قبل بود قطعا میخواستم تو z87 پیشنهاد بدم، قطعا یا z87x ud3h رو میگفتم از گیگا و یا d3h ... اما امروز با تحقیقی که کردم هرچند هنوز معتقدم که توی پرفورمنس d3h هم سطح
    گرافیک : اگه بتونید R9 270 X رو بخرید که فبها و عالی میشه. اما اگه نشد و دیدید بودجه اجازه نمیده 650 TI BOOST بگیرید. حالا برندشم زیاد فرقی نمیکنه به خاطر علاقه شخصی من گیگا رو ترجیح میدم . تو هر دوتا کارت بالا موفق بوده هم فرکانس کورش خیلی خوب بوده و هم کولینگ و هم مصرف برق و افیشنسی.تا اینجا 2600 . پاور هم حدود 180 -190 میشه.من SSD فعلا لازم نمیبینم. دی وی دی درایو هم سامسونگ که 50 تومن. هارد هم که اگه بتونید سیگیت خریداری کنید عالیه نشد که وسترن . همون سیگیت یه ترا هم با 190 تومن میشه در مجموع 3 میلیون . کیس هم که دوستان گفتند. البته یه فن هم نیاز دارید که اونم با نهایتا 120-40 یه فن خوب میتونید تهیه کنید. پیشنهادم هم برند enermax .
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

1-در مورد مادربورد من با شما موافق ام اما مشکل اینه که اول: ایشون قصد اورکلاک ندارند و دوم: بودجشون کمه

2-در مورد CPU سری K بدرد دوست عزیزمون نمیخوره چون اول: ایشون قصد اورکلاک ندارند و دوم: بودجشون کمه

3-در مورد RAM رم 16 برای ایشون برای دوستمون مناسبه اما بدلیل کمبود بودجه نمیشه رم 16 برای ایشون در لیست قرار داد .برای اینکه رم 16 تو لیست گنجوند باید از سر و ته قطعات دیگه زد که اصلا کار درستی نیست. ایشون هر وقت خواستن میتونن کیت رم 8 تهیه کنن و کنار رم های دیگشون قرار بدن.

4-در مورد گرافیک میشه هر دو رو بست اما من بشخصه r9 270x رو پیشنهاد میدم که کارایی به مراتب بالاتری نسبت به 650 ti boost داره.

5-در مورد PSU شما چطوری برای این سیستم منبع تغذیه 190 هزار تومانی پیشنهاد دادید؟ این سیستمی که مد نظر شما بود خدایی اگه حداقل green gp600-hp پیشنهاد ندید ظلمه به این سیستم که حداقل باید برای پاور 245 هزار تومان هزینه کنند.

6-SSD برای اکثر سیستم ها پیشنهاد میشه چون واقعا تو سرعت سیستم تاثیر داره و ارزش خرید رو داره.

7-DVD-RW هم که زیاد فرقی نمیکنه اما 10 هزار هزینه بیشتر برای ASUS ارزشش رو داره.

این سیستمی که شما فرمودید حداقل هزینش این میشه:

CPU : Intel Core i5 4670K = 690
    MoBo : ASRock Z87 Exterme 4 = 575
    VGA : MSI GTX 650 Ti Boost = 630
    RAM : Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 2400Mhz = 750
    HDD : Seagate Barracuda 1TB = 190
    PSU : GREEN GP600-HP = 245
    Case : GREEN X1 Basic Gaming = 140

3220 قیمت کلش میشه که ssd نداره و هزینه اضافی برای اورکلاک شده که دوست گلمون فرمودند که اور نمیکنند.
    بازم میگم سیستم شما خوبه اما بودجه ایشون کمه.بازم اساتید هستن شاید بنده اشتباه کرده باشم.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AbouzaR نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز1-در مورد مادربورد من با شما موافق ام اما مشکل اینه که اول: ایشون قصد اورکلاک ندارند و دوم: بودجشون کمه2-در مورد CPU سری K بدرد دوست عزیزمون نمیخوره چون اول: ایشون قصد اورکلاک ندارند و دوم: بودجشون کمه3-در مورد RAM رم 16 برای ایشون برای دوستمون مناسبه اما بدلیل کمبود بودجه نمیشه رم 16 برای ایشون در لیست قرار داد .برای اینکه رم 16 تو لیست گنجوند باید از سر و ته قطعات دیگه زد که اصلا کار درستی نیست. ایشون هر وقت خواستن میتونن کیت رم 8 تهیه کنن و کنار رم های دیگشون قرار بدن.4-در مورد گرافیک میشه هر دو رو بست اما من بشخصه r9 270x رو پیشنهاد میدم که کارایی به مراتب بالاتری نسبت به 650 ti boost داره.5-در مورد PSU شما چطوری برای این سیستم منبع تغذیه 190 هزار تومانی پیشنهاد دادید؟ این سیستمی که مد نظر شما بود خدایی اگه حداقل green gp600-hp پیشنهاد ندید ظلمه به این سیستم که حداقل باید برای پاور 245 هزار تومان هزینه کنند.6-SDD برای اکثر سیستم ها پیشنهاد میشه چون واقعا تو سرعت سیستم تاثیر داره و ارزش خرید رو داره.7-DVD-RW هم که زیاد فرقی نمیکنه اما 10 هزار هزینه بیشتر برای ASUS ارزشش رو داره.این سیستمی که شما فرمودید حداقل هزینش این میشه:CPU : Intel Core i5 4670K = 690MoBo : ASRock Z87 Exterme 4 = 575VGA : MSI GTX 650 Ti Boost = 630RAM : Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 2400Mhz = 750HDD : Seagate Barracuda 1TB = 190PSU : GREEN GP600-HP = 245Case : GREEN X1 Basic Gaming = 1403220 قیمت کلش میشه که ssd نداره و هزینه اضافی برای اورکلاک شده که دوست گلمون فرمودند که اور نمیکنند.بازم میگم سیستم شما خوبه اما بودجه ایشون کمه.بازم اساتید هستن شاید بنده اشتباه کرده باشم.
    اشتباه شما دقیقاً همین پیشنهاد SSD بود ! پیشنهاد SSD برای بودجه های محدود فقط باعث بسته شدن دست شما و کمتر شدن بودجه بذای پیشنهاد سایر قطعات میشه ! باید جایی پیشنهاد SSD در همون مرحله اول داد که بودجه اش فراهم باشه و برای پیشنهاد SSD مجبور نشید از بقیه قطعات اصلی بزنید ! اولویت همیشه با قطعات اصلی هست ! SSD رو همیشه پیشه اضافه کرد ! منکر خوب و مفید بودن SSD که نیستیم اما سرجای خودش باید پیشنهاد داد !
    شما با حذف SSD می تونستید رم 16 گیگ با فرکانس 1600 حداقل پیشنهاد بدید که حدود 500 تومن قیمتش بود !
    در مورد پاور سیستم پیشنهادی دوست عزیز کاربر sepehral با شما هم عقیده هستم !
    همون طور که به دوست عزیزمون گفتم این مطلب در مورد شما هم صدق می کنه که اگه بیشتر روی قطعات بررسی و مطالعه کنید بیشتر از اینها پیشرفت می کنید در زمینه پیشننهاد سیستم !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/04/13 در ساعت 21:52

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)