ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 56 از 126 نخست ... 646545556575866106 ... آخرین
نمایش نتایج: از 551 به 560 از 1256
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    این میزان فقط برای ssd هیت یا هارد هم میخواید تهیه کنید؟
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    5,298
    سطح
    46
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    این میزان فقط برای ssd هیت یا هارد هم میخواید تهیه کنید؟
    نه جناب. فقط میخواد با 600 تومن SSD بگیرم
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadknot_67 نمایش پست ها
    با سلام. من یک مادربورد asus h97 pro دارم که از کانکتور M.2 SATA پشتیبانی می کنه. میخوام یه SSD بخرم که هم روی سیستم SSD باشه و هم روی بتونم HDD نصب داشته باشم. توی نت تحقیق کردم. بین اس اس دی Adata XPG SX300 128 GB و ADATA PREMIER PRO SP900 M.2 شک دارم. نمیدونم با کدومش میتونم از اس اس دی برای کش و از HDD برای ذخیره سازی استفاده کنم. توی سایت آونگ گارانتی ADATA نوشته که با اولی میشه به صورت ترکیبی اطلاعات رو نگه داشت اما اولی از رابط MSATA استفاده میکنه و مادربورد من M.2 ساتا داره. لطفا کارشناسان محترم کمک کنند. ممنون

سلام دوست عزیز،

اولا که درایوهای با رابط mSATA معمولا لپ تاپ ها یا آلترابوک ها به دلیل حجم و ضحامت کم استفاده میشن. البته میشه با کانکتور مجزا اونها رو به سیستم های دسکتاپ هم وصل کرد که چندان کار استانداردی نیست و نمی دونم کانکتورهاش هم اینچا پیدا میشه یا خیر. سیستم شما پورت M.2 داره ولی همون طور که عطا جان هم گفتن چندان ارزش افزوده ای نداره و ضمنا مادربورد شما پورت های SATA 3 داره و می تونید از درایوهای SSD عادی SATA3 استفاده کنید.

درایوهای مبتنی بر mSATA یا M.2 به نسبت حجم هم نسبت به SSD های عادی گرانتر هستند یعنی شما تقریبا با مبلغ درایو 128گیگابایت M.2 (حدود 400 هزار تومان) می تونید یک درایو SSD ساتا3 با حجم 256-250 گیگابایت تهیه کنید (مثلا سامسونگ 850 EVO در حجم 250گیگابایت حدود 450 هزار تومان قیمت داره)

در ضمن اگر درایو SATA3 تهیه کنید می تونید از برندهای بهتر که به قول معروف امتحان خودشون رو پس دادن استفاده کنید (مثلا سامسونگ).

نکته دیگه ای هم هست که درگاه های NGFF و mSATA تکنولوژی نسبتا جدیدی هستند و به قول معروف بهتره کاربران صبر کنند تا یکی دو سال بگذره و شرکت های طراح و سازنده ایرادهای عمده رو پیدا و برطرف کنن تا محصولات شسته رفته تری بیرون بدن. درست مثل SSD های SATA3 عادی که الان نسبت به 2-3 سال پیش خیلی سریعتر، قابل اطمینان تر و بادوام تر شده اند.

نه جناب. فقط میخواد با 600 تومن SSD بگیرم
    این پست شما رو بعد از فرستادن پستم دیدم. اگر این مقدار بودجه دارید بهترین انتخاب در حال حاضر Samsung 850 PRO 256GB هست که فکر می کنم قیمتش حدود 550 هزار تومان هست.
    ویرایش توسط AliYar : 2015/06/25 در ساعت 14:18
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    پست قبلیم ویرایش کردم میتونید مدل هارو اونجا ببینید.
    امتیازها
    5,298
    سطح
    46
    1
    کاربر جدید
    بسیار سپاسگذارم از راهنمایی جامع و کاملی که فرمودید. اما یه نکته میمونه و اینکه من نزدیک به 3 ترابایت اطلاعات دارم و بازی های حجیم هم دارم که نمیدونم اگر یه SSD معمولی ساتا 3 بگیرم آیا توی کش کردن اطلاعات به مشکل میخورم یا نه. حقیقتش چون با اس اس دی کار نکردم نمیدونم کار باهاش چطوره. آیا یه اس اس دی 256 گیگ جواب منو میده یا نه؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    بسیار سپاسگذارم از راهنمایی جامع و کاملی که فرمودید. اما یه نکته میمونه و اینکه من نزدیک به 3 ترابایت اطلاعات دارم و بازی های حجیم هم دارم که نمیدونم اگر یه SSD معمولی ساتا 3 بگیرم آیا توی کش کردن اطلاعات به مشکل میخورم یا نه. حقیقتش چون با اس اس دی کار نکردم نمیدونم کار باهاش چطوره. آیا یه اس اس دی 256 گیگ جواب منو میده یا نه؟

خواهش می کنم دوست عزیز،

ببینید به نظر بنده جسارتا بهتره این ماجرای ذخیره دیتا روی هارد درایو و کش کردن دیتایی که زیاد استفاده میشه با SSD رو فراموش کنید چون در مواردی بیشتر دردسرزا هست تا اینکه به کاربر و سرعت سیستم کمک کنه. به دلیل مشکلاتی که ممکنه کنترلرها و درایورهاشون با کار همزمان با چند درایو ذخیره ساز پیدا بکنند.

در ضمن برای کاربردهای عادی مثلا فرض کنید پخش موسیقی یا نمایش ویدئو و کار با برنامه های کاربردی عادی مثلا فرض کنید مرورگرها یا آفیس یا امثال اینها احتیاج به سرعت چندانی نیست که شما بخواهید براس تمام 3 ترابایت دیتا با SSD کش درست کنید که سرعت بیشتر بشه. اگر هم بخواهید تمام 3 ترابایت رو (که قطعا به مرور بیشتر هم میشه) روی SSD داشته باشید هزینه اش سرسام آور هست.

معمولا از SSD برای افزایش سرعت بوت شدن سیستم عامل و همین طور افزایش سرعت اجرا شدن نرم افزارهای سینگین و یا فرض کنید بازی ها استفاده می کنند. در سرعت لود شدن مراحل داخل اکثر بازی ها هم خیلی تاثیر گذار هست. معمولا هم علاوه بر سیستم عامل بسته به فضای موجود 2-3 تا بازی رو روی SSD نگه میدان که سریع تر اجرا و بارگذاری بشن.

به نظر بنده دیتا رو سر جایی که هست نگه دارید (با نسخه پشتیبان از فایل های مهم و غیرقابل جایگزینی) و یک SSD خوب برای سیستم عامل و چند برنامه/بازی که بیشتر ازشون استفاده می کنید تهیه کنید.

با بودجه ای که فرمودید به نظرم درایوی که در پست قبل اشاره کردم انتخاب خوبی هست.
    امتیازها
    5,298
    سطح
    46
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز،

ببینید به نظر بنده جسارتا بهتره این ماجرای ذخیره دیتا روی هارد درایو و کش کردن دیتایی که زیاد استفاده میشه با SSD رو فراموش کنید چون در مواردی بیشتر دردسرزا هست تا اینکه به کاربر و سرعت سیستم کمک کنه. به دلیل مشکلاتی که ممکنه کنترلرها و درایورهاشون با کار همزمان با چند درایو ذخیره ساز پیدا بکنند.

در ضمن برای کاربردهای عادی مثلا فرض کنید پخش موسیقی یا نمایش ویدئو و کار با برنامه های کاربردی عادی مثلا فرض کنید مرورگرها یا آفیس یا امثال اینها احتیاج به سرعت چندانی نیست که شما بخواهید براس تمام 3 ترابایت دیتا با SSD کش درست کنید که سرعت بیشتر بشه. اگر هم بخواهید تمام 3 ترابایت رو (که قطعا به مرور بیشتر هم میشه) روی SSD داشته باشید هزینه اش سرسام آور هست.

معمولا از SSD برای افزایش سرعت بوت شدن سیستم عامل و همین طور افزایش سرعت اجرا شدن نرم افزارهای سینگین و یا فرض کنید بازی ها استفاده می کنند. در سرعت لود شدن مراحل داخل اکثر بازی ها هم خیلی تاثیر گذار هست. معمولا هم علاوه بر سیستم عامل بسته به فضای موجود 2-3 تا بازی رو روی SSD نگه میدان که سریع تر اجرا و بارگذاری بشن.

به نظر بنده دیتا رو سر جایی که هست نگه دارید (با نسخه پشتیبان از فایل های مهم و غیرقابل جایگزینی) و یک SSD خوب برای سیستم عامل و چند برنامه/بازی که بیشتر ازشون استفاده می کنید تهیه کنید.

با بودجه ای که فرمودید به نظرم درایوی که در پست قبل اشاره کردم انتخاب خوبی هست.

بسیار سپاسگذارم بابت این همه وقتی صرف نوشتن و راهنمایی من کردید. خیلی ممنون. کلی اطلاعات بدست آوردم با توضیحات شما. پس به نظرم samsung 850 pro 250 gig گزینه مناسبی باشه. برندهای دیگه نظیر ADATA یا OCZ چطور هستن؟
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    ocz موجود نیست مدل pro هم قیمتش خیلی بالاس اون 3 مدلی که من تو پست 551 گفتم مناسبن.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    بسیار سپاسگذارم بابت این همه وقتی صرف نوشتن و راهنمایی من کردید. خیلی ممنون. کلی اطلاعات بدست آوردم با توضیحات شما. پس به نظرم samsung 850 pro 250 gig گزینه مناسبی باشه. برندهای دیگه نظیر ADATA یا OCZ چطور هستن؟

خواهش می کنم دوست عزیز،

بله عرض کردم به نظرم با توجه به شرایط فعلی بازار اینجا و بودجه ای که ذکر کردید به نظرم انتخاب خوبی هست. البته وقتی استفاده میشه عملا چیزی حدود 240 گیگابابت فضا در اختیار شما قرار میده که بهتر هست برای عملکرد بهتر و دوام بیشتر درایو 10 درصد از اون هم (چیزی حدودی 24 گیگابایت) برای Over Prov***oning در اختیار خود درایو قرار داده بشه (از این بخش هم نمیشه استفاده کرد، البته انجام این کار هم الزامی نیست).

یعنی نهایتا چیزی در حدود 215 گیگابایت فضای قابل استفاده خواهید داشت. با احتساب فضایی که سیستم عامل اشغال می کنه فضای زیادی برای نصب چند بازی و استفاده های دیگه در دسترس هست.

در مورد OCZ هم باید عرض کنم که در کل درایوهای خوبی تولید می کنه که البته مثل تمام برندها در مدل های مختلف دارای قوت و ضعف خاص خودشون هستند ولی بازار ما اینجا چندان به روز نیست و تنوعی هم نداره.

در مقام مقایسه هم باید بگم درایو های سامسونگ از درایوهای موجود OCZ (اگر موجود باشند) و قطعا از درایوهای ADATA سریع تر و با کیفیت تر هستند. در مورد قیمت هم دوستان دیگه بهتر اطلاع دارند ولی فکر می کنم 850Pro با حجم 256GB قیمتی حدود 550 هزار تومان داره که با بودجه ای که ذکر کردید مطابقت می کنه.
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    SSD: Samsung 850 Pro 256GB: 620,000 کمی از بودجتون بالاتره.
صفحه 56 از 126 نخست ... 646545556575866106 ... آخرین
نمایش نتایج: از 551 به 560 از 1256

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)