ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل

نقش Over Voltage Protection و Over Power Protection در پاور چيه؟

سلام دوستان،

راستش خواستم از عزيزان متخصص الكترونيك بپرسم نقش مدار هاى OVP و OPP در پاور دقيقا" چيه؟ آيا محافظت از خود پاور هم شاملش ميشه يا نه فقط محافظت از اجزاى سيستم رو شاملش ميشه؟

امروز 8:30 صبح با صداى انفجار از خواب پاشدم، وقتى خودم رو به حال رسوندم ديدم دود همه جا رو گرفته و از داخل كيس سيستم دومم جرقه هاى بزرگ آتشين به تمام اتاق بيرون ميپره و عملا" پاور در حال سوختن در آتشه و مادرم هم وحشت زده از خواب پريده و حسابى ترسيده. درحاليكه نميدونستم چى و چرا و چطور يك كامپيوتر خاموش بايد پاورش منفجر بشه، داشتم به دخالت القاعده مشكوك ميشدم، كه كم كم متوجه شدم صداى بوق اخطار محافظ يخچال و تلويزيون و گاز و لباسشويى و همه در حال Alarm خطر Over Voltage‌ هستند. فيوز هاى ساختمون كه قوربونشون برم ماشالا همچنان مقاومت ميكردند و برق همچنان به ساختمان و سيم ها ارسال ميشد.

غير از اينكه به دليل استشمام دود سوختگى شديد قطعات الكترونيكى از صبح حالت تهوع دارم، در عجبم، OVP , OPP به چه دردى ميخورن.
    ویرایش توسط ARMIN : 2014/01/23 در ساعت 11:30
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    خیلی هوای تهران تمیزه که حالا خونه شما دود برداشت!
    اینجور دود ها به شدت سمی هستند و فکر کنم شما مسموم شدید.
    راستی همون سیستمی که سی پی یوش core i3 2120 بود اینطوری شد؟ (سی پی یو EOL >:) )
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    خدا رو شکر که اتفاقی واسه ی خانواده و خونه نیفتاد .

مدل پاور چی هست ؟
    امتیازها
    4,142
    سطح
    40
    62
    کاربر انجمن
    به عنوان کسی که یکم الکترونیک میدونه باید بهتون بگم که تمام سیستم های پروتکشن زمانی عمل میکنن که اون دستگاه در حال کار باشه،نه خاموش!
    یعنی اگر کامپیوتر شما در اون لحظه روشن بود قطعا پاور باید Cut off میکرد و برق کیس کلا قطع میشد
    اکثر مدارات الکترونیک که پروتکشن دارن همه اینجوری کار میکنن حتی اگر برق داخل سیستم باشه ولی روشن نباشه سیستم پروتکشن عمل نمیکنه
    چون در بیشتر این مدارات پروتکشن بیشتر بصورت یک مقایسه گر عمل میکنه و وقتی مقدار جریان یا ولتاژ از حدی که قابل تحمل مدار هست بیشتر بشه
    پروتکشن وارد عمل میشه و برق رو قطع میکنه
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

راستش خواستم از عزيزان متخصص الكترونيك بپرسم نقش مدار هاى OVP و OPP در پاور دقيقا" چيه؟ آيا محافظت از خود پاور هم شاملش ميشه يا نه فقط محافظت از اجزاى سيستم رو شاملش ميشه؟

امروز 8:30 صبح با صداى انفجار از خواب پاشدم، وقتى خودم رو به حال رسوندم ديدم دود همه جا رو گرفته و از داخل كيس سيستم دومم جرقه هاى بزرگ آتشين به تمام اتاق بيرون ميپره و عملا" پاور در حال سوختن در آتشه و مادرم هم وحشت زده از خواب پريده و حسابى ترسيده. درحاليكه نميدونستم چى و چرا و چطور يك كامپيوتر خاموش بايد پاورش منفجر بشه، داشتم به دخالت القاعده مشكوك ميشدم، كه كم كم متوجه شدم صداى بوق اخطار محافظ يخچال و تلويزيون و گاز و لباسشويى و همه در حال Alarm خطر Over Voltage‌ هستند. فيوز هاى ساختمون كه قوربونشون برم ماشالا همچنان مقاومت ميكردند و برق همچنان به ساختمان و سيم ها ارسال ميشد.

غير از اينكه به دليل استشمام دود سوختگى شديد قطعات الكترونيكى از صبح حالت تهوع دارم، در عجبم، OVP , OPP به چه دردى ميخورن.

سلام آرمین جان ،

حتما چند پاکت شیر تهیه کن و در طول 2روز مقدار زیادی نوش جان کن...
    (یه دوتا دامداران پرچرب{خط قرمز روی جلدشه} هر چندساعت یه لیوان برو بالا)

(مواد حاصل از انفجار خازن و همچنین سوختگی سیم های برق بسیار سمی و سرطان زا هستند)

در مورد OVP و OPP هم باید بگم که حتی بهترین پاورها هم نمیتونستن جلوی این اتفاق رو بگیرن!!!

حدس من:
    امروز 8:30 صبح با صداى انفجار از خواب پاشدم، وقتى خودم رو به حال رسوندم ديدم دود همه جا رو گرفته و از داخل كيس سيستم دومم جرقه هاى بزرگ آتشين به تمام اتاق بيرون ميپره
    داخل پاور فقط انفجار خازن های بزرگش میتونه صدای خیلی بلندی ایجاد کنه و قدرت اینو داره که یه اتاق رو از دودهای سمی پر کنه

خب حالا خازن بزرگ ترکیده ، تمام الکترولیتش بخار شده و صفحه های درونیش با فاصله ی کمی که با هم دارن شروع به ایجا جرقه های قدرتمندی میکنن (پلاسما)

حرارت این قوس های الکتریکی در نقاط برخورد بالای 5000درجه ی سانتی گراد هستش و باعث شعله ور شدن ناحیه ی اطراف خودش خواهد شد

البته این دمای بالا تنها باعث ایجاد آتش نیست بلکه مدارات و مواد اطراف خودش رو تبدیل به بخار میکنه که بشدت سمی هستن

(یه دوش بگیر ، روی پوستت هم نشته ، پوست دارای تعداد بیشماری روزنه هستش و شیر زیاد بخور تام سم از بدنت خارج شه)
    امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    این مشکل برای منم به وجود آمده بود آرمین عزیز یه قطعی هست به اسم وریستور شبیه به خازن سرامیکیه اما از اون بزرگتر و از لحاظ کارکردی هیچ شباهتی به خازن نداره این قطعه به شدت در مقابل نوسان برق حساسه وقتی برق محله ما ضعیف شده بود و سیستم من محافظ برق نداشت این قطعه منفجر شد و دود بلند شد داخل کیس منم نمونه مشابه ش رو از یه قطعات فروشی خریدم و لحیم کرد سر جاش دوباره پاور راه افتاد !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 44
حجم: 2.7 کیلو بایت
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.jpg  

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط meelad نمایش پست ها
    خیلی هوای تهران تمیزه که حالا خونه شما دود برداشت!
    اینجور دود ها به شدت سمی هستند و فکر کنم شما مسموم شدید.
    راستی همون سیستمی که سی پی یوش core i3 2120 بود اینطوری شد؟ (سی پی یو EOL >:) )
    بله میلاد جان.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    خدا رو شکر که اتفاقی واسه ی خانواده و خونه نیفتاد .
    مدل پاور چی هست ؟
    ممنون یاسر جان،

خدا بهمون خیلی رحم کرد که خونه بودیم.
    ویرایش توسط ARMIN : 2014/01/23 در ساعت 19:05
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil74 نمایش پست ها
    به عنوان کسی که یکم الکترونیک میدونه باید بهتون بگم که تمام سیستم های پروتکشن زمانی عمل میکنن که اون دستگاه در حال کار باشه،نه خاموش!
    یعنی اگر کامپیوتر شما در اون لحظه روشن بود قطعا پاور باید Cut off میکرد و برق کیس کلا قطع میشد
    اکثر مدارات الکترونیک که پروتکشن دارن همه اینجوری کار میکنن حتی اگر برق داخل سیستم باشه ولی روشن نباشه سیستم پروتکشن عمل نمیکنه
    چون در بیشتر این مدارات پروتکشن بیشتر بصورت یک مقایسه گر عمل میکنه و وقتی مقدار جریان یا ولتاژ از حدی که قابل تحمل مدار هست بیشتر بشه
    پروتکشن وارد عمل میشه و برق رو قطع میکنه
    پس از خود پاور مراقبتی صورت نمیگیره!
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط AloneWolf نمایش پست ها
    سلام آرمین جان ،

حتما چند پاکت شیر تهیه کن و در طول 2روز مقدار زیادی نوش جان کن...
    (یه دوتا دامداران پرچرب{خط قرمز روی جلدشه} هر چندساعت یه لیوان برو بالا)

(مواد حاصل از انفجار خازن و همچنین سوختگی سیم های برق بسیار سمی و سرطان زا هستند)

در مورد OVP و OPP هم باید بگم که حتی بهترین پاورها هم نمیتونستن جلوی این اتفاق رو بگیرن!!!

حدس من:

داخل پاور فقط انفجار خازن های بزرگش میتونه صدای خیلی بلندی ایجاد کنه و قدرت اینو داره که یه اتاق رو از دودهای سمی پر کنه

خب حالا خازن بزرگ ترکیده ، تمام الکترولیتش بخار شده و صفحه های درونیش با فاصله ی کمی که با هم دارن شروع به ایجا جرقه های قدرتمندی میکنن (پلاسما)

حرارت این قوس های الکتریکی در نقاط برخورد بالای 5000درجه ی سانتی گراد هستش و باعث شعله ور شدن ناحیه ی اطراف خودش خواهد شد

البته این دمای بالا تنها باعث ایجاد آتش نیست بلکه مدارات و مواد اطراف خودش رو تبدیل به بخار میکنه که بشدت سمی هستن

(یه دوش بگیر ، روی پوستت هم نشته ، پوست دارای تعداد بیشماری روزنه هستش و شیر زیاد بخور تام سم از بدنت خارج شه)
    ممنون محسن جان، چند لیوان از صبح شیر خوردم، خدا رو شکر بهترم.

همچنین ممنون از توضیح خوبت. دقیقا" مثل همین هست که فرمودین محسن جان، وقتی صحبت های شما رو خوندم دقیقا" منطبق با اون صحنه ها بود.

اون دود/بخار خاکستری رنگ و انفجار خازن بزرگ، که احساس میکنم چند تا هم بوده. اون شعله هم بزرگ بوده و جرقه های بزرگ.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)