ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 67 از 86 نخست ... 1757656667686977 ... آخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 858
    امتیازها
    4,571
    سطح
    43
    7
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    پاور نو هست یا کارکرده ؟ اگر کار کرده است چقدر ؟
    بله.کارکرده.حدود دو ساله ولی سالمه.
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط nero99 نمایش پست ها
    بله.کارکرده.حدود دو ساله ولی سالمه.

پاور شما به علت کار کردن مسلما بخشی از توان ش رو از دست داده و باید تعوض بشه .....

پاور نو تهیه کنید حداقل 500 واتی ....
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    6,221
    سطح
    51
    0
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    به نظرتون پاور انتخابی برای این سیستم مناسبه؟
    CPU:Intel® Core™ i5-6400 Skylake
    HDD:Seagate Barracuda 1TB
    Main:ASUS Z170-A
    RAM:Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 DDR4
    VGA:ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5
    PSU:Corsair VS550
    و اینکه این مدل خوبه یا
    GP550A-UK؟
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri78 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    و اینکه این مدل خوبه یا
    GP550A-UK؟
    سلام. مدل گرین رو انتخاب کنید . راندمان بالاتری داره.
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri78 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    و اینکه این مدل خوبه یا
    GP550A-UK؟

هر دو پاور که فرمودین مکفیه ولی ضرر نداره یه خورده قوی تر بردارین مثلا
    GP650A-UK ......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    سلام.پاورم 430 گرینه .گرافیک خریدم galex gtx 950 می خواستم ببینم بپاور مناسبه یا باید عوض کرد؟
    رو کیس دی وی دی رایتر هم ندارم.
    رم 8 گیگه.
    مادر بوردم h81
    سی پی یو core i5 4440
    هاردم 500 gb

سلام دوست عزیز،

این سیستم با این مواردی که ذکر کردید چیزی حدود 320 تا 50-340 وات مصرف داره و پاور شما گفتید که مدتی کارکرده.

اگر پاور با توجه به کارکردش قادر به تامین توان اسمی خودش در حالت پیک یعنی همون 430 وات باشه قاعدتا برای سیستم کافیه.

البته در مواقعی که سیستم ممکنه لب مرز باشه موارد دیگه هم تاثیر گذار هستند. مثلا تعداد فن های کیس (در صورت وجود) و تعداد ماژول های رم. مثلا این 8 گیگ که فرمودید 1 ماژول هست یا دو تا و موارد دیگه.

نهایتا اگر پاور بتونه 430 وات رو تامین کنه مشکلی نیست. مدتی از سیستم استفاده کنید و ببینید مشکلاتی مثل BSOD یا خاموش یا ریستارت شدن ناگهانی و امثال اینها اگر پیش اومد می تونه معنیش این باشه که پاور از پس تامین برق سیستم بر نمیاد.
    امتیازها
    4,571
    سطح
    43
    7
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

این سیستم با این مواردی که ذکر کردید چیزی حدود 320 تا 50-340 وات مصرف داره و پاور شما گفتید که مدتی کارکرده.

اگر پاور با توجه به کارکردش قادر به تامین توان اسمی خودش در حالت پیک یعنی همون 430 وات باشه قاعدتا برای سیستم کافیه.

البته در مواقعی که سیستم ممکنه لب مرز باشه موارد دیگه هم تاثیر گذار هستند. مثلا تعداد فن های کیس (در صورت وجود) و تعداد ماژول های رم. مثلا این 8 گیگ که فرمودید 1 ماژول هست یا دو تا و موارد دیگه.

نهایتا اگر پاور بتونه 430 وات رو تامین کنه مشکلی نیست. مدتی از سیستم استفاده کنید و ببینید مشکلاتی مثل BSOD یا خاموش یا ریستارت شدن ناگهانی و امثال اینها اگر پیش اومد می تونه معنیش این باشه که پاور از پس تامین برق سیستم بر نمیاد.
    مرسی از جوابتون.حالا اگه من اینجوری که شما گفتید استفاده کنم .بعد توان کم بیاره مشکلی برای کارت به وجود نمیاد؟؟؟بعدشم 2 تا رم 4 دارم باس 1600
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    مرسی از جوابتون.حالا اگه من اینجوری که شما گفتید استفاده کنم .بعد توان کم بیاره مشکلی برای کارت به وجود نمیاد؟؟؟بعدشم 2 تا رم 4 دارم باس 1600

خواهش می کنم دوست عزیز،

ببینید مدل دقیق پاور رو که نفرمودید. روی سایت شرکت گرین هم مشخصات پاورهای نسل و مدل های قبلی نیست.

اگر پاور شما از همین سری 430 واتی فعلی (سری ES) یعنی مدل GP430A-ES باشه که روی ریل 12 ولت، آمپراژی معادل 30 آمپر داره، قاعدتا اگر بقیه پارامتر های پاور هم به دلیل کارکرد افت نکرده باشن (که البته چون گفتید نزدیک دو سال قاعدتا نباید خیلی افت کرده باشن) مشکلی پیش نمیاد و برای سیستم با این مشخصاتی که گفتید و این کارت گرافیکی کافی هست.

اگر از مدل های قبلی هم باشه ولی آمپراژ روی ریل 12 ولتی کمتر از 30 نباشه و بقیه شرایط هم مساعد باشه باز هم قاعدتا مشکلی نیست.

بنده در پست قبلی که هم فرستادم خودم 8 گیگابایت رم شمارو دو ماژول 4 گیگاباتی در نظر گرفتم و مصرف حدودی رو عرض کردم.

بله نهایتا اگر کارکرد پاور لب مرز باشه و خیلی بهش فشار بیاد به طور بالقوه می تونه مشکل ایجاد کنه. یعنی ممکنه یا برای خودش مشکل پیش بیاد یا برای قطعات دیگه در درجه اول مادربورد. برای اطمینان خاطر می تونید اگر امکان تستش براتون هست یا کسی هست که بتونه با مالتی متر براتون تست کنه و ببینید که ولتاژ و آمپراژ پایین تر از حد استانداردش نباشه.

همین طور که عرض کردم در حالی که از سیستم استفاده می کنید با کم آوردن پاور سیستم ممکنه دچار BSOD یا ریستارت شدن یا خاموش شدن بشه. اگر این اتفاق افتاد بهتره سیستم رو زیر لود سنگین (مثلا بازی) نبرید تا زمانی که پاور رو جایگرین کنید.
    امتیازها
    4,571
    سطح
    43
    7
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز،

ببینید مدل دقیق پاور رو که نفرمودید. روی سایت شرکت گرین هم مشخصات پاورهای نسل و مدل های قبلی نیست.

اگر پاور شما از همین سری 430 واتی فعلی (سری ES) یعنی مدل GP430A-ES باشه که روی ریل 12 ولت، آمپراژی معادل 30 آمپر داره، قاعدتا اگر بقیه پارامتر های پاور هم به دلیل کارکرد افت نکرده باشن (که البته چون گفتید نزدیک دو سال قاعدتا نباید خیلی افت کرده باشن) مشکلی پیش نمیاد و برای سیستم با این مشخصاتی که گفتید و این کارت گرافیکی کافی هست.

اگر از مدل های قبلی هم باشه ولی آمپراژ روی ریل 12 ولتی کمتر از 30 نباشه و بقیه شرایط هم مساعد باشه باز هم قاعدتا مشکلی نیست.

بنده در پست قبلی که هم فرستادم خودم 8 گیگابایت رم شمارو دو ماژول 4 گیگاباتی در نظر گرفتم و مصرف حدودی رو عرض کردم.

بله نهایتا اگر کارکرد پاور لب مرز باشه و خیلی بهش فشار بیاد به طور بالقوه می تونه مشکل ایجاد کنه. یعنی ممکنه یا برای خودش مشکل پیش بیاد یا برای قطعات دیگه در درجه اول مادربورد. برای اطمینان خاطر می تونید اگر امکان تستش براتون هست یا کسی هست که بتونه با مالتی متر براتون تست کنه و ببینید که ولتاژ و آمپراژ پایین تر از حد استانداردش نباشه.

همین طور که عرض کردم در حالی که از سیستم استفاده می کنید با کم آوردن پاور سیستم ممکنه دچار BSOD یا ریستارت شدن یا خاموش شدن بشه. اگر این اتفاق افتاد بهتره سیستم رو زیر لود سنگین (مثلا بازی) نبرید تا زمانی که پاور رو جایگرین کنید.
    پاورم دقیقا green 430 eu هست.http://lioncomputer.ir/product/159/%...%AA+GP430A-EU/
    میشه دیگه جواب آخرو بدید؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    پاورم دقیقا green 430 eu هست.http://lioncomputer.ir/product/159/%...%AA+GP430A-EU/
    میشه دیگه جواب آخرو بدید؟

منظورتون از جواب آخر دقیفا چیه دوست عزیز؟ اگر می خواهید بنده به جای شما تصمیم بگیرم که چنین کاری نباید بکنم و نمی کنم. به عنوان یک مشاور گفتنی هارو عرض کردم خدمتتون. روی کاغذ پاور شما کافیه و جواب میده، کما اینکه فکر می کنم دارید از سیستم استفاده می کنید و احتمالا تا الان مشکلی پیش نیومده که ذکر نکردید.

در پست قبلی هم که هنوز مدل دقیق پاور مشخص نبود، عرض کردم اگر روی ریل 12 ولت جریان 30 آمپری داره قابل اطمینان تر هست تا مقادیر پایین تر. امروز که مشخص کردید مدل چی هست و خودتون هم حتما ملاحظه کردید که جریان ریل 12 ولتی 25 آمپر هست. باز هم روی کاغذ کم نیست (اگر بود به احتمال قوی مشکل پیش می اومد) ولی طبق عرض قبلیم اگر حداقل 30 آمپر بود بهتر بود.

ضمنا در پست ها عرض کردم بقیه دوستان هم گفتن که پاور با گذشت زمان میزانی از توان اسمی اولیه ش رو از دست میده. اینکه در چه بازه زمانی چقدر از دست بده هم تابعی از عوامل متعددی هست مثل لود معمول/روزمره سیستم، کل ساعت کارکرد، دمای محیط، تمیز بودن ولتاژ ورودی و ....

نتیجه اینکه از راه دور نمیشه دقیقا گفت پاور شما هنوز توان روز اولش رو به صورت تمام و کمال داره یا خیر. گذشته از این چون این مساله افتِ توان تابعی از زمان هست دائما در حال اتفاق افتادنه. یعنی اگر الان دچار افت زیادی نشده باشه هم ممکنه در آینده این پاور دیگه جوابگوی این سیستم نباشه و اون موقع اگر تحت فشار اتفاقی براش بیافته می تونه به بقیه قطعات هم صدمه بزنه (به خصوص مادربورد و قطعاتی که روی اون هست مثلا کارت گرافیکی در اسلات PCI-E) که این رو هم قبلا عرض کردم.

من اگر باشم شخصا این پاور رو با یک پاور معتبر با استاندارد 80 Plus با ظرفیت حداقل 450 یا بیشتر مثلا 550 واتی جایگزین می کنم که روی ریل 12 ولتی جریان 30 آمپر یا بالاتر داشته باشه.
صفحه 67 از 86 نخست ... 1757656667686977 ... آخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 858

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)