ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 47
    امتیازها
    522
    سطح
    10
    2
    کاربر جدید

کیس حداکثر 5 میلیون تومنی برا کارهای سه بعدی مایا و زیبراش

سلام دوستان

من مایا و زیبراش کارمیکنم ولی نه در حد بسیار حرفه ایی بیشتر مودلینگ کار میکنم و از کارام رندر میگیرم.
    بودجه 5 میلیونی دارم فقط برای کیس .
    شکل کیس و کولر کیس و بالا بودن حجم هارد برام مهم نیست مهم اجزا اصلی هستن سی پی یو ، مادر بورد ، گرافیک و رم.

اگه کسی با این نرم افزارا کار میکنه یه پیشنهاد بده.( اینقدر مارکای مختلف تو بازار هست که نمیشه درست تصمیم بگیرم)

مرسی
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    اگر چنانچه کمی بودجه رو افزایش بدید، این سیستم بهترین انتخاب ممکن خواهد بود:
    یک نکته بگم و شما راحت کنم، برای هر نوع کار رندی، سیستم با این بودجه بهتر از مورد زیر امکان پذیر نیست! برندها می تونه متغیر باشه، اما قطعات همین خواهد بود. حدود 5 میلیون و 100 در میاد.
    اخیراً (در یکی دو ماه گذشته) چندین مورد سیستم رند در این فروم داشتیم که به همشون تقریباً همین سیستم رو پیشنهاد دادم. بودجه ی اونها هم دور و بر 5 میلیون بود!

از سری کارت های گرافیکی صنعتی هم ATI FirePro V3900 و یا NVIDIA Quadro 400 به قیمت 700 هزار تومن قابل جایگزین هستن. (اگر اهل گیم نباشید)

امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    سلام .
    5 میلیون برای رندر ؟
    با چه پلاگینی رندر میگیری ؟
    انیمیشن میسازی یا فقط تک عکس رندر میگیری؟
    امتیازها
    522
    سطح
    10
    2
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_mm نمایش پست ها
    سلام .
    5 میلیون برای رندر ؟
    با چه پلاگینی رندر میگیری ؟
    انیمیشن میسازی یا فقط تک عکس رندر میگیری؟
    من بیشتر مدل سازی کار میکنم مثل ساختن ماشین و ادم و ... و میخوام تک عکس رندر کنم.
    امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    پس نیازی به کارت گرافیک مخصوص رندر نیست !
    ببین پلاگین رندرت چیه؟
    V-ray
    I-ray
    MEntall-ray
    ?

در آینده چیکار میخوای بکنی؟ فقط مدل سازی ، یا رندر هم میگیری؟ رشته درسیت چیه؟
    بازی هم میکنی؟
    دیگه چه کارایی میکنی؟
    خواستتو از کیست بگو تا بتونیم بیشتر و بهتر کمکت کنیم .
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    پس نیازی به کارت گرافیک مخصوص رندر نیست !
    پس یعنی یک کارتی مثل 7770 یا gtx 650 کفایت می کنه؟
    امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    بله قطعا کافیه ، فقط باید دید رندراش چقدر حجم میبره که مدل کارتش رو مشخص کنید :)
    توی محیط خود نرم افزار ها ، کارت گرافیک تاثیر بالایی دارد و برای رندرینگ با برخی از پلاگین ها ، از گرافیک های مخصوص استفاده میشه ! مهم تعداد هسته ی کارت گرافیک و قدرت اونها است که حتی کارت های گرافیک معمولی ، برای این کار جواب میده ! بازم بستگی به نیاز ایشون هست ، برای گرفتن رندر در شرکتهای انیمیشن سازی ، از گرافیک های مخصوص استفاده میشه که روی کیس های سرور بسته میشن و SLI and crossfire میشن .

پس لزومی نیست روی مادربرد های خانگی ، کارتهای سری کوادرو و فایرپرو بست :) چون بعضا دوستان نیاز دارن بازی کنن که کمی اذیتشون میکنه و کارشون با کارت های گرافیک دسکتاپ هم حل میشه .

بعضی از پلاگین ها و نرم افزار های رندر گیری ، فقط از سی پی یو ، بعضی فقط از گرافیک و بعضی هم هر دو رو مورد استفاده قرار میدن ! البته تو انیمیشین سازی ، بیشتر از گرافیک استفاده میشه و سیستم باید از گرافیک صنعتی استفاده کنه و کیس سرور برای سرعت رندر استفاده میشه و مادر برد مخصوص میخواد که محدود هستش این نوع مادر برد ها و قیمتشون عجیب و غریب !
    برای رندر تک عکس معمولا از سی پی یو استفاده میشه که بستگی به قدرت و فرکانس هسته و تعداد اونها داره ، این تعداد اینقدر مهم هستش که سرعت رندر رو میتونه خیلی بالا یا پایین بیاره ، مثلا i3 خیلی بهتر از 2 هسته ای ها ، حتا بعضا با اورکلاک جواب میده تو رندر ! اما از I5 قطعا ضعیفتره و کند تر !
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    برای رندر تک عکس معمولا از سی پی یو استفاده میشه که بستگی به قدرت و فرکانس هسته و تعداد اونها داره ، این تعداد اینقدر مهم هستش که سرعت رندر رو میتونه خیلی بالا یا پایین بیاره ، مثلا i3 خیلی بهتر از 2 هسته ای ها ، حتا بعضا با اورکلاک جواب میده تو رندر ! اما از I5 قطعا ضعیفتره و کند تر !
    خیلی ممنون آقا حسام. اطلاعات بسیار خوب و مفیدی بود. من تجربه ی رند نداشتم تا حالا. فقط بعضاً منابع پردازیشیش رو شنیدم که بیشترین تمرکزش اول روی پردازنده بوده و بعد حافظه ی اصلی.

در مورد رم چی...؟ دوستان میگن هر چقدر پردازنده و رم بالا باشه، باز هم کمه!! عجب هزینه برداری هست این سیستم های رندرینگ؟!!!!! از اورکلاک و گیم هم خیلی بیشتر نیاز به سخت افزار قدرتمند داره!
    امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    بله حسام عزیز .
    قیمت هر سیستم مخصوص رندر ، البته مولتی (برای استفاده از هر دو ) از معمولی که حدود 7 میلیون :) /با سیستم خانگی و حدود 50 میلون برای کیس های سرور مخصوص :) 2 سی پی یو حد اقل 7 میلیون / مین حدود 5 میلیون/ و 10 تا گرافیک اس ال ی به طرز وحشتناکی قیمت داره ! ولی برای ما که کار های عادی و بازاری و خانگی میکنیم ، همون 4 تا 10 میلیونه دیگه حد اکثر ، بیشتر هم نیاز نیست و میره در سطح حرفه ای که بره رو 10 میلیون به بالا !

همون سی پی یو 3930 کا رو اور کنیم ، میرسه به سطح xeon :) کار ما رو راه میندازه.

در مورد رم هم ، بستگی به کار داره ، مثلا کسی که رندر های سنگین میگیره ، رم رو حد اقل 16 تا 32 میگیره !
    مادر برد های سرور مخصوص انیمیشن ، تا 750 گیگابایت رم رو ساپورت میکنن !!!!!! یا علی !
    برای انیمیشن هر چی رم بزاری ، بازم کمه ! ولی برای کارهای عادی ، 16 گیگ کفایت میکنه .
    SSD تا 30 درصد تو سرعت رندر تاثیر داره !
    برای رندر هم کارت گرافیک در درجه ی بعد هست که تو محیط نرم افزار تاثیر به سزایی داره و هم تو رندر سریع از کار !
    امتیازها
    9,250
    سطح
    64
    503
    کاربر انجمن
    SSD تا 30 درصد تو سرعت رندر تاثیر داره !
    ssd روی رندر در صورتی تاثیر داره که فایل ما روی اون پیج شده باشه یا ابجکت های سنگین رو پ.رو.ک.س.ی کرده باشیم
    سیستمی که حسام نوشته خوبه فقط با مادربرد اشنایی ندارم و گرافیک هم تعویض کنه بهتره
    من کلا پیج ویندوز رو خاموش کردم و تو رندر 100 درصد از رم استفاده میکنم ولی تویه صحنه مجبور شدم 3 گیگ از ssd هم کمک بگیرم
    ینی زمان رندر رمم روی 18 گیگ وایساد :د
    گرافیک هم اگه دوستمون میخواد محیط نرم افزارش realistick باشه ی گراف 560ti باید براش کافی باشه تا 20 میلیون پلی رو راحت جواب میده
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 47

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع