ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

موضوع: شناخت قطعات

امتیازها
    1,804
    سطح
    25
    6
    کاربر جدید

شناخت قطعات

سلام من م خوام مغازه خدمات کامپیوتری بزنم
    ولی اطلاعات در زمینه شناخت قطعات کمه مثلا انواع سی پی یو های موجود لطفا راهنماییم کنید
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaei68 نمایش پست ها
    ولی اطلاعات در زمینه شناخت قطعات کمه مثلا انواع سی پی یو های موجود لطفا راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز ! شما یک تاپیک رو با یک سؤال واحد در دو جا و از اون بدتر در دو جای نامناسب ایجاد کردید !! به نظر شما بخش خرید انجمن بازارچه با توجه به توضیحی که در فهرست انجمن در مورد این بخش داده شده جای طرح این سؤال هست ؟؟؟؟
    بخش خرید انجمن بازارچه مخصوص درخواست و نیازمندی خرید کالای نو یا دست دوم بین کاربران هست !!!
    مدیریت محترم لطفاً اقدام فرمایند !!!!
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    دوست عزیز این سوال شما خیلی کلی است. شناخت فطعات به صورت کلی کار زمان بری است.

پردازنده های اینتل دارای سوکت های
    lga 775
    lga 1156
    lga 1366
    lga 2011
    lga 1155
    هستند (البته سوکت های قدیمی تر هم داریم)

در مورد amd هم :

Am2
    am2+
    am3
    am3+
    fm1
    fm2

همه پردازنده های این سوکت ها، توسط چیپ ست های مختلفی پشتیبانی می شوند که بحث چیپ ست ها بسیار پیچیده و طولانی است.می توانید به سایت اینتل و ای ام دی نگاهی بیندازید
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    خب شما وقتی اطلاعات نداری میخوای خدمات کامپیوتری بزنی ؟
    کسی که خدمات کامپیوتری داره باید در زمینه ی کاریش خیلی خوب باشه.
    خواهشا تا زمانی که تجربه کسب نکردین و اطلاعات کافی به دست نیاوردین خدمات کامپیوتری باز نکنین که هم به خودتون بد میکنین و هم به مردم
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    خب شما وقتی اطلاعات نداری میخوای خدمات کامپیوتری بزنی ؟
    کسی که خدمات کامپیوتری داره باید در زمینه ی کاریش خیلی خوب باشه.
    خواهشا تا زمانی که تجربه کسب نکردین و اطلاعات کافی به دست نیاوردین خدمات کامپیوتری باز نکنین که هم به خودتون بد میکنین و هم به مردم
    آره! مگه چیه!
    دوستمون میتونه خدمات کامپیوتری بزنه! کارو کاسبیش هم بگیده!!!!!
    الان تو شهر ما 5 تا خدمات کامپیوتری هست که توپ تکونشون نمیده!!!! برای خرید کولر دست 2 رفتم پیششون! 3تا شون گفتن اینجا ها از اونا گیر نمیاد 1 کیشون گفت چی هست!
    و یکی شون هم برگشت گفت: چی ؟ چه کولری! گفتم از این ها که با گاز کار میکنه! به حالت تمسخر گفت نه ما گازی نداریم آبی داریم! من گفتم خوب واتر کولینگ چنده چه ندلی هست گفت چی؟چچیچی؟ گفتم همین آبی که خودت میگی!! یکم بد نگاه کردو!دوستم گفت بیابریم اینجا نداره! گفتم اینجا جنس نداره! آدمم نداره یارو از بیب خر سردر نمیاره خدمات کامپیوتری میزنه یارو گفت چی گفتی و همانا دعوا شروع شدن همانا ! شیشه و ... همانا!!! البته چون تو محل یکم برو بیا دارم از دعوا نمیترسم ولی اگه یجا دیگه بودم هیچ وقت سر یه پوز خند دعوا راه نمی انداختم! خلاصه دوستان امدنو یه پس یارورو زدیم!!!
    حالا شما دوست عزیز اگه میخوای حالو روزت مثل این بنده خدا نشه تا اطلاعات کافی کسب نکردی خدمات کامپیوتری نزن!
    البته خدمات کامپیوتری زیاد اطلاعات نمیخواد همین که 80٪ مشتری ( بچه هایی که دست بابا رو میگیرن میگن یه سیستم براش ببند) رو راه بندازی بسه!
    میمون 20٪ که 10٪ شون یکم واردن
    و 10 ٪ حرفه ای که با یکم مطلاعه تو همین سایت و پرسو جو از اساتید میتونی اطلاعات خوبی کسب کنی!
    موفق باشی

امتیازها
    1,804
    سطح
    25
    6
    کاربر جدید
    خوب باید از یه جایی شروع کرد دیگه شما هم که کمک نمی کنید فقط قصه تعریف می کنید
    خیلی ممنون
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    خوب باید از یه جایی شروع کرد دیگه شما هم که کمک نمی کنید فقط قصه تعریف می کنید
    خیلی ممنون
    جناب رضایی دوست خوب من ! اینها قصه نیست ! حرفهایی که اساتید بنده اینجا و در پیام خصوصی هایی که می دادید و اونها لطف می کردند و صاف و پوست کنده راه رو جلوی شما گذاشتن و پاسخ دادند عین واقعیته ! شما با عدم شناخت از قطعات چطوری میخواید برید مغازه کامپیوتری باز کنید ؟؟؟!!!! درسته باید از یه جایی شروع کرد ! نه اینکه برید از آخر خط شروع کنید و اول مغازه باز کنید بعد تازه بخواید با قطعات آشنا بشید ! شما اول برید در کنار یکی از فروشندگان شهرتون شاگردی کنید و اصول کار رو یاد بگیرید بعد برید مغازه باز کنید ! نمیشه ره صد ساله رو یک شبه رفت !! باید اول تجربه کسب کرد !!!! قبلاً هم بهتون گفتم و دوباره اینجا میگم برای موفقیت در این کار باید خیلی صبورتر نسبت به الآن باشید !! ضمناً با توجه به اینکه در فواصل زمانی بسیار کوتاهی محصولات جدید ارائه می شوند به یک حافظه بسیار قوی نیز نیاز دارید تا در به خاطر سپردن مشخصات و قیمت قطعات و مدل ها دچار اشتباه نشوید !!!
    حالا شما دوباره برید به سر خونه اول و بگید که دارید قصه می گید !!!!!!!!!!!!!
    امتیازها
    1,887
    سطح
    25
    351
    کاربر اخراجی
    دوست گرامی
    من یه حرفی می زنم شما می گی قصه تعریف می کنم!
    شما باید بری خدمات کامپیوتری رو بزنی و بعد که کار به جایی رسید که خدایی نکرده پاسخگو نبودی باید با ضرر و شرمندگی جمع کنی اون وقته که
    دونبال یه بدبختی مثل دولت و X و y می گردی که تمام این موضوعات رو بندازی گردنش که الحمدلله در کشورم کم نداریم آدمهایی که با بی خردی دست به کارایی می زنند که همه رو گرفتار می کنند.
    شما بررسی کنید سابقه ای رو که در امر فروش و تعمیرات و خدمات و اسمبل و غیره رو ببنید از پس این موضوعات بر می آیید بسم لله در غیر این صورت به نظر من با این هزینه های سنگین رهن و اجاره و قطعات
    و غیره اصلا به فکره از یه جایی شروع کنید نباشید چون شروع این کار تجربه زیادی لازم داره.
    الفبای اولیه رو یاد بگیرید و تمام جوانب را بسنجید بعد اقدام کنید. مطمئن باشید دیر نمیشه.
    موفق باشید.
    امتیازها
    15,078
    سطح
    79
    529
    کاربر انجمن
    ببینید دوست من؟
    این منطقی نیست که من یه روز صبح از خواب پا بشم و تصمیم بگیرم بدونه هیچگونه تجربه ای و با داشتن دانش کم و شناخت ناچیز وارد یک کار تخصصی بشم!اون هم به قول دوستان نه از اولش! بلکه از آخرش!!!!
    کسی خدمات سخت افزاری میزنه عمری قبل از فعالیت رسمی به صورت آماتور در این زمینه فعالیت داشته؛تجربه داره؛ با انواع و اقسام ایراد ها و خرابی ها دست و پنجه نرم کرده.... سالها سیستم بسته و همه برند ها و تکنولوژی ها رو میشناسه کاملا به روز هست و به آخرین اخبار و اعطلاعات در این زمینه خودشو آپدیت میکنه-خصلت های بد و خوب و معایب و مزیت ها همه قطعات رو میدونه؛ میدونه کدوم قطعه با کدوم قطعه سازگاره
    و آیا فلان مین سوکتش چیه ؟
    آیا فلان CPu بهش میخوره یا نه!
    کلی تجارب سخت افزاری و نرم افزاری لازم داره
    از هر برند در هر قطعه ده ها سری و صد ها مدل وجود داره.
    بحث و حرف در این زمینه سر دراز داره که هیچ ؛ ته درازی هم داره:d
    شکی در این نیست که آدم باید از یه جای شروع کنه ولی از کجا شروع کردن مهمه....
    زدن مغازه اصلا شروع خوبی نیست و مطمئن باش پایان خوبی هم نداره!

این فعالیت محکوم به شکسته....
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    من هم از نوبه ی خودم این موارد رو به ایشون گفتم:

خیلی عذر می خوام؛ اما دلیلش دقیقاً همینه دیگه هر کی رفته فروشگاه و تعمیرات کامپیوتر زده و هیچی بارش نیست!
    وقتی بهش میگی کارت GTX 550 میخوام! بهت میگه موجود داریم قیمتش 110 هزار تومن هست و بعد برات GT 510 رو میاره! باید فاتحه اش رو خوند!

وقتی به یارو میگی 200 تومن پول دارم و کارت گرافیک میخوام برای بازی، میگه فقط به پهنای باندش توجه کن! حداقل 512 باشه! کمتر اصلاً نگیر! به درد نمی خوره، باید در اون مغازه رو گل گرفت!

خدایی دروغ میگم؟! چقدر ما از این بازاری های نادان و پر ادعا داریم در سطح کشور که اینقدر اطلاعات غلط خودشون رو به مردم تحمیل می کنن...؟!!!!!

چرا همه وقت به مشتری ها اطلاعات غلط میدن که آقا روی ویندوز 64 بیت بازی نصب نمیشه!!! بر چه اسناد و مدارکی این اراجیف بی سر و ته رو تحویل مردم میدن؟!!

معتبرترین فروشگاه کامپیوتری غرب مازندران، باید اینها رو بگه...؟!!! باید بگه ویندوز 64 بیت نصب نکن! هیج بازیی روش نصب نمیشه؟!!! جالبه میگه نصب می کنم، اما میل خودته و عواقبش پای خودت!!!

چه اصراری دارن که همش میگن رم های ژل و امثال مادربرد های بیواستار بهترین دنیا هستن و میگن ایسوس و گیگابایت و ازراک و اینها آشغاله..؟!!! چه اصراری دارن که اینقدر مارک های بی نام و نشون و غیر معتبر و استاندارد و بازار مشترک قطعه ی پاور رو به مشتری تحمیل می کنن؟!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع