ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    امتیازها
    348
    سطح
    6
    10
    کاربر جدید

سیستم کامپیوتری مناسب برای مجازی سازی با vmware

سلام

سیستمی میخوام برای تمرین شبکه بتونم حد اقل 5 6 تا ماشین مجازی روش ران کنم و در حد معمول رو هر کدوم اپلیکیشن های نه چندان سنگین نصب باشه و بدون لگ و هنگ کردن بهم جواب بده. فکر میکنم فقط cpu و ram اهمیت داشته باشه برای این کار...

دوستان عزیز یک سیستم کاربردی اقتصادی لطفا معرفی کنید

ممنون
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam19 نمایش پست ها
    سلام

سیستمی میخوام برای تمرین شبکه بتونم حد اقل 5 6 تا ماشین مجازی روش ران کنم و در حد معمول رو هر کدوم اپلیکیشن های نه چندان سنگین نصب باشه و بدون لگ و هنگ کردن بهم جواب بده. فکر میکنم فقط cpu و ram اهمیت داشته باشه برای این کار...

دوستان عزیز یک سیستم کاربردی اقتصادی لطفا معرفی کنید

ممنون
    سلام دوست عزیز ! بودجتون رو ذکر نکردید ؟؟!! با سیستمتون قراره گیم هم بازی بشه یا نه ؟ به نظر بنده باید مادربرد و cpu رو از سوکت lga 2011 انتخاب کنید و حداقل 16 گیگ رم !! و فکر نکنم با زیر 5 میلیون تومن بشه چنین سیستمی بست !!
    اساتید عزیز و بزرگوار آقا حسام و بقیه عزیزان اگه اشتباه می کنم گوشزد بفرمایند !
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    بودجه خودتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن درست و حسابی راهنمایی کنن .

درضمن برای 5 - 6 تا ماشین مجازی سیستمی خیلی قوی لازم دارید و به نظر من حداقل 4 میلیون هزینه خواهد داشت !
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    دوست من؛ لطفاً در مورد کاربردتون بیشتر و ساده تر توضیح بدید.
    همچنین خبر ندارید که چقدر از پردازنده و حافظه ی اصلی شما در حداکثر فعالیت خود مورد پردازش قرار خواهد گرفت؟
    اگر بله، بفرمایید که چقدر از سی پی یو و رم شما درگیر خواهد شد؟! کمتر کسی تجربه ی استفاده در این مورد رو مثل کاربرد شما داشته.
    پس بیشترین کمک رو خود شما می تونید برای معرفی قطعات به ما بکنید...
    ضمناً بد نیست به لینک های زیر هم مراجعه کنید: (قیمت های قطعاتی که در محتوای لینک های زیر نوشته شده، به روز نیست!)

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...ghlight=vmware

ظاهراً خرید اس اس دی برای سیستم مثل سیستم شما بسیار بسیار مهم هست و یک عدد اس اس دی حداقل 256 گیگابایت بسیار به روند سرعتی کار شما بهبود می بخشه.
    امتیازها
    348
    سطح
    6
    10
    کاربر جدید
    ضمن تشکر از دوستان
    کارایی برام مهمه در واقع بهتره بگم که ارزون ترین سیستمی رو میخوام که بتونه بدون لگ برام 5 تا ماشین ران کنه
    سیستم فقط برای همین منظوره و قرار نیست برای گیم استفاده بشه

حداکثر بودجه ای که بتونم بذارم نهایتا تا 3/5 ملیون هستش
    لطفا بفرمائید با این شرایط و مشخصاتی که میفرمائید چه تعداد ماشین مجازی بدون مشکل و لگ کار میکنه

خدمت استادم آقا حسام هم باید عرض کنم اطلاعی از بلایی که سر سخت افزار میاره ندارم و اینکه چقدر درگیر میکنه، فقط الان با سیستمی که 4 گیگ رم روش داره یک ماشین هم به زور ران میشه و خیلی لگ داره..

با تشکر
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam19 نمایش پست ها
    خدمت استادم آقا حسام هم باید عرض کنم اطلاعی از بلایی که سر سخت افزار میاره ندارم و اینکه چقدر درگیر میکنه، فقط الان با سیستمی که 4 گیگ رم روش داره یک ماشین هم به زور ران میشه و خیلی لگ داره..
    شما بزرگوارید. شاگردی می کنم نزد دوستان.
    پس شما با 16 گیگابایت رم هم که حداکثر 800 هزار تومن میشه، تقریباً مشکل نخواهید داشت و در بهترین حالت 4 ماشین رو می تونید ران کنید!
    البته توجه داشته باشید که حدود یک گیگابایت صرف سیستم عامل و نرم افزارهای اجرایی خواهد شد و در خالصانه ترین حالت شما 3 گیگ مفید استفاده می کردید.
    حداقل حداقل 5 میلیون بودجه نیاز دارید! اگر اطلاعات زیاد هم نداشته باشید، حتماً به یک اس اس دی حداقل 256 گیگ احتیاج خواهید داشت که بتونید بین اس اس دی و حافظه ی اصلی از طریق نرم افزارهایی که از هارد یا اس اس دی، به عنوان حافظه ی مجازی (رم!) برای سیستم ایجاد می کنند، سویچ کنید و به نوعی از اس اس دی هم کمک بگیرید تا این بار سنگین فقط بر روی رم سیستم سوار نباشه!
    فکر می کنم فقط از طریق همین ترفند بتونید به 16 گیگابایت رم با توجه به نیازمندی به بودجه ی بالا، اکتفا کنید.
    من خودم تا حالا اینکار رو انجام ندادم. اما شنیدم نرم افزارهایی مثل GiliSoft RamDisk 4.5 Final هستن که می تونن از هارد یا اس اس دی برای افزایش حافظه ی اصلی سیستم کمک بگیرن.

این هم یک سیستم با بودجه ی 3 میلیون و 600 (بدون کارت گرافیک و ارزان تر!):

امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    حسام جان ، اس اس دی رو پایین تر بگیر ، گرافبک رو هم باید بدونیم دقیقا نرم افزارشون چیکار میکنه !؟؟؟؟؟؟؟
    خوب با سوکت 1155 ببند که بشه رو بقیه قطعات سرمایه گذاری کرد !
    3770 خیلی از 3820 بهتره !
    قیمت مادربردشون کمتر میشه !
    بودجه ایشون بیشتر سیو میشه و میشه رم رو هم ببیشتر کرد !
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_mm نمایش پست ها
    حسام جان ، اس اس دی رو پایین تر بگیر ، گرافبک رو هم باید بدونیم دقیقا نرم افزارشون چیکار میکنه !؟؟؟؟؟؟؟
    خوب با سوکت 1155 ببند که بشه رو بقیه قطعات سرمایه گذاری کرد !
    3770 خیلی از 3820 بهتره !
    قیمت مادربردشون کمتر میشه !
    بودجه ایشون بیشتر سیو میشه و میشه رم رو هم ببیشتر کرد !
    طبق نظر علیرضا در اون سه لینکی که دادم و استاد ما بودن، 256 گیگ اس اس دی نه تنها زیاد نیست، بلکه کم هم هست! ایشون بعد از رم به یک اس اس دی با حجم بالا احتیاج دارن! اگر 4 ماشین 60 گیگی در نظر بگیریم، به راحتی می تونن حداقل 4 ماشین رو روی اس اس دی اجرا کنن که نتیجه ی بی نظیری خواهد داشت!
    3770 مخصوص گیم و اورکلاک هست! به درد ایشون نمی خوره! ایشون یک کار صنعتی و خارج از مولتی مدیا و گیمینگ قراره انجام بدن!
    برای رم بیشتر، راه حل وجود داره که در بالا گفتم و خرید رم بیشتر خیلی توصیه نمیشه. کما اینکه رم 8 گیگ هم در بازار موجود نیست و البته مادربرد نام برده 4 ماژول رم رو ساپورت می کنه. با فرکانس 2000 مگاهرتز چندان مشکلی ندارن! رمی که ایشون یک ماشین رو به قول خودشون ران کردن به طور حتم فرکانس کمتری داشته و نباید فراموش کنیم که فرکانس بیشتر هرگز بی تاثیر نیست!
    اجازه بدید ایشون تشریف بیارن و جزئیات بیشتری در اختیارمون قرار بدن. 3 میلیون بودجه شون بوده! وقتی قادر به خرید سیستم بالای 5 میلیون نباشن، بحث و گفتگو در این مورد بیهوده هست.
    فرمودن اهل بازی نیستن! پس لزومی جهت خرید کارت گیمینگ نیست. اگر کارت نخرن که نمیشه! چون نه مادربورد انتخابی کارت گرافیک آنبورد داره و نه پردازنده های سوکت 2011 دارای کارت گرافیکی مجتمع هستن!
    من یه نمایی از قطعات رو + قیمت نوشتم که حساب کار دستشون بیاد که شرایط فعلی و قیمت ها به چه صورته تا بتونن تجدید نظر کنن در انتخاب و کنار گذاشتن بودجه شون.
    امتیازها
    7,841
    سطح
    59
    284
    کاربر انجمن
    بله حسام عزیز !
    زهر چشم ازش میخوای بگیری؟؟؟؟؟
    :)
    شما همیشه اولین کسی هستید که کمک میکنه و من از شما خیلی ممنونم ...
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    دوستان خواهش میکنم قبل از اینکه سیستم پیشنهاد بدین و قیمت بدین اول ببینید با چه نرم افزاری ایشون کار میکنند و ببینید با اون نرم افزار چه تجربه هایی داشتین. نرم افزارهای مجازی سازی ای هستن که با یه لپ تاپ معمولی(1یا2تومنی) هم میشه باهاش به راحتی و بدون مشکل کار کرد. در همون ابتدا و در عنوان تاپیک ایشون گفتن با WMware کار میکنند، بنده با این نرم افزار کار کردم و تا دوتا مجازی سازی انجام دادم. میدونید با چه سیستمی؟
    cpu: AMD single core 2.0GHz
    ram: 1GB
    البته دوتا رو یه کم(توجه کنید: یه کم) کند انجام میداد ولی رضایت بخش بود. حالا شما یه نگاه بکنید چه سیستم هایی دارین پیشنهاد میدین!!!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)