ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    امتیازها
    1,136
    سطح
    18
    1
    کاربر جدید

Smile خرید پردازنده برای مادربورد‌های gigabyte

سلام به همه‌ی دوستان.
    این تاپیک رو برای اون دسته از دوستانی که درست مثل من نیاز به راهنمایی برای خرید یه پردازنده یا تعویض اون دارند در نظر گرفتم. همون‌طور که به احتمال زیاد شما هم درست مثل من و خیلی از دوستان دیگه در انتخاب سخت‌افزار در هیچ چیز به اندازه‌ی خرید یک پردازنده خوب دچار مشکل و یا حتی سردرگمی نمی‌شید، تصمیم دارم در این تاپیک به من و بقیه دوستان کمک کنید تا برای مادربورد‌های GIGABYTE پردازنده‌ای مناسب انتخاب و خرید کنند.
    من یک مادربورد GIGABYTE - P41ES3G دارم و قصد دارم بهترین پردازنده‌ای رو که می‌شه براش در نظر بگیرم چون از پردازنده‌ی Intel Celeron نصب شده‌ای که دارم واقعا خسته شدم. لطف کنید پیش‌نهاد بدید چه مدل‌هایی می‌تونم بخرم. آیا از سری Intel Core i3 i5 i7 هم می‌تونم بخرم و یا از پردازنده‌های AMD؟
    ;;)
    ویرایش توسط mufc123 : 2013/05/22 در ساعت 05:50 دلیل: هویجوری
    امتیازها
    15,011
    سطح
    79
    1,797
    کاربر انجمن

Cool

بهترین پردازنده موجود که الان هم گیر نمیاد مگر دست دوم سری core to quad هستش که قویترین مدلشQ9650فکر کنم باشه
    NVIDIA > AMD
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

1- سوکت مادربورد شما کلاً به پردازنده های AMD نمیخوره.
    2- از سری پردازنده های i هم نمیتونید بهره ای بگیرید، چراکه سوکت های آن ها هم متفاوت از مادربورد شماست.
    3- برای شما از خانواده: Core 2 Duo و Dual core و همچنین خانواده Quad Coreها که همگی این 3 نوع پردازنده برای سوکت مورد نظر شما
    که با نام LGA 775 شناخته می شوند، در بازار موجود هست.
    البته به دلیل اینکه این سوکت متعلق به چندین نسل قبل هست شاید کمی دچار سختی در پیدا کردن پردازنده مورد نظر شوید.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    1,136
    سطح
    18
    1
    کاربر جدید
    سلام مجدد به دوستان خوبم، ممنون از amir1364 و th e nd که جواب منو دادن. اما سئوالی دیگه دارم. همونطور که گفتم مدل مادربورد من GIGABYTE - P41ES3G هست که خب یه جورایی قدیمیه و الآن که از جلد کارتنش خووندم سوکتش 775 بود، سری به سایت اینتل زدم، مدل‌هایی از Intel Core 2 Duo و Intel Core 2 Quad دیدم، یه سئوال برام پیش اومده، روی مادربوردم برای لیتوگرافی پردازنده عبارت 65 نانومتر زده، اما مدل‌هایی از Duo و Quad مدنظرمه که لیتوگرافی 45 نانومتر دارن، این برای مادربورد من یه محدودیته یا اینکه مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفا یه تکنولوژی در ساخته؟! :-s
    ضمنا بهم بگید برای این سوکت می‌شه از سری Intel - Pentium هم استفاده کرد یا نه؟
    ... We are CHAMP20NS; We are the UNITED
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mufc123 نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان خوبم، ممنون از amir1364 و th e nd که جواب منو دادن. اما سئوالی دیگه دارم. همونطور که گفتم مدل مادربورد من GIGABYTE - P41ES3G هست که خب یه جورایی قدیمیه و الآن که از جلد کارتنش خووندم سوکتش 775 بود، سری به سایت اینل زدم، مدل‌هایی از Intel Core 2 Duo و Intel Core 2 Quad دیدم، یه سئوال برام پیش اومده، روی مادربوردم برای لیتوگرافی پردازنده عبارت 65 نانومتر زده، اما مدل‌هایی از Duo و Quad مدنظرمه که لیتوگرافی 45 نانومتر دارن، این برای مادربورد من یه محدودیته یا اینکه مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفا یه تکنولوژی در ساخته؟! :-s
    دوست خوبم، این لینک تمامی پردازنده های مورد قبول مادربرد شماست. از تو لیست از بالا به پایین هرکدوم تو بازار هست میتوانید تهیه بفرمایید.
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    سلام مجدد به دوستان خوبم، ممنون از amir1364 و th e nd که جواب منو دادن. اما سئوالی دیگه دارم. همونطور که گفتم مدل مادربورد من GIGABYTE - P41ES3G هست که خب یه جورایی قدیمیه و الآن که از جلد کارتنش خووندم سوکتش 775 بود، سری به سایت اینل زدم، مدل‌هایی از Intel Core 2 Duo و Intel Core 2 Quad دیدم، یه سئوال برام پیش اومده، روی مادربوردم برای لیتوگرافی پردازنده عبارت 65 نانومتر زده، اما مدل‌هایی از Duo و Quad مدنظرمه که لیتوگرافی 45 نانومتر دارن، این برای مادربورد من یه محدودیته یا اینکه مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفا یه تکنولوژی در ساخته؟! :-s
    ضمنا بهم بگید برای این سوکت می‌شه از سری Intel Pentium هم استفاده کرد یا نه؟
    هنگام انتشار یک مادربرد شرکت تولید کننده برای به رخ کشیدن ساپورت مادربردش از پردازنده های جدید مثلا میزنه Supports Intel® ** nm CPU
    و بعدا با اومدن پردازنده های "تاک" (همون قضیه ی تیک تاک اینتل) به احتمال خیلی زیاد از پردازنده سری بعدی همون سوکت بتونه استفاده بکنه
    امتیازها
    15,011
    سطح
    79
    1,797
    کاربر انجمن
    دوست عزیز از پردازنده45 نانومتری هم استفاده میتونی بکنی خیالت راحت توضیحات لازم رو دوست عزیزم در بالا داده بله از سری Intel - Pentium به راحتی میشه رو این بورد استفاده کرد موفق باشی بازم سوال داشتی بپرس در خدمتیم داداش گلم
    NVIDIA > AMD
    امتیازها
    1,136
    سطح
    18
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1364 نمایش پست ها
    بهترین پردازنده موجود که الان هم گیر نمیاد مگر دست دوم سری core to quad هستش که قویترین مدلشQ9650فکر کنم باشه
    درسته امیر جان سایت رسمی اینتل هم برای سوکت 775 بهترین پردازنده ای رو که داره دقیقا همینه ... اتفاقا یه پردازنده بسیار خوب هم هست و در یه سایت ایرانی چیزی نزدیک به 500 هزار تومان قیمت داشت.
    امتیازها
    1,136
    سطح
    18
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1364 نمایش پست ها
    دوست عزیز از پردازنده45 نانومتری هم استفاده میتونی بکنی خیالت راحت توضیحات لازم رو دوست عزیزم در بالا داده بله از سری Intel - Pentium به راحتی میشه رو این بورد استفاده کرد موفق باشی بازم سوال داشتی بپرس در خدمتیم داداش گلم
    حتما امیر جان، لطف کردی ... جالب اینه که این روزا با یه سایت خوب خرید و فروش که اتفاقا آگهیش تو شماره‌ی 50 مجله‌ی سخت‌افزار بود آشنا شدم که امکان خرید پردازنده‌های دست دوم هم درش وجود داره، نمی‌دونم اشکال داره از این طریق به بقیه دوستان هم معرفی کنم یا نه، اما می‌گم و به احتمال زیاد خیلی از دوستان معرف نظرشون هست، سایت خوب ایسام به آدرس esam.ir امکان خرید پردازنده‌های کار کرده رو به دوستانی که محدودیت مالی دارند می‌ده. البته خب خیلی چیزای الکترونیکی دیگه رو هم می‌شه پیدا کرد. با پیش‌نهاد دوستان طی روزی که گذشت و با تحقیق مختصر اینترنتی‌ای که کردم قصد دارم از طریق این سرویس یه پردازنده‌ی Intel Core 2 Duo E8400 خریداری کنم. از همه دوستان ممنون. خواهش می‌کنم دوستان دیگه از این تاپیک برای مشکلات‌شون در تهیه پردازنده مناسب استفاده کنند.
    امتیازها
    1,136
    سطح
    18
    1
    کاربر جدید
    دوستان سلام ... من تو وب‌سایت‌های بزرگ فروش سخت‌افزار کشور کلی چرخ زدم تا ببینم برای سری Intel Core 2 Quad پردازنده‌ای گیر میاد یا نه ... جالبه یا اصلا تو لیست‌های فروششون نیست، یا اگرم هست عبارات "Coming Soon" و "موجود نمی‌باشد" و امثالهم براشون زده ... کسی هست بگه آیا اصلا این سری پردازنده‌ها تو ایران اومده یا اینکه قبلا اومده الآن دیگه گیر نمی‌آد؟! مثلا بهترین مدل از سری Quad Q9xxx مدل Quad Q9650 هست که چیزی نزدیک به 500 هزار تومان قیمتشه و اتفاقا تو وب‌سایت رسمی کمپانی اینتل تو Status جدیدترین محصولات هست و عبارت Launched هم براش زدن، اما تو بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی هم هست، ولی یا موجود نیست یا به زودی خواهد آمد، زدن ...
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)