ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته

مصاحبه اختصاصی جی اس ام با ترودی گایلاند

چون اختصاصی بود کپی پیست کردم و تغییری ایجاد نکردم!
    ایم مصاحبه چند نکته مهم داشت، بخازر همین تصمیم گرفتم بدون هیچ دخل و تصرفی بذارم اینجا.

گروه خبری GSM: ترودی گایلاند از ژانویه 2008 به عنوان مدیر برنامه‌ها و رسته‌های خاورمیانه و آفریقا فعالیت می‌کند. ترودی در این سِمت مسئول اجرای عرضه گوشی‌های هوشمند سیمبین و همین‌طور Nokia business mobility در خاورمیانه و افریقاست.

ترودی از دفتر نوکیا در استکهلم سوئد به تیم MEA (آفریقا و خاورمیانه) نوکیا پیوست. وی در آنجا مسئول بخشNokia Enterprise Solutions در اسکاندیناوی بود. قبل از آن، در دفاتر فروش اسکاندیناوی با سمت‌های مختلفی مثل لُجستیک (تهیه و توزیع) و خدمات مشتری (Care) مشغول به کار بود.

ترود از دسامبر 1997 با سابقه چندین نقش‌ مدیریتی مهم در Eurocard، Diners Club و SE-Banken Kort به نوکیا پیوسته است.

ترود متولد فنلاند است و 6 سال است که در امارات متحده عربی زندگی می‌کند.

سایت جی اس ام، مصاحبه ای اختصاصی در جریان نمایشگان تلکام 2011 با خانم ترودی گایلاند داشت که قطعا خواندن آن برای کاربران فارسی زبان تلفن همراه خالی از لطف نخواهد بود.

جی اس ام: با سلام خدمت شما. لطفا خود را برای خوانندگان جی اس ام معرفی فرمایید.

ترودی : من ترودی گایلاند مدیر بخش سیمبین تلفن های همراه نوکیا در حوزه خاورمیانه و آفریقا هستم.

همانطور که می دانید، نوکیا قبلا اعلام کرده است که آینده نوکیا با سیستم عامل ویندوز فون خواهد بود. با این اوصاف، چه سرنوشتی در انتظار سیستم عامل سیمبین است؟

ترودی :از ماه فوریه که نوکیا اعلام کرده به زودی جهشی به سوی ویندوز فون خواهد داشت، ما گزارشات متعددی دریافت کردیم که کاربران اعتقاد دارند که زمان مرگ سیمبین فرا رسیده است. اما من همینجا به شما تضمین می دهم که این تصورات به هیچ عنوان درست نیستند. ما در حال حاضر کماکان مشغول توسعه سیستم عامل سیمبین هستیم و به طور قطع توسعه آن را تا سال 2016 ادامه خواهیم داد. نوکیا علاوه بر توسعه این سیستم عامل، مشغول ارائه و توسعه بیشتر اپلیکیشن های متعدد برای سیمبین می باشد، و علاوه بر آن، در سال پیش رو، گوشی های دیگری را هم مبتنی بر این سیستم عامل معرفی خواهد کرد.

جی اس ام: با توجه به صحبت های شما، من می توانم این برداشت را داشته باشم که نسخه دیگری از سیمبین بعد از Belle هم ارائه خواهد شد؟

ترودی :بله

جی اس ام: آیا شما نام این نسخه از سیمبین را می دانید؟

ترودی :بله اما متاسفانه من نمی توانم درباره محصولات آتی شرکت نوکیا که هنوز معرفی نشده اند صحبتی داشته باشم.

جی اس ام: در چند سال گذشته، نوکیا مرتبا محصولاتی تکراری و شبیه به هم روانه بازار کرده است. اما بعد از 3 یا 4 سال، نوکیا محصولی با نام N9 معرفی و روانه بازار کرد که می توان آن را محصولی کاملا انقلابی و نو از سوی شرکت نوکیا دانست. اما متاسفانه هنوز هم آینده مشخصی برای سیستم عامل میگو وجود ندارد و شایعاتی مبنی بر آنکه N9 آخرین محصول نوکیا مبتنی بر میگو خواهد بود قوت گرفته است. نوکیا هم تاکنون تکذیبیه رسمی برای رد این شایعات منتشر نکرده است که این مساله خود به شایعات دامن زده است. آیا شما این مساله را تایید می کنید؟

ترودی :ما قطعا به پشتیبانی کامل از N9 ادامه خواهیم داد. این محصول، اولین گوشی نوکیا مبتنی بر سیستم عامل میگو می باشد و ما قطعا پشتیبانی از آن را ادامه خواهیم داد.

جی اس ام: بله! شما از این محصول پشتیبانی خواهید کرد، اما چیزی که من می خواهم بدانم این است که آیا تلفن همراه دیگری از سوی نوکیا، مبتنی بر این سیستم عامل ارائه خواهد شد؟

ترودی :متاسفانه باید بگویم که من نمی توانم در مورد محصولات آتی نوکیا قبل از معرفی، اظهار نظری بکنم!

جی اس ام: ما بزودی شاهد عرضه گوشی های مبتنی بر ویندوز فون نوکیا خواهیم بود. چه دلیلی می تواند وجود داشته باشد تا مرا به خرید یک گوشی ویندوز فون از شرکت نوکیا و نه شرکت های دیگر مانند HTC یا سامسونگ ترغیب کند؟

ترودی :در حال حاضر، ما چیزی در حدود دویست میلیون تلفن همراه فعال مبتنی بر سیستم عامل سیمبین و با قیمت های متنوع در سطح جهان داریم . به دلیل قابل اتکاء بودن و طیف وسیع استفاده کنندگان سیمبین، ما کماکان تمایل داریم تلفن های همراه بیشتری مبتنی بر سیمبین عرضه کنیم. آیا شما تاکنون تجربه کار با سیمبین Belle را داشته اید؟ شما درباره این سیستم عامل چه فکر می کنید؟

جی اس ام: بله. من با این سیستم عامل کار کرده ام. اما سوال من درباره ویندوز فون بود..

ترودی :بله، اما درباره توسعه سیمبین باید بگویم که با در حال حاضر مشغول پشتیبانی از بیش از 50 زبان مختلف در سیمبین می باشیم. اما در ویندوز فون در حال حاضر به هیچ عنوان تنوع زبانی یا بومی سازی که در تلفن های همراه سیمبین نوکیا می توانید مشاهده کنید به چشم نمی خورد. ما اعتقاد داریم که هنوز هم آینده روشنی در انتظار سیمبین می باشد. حالا ما قدم به قدو و به آهستگی، از دنیای سیمبین به دنیای ویندوز فون وارد می شویم. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، ما قطعا تا سال 2016 توسعه سیمبین را ادامه خواهیم داد و در این مدت، و در حین هر چه کامل تر شدن ویندوز فون، کاربران به تدریج از سیمبین به ویندوز فون مهاجرت خواهند کرد.

جی اس ام: اجازه بدهید سوال دیگری از شما بپرسم. به خاطر برخی مسائل مانند تحریم و .. کاربران ایرانی در حال حاضر اجازه دسترسی به فروشگاه نرم افزاری Ovi شرکت نوکیا را ندارند. اما اگر کاربران ایرانی، اجازه دسترسی و دریافت تنها برنامه های رایگان این فروشگاه را داشته باشند، این مساله با هیچ قانونی مقایرت نخواهد داشت. آیا ما می توانیم شاهد این باشیم که کاربران ایرانی بتوانند بدون هیچ دردسری، حداقل به برنامه های رایگان OVI Store دسترسی داشته باشند؟

ترودی :ما به همراه تیم نوکیا مستقر در ایران، مشغول پیدا کردن راه حل این مشکل هستیم، همانطور که شما اشاره کردید، به دلیل تحریم و مسائل مربوط به آن، Ovi Store در ایران متاسفانه قابل دسترسی نیست. بنابر این ما مشغول کار بر روی این مورد هستیم تا ایرانیان به نحوی بتوانند به برنامه های نوکیا دسترسی داشته باشند.

حمید نیکدل (مدیر روابط عمومی نوکیا در ایران): بله. همان طور که می دانید، نوکیا هم مانند بقیه شرکت های بین المللی ملزم به رعایت برخی از قوانین وضع شده در سطح جهانی می باشد. اما ما ها برای دسترسی کاربرانمان به اپلیکیشن های نوکیا هم برنامه داریم، مانند ایجاد پایگاه دانلود محلی نوکیا که یکی دو ماهی از زمان معرفی آن می گذرد.

جی اس ام: اما تعداد این برنامه ها، قابل مقایسه با Ovi نمی باشد

حمید نیکدل: بله، تعداد اپلیکیشن ها، در حال حاضر کافی نمی باشد که شاید برخی انتظارات را بر آورده نکند، اما در هر صورت، ما این کار را تازه شروع کرده ایم. اما با این حال، ما سعی کرده ایم تمامی برنامه های اصلی و مهم Ovi را ارائه دهیم. شاید هزاران اپلیکیشن در Ovi وجود داشته باشند اما شاید تنها وجود 10، 20 یا حداکثر، 50 عدد از آنها برای کاربران تلفن همراه بسیار مهم و حیاتی است. ما به دنبال این برنامه ها هستیم، آنهایی که به صورت رایگان ارائه می شوند و ما می توانید آنها را در اختیار کاربران قرار دهیم. فعالیت دیگر تیم نوکیا در ایران، جذب و تشویق توسعه دهندگان نرم افزاری داخلی می باشد که می توانند اپلیکیشن های مبتنی بر سیمبین و یا میگو را هر چه بیشتر و البته به صورت هر چه بومی تر ترویج دهند.

جی اس ام: بنابر این به طور خلاصه، شما به عنوان مقام رسمی نوکیا در ایران، اپلیکیشن های نوکیا را برای کاربران ایرانی فراهم خواهید کرد و کاربران کماکان قادر به دریافت اپلیکیشن ها به طور مستقیم از Ovi Store نخواهند بود.

حمید نیکدل : بله. دسترسی به Ovi مقدور نخواهد بود و راه حل، تنها معرفی و تهیه اپلیکیشن ها، توسط تیم بومی نوکیا می باشد.

جی اس ام: سوال دیگر من این است که در حال حاضر، زبان فارسی برای سیستم عامل های میگو و ویندوز فون موجود نمی باشد. آیا نوکیا برنامه ای برای پشتیبانی از زبان فارسی بر روی این سیستم عامل ها دارد؟

ترودی: برای سیستم عامل میگو باید بگویم زبان فارسی احتمالا با بروزرسانی بعدی نوکیا عرضه خواهد شد و از آن زمان، فارسی نیز مورد پشتیبانی نوکیا قرار خواهد گرفت. در مورد ویندوز فون هم باید بگویم قطعا ما به دنبال آن هستیم که تنوع زبانی که در حال حاضر بر روی سیمبین وجود دارد را به ویندوز فون هم بیاوریم. اما متاسفانه در حال حاضر زمان دقیقی برای پشتیبانی از زبان فارسی بر روی ویندوز فون به شما نمی توانم بدهم.

حمید نیکدل : در حال حاضر کیبورد فارسی برای N9 وجود دارد و شما می توانید از استفاده کنید. البته این کیبورد، در حال حاضر مراحل تست را می گذراند و هنوز به طور رسمی ارائه نشده است.

ترودی: بله، با ارائه نسخه آزمایشی، ما سعی در برطرف کردن مشکلات احتمالی را داریم و در آینده بسیار نزدیک، شاهد وجود زبان و کیبورد فارسی بر روی N9 به طور رسمی خواهیم بود.

آیا شما برای آینده کشورهای خاور میانه و بخصوص ایران، برنامه خاصی در نظر دارید؟

ترودی: در این باره نظری ندارم اما باید بگویم ما تمامی تلفن های همراهی را که به مناطق مختلف معرفی می کنیم، بومی سازی می کنیم. وقتی ما محصول جدیدی معرفی می کنیم، با تیم نوکیا، حاضر در آن کشور مشورت می کنیم که آیا برنامه ها و تلفن همراه مورد نظر، برای کشور مقصد مناسب می باشد یا خیر. مثلا سعی می کنیم کتابچه راهنما مناسب با منطقه مورد نظر عرضه کنیم. مثلا اگر شما هم اکنون یک N9 از ایران بخرید و با یک N9 دیگر از کشور انگلستان یا آفریقای جنوبی مقایسه کنید، متوجه تفلوت های آن دو خواهید شد. البته مشخصات و کیفیت هر دو تلفن کاملا مشابه می باشد اما از لحاظ محتویات داخل گوشی و برنامه های آن، متفاوت و متناسب با کشور مقصد می باشد.

GSM

امید آخر...
    مطمئن بودم که من را تا محرم می بری

آبروی رفته ام را با نگاهی می خری

کاروان یاس و لاله خیمه زد در کربلا

خیمه سبز تو کو پس ای امید آخری؟

امتیازها
    3,261
    سطح
    35
    670
    کاربر انجمن
    فقط گفته است از N9 پشتیبانی می کنیم اما تا چه سالی و چگونه حتی اینکه آیا MeeGo در حال گسترش است یا نه هیچ موضوعی را بیان نکرده ... جواب های که به سوال ها داده سطحی است و معلوم هست که نوکیا سیاستی که در پیش گرفته خیلی پیچیده و موفقیت آمیز است چون مدیر برنامه ها هم اطلاعات زیادی در این زمینه ها ندارند ...
    فقط همین . . .
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع