ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال

رکورد فرکانس 8 گیگاهرتز با پردازنده Haswell (بررسی قابلیت اورکلاک پردازنده های Haswel

مهم ترین مسئله پس از معرفی از نسل جدید پردازنده های اینتل، امکان و قابلیت اورکلاک این پردازنده ها خواهد بود. اورکلاک آسان و بدون محدودیت به تنهایی می تواند بسیاری از کاربران را به سمت محصولات جدید جذب کند و در این بین حتی کاربرانی که هیچ سر رشته ای از اورکلاک ندارند، با توجه به نتایج و حاشیه های مطرح شده به خرید پردازنده های جدید علاقه مند می شوند. اینتل قرار است به زودی نسل جدید پردازنده های خود را با فناوری ساخت 22 نانومتری با نام Haswell وارد بازار کند و همانند گذشته یک سوال در ذهن بسیاری از کاربران مطرح می شود: آیا هسول قابلیت اورکلاک آسان و مناسبی دارد؟

اینتل در کنفرانس سالانه خود در شهر پکن، با اعلام بهبود 5 تا 7 درصدی قابلیت اورکلا پردازنده های Haswell، اورکلاکرها را در انتظار ورود پردازنده های جدید گرفتار کرد. اینتل همچنان توجه ویژه خود را روی پردازنده های ضریب باز با پسوند K حفظ کرده و همواره در نسل های گذشته، نسبت به بهبود قابلیت اورکلاک آنها حساسیت نشان داده است. قابلیت اورکلاک پردازنده های سری K هسول به گفته اینتل بسیار نزدیک به پردازنده های High End نسل جدید Sandy Bridge-E خواهد بود و پردازنده های معمولی نیز توانی در حد Core i7-3820 در بخش اورکلاک دارند.

اگر از پلتفرم های نسل گذشته اینتل (زیاد هم نگذشته!) برای اورکلاک استفاده کرده اید، به طور حتم با محدودیت کلاک پایه 100 مگاهرتزی برخورد کرده و بایوس، هیچ گزینه دیگری به عنوان پیش فرض در اختیار شما قرار نمی دهد و مجبور به وارد کردن بیس کلاک به صورت دستی خواهید بود. اما در پلتفرم هسول، اینتل به شما اجازه قرار دادن بیس کلاک از روی گزینه های پیش فرض 100، 125 و 166 مگاهرتز را می دهد و برای دستیابی به بیس کلاک های دیگر باید به صورت دستی، مقدار مورد نظر را وارد کنید. با استفاده از بیس کلاک 166 مگاهرتز و ضریب پردازنده 48، به راحتی می توانید به فرکانس 8.0 گیگاهرتز دست یابید.

با ورود پردازنده های هسول، اینتل از قابلیت جدیدی به نام iVR (مخفف Integrated Voltage Regulation) پرده برداری خواهد کرد و هر هسته از پردازنده به صورت مجزا دارای یک ماژول کنترل ولتاژ خواهد بود. کاربران نیز با استفاده از این قابلیت می توانند کنترل دقیق تر و بهتری روی ولتاژ کنترلر اعمال کنند. البته با وجود تمام بهینه سازی ها، همچنان برای اورکلاک به یک مادربورد قدرتمند نیاز دارید که از قطعات با کیفیت (چوک، ماسفت و خازن) بهره گیرند و نباید انتظار ثبت رکورد 8 گیگاهرتز را با یک مادربورد ارزان قیمت را داشته باشید.

پارامترهای بسیار زیادی با وجود قابلیت iVR به بایوس اضافه گردیده که همه آنها برای کنترل بهتر ولتاژ به کار گرفته می شوند. ولتاژ ورودی به پردازنده توسط مادربورد و پارامتر vCCIN تامین می گردد و ولتاژ نهایی برای هسته های پردازنده نیز توسط همین پارامتر تنظیم می گردد. پارامتر vRING وظیفه تامین ولتاژ تمامی مسیرهای ارتباطی پردازنده را بر عهده دارد و vGT نیز ولتاژ پردازنده گرافیکی مجتمع را تنظیم خواهد کرد. سه پارامتر vSA/vIOA/vIOD نیز وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز چیپ ست پل شمالی را بر عهده دارد.

لینک خبر در وب سایت سخت افزار:http://www.sakhtafzarmag.com/news/di...-haswell-.html
    امتیازها
    13,495
    سطح
    75
    4,822
    مدیر کل
    با ارائه این پردازنده توسط اینتل دوباره بازار اورکلاک پردازنده در بین حرفه ای ها گرم خواهد شد.
    .................................................. ...............................................
    // محمد رضا پناهی// سردبیر وب سایت و فروم سخت افزار و کالامگ

Editorinchief@sakhtafzarmag.com //

www.sakhtafzarmag.com //

.................................................. ...............................................

با نصب تولبار سخت افزار: بدون ورود به سایت و فروم سخت افزار، از اخبار آن با خبر شوید!
    امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    تا من خواستم سیستم بخرم همه ی شرکتا یادشون افتاد مخصولاتشونو معرفی کنن!:دی
    این از اینتل...اون طرف هم که انویدیا و ای ام دی...فردا پس فردا هم سر و کله ی ddr 4 ها پیدا میشه!

ولی ارزش صبر کردن داره...خدا کنه با قیمت یکم درست و حسابی بیاد تو بازار ایران.

مرسی آقا حسام.

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    9,250
    سطح
    64
    503
    کاربر انجمن
    خبرای خوبیه ولی من یه سوال دارم که این چطوری ممکن میشه؟؟!!!!!!

با استفاده از بیس کلاک 125 مگاهرتز و ضریب پردازنده 48، به راحتی می توانید به فرکانس 8.0 گیگاهرتز دست یابید.
    125*48=6000 مگاهرتز میشه نه 8گیگ

من اشتباه میکنم یا نویسنده؟
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط electron_m نمایش پست ها
    خبرای خوبیه ولی من یه سوال دارم که این چطوری ممکن میشه؟؟!!!!!!

125*48=6000 مگاهرتز میشه نه 8گیگ

من اشتباه میکنم یا نویسنده؟
    بقیه موارد چطور ممکن میشه، این مورد هم ممکن است دوست عزیز
    امتیازها
    9,250
    سطح
    64
    503
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    بقیه موارد چطور ممکن میشه، این مورد هم ممکن است دوست عزیز
    بقیه موارد چیه>میشه بیشتر توضیح بدین؟
    الان یه ضرب سادس این
    125*48 هشت گیگ نمیشه که
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط electron_m نمایش پست ها
    بقیه موارد چیه>میشه بیشتر توضیح بدین؟
    الان یه ضرب سادس این
    125*48 هشت گیگ نمیشه که
    بله هشت گیگاهرتز نخواهد شد، ولی اعدادی بود که توسط اینتل اعلام شد!
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)