ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    امتیازها
    998
    سطح
    16
    28
    کاربر جدید

Question خريد سيستم از اون ور آب به صرفه است؟ [تکرار تاپیک]

سلام مجدد

چند ساعت پیش این تاپیکو زده بودم دو نفر هم پاسخ دادند تا اومدم جواب بدم دیدم حذف شده. اول فکر کردم منتقل شده ولی هرچی سرچ کردم اثری از آثارش نبود میشه لطف کنید بفرمایید چه قانونی رو نقض کردم اگه حرف زشت یا اهانتی هم جایی نوشتم همون قسمت رو سانسور میکردید نه اینکه کل هیکل تاپیک رو بفرستین دیار باقی

پارسال تابستون قصد داشتم يه سيستم جديد مبتني بر Core i5 ببندم حساب کردم بالاي يک تومن خرج داشت با اينکه سه تومن داشتم ولي چون پول علف خرس نيست مشورت کردم تو همين سايت گفتند قيمتا پايين مياد و ارزون تر ميشه صبر کنيد به نفعتونه حالا ميرم قيمت ميگيرم به طرز وحشتناکي رفته بالا البته اون بندگان خدا هم تقصيري نداشتند چه کسي ميدونست قراره چه بلايي سر بازار بياد
    من فکر ميکنم گراني محصولات بخاطر نرخ دلاره و لي از يکي که تو کار فروش بود پرسيدم گفت موجودي نداريم و بخاطر کمبود عرضه قيمت اين طوري بالا رفته.
    چند وقته به سرم زده از يکي از اقوام که ساکن فنلاند هست خواهش کنم يه مانيتور برام بگيره و به غير از اون چند نفر ديگه هستند که در اقصي نقاط دنيا زندگي ميکنند . يه بار تصميم گرفتم قطعات اصلي سيستم رو ليست بدم از خارج بيارن (CPU+Main+VGA+Ram+SSD)ولي از يکي شنيدم که واردات قطعات کامپيوتر گمرکي داره و مث مانيتور نميشه راحت ردش کرد. حالا نظر دوستان در اين باره چيه کسي به اينصورت سيستم خريده و تجربه داره چون وقتي قيمت اصلي اين کالاها رو تو سايتاي خارجي ميبينم اشکم در مياد که اينجا بايد چند برابر پول بدم
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست عزیز،

تا اونجایی که من میدونم قیمت قطعات در فنلاند هم به نسبت بسیار گرونه.

در هر صورت چیزهایی که میتوانید از اونور بیارید، بهترینش رم و ssd هستند.

البته رم و ssd رو راحت میشه مسافری در کیف لپتاپ جا داد و به راحتی به همراه لپتاپ به کشور آورد، ولی اگر از طریق پست، یا اگر مسافری داخل چمدون گذاشته بشه، بهش ممکنه تا 100% گمرکی بخوره. البته گمرک فرودگاه بگیر نگیر داره، گاهی دیدم به هیچ چیز گیر نمیدن و راحت بدون گمرکی همه چیز همراه مسافر وارد میشه و گاهی هم دیدم طرف پیراهن تنش که پوشیده بهش گمرکی خورد، طرف تو فرودگاه پیراهنش رو درآورد و تحویل گمرک داد و با زیر پیراهن وارد سالن ترمینال شده. پس ریسکه.

اون هزینه ای که اقوام میخواهند برایتان از آنطرق جنس بیاورند را به صورت ارز به خودتان در ایران بدهند و شما به ریال تبدیل کنید تقریبا" میتوانید چیزهای دلخواهتان را بخرید.
    امتیازها
    998
    سطح
    16
    28
    کاربر جدید

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط armin2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز،

تا اونجایی که من میدونم قیمت قطعات در فنلاند هم به نسبت بسیار گرونه.

در هر صورت چیزهایی که میتوانید از اونور بیارید، بهترینش رم و ssd هستند.

البته رم و ssd رو راحت میشه مسافری در کیف لپتاپ جا داد و به راحتی به همراه لپتاپ به کشور آورد، ولی اگر از طریق پست، یا اگر مسافری داخل چمدون گذاشته بشه، بهش ممکنه تا 100% گمرکی بخوره. البته گمرک فرودگاه بگیر نگیر داره، گاهی دیدم به هیچ چیز گیر نمیدن و راحت بدون گمرکی همه چیز همراه مسافر وارد میشه و گاهی هم دیدم طرف پیراهن تنش که پوشیده بهش گمرکی خورد، طرف تو فرودگاه پیراهنش رو درآورد و تحویل گمرک داد و با زیر پیراهن وارد سالن ترمینال شده. پس ریسکه.
    خیلی ممنون سریع جواب میدم تا تاپیکو به فنا ندادن.
    حدود 10، 12 سال پیش سر مرز زمینی یادم میاد با هر گذرنامه معادل 20 دلار وسایل میتونستی با خودت بیاری الانش رو نمیدونم چنده ولی برای یک مانیتور یا وسایلی مث اون فکر کنم بشه طبق همون قانون ردش کرد اما برای تعداد بالاتر یعنی چند قطعه ی سیستم فکر کنم قیمتش از حد مجاز بیشتره و گمرک میخوره

در تاپیک قبلی که حذف شد و فرصت جواب پیدا نکردم یه بنده خدایی پیشنهاد داد قطعه سفارشی براش بیارم و مطمئن بود اصلا گمرک نداره من شک داشتم که به این سادگیها باشه و با پست شما شک من بیشتر شد

نقل قول نوشته اصلی توسط armin2012 نمایش پست ها
    اون هزینه ای که اقوام میخواهند برایتان از آنطرق جنس بیاورند را به صورت ارز به خودتان در ایران بدهند و شما به ریال تبدیل کنید تقریبا" میتوانید چیزهای دلخواهتان را بخرید.
    والا متاسفانه تو اقوام ما رابین هود پیدا نمیشه :d
    در اصل یا من باید یورو و دلار بفرستم که اونا بخرند(حالا داشته باشین که سیستم سویفت برای انتقال پول بین بانکها هم تحریمه) یا اونا بخرند وقتی تشریف آوردند از خجالتشون در بیام
    لابد میگین خوب این چه کاریه با این نرخ تبدیل از همین جا بگیر ولی من این طور فرض کردم که اگه طبق پست اول قیمت زیاد این قطعات بخاطر تحریم یا عدم واردات و کمبود و از این بهانه ها باشه و نه نرخ ارز پس اون طرف که معدن جنسه با هر نرخ تبدیلی بازم می صرفه فقط موندم که کسی تا بحال همچین کاری کرده یا نه؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid707 نمایش پست ها
    خیلی ممنون سریع جواب میدم تا تاپیکو به فنا ندادن.
    حدود 10، 12 سال پیش سر مرز زمینی یادم میاد با هر گذرنامه معادل 20 دلار وسایل میتونستی با خودت بیاری الانش رو نمیدونم چنده ولی برای یک مانیتور یا وسایلی مث اون فکر کنم بشه طبق همون قانون ردش کرد اما برای تعداد بالاتر یعنی چند قطعه ی سیستم فکر کنم قیمتش از حد مجاز بیشتره و گمرک میخوره

در تاپیک قبلی که حذف شد و فرصت جواب پیدا نکردم یه بنده خدایی پیشنهاد داد قطعه سفارشی براش بیارم و مطمئن بود اصلا گمرک نداره من شک داشتم که به این سادگیها باشه و با پست شما شک من بیشتر شد

والا متاسفانه تو اقوام ما رابین هود پیدا نمیشه :d
    در اصل یا من باید یورو و دلار بفرستم که اونا بخرند(حالا داشته باشین که سیستم سویفت برای انتقال پول بین بانکها هم تحریمه) یا اونا بخرند وقتی تشریف آوردند از خجالتشون در بیام
    لابد میگین خوب این چه کاریه با این نرخ تبدیل از همین جا بگیر ولی من این طور فرض کردم که اگه طبق پست اول قیمت زیاد این قطعات بخاطر تحریم یا عدم واردات و کمبود و از این بهانه ها باشه و نه نرخ ارز پس اون طرف که معدن جنسه با هر نرخ تبدیلی بازم می صرفه فقط موندم که کسی تا بحال همچین کاری کرده یا نه؟
    ببنید بعضی از اجناس گرونتر از میزان ارزش ارزیشون در ایران قیمت دارند، مثلا رم و ssd از این دسته هستند. بعضی کارتهای گرافیک هم همینطور و همچنین بعضی مادربرد ها. پس باید اجناسی که میخواهید ابتدا قیمت ایران رو دربیارید، قیمت جهانیش رو هم از Newegg بدست بیاورید و همچنین قیمت همان اجناس با Shipping به فنلاند رو هم در نظر بگیرید. بعد میتوانید متوجه شوید کدام به صرفه تر است.

کار من حمل و نقله، قریب به اتفاق اجناس کامپیوتری که تو اروپا هست، نسبت به ایران گرونتره، و حتی نسبت به قیمت آمریکا، چرا که هزینه Shipping از چین به اروپا بیشتره تا نسبت به ایران و آمریکا. البته داستان آمریکا فرق داره، اجناس در آنجا قیمتش عمدا" پایینتره، هم به دلیل اینکه بازار هدفه و هم به دلیل رقابت سرسختانه ای که در آنجا در بخش IT بین برندهای مختلف هستش.

مثال عرض میکنم، من دنبال ساید پنل کیس خودم بودم، تو ایران که نبود، با نمایندگی کولر مستر تو دوبی تماس گرفتم، موجودی آنها هم تمام شده بود. نمایندگی کولر مستر در آمریکا 2 تا داشت که قیمتش 17 دل.ار بود. که تا من بخوام کاری بکنم یه شبه اون 2 تا هم فروش رفت و انبارشون خالی شد. فقط مونده بود نماینده اروپای کولر مستر که مقرش در هلند هستش، 77 تا از این ساید پنل ها داشت، قیمتش 20 یورو بود. (قیاس کنید با فیمت آمریکا).

اگر میخواستم بدم با پست به ایران بفرستن، خود هزینه پست 200 یورو میشد، تازه برای پست به ایران مجوز هم لازم بود. خلاصه صبر کردم. بعد همکارم از آلمان که داشت میومد تهران ازش خواهش کردم برام یکی سفارش داد، با هزینه Shipping از هلند به آلمان شد 30 یورو!! خودش باهاش اومد مسافری آورد ایران، تازه با همه ی مراقبت ها پنل شیشه ایش شکست. و 20 تومن خودم دوباره پلکسی گلاس براش خریدم و با هزینه آجیلی که برای تشکر از همکارم خریدم، خلاصه اش کنم آخرش 50 یورو برام آب خورد.

ولی من با همه ی دیونه بازی هام ریسکم در حد 30 یورو بود و اگر هرجای کار خراب میشد میتونستم اون Loss رو تحمل کنم. ولی یه وقت صحبت سر 400 یورو جنسه، اونوقت اگر اون به هر دلیلی بشکنه و یا خراب بشه، شما خیلی از دست میدهید!! شما هم ببنید کدوم جنس هست که خاصه و به دردسر این همه کار می ارزه، ریسک آسیب ترابریش از همه پایینتره، فقط اون رو سفارش بدید بیارن.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/04/09 در ساعت 00:35
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    دوست عزیز تاپیک شما به بخش مربوطه منقل گردیده است. لازم نبود مجدد تاپیک بزنید. باید از بنده در خصوص تاپیک سوال می کردید نه اینکه بگوئید هر چه گشتید پیدا نکردید و ...

مجددا هم اشتباه خود را در خصوص ایجاد تاپیک در بخش اشتباه انجام دادید. بحث و جدل با یکی دو کاربر مانند شما در هر روز برای رویایی شدن روز کاری بسیار مفید است.
    امتیازها
    998
    سطح
    16
    28
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    دوست عزیز تاپیک شما به بخش مربوطه منقل گردیده است. لازم نبود مجدد تاپیک بزنید. باید از بنده در خصوص تاپیک سوال می کردید نه اینکه بگوئید هر چه گشتید پیدا نکردید و ...

مجددا هم اشتباه خود را در خصوص ایجاد تاپیک در بخش اشتباه انجام دادید. بحث و جدل با یکی دو کاربر مانند شما در هر روز برای رویایی شدن روز کاری بسیار مفید است.
    از اینکه باعث خراب شدن روز شما شدم متاسفم
    طبق تجربه ای که در انجمن های مختلف داشتم معمولا وقتی تاپیک رو حذف میکنند یه توضیح کنارش مینویسند که مثلا دلیلش چی بود که به غیر از خود کاربر بقیه هم میبینند بعضی فروم ها به خود کاربر پیام میدند حالا امروز بعد از انتقال تاپیک دوم اخطار های شما فرستاده شد
    و باز طبق تجربه پیام به مدیران سایت بی جوابه و منم فرض رو بر همین گذاشتم

ودر نهایت موضوع تاپیک من طوری بود که در هیچ تالاری جا واسش پیدا نکردم خواستم بزنم تو بخش بحث آزاد دیدم اونجا تاپیکا همشون فان و سرگرمی هستند این شد که زدم تو بخش مشاوره و راهنمایی

مجددا بابت رویای روز کاری معذرت میخوام
    امتیازها
    998
    سطح
    16
    28
    کاربر جدید

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    ببنید بعضی از اجناس گرونتر از میزان ارزش ارزیشون در ایران قیمت دارند، مثلا رم و ssd از این دسته هستند. بعضی کارتهای گرافیک هم همینطور و همچنین بعضی مادربرد ها. پس باید اجناسی که میخواهید ابتدا قیمت ایران رو دربیارید، قیمت جهانیش رو هم از Newegg بدست بیاورید و همچنین قیمت همان اجناس با Shipping به فنلاند رو هم در نظر بگیرید. بعد میتوانید متوجه شوید کدام به صرفه تر است.

کار من حمل و نقله، قریب به اتفاق اجناس کامپیوتری که تو اروپا هست، نسبت به ایران گرونتره، و حتی نسبت به قیمت آمریکا، چرا که هزینه Shipping از چین به اروپا بیشتره تا نسبت به ایران و آمریکا. البته داستان آمریکا فرق داره، اجناس در آنجا قیمتش عمدا" پایینتره، هم به دلیل اینکه بازار هدفه و هم به دلیل رقابت سرسختانه ای که در آنجا در بخش IT بین برندهای مختلف هستش.

مثال عرض میکنم، من دنبال ساید پنل کیس خودم بودم، تو ایران که نبود، با نمایندگی کولر مستر تو دوبی تماس گرفتم، موجودی آنها هم تمام شده بود. نمایندگی کولر مستر در آمریکا 2 تا داشت که قیمتش 17 دل.ار بود. که تا من بخوام کاری بکنم یه شبه اون 2 تا هم فروش رفت و انبارشون خالی شد. فقط مونده بود نماینده اروپای کولر مستر که مقرش در هلند هستش، 77 تا از این ساید پنل ها داشت، قیمتش 20 یورو بود. (قیاس کنید با فیمت آمریکا).

اگر میخواستم بدم با پست به ایران بفرستن، خود هزینه پست 200 یورو میشد، تازه برای پست به ایران مجوز هم لازم بود. خلاصه صبر کردم. بعد همکارم از آلمان که داشت میومد تهران ازش خواهش کردم برام یکی سفارش داد، با هزینه Shipping از هلند به آلمان شد 30 یورو!! خودش باهاش اومد مسافری آورد ایران، تازه با همه ی مراقبت ها پنل شیشه ایش شکست. و 20 تومن خودم دوباره پلکسی گلاس براش خریدم و با هزینه آجیلی که برای تشکر از همکارم خریدم، خلاصه اش کنم آخرش 50 یورو برام آب خورد.

ولی من با همه ی دیونه بازی هام ریسکم در حد 30 یورو بود و اگر هرجای کار خراب میشد میتونستم اون Loss رو تحمل کنم. ولی یه وقت صحبت سر 400 یورو جنسه، اونوقت اگر اون به هر دلیلی بشکنه و یا خراب بشه، شما خیلی از دست میدهید!! شما هم ببنید کدوم جنس هست که خاصه و به دردسر این همه کار می ارزه، ریسک آسیب ترابریش از همه پایینتره، فقط اون رو سفارش بدید بیارن.
    خیلی ممنون منم دنبال همین تجربه بودم ببینم در عمل چطوره مث روی کاغذ جواب میده

حالا چند سوال
    1.اگه استرالیا باشه چطور یا همین کشورهای همسایه؟
    2.شما از میزانی که بدون گمرک میشه از مرز رد کرد اطلاعی دارید؟
    3.ریسک آسیب یه پردازنده و کارت گرافیک چطوره باتوجه به حجم کمشون؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    خیلی ممنون منم دنبال همین تجربه بودم ببینم در عمل چطوره مث روی کاغذ جواب میده

حالا چند سوال
    1.اگه استرالیا باشه چطور یا همین کشورهای همسایه؟
    2.شما از میزانی که بدون گمرک میشه از مرز رد کرد اطلاعی دارید؟
    3.ریسک آسیب یه پردازنده و کارت گرافیک چطوره باتوجه به حجم کمشون؟
    1. استرالیا هم گرونه. از کشورهای همسایه، بازار ترکیه رو رفتم اونجا گرونتر از ایران بود؛ فقط گمونم کردستان عراق به نسبت ارزونتره.
    2. برای غریبه 8 یا 7 دل.ار / برای مرز نشینان به میزان مورد نیازشون میتونن از بازارچه های محلی خرید کنند / البته یه مدل 007 هم میشه آورد که سقف نداره و میشه هرچی دوست داری :)
    3. Cpu هم ریسکش کمه، و کوچیک و خوبه، حالا نیاز به فن استوکش هم نیست. فقط خودش کافیه. اما مگه کارت گرافیک حجمش کمه؟؟
    امتیازها
    998
    سطح
    16
    28
    کاربر جدید
    2. برای غریبه 8 یا 7 دل.ار / برای مرز نشینان به میزان مورد نیازشون میتونن از بازارچه های محلی خرید کنند / البته یه مدل 007 هم میشه آورد که سقف نداره و میشه هرچی دوست داری :)
    مطمئنید 7 الی 8 دلاره؟ آخه 10 سال پیش حدود 20 دلار بود. از یکی شنیده بودم الان 200 دلاره که تازه اونم کمه ولی با 8 دلار که....
    این مدل 007 قضیش چیه؟ من تو سخت افزار زیر صفرم

3. Cpu هم ریسکش کمه، و کوچیک و خوبه، حالا نیاز به فن استوکش هم نیست. فقط خودش کافیه. اما مگه کارت گرافیک حجمش کمه؟؟
    خوب یه مقدار بستگی به سلیقه شرکت سازنده داره. 4 سال پیش 8600GT گرفتم مارک XFX جعبش اندازه به مایکروفر بود :-o پارسال یه 240GT مارک Gainward گرفتم جعبش از این دیکشنری ها هم کم حجمتر بود
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    از اینکه باعث خراب شدن روز شما شدم متاسفم
    طبق تجربه ای که در انجمن های مختلف داشتم معمولا وقتی تاپیک رو حذف میکنند یه توضیح کنارش مینویسند که مثلا دلیلش چی بود که به غیر از خود کاربر بقیه هم میبینند بعضی فروم ها به خود کاربر پیام میدند حالا امروز بعد از انتقال تاپیک دوم اخطار های شما فرستاده شد
    و باز طبق تجربه پیام به مدیران سایت بی جوابه و منم فرض رو بر همین گذاشتم

ودر نهایت موضوع تاپیک من طوری بود که در هیچ تالاری جا واسش پیدا نکردم خواستم بزنم تو بخش بحث آزاد دیدم اونجا تاپیکا همشون فان و سرگرمی هستند این شد که زدم تو بخش مشاوره و راهنمایی

مجددا بابت رویای روز کاری معذرت میخوام
    در هیچ انجمنی تاپیک حذف شده قابل رویت توسط کاربر نیست که بخواهید دلیل آن را ببینید. چون شما هنوز آنلاین بودید و می توانستید از طریق بخش آخرین ارسال ها تاپیک خود را پیدا کنید یا اگر در فروم ها فعالیت می کردید می دانستید که از داخل پروفایل خود می توانید تمامی پست ها و تاپیک های خود را پیدا کنید. پس بهتر است بی دلیل بهانه نیاورید!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع