ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید

انتخاب خمیر سیلیکون خوب برای cpu ( لطفا کمک کنید )

با درود به همه ی دوستان

می خواستم یک خمیر سیلیکون خوب بهم معرفی کنید

cpu : Q9400

قیمت نهایتا حدود 30 اینا بچرخه حالا یکم بالا پایین و 2 یا 3 سال هم برام حداقل عمر کنه

خودم اینا رو دیدم :

1- Tuniq-TX-4

2- Noctua -NTH1

3- Deep cool - Z9

البته مورد اول از همه بهتره بنظرم اما نمیدونم تو بازار هست یا نه ؟؟

نظرتون چیه و کدوم رو بگیرم ؟ ( فقط موردی که میگید تو بازار باشه حتما )

حدود قیمت هم بدید ممنون میشم

با تشکر از راهنمایی شما
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    سلام دوست عزیز

بر اساس تجربه شخصی و سایر دوستان، بنده Noctua را پیشنهاد می کنم. قیمت هم حدود 30 هزار تومان است.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

بر اساس تجربه شخصی و سایر دوستان، بنده Noctua را پیشنهاد می کنم. قیمت هم حدود 30 هزار تومان است.
    ممنون از پاسخت
    شما با هر 3 مورد کار کردید؟
    چون از نظر مشخصات فنی باید بگم مورد اول از همه بهتره و مورد سوم بعدش و مورد دوم که فرمودین در آخر قرار میگیره
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط dooste.man83 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت
    شما با هر 3 مورد کار کردید؟
    چون از نظر مشخصات فنی باید بگم مورد اول از همه بهتره و مورد سوم بعدش و مورد دوم که فرمودین در آخر قرار میگیره
    در اینکه هر سه مورد از بهترین ها هستند، شکی نیست ولی در مقایسه این سه مورد با یکدیگر بنده نوکتوآ را انتخاب خواهم کرد. قابلیت استفاده آسان با توجه به غلظت مناسب (که در tx4 این چنین نیست) و اینکه حجم بیشتری در اختیار شما خواهد گذاشت تا در موارد بیشتری از آن استفاده کنید.
    قدرت انتقال حرارت هم در خمیر نوکتوآ بسیار مناسب است.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    در اینکه هر سه مورد از بهترین ها هستند، شکی نیست ولی در مقایسه این سه مورد با یکدیگر بنده نوکتوآ را انتخاب خواهم کرد. قابلیت استفاده آسان با توجه به غلظت مناسب (که در tx4 این چنین نیست) و اینکه حجم بیشتری در اختیار شما خواهد گذاشت تا در موارد بیشتری از آن استفاده کنید.
    قدرت انتقال حرارت هم در خمیر نوکتوآ بسیار مناسب است.
    ممنونم مدیر عزیز از پاسختون

سوال اولم اینه که مثل اینکه خیلی ها با قرار دادن این
    Tuniq-TX-4 روی cpu مشکل داشتن !!! چون سفت هست خیلی به مشکل خوردن ؟؟ یکم توضیح میدید چرا نصبش مشکل هست ؟

و سوال دوم این Noctua -NTH1 عالی هست اما تا دمای حدود 100 درجه تحمل میکنه مثل اینکه به حالت مایع در میاد در دمای 100 درجه و قدرت انتقال دما رو هم از دست میده این بنظرتون مشکل ساز نیست ؟ چون یادمه یکی دو بار دمای cpu من به 100 یا 110 هم رسیده بود

راستی اینم یک لینک از مقایسه دو خمیر :
    http://www.overclockersclub.com/reviews/tuniqtx4/4.htm

ممنون میشم این رو هم ببینید

با تشکر
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    راستی اگر براتون مقدور هست ایم لینک مقایسه رو هم نگاه کنید :

م
    منون
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط dooste.man83 نمایش پست ها
    ممنونم مدیر عزیز از پاسختون

سوال اولم اینه که مثل اینکه خیلی ها با قرار دادن این
    Tuniq-TX-4 روی cpu مشکل داشتن !!! چون سفت هست خیلی به مشکل خوردن ؟؟ یکم توضیح میدید چرا نصبش مشکل هست ؟

و سوال دوم این Noctua -NTH1 عالی هست اما تا دمای حدود 100 درجه تحمل میکنه مثل اینکه به حالت مایع در میاد در دمای 100 درجه و قدرت انتقال دما رو هم از دست میده این بنظرتون مشکل ساز نیست ؟ چون یادمه یکی دو بار دمای cpu من به 100 یا 110 هم رسیده بود

راستی اینم یک لینک از مقایسه دو خمیر :

ممنون میشم این رو هم ببینید

با تشکر
    در خصوص نوکتوآ توضیحاتی ارائه کردم که مفید باشد. از نظر کارایی، بنده هر سه خمیر را تائید می کنم ولی خب همانطور که خودتان هم گفتید، خمیر Tx4 غلظت زیادی دارد و برای نصب مشکلی مانند عدم پخش یکسان آن روی پردازنده به وجود می آید. مدل پردازنده شما چیست؟ خنک کننده استاک دارید؟
    دمای قابل تحمل خمیر نوکتوآ 110 درجه است ولی هیچ پردازنده ای حتی با خنک کننده استاک هم به این دما نخواهد رسید (به جز پردازنده های سری Extreme اینتل)
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    در خصوص نوکتوآ توضیحاتی ارائه کردم که مفید باشد. از نظر کارایی، بنده هر سه خمیر را تائید می کنم ولی خب همانطور که خودتان هم گفتید، خمیر Tx4 غلظت زیادی دارد و برای نصب مشکلی مانند عدم پخش یکسان آن روی پردازنده به وجود می آید. مدل پردازنده شما چیست؟ خنک کننده استاک دارید؟
    دمای قابل تحمل خمیر نوکتوآ 110 درجه است ولی هیچ پردازنده ای حتی با خنک کننده استاک هم به این دما نخواهد رسید (به جز پردازنده های سری Extreme اینتل)
    ممنون از پاسختون مدیر بزرگوار

cpu =Q 9400

باید بگم من من یک کولر زالمان X10 performa دارم که می خوام بخاطر صدای فنش در شب ها فن رو کلا قطع کنم

من هم فرکانس ام رو از 2.66 به 2.83 رسوندم و بیشتر از این هم اوور نمی کنم

زیاد هم اهل بازی نیستم خیلی کم پیش بیاد

قبلا که خمیر خود کولر بود دمای من زیر 40 درجه بود حتی با وجود قطع کردن فن اما فن رو باز کردم برای تمیز کردن و مجبور شدم از این خمیر سیلیکون 1000 تومنی ها بزنم که الان دما بدون فن به 57 درجه میرسه در حالت لود معمولی که برای من زیاده

دلیل خرید خمیر خوب هم همین مورد هست

بنظرتون پس همون نوکتوآ که فرمودید رو بگیرم؟یا کمتر هزینه کنم با توجه به استفاده ای که دارم یعنی Z9 که 23 تومن قیمت داره ؟

( یادش بخیر من کل این کولر رو 66 تومن پارسال خریدم آکبند و الان یک خمیر بیش از 40 قیمت دارد !!!! )

با تشکر

ویرایش توسط dooste.man83 : 2013/04/05 در ساعت 12:36
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

من خودم چون TX4 داشتم، تجربه مشکلاتش رو هم دارم. اولا" خمیر بسیار خوبیه. بعد یه مدتی طول میکشه تا Performance واقعی خودش رو نشون بده؛ یعنی تست های اولیه CPU بعد از استفاده از این خمیر خیلی خوب نبودند ولی کم کم به مرور بهتر شد.

ولی چشمت روز بد نبینه، موقع Apply کردن اصلا" خمیر وای نمیسه روی CPU. داخل جعبه یه چیزی مثل Credit Card هستش برای پخش کردن خمیر روی CPU، اولا" به هیچ دردی نخورد چون وقتی زدم خود خمیر به جای اینکه روی سطح IHS پخش بشه، چسبید به همون کارت پخش کنند. خلاصه مکافاتی اولش داره. این دفعه ی آخر که خمیر زدم ناچار شدم خمیر بیشتری بزنم که بچسبه و نتیجه کاملا" معکوسی گرفتم. خلاصه خیلی باید حرفه ای باشی و با حوصله اضافی که با TX4 کشتی بگیری. یکی از دوستانم پیشنهاد داد که برای نرم شدن TX4 اون رو اول تو کاسه با آب جوش چند دقیقه بجوشونم. پیشنهادی خوبی بود ولی مادرم اجازه نداد هیچ کدوم از کاسه های آشپزخونه رو برای این منظور استفاده کنم که ببینم فایده ای داره یا نه.

در حال حاضر هم تصمیم دارم Noctua رو تهیه کنم، چون راحت تر به پشت CPU پخش میشه.

این Review های اینترنتی رو هم که میخونی همیشه در نظر داشته باش به قول MaxinumPC مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا هست. در صورتی که فاصله بین TX4 و Noctua یک درجه است. پس اگر من جای شما بودم خیلی خودم رو درگیر این قضیه یک درجه اختلاف نمیکردم.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خودم چون TX4 داشتم، تجربه مشکلاتش رو هم دارم. اولا" خمیر بسیار خوبیه. بعد یه مدتی طول میکشه تا Performance واقعی خودش رو نشون بده؛ یعنی تست های اولیه CPU بعد از استفاده از این خمیر خیلی خوب نبودند ولی کم کم به مرور بهتر شد.

ولی چشمت روز بد نبینه، موقع Apply کردن اصلا" خمیر وای نمیسه روی CPU. داخل جعبه یه چیزی مثل Credit Card هستش برای پخش کردن خمیر روی CPU، اولا" به هیچ دردی نخورد چون وقتی زدم خود خمیر به جای اینکه روی سطح IHS پخش بشه، چسبید به همون کارت پخش کنند. خلاصه مکافاتی اولش داره. این دفعه ی آخر که خمیر زدم ناچار شدم خمیر بیشتری بزنم که بچسبه و نتیجه کاملا" معکوسی گرفتم. خلاصه خیلی باید حرفه ای باشی و با حوصله اضافی که با TX4 کشتی بگیری. یکی از دوستانم پیشنهاد داد که برای نرم شدن TX4 اون رو اول تو کاسه با آب جوش چند دقیقه بجوشونم. پیشنهادی خوبی بود ولی مادرم اجازه نداد هیچ کدوم از کاسه های آشپزخونه رو برای این منظور استفاده کنم که ببینم فایده ای داره یا نه.

در حال حاضر هم تصمیم دارم Noctua رو تهیه کنم، چون راحت تر به پشت CPU پخش میشه.

این Review های اینترنتی رو هم که میخونی همیشه در نظر داشته باش به قول MaxinumPC مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا هست. در صورتی که فاصله بین TX4 و Noctua یک درجه است. پس اگر من جای شما بودم خیلی خودم رو درگیر این قضیه یک درجه اختلاف نمیکردم.
    ممنون از پاسختون

آره جالب بود دیدم نصف اونایی که در آمازون این خمیر رو تهیه کردن بهش نمره 1 از 5 دادن !!! و اکثر نتونسته بودن رو CPU درست قرارش بدن و حتی بعضی هاشون کلا خمیر رو دور انداخته بودن و نوکتوآ تهیه کرده بودن !!! البته کسانی که درست تونسته بودن قرارش بدن ازش خیلی راضی بودن

در مورد اختلاف دما هم باید بگم بنظرم در دمای بالا اختلاف بیش از این حرف ها هست مثلا این رو ببینید

این هم مقایسه دو خمیر Deep cool - Z9 و Tuniq-TX-4

http://www.xbitlabs.com/articles/coo..._12.html#sect0

که تفاوت رو در دمای بالا بخوبی نشون میشده اما متاسفانه نصب این
    Tuniq-TX-4 اصلا کار آسونی نیست و ممکن حتی از Z5 هم کمتر تاثیر داشته باشه بخاطر نصب اشتباه باز هم شما خیلی وارد بودین که تونستین بالاخره صحیح نصبش کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع