ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 29 از 29
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خودم چون TX4 داشتم، تجربه مشکلاتش رو هم دارم. اولا" خمیر بسیار خوبیه. بعد یه مدتی طول میکشه تا Performance واقعی خودش رو نشون بده؛ یعنی تست های اولیه CPU بعد از استفاده از این خمیر خیلی خوب نبودند ولی کم کم به مرور بهتر شد.

ولی چشمت روز بد نبینه، موقع Apply کردن اصلا" خمیر وای نمیسه روی CPU. داخل جعبه یه چیزی مثل Credit Card هستش برای پخش کردن خمیر روی CPU، اولا" به هیچ دردی نخورد چون وقتی زدم خود خمیر به جای اینکه روی سطح IHS پخش بشه، چسبید به همون کارت پخش کنند. خلاصه مکافاتی اولش داره. این دفعه ی آخر که خمیر زدم ناچار شدم خمیر بیشتری بزنم که بچسبه و نتیجه کاملا" معکوسی گرفتم. خلاصه خیلی باید حرفه ای باشی و با حوصله اضافی که با TX4 کشتی بگیری. یکی از دوستانم پیشنهاد داد که برای نرم شدن TX4 اون رو اول تو کاسه با آب جوش چند دقیقه بجوشونم. پیشنهادی خوبی بود ولی مادرم اجازه نداد هیچ کدوم از کاسه های آشپزخونه رو برای این منظور استفاده کنم که ببینم فایده ای داره یا نه.

در حال حاضر هم تصمیم دارم Noctua رو تهیه کنم، چون راحت تر به پشت CPU پخش میشه.

این Review های اینترنتی رو هم که میخونی همیشه در نظر داشته باش به قول MaxinumPC مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا هست. در صورتی که فاصله بین TX4 و Noctua یک درجه است. پس اگر من جای شما بودم خیلی خودم رو درگیر این قضیه یک درجه اختلاف نمیکردم.
    راستی آقا آرمین عزیز من فکر کردم دیدم این راه که فرمودین هم بسیار شدنی و عالی هست که یک ظرف آب جوش تهیه کنیم و سرنگ رو بندازیم توش یک چند دقیقه ای بمونه 100% خمیر نرم میشه و چسبنده و میشه راحت پخشش کرد ... بنظرم واسه خمیر هم مشکلی پیش نمیاد نظرتون چیه ؟

و سرنگ پلاستیکی هم که در آب 100 درجه وا نمیره درسته ؟

این از اون ایده های ناب ایرانی هست چون تو سایت های خارجی هم می خوندم کسی از این راه ها پیشنهاد نداده بود *-:)

ممنون
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نه دیگه کولر رو صاف بگذار روش خودش پخش میشه. لازم نیست پخشش کنی. معمولا" در حین نصب خود کولر یه کم به چپ و راست جابه جا میشه که باعث پخش شدن خمیر میشه.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    آره راه خوبیه مشکلی برای خمیر پیش نمیاد. ولی من انجامش ندادم، خلاصه خیلی راهش Experimental هستش، اگر انجام دادی نتیجه اش رو هم یه ما بگو.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    آره راه خوبیه مشکلی برای خمیر پیش نمیاد. ولی من انجامش ندادم، خلاصه خیلی راهش Experimental هستش، اگر انجام دادی نتیجه اش رو هم یه ما بگو.
    یک راه دیگم پیشنهاد شده که اونم شدنی هست که cpu رو برای 20-15 ثانیه بزاری بدون کولر کار کنه دماش میره بالا و روش حسابی داغ میشه بعد سیستم رو خاموش کنی و خمیر رو سریع بمالی روش و پخشش کنی

این راه هم هست البته
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نه نکن اون کار رو، مگه تخم مرغ داری آبپز میکنی. حتی یک ثانیه هم cpu نباید بدون کولر کار کنه. به هیچ عنوان این کار رو نکن.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نه نکن اون کار رو، مگه تخم مرغ داری آبپز میکنی. حتی یک ثانیه هم cpu نباید بدون کولر کار کنه. به هیچ عنوان این کار رو نکن.
    چشم رئیس البته من دیدم اینایی که تعمیر کاران خیلی از مواقع سیستم رو بدون کولر روشن میکنن برای تست البته این کار بنظر من هم بسیار اشتباه هست و کار یکبار میشه و cpu نابود میشه

اگر تو بازار
    Noctua -NTH1
    بود که میگیرم وگرنه همین Tuniq-TX-4 رو میگیرم و با روشی که فرمودین گرمش میکنم بعد روی cpu قرار میدم البته امیدوارم خود سرنگ پلاستیکی دمای آب جوش رو بتونه تحمل کنه
    بازم تشکر که ما رو حتی در ساعت 3.30 صبح هم تنها نمیزارید و می تونیم از دانش شما استفاده کنیم
    امتیازها
    14
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام
    آقا خمیر سیلیکون mx-4 به درد میخوره؟ منظورم نسبت به Noctua -NTH1 هست.
    Arctic Silver 5 چی تو بازار هست ؟
    ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
    -----------------------
    خوب مثل اینکه کسی جواب نمیده
    فقط خواهشا" بگید خمیر 2.5 گرمی برای چند تا cpu مورد استفاده قرار میگیره؟
    امتیازها
    121,230
    سطح
    100
    18,287
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط MrFire نمایش پست ها
    سلام
    آقا خمیر سیلیکون mx-4 به درد میخوره؟ منظورم نسبت به Noctua -NTH1 هست.
    Arctic Silver 5 چی تو بازار هست ؟
    ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
    -----------------------
    خوب مثل اینکه کسی جواب نمیده
    با سلام! خمیر ARCTIC MX-4 در دو ظرفیت 4 و 20 گرمی در بازار موجود بوده و از کیفیت و غلظت مناسبی نیز برخودار است. این خمیر حرارتی از ترکیبات فلز و نوعی ماده غیر رسانا تشکیل شده که خطرات ناشی از اتصال کوتاه جریان الکتریسیته را کنترل می نماید. از دیگر مزایای این خمیر می توان به میزان گذردهی گرمای 8 وات بر متر کلوین اشاره کرد. برای آشنایی با ساختار این نوع خمیرها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...C-%D8%A2%D9%86

این مورد، بستگی به میزان استفاده شما از خمیر دارد. در ضمن، خمیر سیلیکون خود نوعی خمیر حرارتی بوده و واژه درست آن، همان خمیر حرارتی می باشد.
    instagram: saeid_mozafare6839
    امتیازها
    14
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    خیلی خیلی از پاسخ شما مدیر عزیز ممنونم
    من طبق صحبتهای مدیران و کاربران در این تاپیک و تاپیک معرفی که شما لینکش رو دادید Noctua -NTH1 رو خریدم
    من علاوه بر pc یه کنسول ps3 دارم که به دلیل افزایش دماش میخام اول خمیر حرارتی اونو تعویض کنم و جایی بهتر از اینجا برای یادگیری مطالب از مدیران پیدا نکردم.
    حالا سوال من اینه که آیا خمیر درستی رو انتخاب کردم و خریدم؟ چون دمای cpu ps3 تا 80 الی 82 بالا میره و در هنگام استفاده و لود گیم با بالا رفتن دور فن
    به 76 الی 77 میرسه و در همین حدود باقی میمونه ، من بیشتر ویدیوهایی که تو یو تیوپ دیدم از mx-4 استفاده میکردن ،
    اگر انتخاب درستی نکردم لطفا" به من بگید تا mx-4 تهیه کنم و اون یکی رو برای pc استفاده کنم .
    حجمش رو هم به همین دلیل پرسیدم که آیا برای gpu و cpu که تصویرش رو در زیر قرار دادم کافیه؟

و آخرین سوالم اینه که حتما" باید پخشش کنیم ؟ چون تو ویدیوی راهنمای mx2 که دیدم تو حالت پخش شده حباب به وجود میاد.
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 29 از 29

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع