ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin2012 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خودم چون tx4 داشتم، تجربه مشکلاتش رو هم دارم. اولا" خمیر بسیار خوبیه. بعد یه مدتی طول میکشه تا performance واقعی خودش رو نشون بده؛ یعنی تست های اولیه cpu بعد از استفاده از این خمیر خیلی خوب نبودند ولی کم کم به مرور بهتر شد.

ولی چشمت روز بد نبینه، موقع apply کردن اصلا" خمیر وای نمیسه روی cpu. داخل جعبه یه چیزی مثل credit card هستش برای پخش کردن خمیر روی cpu، اولا" به هیچ دردی نخورد چون وقتی زدم خود خمیر به جای اینکه روی سطح ihs پخش بشه، چسبید به همون کارت پخش کنند. خلاصه مکافاتی اولش داره. این دفعه ی آخر که خمیر زدم ناچار شدم خمیر بیشتری بزنم که بچسبه و نتیجه کاملا" معکوسی گرفتم. خلاصه خیلی باید حرفه ای باشی و با حوصله اضافی که با tx4 کشتی بگیری. یکی از دوستانم پیشنهاد داد که برای نرم شدن tx4 اون رو اول تو کاسه با آب جوش چند دقیقه بجوشونم. پیشنهادی خوبی بود ولی مادرم اجازه نداد هیچ کدوم از کاسه های آشپزخونه رو برای این منظور استفاده کنم که ببینم فایده ای داره یا نه.

در حال حاضر هم تصمیم دارم noctua رو تهیه کنم، چون راحت تر به پشت cpu پخش میشه.

این review های اینترنتی رو هم که میخونی همیشه در نظر داشته باش به قول maxinumpc مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا هست. در صورتی که فاصله بین tx4 و noctua یک درجه است. پس اگر من جای شما بودم خیلی خودم رو درگیر این قضیه یک درجه اختلاف نمیکردم.
    مشکلات کامل tx4 را آرمین جان بیان کردند و موارد خوبی هم عنوان شد. دز نظر قیمت هم نوکتوا بسیار وضعیت بهتری دارد. در صورت نیاز می توانم از شرکت عقیق رایانه، نماینده نوکتوآ در ایران، خمیر مورد نظر را تهیه کنم.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط dooste.man83 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون

آره جالب بود دیدم نصف اونایی که در آمازون این خمیر رو تهیه کردن بهش نمره 1 از 5 دادن !!! و اکثر نتونسته بودن رو CPU درست قرارش بدن و حتی بعضی هاشون کلا خمیر رو دور انداخته بودن و نوکتوآ تهیه کرده بودن !!! البته کسانی که درست تونسته بودن قرارش بدن ازش خیلی راضی بودن

در مورد اختلاف دما هم باید بگم بنظرم در دمای بالا اختلاف بیش از این حرف ها هست مثلا این رو ببینید
    این هم مقایسه دو خمیر Deep cool - Z9 و Tuniq-TX-4

http://www.xbitlabs.com/articles/coo..._12.html#sect0

که تفاوت رو در دمای بالا بخوبی نشون میشده اما متاسفانه نصب این
    Tuniq-TX-4 اصلا کار آسونی نیست و ممکن حتی از Z5 هم کمتر تاثیر داشته باشه بخاطر نصب اشتباه باز هم شما خیلی وارد بودین که تونستین بالاخره صحیح نصبش کنید

دوست خوبم، من یک مطلبی راجبه این سایت Xbitlabs بگم که شاید اولش به نظر مقرضانه بیاد ولی این تجربه منه. به هیچ عنوان ریویو های این سایت رو قبول ندارم. این سایت بارها و بارها من رو به اشتباه انداخت. چه در ریویو های مادربردهاش و چه در دیگر ریویو های سخت افزارهای دیگه اش.

برای مثال عرض میکنم، دنبال فن 14 سانت دیپ کول بودم، مدل Deep Cool UF140. این سایت یک بررسی مفصل فن های 14 سانتی در بازار داره: 140mm Fan Roundup

در توضیحات این سایت درمورد این فن، آمده کابل این فن 3 پینه!!

three-pin cable is long enough

خودتون احتمالا" اهمیت فنهای 4 پین رو میدونید و اینکه این یک مسئله مرگ و زندگی در انتخاب یک فن ممکنه باشه. من هم روی اعتماد به این سایت همیشه تو ذهنم این بود که این فن 3 پینه. یه مدت بعد دوست خوبم سعید جان در همین انجمن یک مطلبی راجبه فنهای 14 سانت نوشت: بررسی فن های 140 میلیمتری

در این بررسی آقا سعید عنوان شد فن Deep Cool UF140 کابلش 4 پینه!! من با چنان اعتمادی نسبت به سایت xbitlabs آمدم و عنوان کردم که نه خیر!! این فن 3 پینه، درصورتی که واقعا" 4 پین بوده!! خلاصه غیر از اینکه آبروم رفت و احساس حماقت کردم که چطور من به این سایت اطمینان کردم. حال اگر یک نفر بیاد بگه یکسری بچه ****ager این سایت رو میگردونن که هیچ چیز بارشون نیست من تعجب نمیکنم.

دوباره در هموان ریویو، بدترین فن معرفی شده حال حاضر در بازار فن Noctua NF-P14 FLX عنوان شده، که گفته شده بسیار پر سرو صداست و خیلی بده و خیلی گرونه و این حرفها. اتفاقا" من رفتم و این فن Noctua NF-P14 FLX رو خریدم. باور کن از دیوار صدا بلند میشه از این فن صدا بلند نمیشه. اینقدر این فن با کیفیت و بی صداست که من به فاصله کمی یکی دیگه ازش خریدم و بسیار هم راضی هستم. حالا اگر قرار بود به xbitlabs گوش بدم هرگز نمیتوانستم لذت داشتن یک فن واقعی بی صدا رو تجربه کنم. تو Newegg بالای 93 درصد رضایت مردم از این فن بوده.

از من میشنوی xbitlabs رو بخون، ولی هیچ اطمینانی به حرفهاش نکن.

برای بررسی خمیرهای سیلیکن، این سایت معتبرتر MaximumPC رو ببین، خودش هم گفته مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا این نتایج بدست آمده که هر دو خمیر TX4 و Noctua در صدر جدول و جزو خمیرهای Recommanded این سایت هستش.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 46
حجم: 42.5 کیلو بایت

من اصراری ندارم که بین TX4 و Noctua کدوم رو انتخاب کنید چون هر دو خمیر دارای Performance عالی هستند. این تصمیم با خودتونه، مثل تصمیم بین بنز و بی ام و میمونه. منتها با یکیش راحت تر میتونی لایی بکشی، با یکیش یه کم تندتر میتونی بری. بستگی به دست فرمون، تعداد پیچ جاده و انتخاب شخصی خودت داره :)

در مورد خمیر های Deepcool راستش اصلا" قابل اطمینان نیستند چون در بازار جهانی من تعریف خاصی ازشون ندیدم.
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    دوست خوبم، من یک مطلبی راجبه این سایت Xbitlabs بگم که شاید اولش به نظر مقرضانه بیاد ولی این تجربه منه. به هیچ عنوان ریویو های این سایت رو قبول ندارم. این سایت بارها و بارها من رو به اشتباه انداخت. چه در ریویو های مادربردهاش و چه در دیگر ریویو های سخت افزارهای دیگه اش.

برای مثال عرض میکنم، دنبال فن 14 سانت دیپ کول بودم، مدل Deep Cool UF140. این سایت یک بررسی مفصل فن های 14 سانتی در بازار داره: 140mm Fan Roundup

در توضیحات این سایت درمورد این فن، آمده کابل این فن 3 پینه!!

three-pin cable is long enough

خودتون احتمالا" اهمیت فنهای 4 پین رو میدونید و اینکه این یک مسئله مرگ و زندگی در انتخاب یک فن ممکنه باشه. من هم روی اعتماد به این سایت همیشه تو ذهنم این بود که این فن 3 پینه. یه مدت بعد دوست خوبم سعید جان در همین انجمن یک مطلبی راجبه فنهای 14 سانت نوشت: بررسی فن های 140 میلیمتری

در این بررسی آقا سعید عنوان شد فن Deep Cool UF140 کابلش 4 پینه!! من با چنان اعتمادی نسبت به سایت xbitlabs آمدم و عنوان کردم که نه خیر!! این فن 3 پینه، درصورتی که واقعا" 4 پین بوده!! خلاصه غیر از اینکه آبروم رفت و احساس حماقت کردم که چطور من به این سایت اطمینان کردم. حال اگر یک نفر بیاد بگه یکسری بچه ****ager این سایت رو میگردونن که هیچ چیز بارشون نیست من تعجب نمیکنم.

دوباره در هموان ریویو، بدترین فن معرفی شده حال حاضر در بازار فن Noctua NF-P14 FLX عنوان شده، که گفته شده بسیار پر سرو صداست و خیلی بده و خیلی گرونه و این حرفها. اتفاقا" من رفتم و این فن Noctua NF-P14 FLX رو خریدم. باور کن از دیوار صدا بلند میشه از این فن صدا بلند نمیشه. اینقدر این فن با کیفیت و بی صداست که من به فاصله کمی یکی دیگه ازش خریدم و بسیار هم راضی هستم. حالا اگر قرار بود به xbitlabs گوش بدم هرگز نمیتوانستم لذت داشتن یک فن واقعی بی صدا رو تجربه کنم. تو Newegg بالای 93 درصد رضایت مردم از این فن بوده.

از من میشنوی xbitlabs رو بخون، ولی هیچ اطمینانی به حرفهاش نکن.

برای بررسی خمیرهای سیلیکن، این سایت معتبرتر MaximumPC رو ببین، خودش هم گفته مثبت و منفی 2 درجه احتمال خطا این نتایج بدست آمده که هر دو خمیر TX4 و Noctua در صدر جدول و جزو خمیرهای Recommanded این سایت هستش.

نام: Capture.JPG
مشاهده: 46
حجم: 42.5 کیلو بایت

من اصراری ندارم که بین TX4 و Noctua کدوم رو انتخاب کنید چون هر دو خمیر دارای Performance عالی هستند. این تصمیم با خودتونه، مثل تصمیم بین بنز و بی ام و میمونه. منتها با یکیش راحت تر میتونی لایی بکشی، با یکیش یه کم تندتر میتونی بری. بستگی به دست فرمون، تعداد پیچ جاده و انتخاب شخصی خودت داره :)

در مورد خمیر های Deepcool راستش اصلا" قابل اطمینان نیستند چون در بازار جهانی من تعریف خاصی ازشون ندیدم.[/RIGHT]
    باز هم درود به شما بزرگوار و مدیر ارجمند که من رو همراهی و راهنمایی فرمودید

خدمت عزیزتون بگم به خود من ثابت شده بسیاری از سایت ها حتی از اون هایی که معتبر هستن با وجود آزمایشگاه ها و لابراتوآر های حرفه ای باز هم مقاله های کاملا جهت دار مینویسن و یک برند رو عالی جلوه میدن و روی بقیه عیب های عجیب و غیر واقعی میزارن
    اون هم بدلیل قرارداد ها و پول هایی هست که از بعضی شرکت ها دریافت میکنن جهت ساپورت

من خودم همیشه ریوو های سایت های معتبر که بوسیله مردم و خریدار های عادی نوشته شده رو می خونم و همینطور ریوو های سایت های معتبر بعد با هم مقایسه میکنم و به یک نتیجه گیری میرسم

در مورد اون فنی هم که فرمودید بله خود من 2 تا فن نوکتوآ 14 سانت خریدم با قیمتی بیش از 100 هزار تومن در همین چند وقت پیش ... هر دو هم در کنار گوشم صبح تا شب دارن کار میکنن ولی واقعا چیزی به اسم صدا من ازشون نشنیدم !!!
    در مورد دیپ کول من کنترلر فنش رو خریدم و موقع نصب دیدم پیچ هاش به خود کنترلر نمی خورد !!!! همون جا پی بردم این برند به درد همون کشور همسایه چین می خوره !!!! و کلا سراغش نمیرم

به هر حال برای خرید باید همیشه به نیاز نگاه کرد نه به اینکه بهترین چیه !!! مشکلی که ما ایرانی ها داریم و همیشه می خوایم بهترین رو بگیرم بدون توجه به نیازمون !!! مثلا کسانی سیستم high end میبندن برای وب گردی !!! که از این نمونه ها بین ابرانی ها بسیار زیاده

به هر حال از تمامی کمک هایی که شما دوستان کردید و وقت گزاشتید سپاس گزارم
    پیروز و پاینده باشید
    امتیازها
    11,155
    سطح
    69
    680
    کاربر انجمن
    آقا حسام و آقا آرمین کاملاً درست عرض می کنند، اصلاً خودتان را درگیر انتخاب سختی نکنید که بعداً نتوانید از پسش بر بیایید!

همه ی حرفه ای ها نوکتوآ را پیشنهاد می کنند. بنده همین سؤال شما رو 6 ماه پیش از در فروم لیون از آقا فرجــام پرسیدم، که متن دقیق ایشون رو اینجا قرار میدهم:

"
    سلام امیر جان
    از نظر شخصیم نوکچوا از همه بهتره هم گرماگیریش خوبه هم چسبندگی و لغزندگیش که راحت پخش میشه در عین حال که بافتش سفته
    tx4 و tx3 و cf3 هم خوبن اما نمیشه پخششون کرد روی سطح باید حتما به روش گذاشتن یک نقطه در وسط و فشار دادن استفاده کرد"
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir99 نمایش پست ها
    آقا حسام و آقا آرمین کاملاً درست عرض می کنند، اصلاً خودتان را درگیر انتخاب سختی نکنید که بعداً نتوانید از پسش بر بیایید!

همه ی حرفه ای ها نوکتوآ را پیشنهاد می کنند. بنده همین سؤال شما رو 6 ماه پیش از در فروم لیون از آقا فرجــام پرسیدم، که متن دقیق ایشون رو اینجا قرار میدهم:

"
    سلام امیر جان
    از نظر شخصیم نوکچوا از همه بهتره هم گرماگیریش خوبه هم چسبندگی و لغزندگیش که راحت پخش میشه در عین حال که بافتش سفته
    tx4 و tx3 و cf3 هم خوبن اما نمیشه پخششون کرد روی سطح باید حتما به روش گذاشتن یک نقطه در وسط و فشار دادن استفاده کرد"
    ممنون بله از فرمایشات دوستان کمال استفاده رو بردم

اون کاری هم که فرمودید
    باید حتما به روش گذاشتن یک نقطه در وسط و فشار دادن استفاده کرد که بدرد نمی خوره اونجوری چون بازم یک دست پخش نمیشه !! یک جاش بیشتر میشه یک جاش کمتر که باز دمای cpu بهم میریزه

امتیازها
    3,224
    سطح
    35
    127
    کاربر انجمن
    من tx4 دارم عالیه . شک نکن حتما بخرش یادش بخیر من جفتی 7 هزار خریدم الان هم یکشو نو دارم . الان قیمتش چند شده ؟
    امتیازها
    3,224
    سطح
    35
    127
    کاربر انجمن
    توی این سایت http://www.xbitlabs.com/articles/coo..._12.html#sect0 سه تا عکسی که گداشته

کدومش بهترین روش پخش روی CPU هستش ؟
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    دوستان میزانی که باید از خمیر روی cpu بزنم دقیقا چقدره ؟

چون میدونم اگر زیاد یا کم بزنم خمیر درست عمل نمیکنه

ممنون از راهنماییتون
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    یه نخود، نخود متوسط که تو آبگوشت پخته شده.

نام: DSC01318.JPG
مشاهده: 53
حجم: 71.0 کیلو بایت
    امتیازها
    9,580
    سطح
    65
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    یه نخود، نخود متوسط که تو آبگوشت پخته شده.

نام: DSC01318.JPG
مشاهده: 53
حجم: 71.0 کیلو بایت
    ممنون آرمین جان

این رو بعد باید پخش کنم روی کل سطح به صورت یک لایه خیلی نازک یا کولر رو روش قرار بدم خودش پخش شه ؟
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع