ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

Lightbulb iOS اپیلیکیشن کافی ندارد !

iOS اپلیکیشن کافی ندارد !

شاید با خود فکر کنید که من عنوان را اشتباه نوشته ام یا در حال شوخی کردن هستم اما اینطور نیست !

این عنوان شاید در نظر بسیاری (به خصوص اپل دوستان و کاربران iOS ) حقیقت نداشته باشد و مسخره بیاید اما بهتر است آنان این مطلب را بخوانند و یک دقیقه فکر کنند .

در هر صورت این یک مقاله ی کوتاه است که بنده ترجمه و نگارش کرده ام و در همه ی موارد با آن موافق هستم . مطالعه اش خالی از لطف نیست.

حتما با خودتان میگویید iOS هزاران اپلیکیشن دارد ولی من از شما یک سوال دارم ! آیا زیاد بودن اپلیکیشن دلیل بر کافی بودن اپلیکیشن است ؟!

این شعار ضد ویندوزفون ها است که می گویند ویندوزفون اپلیکیشن کافی ندارد اما منظور آنها این است که تعداد زیادی از اپلیکیشن هایی را که در دیگر پلت فرم ها (iOS و Android ) وجود دارند در ویندوزفون و ویندوز وجود ندارد.

به تبلت ها نگاه کنید . ipad هزاران اپلیکیشن دارد اما آیا ipad آن هایی را که من نیاز دارم ازشان استفاده کنم و قابلیت هایی را که به دنبالشان هستم دارد ؟! در واقع نه , پس بنابراین ipad اپلیکیشن کافی ندارد !

من استفاده از Tablet PC را با یک PCMCIA مدتی بعد از رونمایی توسط بیل گیتس شروع کردم . سودمندی آن کاملا آشکار بود . هر چیزی که در ویندوز قابل استفاده بود در تبلت نیز قابل استفاده بود.درست است که آنها سنگین تر از تبلت های امروزی بودند , زیاد گرم می شدند و عمر باتری طولانی ای نداشتند اما من واقعا قادر بودم از یک کامپیوتر تکامل یافته در حال راه رفتن در نمایشگاه استفاده کنم یا در راه ایستگاه مترو فیلم ویرایش کنم.

ipad خیلی سریعتر از تبلت های ویندوزی دهه ی قبل رشد کرد اما هنوز هم خیلی از قابلیت ها در آن وجود ندارد .

با یک تبلت ویندوز 8 من و شما میتوانیم محتوای سطح بالای خود (فیلم , ارایه ی گرافیکی و ... )
    را بسازیم و یا ویرایش کنیم , همانطور که در کامپیوتر رومیزی (Desktop) این کارها رامی کنیم . درست است که با دو ضعف سرعت و عمر باتری مواجه ایم اما هنوز هم مزیت بزرگ قابل حمل بودن وجود دارد .

"وقتی من به ipad نگاه میکنم در آن به دنبال اپلیکیشن هایی هستم که به طور نرمال در تبلت ویندوزی خود استفاده می کنم."

چند اپلیکیشن Adobe برای ipad موجود است اما محدودیت های بزرگی دارند .در ipad خبری از After Effect , Premiere Pro و Illustrate نیست , فتوشاپ هم قابلیت های زیادی ندارد .
    برای iOS نرم افزار DreamWeaver یا چیزی مثل آن نیست تا حرفه ای صفحات وب را طراحی , ساخته و منتشر کنیم . مایکروسافت آفیس ای هم نیست (شنیده ها حاکی از آن است که در راه است ) . حالا بیایید چند لحظه فکر کنیم ! آیا آفیس ای که برای ipad می آید قابلیت هایی به اندازه ی آفیس ویندوز 8 خواهد داشت ؟!

مطمئن باشید حتی نزدیک به آن هم نخواهد بود ! برای مثال درست است که OneNote برای ipad عرضه شده است اما حتی قابل مقایسه با OneNote در ویندوز نیست !

در ipad باید کاملا'' بیخیال نرم افزارهای انیمیشن سه بعدی مانند Autodesk, Maya و Newtek Lightwave شوید چون نه آنها و نه چیزی در حد آنها برای ipad وجود ندارد !

همینطور باید خیال داشتن ابزار برنامه نویسی مانند Visual Studio یا حتی Xcode خود کمپانی اپل را در ipad فراموش کنید زیرا هیچ کدام اینها در iOS وجود ندارند !

پس وقتی مردم می گویند ویندوزفون یا ویندوز در مقابل iOS اپلیکیشن کمتری دارند از آنها بخواهید کمی فکر کنند و به شما پاسخ دهند
    که آیا اپلیکیشن زیاد یعنی اپلیکیشن کافی ؟! آیا زیاد بودن اپلیکیشن دلیل بر برتری آن پلت فرم است یا کافی بودن اپلیکیشن ها به معنای واقعی کلمه ؟!

در پایان هم باید ذکر کرد که هنگام نوشتن این مقاله تعداد اپلیکیشن های فروشگاه های itunes و Google Play مدت هاست که از مرز 700 هزار گذشته است اما هنوز هم کافی نیست !

نویسنده : Adam Z. Lain , نویسنده ای در وبسایت Pocketnow

ترجمه و نگارش : یاسر آرامش
    ویرایش توسط Yaser_Aramesh : 2014/02/04 در ساعت 09:03
    امتیازها
    159,072
    سطح
    100
    8,370
    کاربر انجمن
    یاسر جان ویندوز rt هم شرایط مشابه ipad داره تقریبا!
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beni7192 نمایش پست ها
    یاسر جان ویندوز rt هم شرایط مشابه ipad داره تقریبا!
    درسته فقط میشه نرم افزار های فروشگاه ویندوز رو روی RT نصب کرد اما باز هم اپیلیکیشن ها کمی بهتر از iPad ان

اما Windows 8 Pro روی Surface Pro چی ؟ قدرت اجرای نرم افزارهای ویندوز 7 و ویندوز 8 PC رو داره.یعنی یک کامپیوتر خانگی رو همراه خودت داری با یک عالمه قابلیت . البته قیمت هم کمی بالاست
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    مرسی یاسر جان. کاملا باهات موافقم
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع