ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 8 از 488 نخست ... 6789101858108 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 4871
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    بله ،بازی هایی مانند :

Angry Birds
    Super Mario
    بازی های ساخته شده با فلش
    و بازی های کم حجم و خیلی ساده

تنها از یک کارت استفاده میکنن و توانایی تقسیم پردازش ها شونو ندارن

اما تمام بازی های باکیفیت امروزی که از موتورهای بازی سازی قدرتمندی مانند:

CryENGINE® 3
    Frostbite دو و سه
    Unreal Engine 3
    و ...

استفاده میکنند ، و کلا هرچی بازی پیشرفته و کیفیت بالا میبینید

به صورت تمام و کمال از SLI و CrossFire پشتیبانی میکنند.
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

دوستان عزیز همه پست ها رو خوندم گفتم بیام یه چندتا نکته رو در رابطه با چندتا از پست های دوستان بگم!

1- در SLI هر دو کارت (یا هر چند تا) باید از یک خانواده و یک چیپ باشه. فناوری nVIDIA
    2- در Cross هر دو کارت (یا بیشتر) حتماً باید از یک خانواده باشه اما می تونه چیپ ها متفاوت از هم باشد. فناوری AMD
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AloneWolf نمایش پست ها
    (بله میشه روی یه سیستم Apu ، گرافیک های مختلف گذاشت ، اما اکثرشون با هسته ی گرافیکی Apuها سازگار نیستند و قدرتی به اشتراک نمیگذارن)
    همینطور که عرض کردم کارتهای سری HD6000 و به بالا با گرافیک apuها کراس میشن. اگه شما لطف میکردین و اون تاپیک رو مطالعه میکردین منظور منو متوجه میشدین و دیگه نیازی نیست بیشتر توضیح بدم.
    و یه نکته ی خیلی مهم ، شما بگید اصلا با تمام محصولات انویدیا هم میتونه SLI بشه و با همه ی AMD ها هم کراس
    خیر گرافیک مجتمع apuها amd 7660D هست وهمینطور که میدونید گرافیک های AMD با انویدیا دومسیره نمیشن. و باز هم میگم با همه ی AMDها کراس نمیشه و فقط با کارتهای HD6000 به بالا این کارو میشه کرد.
    آخه قدرت گرافیکی آنچنان بالایی نداره که آدم بخواد بره سراغش...
    همونطور که گفتم : Apu محصول بسیار کاربردی و زیبای amd هست ، که همین حالا به عنوان سیستم های مالتی مدیا و ارزان قیمت بسیار به صرفه هستند
    اما فاصله زیادی با پردازنده های Hi Performance دارند. و باید منتظر بهبود و جهش کیفی در نسل های آینده اش باشیم.
    بله درسته قدرت گرافیکی اونها در حدی نیست که بشه باهاش بازی ها رو به صورت FullHD اجرا کرد در اون تاپیک که گفتم تعدادی تست هست که با کارتهای مستقل و گرافیک مجتمع cpuهای اینتل مقایسه شده.
    Trinityها اکثرا در سیستم های مولتی مدیا استفاده میشه ولی هدف اصلی AMD گیمرهایی هستند که بودجه ی خیلی کمی دارن.
    یه نمونه بیارید که با 6870 یا 7870 کراس فایر شده باشه. (دقیق و مستند)
    جواب شما در مجله ی سخت افزار شماره ی45 صفحه ی26 هست که در اونجا میبینیم که msi یه کارت 7970 رو با پردازنده های Trinity کراس کرده و داره تست میده متاسفانه نمونه ی دیگه ای پیدا نکردم تا اینجا بذارم اما مطمئن هستم میشه و میتونیم از بقیه ی دوستان سوال کنیم ضمن اینک بازهم میگم تاپیک رو با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.
    امتیازها
    2,553
    سطح
    30
    336
    کاربر انجمن
    ممنون از اساتید و دوستان محترم
    پس با این حساب اگر یک 7970 litghening & 7970 refrence کراس بشن مشکلی‌ پیش نمیاد.
    دمتون گرم خیلی‌ کمک کردید

طوفانیِ ساحل فکرم باد میزنه موج میخوره پشت پلکم....

امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    اینک بازهم میگم تاپیک رو با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.
    ممنون که پیشنهاد مطالعه به من میدید ، اما من همه ی این مطالب رو از خود وب سایت AMD و وب سایت های تکنولوژی دیگر مطالعه کرده ام ،

و تا به حال چنین مطلبی مربوط به پشتیبانی apuها از تمام کارتهای سری 6000 ندیده ام.

اینو ببینید ، چرا با 6570 کراس فایر کردن ، یعنی پول نداشتن کارت قویتری بگیرن؟؟؟

http://www.vortez.net/articles_pages...ssfirex,4.html

سوالاتی اینچنین ، زیاد هستن : که آیا APUها با کارت های پیشرفته کراس میشن؟ و ...

اما پاسخ ها همه مشابه است : خیر

http://www.tomshardware.com/forum/37...7770-crossfire

چرا حتی توو جدیدترین چارت کراس فایر ، خبری ازشون نیست ؟

چون مدل های فعلی APUها از تکنولوژی ای شبیه کراس فایر استفاده میکند (با کراس فایر تفاوت هایی دارد)

و تنها تونستن به تعداد محدودی از کارت گرافیک ها سازگاری پیدا کنن ، برای ترکیب قدرت هاشون.

اگه شما لطف میکردین و اون تاپیک رو مطالعه میکردین منظور منو متوجه میشدین و دیگه نیازی نیست بیشتر توضیح بدم
    من کاملا متوجه منظور شما شدم ، و نیازی به توضیح از همون اول هم نبود.

و با صحبت های شما در مورد خوبی های APUها کاملا موافق هستم ،

اما قسمتی از بحثتون که در مورد کراس فایر کردن این محصولات بود رو به دلیل نبودن مستندات نمی تونم قبول کنم .

چون تا به امروز نه خودم و نه از منبعی معتبر ، چیزی در مورد پشتیبانی APUها از تمام کارتهای سری 6000 و بالاتر ندیده ام.

و تکرار میکنم ، مستند مطلب بنویسید و جبه گیری نکنید ، من فقط سعی در انتقال تجارب و دانسته ها دارم

همچنین بهتره پیشنهاد مطالعه به کسی ندیم و یا اگه میدیم ، از منبعی معتبر و علمی و یا تجربه ی شخصی خودمان باشد

نه پیشنهاد مطالعه ی یکسری مطالب متعصبانه و بدون سند و من در آوردی بدهیم.
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط gonzoo نمایش پست ها
    ممنون از اساتید و دوستان محترم
    پس با این حساب اگر یک 7970 litghening & 7970 refrence کراس بشن مشکلی‌ پیش نمیاد.
    دمتون گرم خیلی‌ کمک کردید
    من دو کارت مشابه با فرکانس های مختلف رو کراس فایر کردم ، و مشکلی پیش نیومد.

اما خیلی بهتره که هر دو دقیقا همه چیزشون برابر باشه ، یعنی دوتا refrence یا دوتا lightning باشن.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    ممنون که پیشنهاد مطالعه به من میدید ، اما من همه ی این مطالب رو از خود وب سایت AMD و وب سایت های تکنولوژی دیگر مطالعه کرده ام ،

و تا به حال چنین مطلبی مربوط به پشتیبانی apuها از تمام کارتهای سری 6000 ندیده ام.

اینو ببینید ، چرا با 6570 کراس فایر کردن ، یعنی پول نداشتن کارت قویتری بگیرن؟؟؟

http://www.vortez.net/articles_pages...ssfirex,4.html

سوالاتی اینچنین ، زیاد هستن : که آیا APUها با کارت های پیشرفته کراس میشن؟ و ...

اما پاسخ ها همه مشابه است : خیر

http://www.tomshardware.com/forum/37...7770-crossfire

چرا حتی توو جدیدترین چارت کراس فایر ، خبری ازشون نیست ؟

چون مدل های فعلی APUها از تکنولوژی ای شبیه کراس فایر استفاده میکند (با کراس فایر تفاوت هایی دارد)

و تنها تونستن به تعداد محدودی از کارت گرافیک ها سازگاری پیدا کنن ، برای ترکیب قدرت هاشون.

من کاملا متوجه منظور شما شدم ، و نیازی به توضیح از همون اول هم نبود.

اما قسمتی از بحثتون که در مورد کراس فایر کردن این محصولات بود رو به دلیل نبودن مستندات نمی تونم قبول کنم .

چون تا به امروز نه خودم و نه از منبعی معتبر ، چیزی در مورد پشتیبانی APUها از تمام کارتهای سری 6000 و بالاتر ندیده ام.
    آقا محسن عزیز، کاملا مشخصه که اون مطالب و همینطور پست قبلی بنده رو کاملا مطالعه نکردین!
    پس لازم میبینم به دلیل اینکه تمایلی به خوندنش ندارین همین جا مطرح کنم که باعث طولانی شدن نوشته ام میشه:
    در صورتی که شما یه APU از AMD خریداری کنید و بعدا یه کارت سری HD6000 و به بالا رو روی سیستم بذارین میشه گرافیک مجتمع روی APU و گرافیک مجزا رو با هم کراس فایر کرد که توی کارایی بسیار تاثیر داره. اما عیب کراس فایر اینه که اگه شما یه نرم افزار یا بازی ای رو که از این فناوری نمیتونه استفاده کنه رو اجرا کنید، کارایی سیستم تا حد ضعیف ترین کارت نصب شده پایین میاد این قضیه در مورد APUها هم صدق میکنه و در صورتی که شما یه کارت بسیار پر قدرت رو با GPUی مجتمع APU کراس فایر کنید در بازیهایی که از این فناوری استفاده نمیکنند کارایی به اندازه ی ضعیف ترین GPUی سیستم(که در اینجا گرافیک مجتمع APUهست) کاهش پیدا میکنه ! بنابراین به کسانی که از گرافیک های قدرتمند در کنار APUهاشون استفاده میکنن توصیه میشه در این گونه بازیها و نرم افزارها، GPUی مجتمع رو غیر فعال کنند و با گرافیک مجزاشون به فعالیت ادامه بدن.
    پس از اینها کاملا مشخصه که کسی از کارت های پرقدرت در کنار apuها استفاده نمیکنه چون کسی که پول یه کارت گرافیک قوی رو داره دیگه سراغ apuها نمیره! ضمن اینکه این apuها گیمرهای با بودجه ی کم رو در نظر دارن نه گیمرهایی که قصد خرید کارت گرافیک 7970 رو دارن!
    همچنین بهتره پیشنهاد مطالعه به کسی ندیم و یا اگه میدیم ، از منبعی معتبر و علمی و یا تجربه ی شخصی خودمان باشد
    بنده هم دارم از تجربه ی شخصی خودم اینها رو میگم ضمن اینکه به نظر شما مجله ی سخت افزار منبع نامعتبریه؟ چون عرض کردم خدمتتون و آدرس هم دادم که در همین مجله گزارشی از یکی از غرفه های نمایشگاه جیتکس اومده بود که دیده میشد و نوشته شده بود که در غرفه ی msi یه سیستم گذاشته بودن که یه apu رو با 7970 کراس فایر کردن که این خبرو چند جای دیگه هم دیده بودم که متاسفانه فراموش کردم کجا بوده.
    نه پیشنهاد مطالعه ی یکسری مطالب متعصبانه و بدون سند و من در آوردی بدهیم.
    آقا محسن اون مطلب رو بنده با توجه به تجربیات گذشته و دانسته های خودم از سایت و مجله ی سخت افزار و منابع معتبر دیگه نوشتم و بابتش وقت زیادی گذاشته بودم که مطمئن بشم هیچ اشتباهی نداره. اگه با اون مطلب مخالفت دارین بهتره به شکل محترمانه تری برخورد کنید هیچ کدوم از اونها متعصبانه و من درآوردی نیستن ما اینجا میخواهیم دوستانه و در کنار هم اطلاعاتمون بالا بره و قرار نیست کسی به کسی توهین بکنه.
    امتیازها
    13,495
    سطح
    75
    4,822
    مدیر کل
    دوستان عزیز در مجموع به نظرم من استفاده از هر قابلیتی باید در ابتدا منطقی باشد. در مجموع استفاده از قابلیت کراس فایر با استفاده از کارت گرافیکی مجتمع داخل پردازنده و یک کارت گرافیک چندان منطقی نیست. دلیل این موضوع هم بسیار ساده است چون اصول طراحی APU ها کاهش هزینه و دسترسی به کارایی منطقی در پردازش های گرافیکی استاندارد است. پس حتی در صورت انجام این عمل وضعیتی مانند قابلیت Virtu خواهید داشت یعنی اینکه در بعضی بازی های خاص از قابلیت پردازنده گرافیکی مجتمع در کنار پردازنده غیر مجتمع استفاده می شود و که با توجه به مدل کارت گرافیک انتخابی (HD7970 به عنوان مثال) این حرکت چندان منطقی نیست. در این موضوع ثابت شده است که حتی شما اگر قوی ترین کارت های گرافیکی را روی سیستمی با یک پردازنده استاندارد قرار دهید هرگز کارایی منطقی خود را نخواهید داشت. برای همین موضوع بدون هیچ گونه جانبداری گزینه منطقی را خرید سیستمی با پردازنده مرکزی قوی تر و استفاده از یک کارت گرافیک می دانم و پیشنهاد می کنیم APU را برای مصارفی مانند پردازش بازی های گرافیکی متوسط، سیستم چندرسانه ای کاربردی و مصارفی از این دست استفاده کنید. چون تجربه من از APU این را نشان می دهد که در واقعا برای این موارد بهینه شده است و قصد AMD کسب بازار پردازنده های مجهز به پردازنده گرافیکی مجتمع بود که گسترده فراوانی هم دارد.

موفق باشید
    .................................................. ...............................................
    // محمد رضا پناهی// سردبیر وب سایت و فروم سخت افزار و کالامگ

Editorinchief@sakhtafzarmag.com //

www.sakhtafzarmag.com //

.................................................. ...............................................

با نصب تولبار سخت افزار: بدون ورود به سایت و فروم سخت افزار، از اخبار آن با خبر شوید!
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوستان،

من بخشهای از صحبتهای هر دو عزیز رو قبول دارم، فقط آن طور که من فهمیدم قصد AMD استفاده از APU به همراه یک گرافیک ارزان قیمت و در نتیجه، بازی با کیفیت مناسب اندازه یک کارت گرفیک متوسط رو به بالا بوده.

در این راستا، AMD در سایت خودش، عنوان کرده چه کارت گرافیک هایی میتوانند با کدام APU ها به صورت Dual عمل کنند. به گمونم هر کارت گرافیک خارج از این لیست، قابلیت مجتمع شدن با APU را نخواهد داشت. توجه کنید ما در مورد تکنولوژی Lucid Virtu صحبت نمیکنیم، بلکه در مورد تکنولوژی Dual مخصوص APU های AMD صحبت میکنیم و مجتمع شدن آن با کارت های گرافیک ارزان قیمت:

این لیست سایت AMD که جلوی هر APU عنوان کرده که گرافیک داخلی ایش چی هستش و چه نوع کارت گرافیکی مجزا نیازه تا با هم به صورت Dual کار کنند:

این لیست APU های دسکتاپ:

این لیست هم در مورد APU های لپتاپ:

این هم لینک برای مطالعه
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    با دقت مطالعه بفرمایید تا کاملا متوجه منظورم بشید مخصوصا اون قسمتی که درباره ی کراس فایر هست.

ما اینجا میخواهیم دوستانه و در کنار هم اطلاعاتمون بالا بره و قرار نیست کسی به کسی توهین بکنه.
    من به این بخش از مطالبتون که گفته بودید: "با تمام کارت های سری 6000 به بالا" کراس فایر میشه ، این قسمتو نامعتر میدونم.

بله اما من نظرم با نظر شما متفاوت بود و اینو راحت پذیرفتم ، اما شما در چند پست اسرار که من برم تاپیکتون رو مطالعه کنم

تا مجبور نشید بیشتر توضیح بدید !! جالب اینجاست در اوون تاپیک هیچ مستنداتی در مورد کراس کردن با تمام خانواده های 6000 من ندیدم

خیلی خوبه میگید ، تجربیات خودتون : Apu رو با چه کارتی کراس کردید؟ 6870 یا 7870؟

بحث بحث میاره اگر مایل به تبادل نظر هستید ، بهتره توسط پیام ادامه بدیم ، نه این مبحث (اینجا به اندازه کافی شلوغ شده)
صفحه 8 از 488 نخست ... 6789101858108 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 4871

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)