ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال

آیا می‌دانید که برخی از پردازنده‌های Core i7 در لپ‌تاپ‌ها از نوع Dual Core هستند؟!

نکته ای کلیدی که باید زمان خرید لپ تاپ حتما در نظر بگیرید!

به گزارش سازمان خبری سیتنا، پردازنده مرکزی (CPU) اصلی ترین قطعه لپ‌تاپ شماست. برای یک خرید حساب شده و موفق، باید به ویژگی‌های این قطعه توجه بسیار داشت. از مهمترین این ویژگی ها می توان به حافظه، سرعت پردازش، سری و مدل این قطعه اشاره کرد.

یکی از مهمترین ویژگیهای این قطعه، سری پردازنده آن است که متأسفانه فروشندگان لپ‌تاپ، در لیست‌های قیمت خود به آن اشاره نمی‌کنند. برای روشن شدن بهتر این موضوع، در نمودارهای زیر دو پردازنده Core i7 که سری‌های متفاوتی دارند با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

با توجه به نمودارهای فوق، آیا دو پردازنده فوق که هر دو Core i7 هستند، قدرت پردازشی یکسانی دارند؟

همانطور که در نمودارها مشهود است، با اینکه هر دو پردازنده Core i7 هستند اما قدرت پردازشی کاملاً متفاوتی دارند! Core i7 3537U دو هسته پردازشی (Dual Core) دارد درحالیکه Core i7 4702MQ دارای چهار هسته پردازشی (Quad Core) است در نتیجه، سرعت پردازش آنها کاملاً متفاوت بوده و حافظه Cache آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. همچنین پردازنده Core i7 4702MQ که از نسل جدید Haswell است قدرت پردازش فوق‌العاده بالاتری نسبت به Core i7 3537U دارد. به پسوند سری این دو پردازنده دقت نمایید، پردازنده‌هایی که دارای پسوند U هستند به اصطلاح پردازنده Ultra بوده و قدرت پردازشی بسیار کمتری نسبت به پردازنده های دارای پسوند M یا همان Mobility دارند. بالطبع قیمت پردازنده‌های Ultra بسیار ارزانتر از پردازنده‌های M است.

جالب است بدانید که در رتبه‌بندی‌های جهانی پردازنده Core i7 3537U رتبه بسیار پایینی داشته و در حد پردازنده Core i5 3210M است (منبع وبسایت رتبه‌بندی جهانی PassMark). خلاصه اینکه جهت خریدی متناسب با انتظارات، بهتر است تنها به نام Core i7 بسنده نکرده و به سری پردازنده نوت بوک هم دقت داشته باشید.
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال

تفاوت NTFS و FAT32 در چیست؟

شاید این سوال هنگام انتخاب نوع ساختار پارتیشن بندی سیستم تان برای شما هم پیش آمده باشد که اگر در ساختار NTFS باشند بهتر است یا اگر در ساختار FAT32 ؟ کدام یک از امنیت بالاتری برای پارتیشن بندی داده های داخلی برخوردارند ؟ یا به عبارت دیگر اصلا تفاوت NTFS و FAT32 در چیست؟البته همه ی ما کم و بیش در این مورد اطلاعاتی داریم اما هدف ما از ارائه ی این مطلب بررسی بیشتر آنها بوده است .

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛ FAT32 که خلاصه شده ی File Allocation Table می باشد اولین بار برای ویندوزهای MS-DOS 7.1 و Windows 95 OSR2 در سال ۱۹۹۶ توسط کمپانی مایکروسافت معرفی شد . این ساختار بیشترین حجم فایلی را که می توانست نگهداری کند ۴ گیگا بایت بود . همچنین در آن زمان این ساختار این امکان را به کاربرانش می داد تا بتوانند از FAT16 به ساختار FAT32 بیایند بدون آنکه فایل ها را از دست بدهند . این ساختار از سرعت نسبتا پایین تری برخوردار است و امنیت آن نسبتا کمتر از NTFS است .

NTFS که خلاصه شده ی New Technology File System می باشد اولین بار برای ویندوز های NT توسط مایکروسافت ارائه شد . این ساختار نسبت به ساختارهای قبلی که تا به حال وجود داشته اند مثل HPFS یا FAT از امکانات و ویژگی های بیشتری برخوردار بود . مثلا این نوع ساختار از فایل های metadata پشتیبانی می کند و کنترل امنیت حافظه را برای کاربر قرار می دهد . همچنین حجم مصرف دیسک را به خوبی مدیریت می کند تا کمترین فضا مصرف شود بنابر این واضح است که این فرمت که جدیدترین فرمت ارائه شده تا حال حاضر است از عملکرد بهتری برای استفاده ی کاربر برخوردار است .

فرمت FAT32 نسبت به NTFS برای فایل های سیستم از امنیت کمتری برخوردار است و این به دلیل این است که فرمت FAT32 عمل journaling را انجام نمی دهد . عمل Journaling به این معناست که اگر در حین رایت کردن داده ها اگر به طور تصادفی منبع برق دستگاه شما قطع شود و سیستم خاموش شود شما آن داده ها را از دست خواهید داد . البته در NTFS هم این مشکل وجود دارد اما این ساختار بعد از قطع شدن برق و خاموش شدن دستگاه به آخرین مرحله از جایی که قرار داشته بر می گردد و این باعث می شود تا لااقل بخشی از اطلاعات برای شما باقی بماند .

ساختار NTFS به حد و اندارزه ی کافی عملیات نوشتن را برای SSD انجام نمی دهد از طرفی FAT32 هم از امنیت کمی برای داده ها برخوردار است و عملکرد ضعیف تری به نسبت NTFS دارد .

درFAT32 احتمال بیشتری برای از دست دادن فایل های سیستم وجود دارد .

این موضوع را همیشه در نظر داشته باشید که هیچ فایل سیستمی در دنیا وجود ندارد که بتواند از سخت افزار شما در مقابل آسیب ها محافظت کند یا از فایل های شما با امنیت بسیار بالایی نگهداری کند . شما فایل هایتان را با هر ساختاری که ذخیره کنید اگر فقط همان یک کپی را از آن داشته باشید در صورت آسیب رسیدن به آن داده های شما دیگر باز نخواهند گشت پس مواظب باشید .

و در آخر اگر می خواهید بدانید در کدام ساختار فایل بک آپ داده ها بهتر در اختیار تان قرار خواهد گرفت باید به شما بگوییم که در هر ساختاری که باشند تا زمانی که شما یک نسخه از بک آپ داده هایتان را در یک حافظه ی دیگر ذخیره نکرده باشید ، هیچ بک آپی به دست شما نخواهد رسید .

اما اگر می خواهید بدانید کدام یک برای نگهداری داده های مهم بهتر است؛ فرمت NTFS به مراتب امن تر، سریع تر و بهتر است .
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

ویندوز 8 و حل مشکل کم شدن حجم فلش مموری

مدت ها پیش یک فلش 4 گیگ توشیبا به دستم رسید تا مشکل مگابایتی شدن حجمش رو درست کنم .

بسیاری از نرم افزار های مخصوص تعمیر فلش مموری و فرمت رو در لپتاپ ام که مجهز به ویندوز 7 بود امتحان کردم اما این مشکل برطرف نشد ! سر آخر به دلیلی لازم شد به PC خودم وصلش کنم که مجهز به ویندوز 8 بود .

به محض وصل کردن فلش مموری به PC یک چیزی سریع پر شد و وقتی به My Computer رفتم دیدم که عجب ! حجم فلش درست شد ! اونقدر سریع پر شد اون نوار که وقت نکردم بخونم اصلا چی نوشته شده بود تو اون پنجره !
    ویرایش توسط Yaser_Aramesh : 2014/07/12 در ساعت 00:54
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    حالا که آپ شده اتفاقا بنده هم یک تجربه ام رو بگم که یک موردش هم مربوط میشه به همین امشب!
    یک سیستم رو بعد از اسمبل روشن کردم فقط یک دور فن میچرخید و خاموش میشد!طبق تجربه قبلی یک راست رفتم سراغ cpu!و مجبور شدم کلا همه چی رو باز کنم دوباره.به اندازه یک سر سوزن دقیقا در یک قسمت cpu خمیر زده شده بود که از دستم بهش خورده بود!و این باعث کولر و قطعات رو کلا یک بار کاملا باز کنم!!اشتباه واسه همه هست.موقعی که خسته هستید دست به پیچ گوشتی نشید دوستان
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    .موقعی که خسته هستید دست به پیچ گوشتی نشید دوستان
    کاملا" تایید میشه . وقتی خسته هستید , عصبانی هستید , حوصله ندارید , گرمتون هست و ..... دست به تعمیرات نزنید یا اگر مجبورید این کار رو بکنید سعی کنید تمام حواستون رو به کار بدید . تمام تمام حواستون رو وگرنه مثل من سوکت برق هارد رو برعکس جا میزنید و بعد برد هارد میسوزه !
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    کاملا" تایید میشه . وقتی خسته هستید , عصبانی هستید , حوصله ندارید , گرمتون هست و ..... دست به تعمیرات نزنید یا اگر مجبورید این کار رو بکنید سعی کنید تمام حواستون رو به کار بدید . تمام تمام حواستون رو وگرنه مثل من سوکت برق هارد رو برعکس جا میزنید و بعد برد هارد میسوزه !
    موندم چه جوری اون سوکت رو کردی اون تو!
    اصن جا نمیره! :D
    امتیازها
    3,436
    سطح
    36
    427
    m.J
    کاربر انجمن
    تجربه خیلی خوبه من چندتا الان یادمه، همه چیزای که میگم تجربه بوده و شخصه دچارش شدم

-هر وقت صورتتون عرق کرده روی کیس خم نشید احتمال چیکیدن عرق از صورت زیاد و اون موقعه ممکنه گند بالا بیارید

- هیچ وقت سیستم روشن کابل برق هارد رو تکون ندید چون بدجور ممکنه گند بزنید

- هر وقت دارید سیستم رو تست می کنید از خاموش بودنش اطمینان داشته باشید چون ممکنه کارت گرافیک رو کمی تکون بدید و گند بزنید

- هر وقت عصبانی میشید رو کیس مشت نزنید چون ممکنه یکی از قطعات رو شل بسته باشید و اونوقته که گندش در میاد

- هر وقت داشتید کیس اسمبل می کردید تمرکز داشته باشید چون ممکنه دستون به یه گوشه گیر کنه و خون بیاد و شما متوجه نشید

- هر وقت سیستم رو اسمبل کردید و تصویر نیومد چند لحظه صبر کنید قشنگ فکر کنید دونه دونه مراحل را به چشم دنبال کنید بعد دست هارو به کار ببرید

-موقع جازدن سینک cpu خیلی مراقب باشید و به ظرافت انجام بدید بعضی مادربرد ها قدیمی هستن و از فشار دادن و خم کردن برد خودداری کنید

- در صورتی که پیچ مادربرد بسته شده باز نمیشه یا به قولی هرز شده و بیرون نمیاد با آرامش تمام یک چاقو به زیر پیچ بندازید فشار بدید به طرف بالا بعد در همین حالت پیچ را باز کنید تا برد از کیس جدا شود این قسمت بدترین جای که هرکسی ممکنه عصبی بشه و کار دست خودش بده

-وفتی توی مهمونی هستید از باز کردن cpu و در آوردن از سوکتش خودداری کنید چون ممکنه عجله ای بشه و بخواید برید و بزنید پدر cpu رو دربیاید

-هفته ای 1 دفعه سیستم رو تمیز کنید من خودم همه قطعات رو با یه قلمو مخصوص تمیز می کنم بخاطر همین مثل روز اولشون هستن

-قبل از اینکه در کیس رو ببندید از کار کردن تمامی فن ها اطمینان حاصل کنید

- یک سیم ارت به سیستم وصل کنید و سرش رو به چهار چوب در و یه جای فلزی وصل کنید

- سروصدای هارد رو جدی بگیرید

- تقویت برای سیستم بخرید حتما

- از گذاشتن کیس در لب میز خودداری کنید ممکنه بچه بیاد بندازتش حداقل سمت دیوار باشه که کسی نتونه بره سمتش

- رمز داشته باشه تا هرکسی نشینه پاش و فلش وصل کنه و هرچی ویروسه بیاد توش

-تمامی قطعات رو محکم پیچ کنید نه خیلی سفت که پیچ ببره

- موقعه وصل کردن کابل پاور خیلی مواظب باشید حتما دست یا یک مقوا زیر برد بزارید تا برد خم نشه

- صدای اگر توی پاور میاد حتما جدی بگیرید ویز ویز

- پاور را هم گرد گیری کنید

- پاور را باز نکنید

- به فن ها روغن بزنید به اندازه
    و.....

-
    امتیازها
    3,436
    سطح
    36
    427
    m.J
    کاربر انجمن
    اگه بلوتوث دارید هیچ وقت به جلوی کیس وصل نکنید

جون اگر جلوی کیس وصل باشه و بعد سیستم رو خاموش کنید و در همون حالت روشن کنید احتمال سوختنش 80 درصده که مال من سوخت
    مواظب باشید
    امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    یه تجربه ی کوچیک ولی کاربردی ...

برخی از برنامه هام رو کر*ک میکردم با وجود اینکه با فایروال ESET دسترسی به اینترنت رو براشون قطع میکردم

اما پیش میومد که بعد از مدتی کر*ک از کار میفتاد و برنامه تقاضای سریال میکرد.

تا بالاخره برنامه ی Windows.Firewall.Control نصب کردم و با این برنامه برنامه های کر*ک شده رو بلاک کردم که
    به اینترنت دسترسی نداشته باشن.

و جواب داد .محیط ساده و رابط کاربری خیلی راحتی داره.

البته این مشکل به خاطر ضعف فایروال ESET هم بود ... چون اکثر کاربرانی که مثلا از KasperSky استفاده میکردند
    از این مشکلات براشون پیش نمیومد.

به نظرم وجود این برنامه کنار eset لازمه.

امیدوارم مفید بوده باشه. :)

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال

سری های مختلف هارددیسک های اینترنال برند Western Digital هر کدام برای چه نوع کاربری مناسب می باشد؟

- Raid Edition) RE): کاربری های بسیار سنگین و حرفه ای. ایده آل برای کاربری شبانه روزی.
    - SE: کاربری های سازمانی و سروری با دو هسته ی پردازشی و 20 میلیون ساعت عمر مفید!
    - Caviar Black: کاربری های حرفه ای و مالتی مدیا. مثل سری RE دارای طول عمر و مقاومت بالا.
    - Red NAS: کاربری های شبکه، سرور و تبادلات شبکه ای اطلاعات و سازگاری با شبکه NAS.
    - Caviar Green: کاربری های تحت آرشیو، دارای مصرف برق کمتر و سرعت متغیر. (IntelliPower)*
    - Caviar Blue: کاربری های تحت مالتی مدیا، اداری، گیم و خانگی. (مصارف عادی و روزانه)
    - Purple: کاربرهای امنیتی و نظارتی (ایده آل برای ضبط ویدئو توسط دوربین های مدار بسته)

* اصطلاح IntelliPower یعنی چه؟

تکنولوژی IntelliPower در واقع یک سری الگوریتم های طراحی شده برای هماهنگی مناسب بین سرعت هارد، نرخ انتقال اطلاعات و توازن در سرعت چرخش هد می باشد. ضمن اینکه این تکنولوژی باعث کاهش توان مصرفی و در کل افزایش کارایی و پایداری هارد دیسک می گردد. این هاردها دارای سرعت متغیر و نسبتاً کُندتر هستند و از نظر مصرف برق نیز نسبت به سایر هارد دیسک ها کم مصرف تر هستند. مزیت هارددیسک هایی که دارای این تکنولوژی هستند، حاکی از امنیت نسبتاً بالای آنها خواهد بود.
صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع