ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن

Angry اطلاع رسانی : آیا از شاتل اینترنت بگیریم ؟ ( ناگفته های کلاهبرداری شاتل از کاربران )

به نام خدا
    تمام متون این صفحه از وبلاگی با همین نام + تجربه استفاده کنندگان از این شرکت جمع آوری میشود تا هر کاربری چنین شرکت هایی را بشناسد تا دردام آنها گرفتار نشود .

هدف نهایی این است که کسانی که می خواهند از شاتل سرویس بگیرند بدانند که چه سرویسی می گیرند و انتظارات خود را با آن هماهنگ کنند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود. این هم به نفع مشترکین شاتل است و هم به نفع شاتل. کسی هم از دست کسی ناراحت نمی شود. از آنجا که من شاتل را خوب می شناسم از مشترکین خواهشمندم در برخورد با این شرکت مواظب باشند تا بعدا خود و شاتل را دچار مشکل نکنند. البته به خاطر متن قرارداد شاتل که مشترک امضا می کند این فقط مشترک است که دچار مشکل می شود نه شاتل!!!

-------------------------------------------------------------

مثال : (البته خارج از قرارداد): چند روزی است شاتل طرح یک سال اشتراک رایگان را تبلیغ می کند اما به شما نمی گوید که اولا برای دریافت یک سال اشتراک رایگان باید یک سرویس یک ساله خریداری نمایید، ثانیا حتما باید مودم زایکسل و حتما از شاتل خریداری نمایید و ثالثا اینکه سرویس یک ساله رایگانی که در ازای این خرید (حدود 200000 تومانی ) دریافت می کنید یک سرویس 128 با 2.5 گیگ ترافیک برای کل سال!!! و بدون شبانه رایگان است!!! که ارزشی معادل حدودا 15000 تومان دارد!!! البته مسلما شاتل شما را دوست دارد و به این فکر نمی کند که این 2.5 گیگ حتی با چت خالی هم 2 هفته ای تمام می شود و شما مجبور به خرید گیگ در طول یک سال می شوید!!! کسی را هم اغفال نمی کند!

-------------------------------------------------------------
    قوانین شاتل :

ماده 2-7) مودم های مورد تایید شاتل :

7-2) بايد از ايجاد هرگونه اختلال نرم افزاري و سخت افزاري در شبكه "سرويسدهنده" خودداري کند. همچنين "مشترک" متعهد است تنها از مودم های مورد تأييد "سرويسدهنده" استفاده نمايد.

توضیح:

شما وقتی قرارداد شاتل را امضا می کنید متعهد می شوید که مجبور شوید به ناچار از مودم های پیشنهادی شاتل که حدود 2 سال است زایکسل (ZyXEL) می باشد و لاغیر استفاده کنید البته فکر نکنید بحث مالی در میان است و شاتل به خاطر سود فروش مودم این ماده را اضافه کرده است بلکه شاتل فقط و فقط به کیفیت سرویس فکر می کند البته بعدا نصاب شاتل اگر از قیافه مودم شما خوشش نیاید یا احساس کند که کمی باید به مغزش فشار بیاورد تا مودم شما را تنظیم کند و یا یک آی پی بیشتر تست کند تا وارد تنظیمات مودم شما شود و ... سرویس را روی مودم زایکسل همراه خود به شما تحویل می دهد و آن مبلغ 25000 تومان (15000 تومان در شهرستانها) که بایت نصب و راه اندازی پرداخت کرده اید، به باد می رود. همچنین در مواقع نیاز به پشتیبانی اولین سوالی که از شما می شود مارک مودم شما است که اگر زایکسل نباشد انگار که شما جرمی مرتکب شده اید از دریافت پشتیبانی محروم می شوید و اگر زیادی گیر بدهید و ... جرم شما مسلم می شود و آن این است که شما در شبکه شاتل اختلال ایجاد کرده اید و شاتل سرویس شما را قطع می کند مگر آن که مودم زایکسل بخرید!!! البته ناگفته نماند مودم های زایکسل مودم های خوبی بودند تا اینکه سری 3 آنها (V3) وارد شد که توصیه می کنم اگر رایگان هم به شما بدهند، قبول نکنید که اندازه 10 برابر قیمت مودم برای شما دردسر و اعصاب خوردی ایجاد خواهد کرد.
    نتیجه اخلاقی:متن قرار داد شاتل را اول مطالعه کنید بعد امضا کنید!!!

بند 6-2 تبصره 4 :

چنانچه "مشترك" پس از قطع سرويس، اقدام به پرداخت كل مبلغ دوره نکند و خط وي از حالت رانژه خارج نشده باشد، نامبرده موظف است در صورت تمايل به ادامه دريافت سرويس، کل هزينه های اين مدت که معادل بهای استفاده از سرويس است، را پرداخت نمايد.

توضیح:

این تبصره را با یک مثال توضیح می دهم. فرض کنید شما یک سرویس 2 مگابیت 3 ماهه (به مبلغ حدودا 55000 تومان با مالیات) از شاتل گرفته اید. در اواخر دوره سرویس، به مسافرت (مثلا ماداگاسکار) می روید و سرویس خود را شارژ نمی کنید. بعد از اتمام دوره سرویس فعلی شاتل مرتبا به شما پیام کوتاه، ایمیل و ... می دهد که سرویس خود را شارژ کنید. پس از مدتی، اخطارهای متوالی (و نه تهدید) می دهد که اگر تا 24 ساعت سرویس خود را شارژ نکنید، رانژه خط شما جمع آوری می شود اما رانژه خط شما جمع نمی شود تا اینکه شما بعد از 3 ماه از مسافرت می آیید و می خواهید مجددا سرویس خود را شارژ نمایید. مبلغ 55000 تومان به حساب شاتل واریز می کنید و منتظر می شوید تا سرویس وصل شود غافل از این که این 55000 تومان بابت 3 ماه سرویسی که استفاده نکرده اید، ضبط می شود و شما اگر کله تان را در ماداگاسکار مار استرالیایی نیش زده باشد و بخواهید با شاتل ادامه دهید باید مجددا 55000 تومان بابت 3 ماه سرویسی که قرار است استفاده کنید بپردازید. مدارک معتبر از اینکه شاتل حتی تا یک سال هم رانژه خطوط را جمع نکرده و بابت آن عین هزینه سرویس را از مشترک غافل دریافت کرده است، موجود است و مشترک هم دستش به جایی نمی رسد. چرا؟ چون قراردادی را امضا کرده است که تبصره 4 در آن قرار دارد.

پس !
    متن قرار داد شاتل را اول مطالعه کنید بعد امضا کنید!!!

----------------------------------------------------
    کلاه برداری شاتل از مشترکین : (1 )

قانون fair use policy : ماده 2 "مشترک" می داند و بیان می دارد که:

2-1 ) از موضوع سرویس ارائه شده به وی ( برقراری اتصال و دسترسی به شبکه جهانی اینترنت با استفاده از فناوری DSL به صورت غیر اختصاصی و غیراشتراکی ( SHARED ) ) از طریق شبکه " سرویس دهنده " مطابق با نوع درخواست نامبرده که در فرم " درخواست سرویس DSL " ذکر شده و با تایید و " امضای مشترک " رسیده است ، بر روی خط تلفن اعلامی توسط خود به طور " کامل آگاه میباشد " .

تبصره 1 : منظور از غیر اختصاصی بودن سرویس این است که مقدار پهنای باند مشخصی توسط گروهی ازمشترکین به صورت همزمان بهره برداری میشود و " مشتکر " در زمره آن گروه قرار دارد . همچنین میزان دریافت و ارسال سرویس ها که در فرم تعرفه ها و وب سایت شاتل آورده شده به صورت حداکثر بوده است و بسته به شرایط خط مشترک راه اندازی میشود .

توضیح : شاتل با قانون من در اوردی fair use policy کلاه بزرگی سر کابراش میذاره . تو متن قرار داد حرفی از این قانون زده نشده و هر کسی که بخواد ، میتونم متن کامل قرار داد رو براش ارسال کنم . طبق مستندات زیر ، این قانون فقط برای خط های ART اعلام شده و اون هم نه در متن قرار داد ، بلکه در سایت شاتل !!!!

قصد شاتل از این کار این بوده که کاربرا با خوندن این قانون منصرف نشن و به طرز عجیبی کابران دیگر سرویس ها رو طبق ماده 2 بند 2-1) به قانون fair use policy ربط میدن و در صورت اعتراض کابر به کابر جواب ها سربالا میدن و میگن شما خطتون اشتراکی هست و ..... . در صورتی که اشتراکی بودن خط یه چیز بدیهیه و تمام ISP ها خط هاشون اشتراکی هست . این قانون ربطی به سرویسECO و .... نداره و مربوط به خطوط ART هست که شاتل در صورت دانلود بیش از حد کابراش رو محدود به سرعت 2 کیلوبیت میکنه !!!!!!!!!! و این یعنی کلاهبرداری .

کلاه برداری شاتل از مشترکین : (2)

قبلا سایت شاتل برای کسانی که قصد تهیه خطوط ART ررو داشتن میزان حجم دانلود ماهیانه رو نوشته بود . اما حالا اون میزان رو برداشته و به جاش نوشته نامحدود . خوب مشکل وکلاهبرداریش کجاست ؟! مشکل اینجاست که این گروه از کاربران هم محدوود به حجم خاصی از دانلود های ماهیانه هستن و در صورتی که در هر ماه بیشتر از اون مقدار دانلود کنن محدود به سرعت 5 تا 2 کیلوبیت ( دایال آپ ) میشن .

مستندات کلاهبرادی شاتل :

قوانین مربوط به خطوط ECO که چیزی در رابطه باشیر ودانلود بیش از حد ننوشته .

1- سرویس های ART .
    2- نامحدود !!!!!!!!!! این سرویس ها حجمی و شیر هستن و هزینه اونها به مراتب بیشتر از سرویس های دیگر شرکت هاست .
    3- قانون fair use policy که به وضوح در متن اورده شده . اما اینقانون ربطی به دیگر خطوط ندارد ودر قرار داد هم ذکر نشده ودر صورت دانلود شبانه سرعت شما کاهش میابد ، در صورت یکه برای خط پول دادید !!!! آیا شاتل کلاه بردار نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نتیجه اخلاقی : در این مورد با خودن متن قرار داد ، باز همشاتل کلاهی گشاد بر سر شما گذاشته !

توضیح در باره قانون fair use policy :

در مورد این قانون در خیلی جاها بحث های زیادی شده است اما خلاصه آن این است:

1. در مورد سرویس های نامحدود (ART): سرویس شما عملا نامحدود نیست و بعد از رسیدن به حد خاصی سرعت شما در حد دایال آپ کم می شود تا نتوانید دانلود کنید. شاتل هرگز این مقادیر را اعلام نمی کند اما تقریبا به صورت زیر است:

سرویس ART1 دارای محدودیت 12 گیگابایت در ماه
    سرویس ART2 دارای محدودیت 17 گیگابایت در ماه
    سرویس ART3 دارای محدودیت 22 گیگابایت در ماه
    سرویس ART4 دارای محدودیت 27 گیگابایت در ماه
    سرویس ART5 دارای محدودیت 34 گیگابایت در ماه
    سرویس ART6 دارای محدودیت 47 گیگابایت در ماه
    ART7 و ART8 هم به همین نسبت اضافه می شوند اما از مقدار دقیق آنها اطلاع ندارم.

قبلا در سایت شاتل این اعداد در جدول سرویس ها آورده می شد اما بعد کلمه نامحدود جایگزین آنها شد اما در عمل محدودیت های ذکر شده اعمال می شود و این با مستندات فراوان قابل اثبات است.

2. در مورد شبانه سرویس های محدود (ECO): فقط یک جمله: دانلود شبانه رایگان است به شرط آن که دانلود نکنید!!!

نتیجه اخلاقی : اگر اعتراض کنید ، فقط به شما میگن ، سروی اختصاصی بگیر !!! خوب یکی نیست بگه پس چرا نوشتید ناحدود !! تعریف ناحدود از نظر بی سواد هایی مثل شما چیه ؟! پس از شاتل خط نگیرید . جالب اینجاست خود کارمندان شاتل هم سر از کار این قانون مذخرف و من در آوردی fair use policy درنیاوردن ! .

شاتل اونقدر افتضاح و دزد شده که تو سایت خبری الف ، بخشی فقط برای شکایات کاربران از شاتل کلاهبردار ایجاد شده :

سایت الف

--------------------------------------------

در صورت کلید کردن بیش ازحد هم با پاسخ زیر رو برو میشید :

مشترک گرامی با سلام

احتراما به اطلاع میرساندخط شما بررسی شد و مشکل شما پیگیری می شود ، ولی در مورد سرعت شبانه ، با توجه به اینکه سرویس شما share میباشد و در ساعت 1 تا 8 بامداد ترافیک رایگان است، و با توجه به اینکه ساعات رایگان تمامی سرویس دهندگان از جمله مخابرات در ساعات شب می باشد،بنابراین این ساعات اوج مصرف اینترنت می باشد و نوسان و افت سرعت در این ساعات امری طبیعی می باشد.به همین دلیل اولیت مصرف پهنای باند با مشترکینی! می باشد که سرویس شبانه رایگان ندارد و مشترکینی که مشغول استفاده عادی از اینترنت هستند. با توجه با این نکته در صورتی که مصرف ترافیک خود را در ساعات رایگان مدریت کنید هیچ گاه سرویس شما با افراد پر مصرف به اشتراک گذاشته نمی شود.
    شما می توانید در صورت وجود مشکل با یکی از 5 روش زیر با ما در ارتباط باشید :

1. شماره تلفن 2018-0511 داخلی 2 با کارشناسان پشتیبانی فنی صحبت فرموده و سوالات و مشکلات خود را مطرح بفرمایید.
    2.در سایت "My.Shatel.ir" بعد از Login کردن در قسمت "گزارش مشکلات" مورد خود را توضیح دهید ، در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.
    3.به آدرس CS@mashhad.shatel.ir ایمیل ارسال کنید (با ذکر مشکل ، مشخصات و شناسه کاربری خود) تا در کمترین زمان ممکن همکاران ما پاسخ گوی شما باشند.
    4.با مراجعه به "سایت شاتل" و"www.parswebsite.com" مطالعه داکیومنت های قرار داده شده در این قسمت مشکلات خود را بدون نیاز به تماس تلفنی حل بفرمایید.
    5.با دانلود برنامه "سیستم هوشمند پشتیبانی شاتل " بدون نیاز به تماس تلفنی و در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات سرویس اینترنت خود را برطرف بفرمایید.

با تشکر

نتیجه اخلاقی : شاتل ، کلاهبردار اســـــــــــــــــت . با کپی همین تایپیک
    لطفا اطلاع رسانی کنید

دوستان عزیز . لطفا تمامی تجربه های تلخ خودتون ازشاتل رو تو همین تایپیک بیان کنید .
    امتیازها
    818
    سطح
    15
    54
    کاربر انجمن
    اولا تشکر میکنم از استارتر محترم ... دوم اینکه بنده خودم دوماه اول استفاده از خط art1 دچار مشکل fair use policy شدم بعد از پیگیری های پی در پی ... با سخنانی که استارتر فرمودن ..جواب سربالا به بنده دادن من هم دیگه پیگیری نمیکنم..
    did i ever tell you the definition of insanity?
    امتیازها
    818
    سطح
    15
    54
    کاربر انجمن
    اولا تشکر میکنم از استارتر محترم ... دوم اینکه بنده خودم دوماه اول استفاده از خط art1 دچار مشکل fair use policy شدم بعد از پیگیری های پی در پی ... با سخنانی که استارتر فرمودن ..جواب سربالا به بنده دادن من هم دیگه پیگیری نمیکنم..
    did i ever tell you the definition of insanity?
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    من تا نرفتم از اسیا تک سرویس بگیرم متوجه این حرف ها به دقت نشدم ولی وقتی رفتم فهمیدم که اینا واقعا دارن سر مردم کلاه میزارن
    و همون پیشگامان رو تمدید کردم
    امتیازها
    4,400
    سطح
    42
    489
    کاربر انجمن
    ممنون از استارتر بابت اطلاع رسانی
    من این خبر رو میبرم فروم لیون کامپیوتر
    خدایا شکرت که داریم تو مملکتی زندگی میکنیم که هر روز بیشتر از دیروز در آسایش بیشتریم
    شکرتتتتتتتتتتتتتتت

بعضی وقتها زندگی میخواد با یه آجر بزنه تو کلت (منظور مشکلات زندگی)
    ایمانت رو از دست نده در اون موقع

Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith

Steven Paul Jobs
    Feb 24 1955 - Oct 5 2011
    امتیازها
    1,765
    سطح
    24
    18
    کاربر جدید
    این قانون fair use policy به نوعی تو اکثر isp ها وجود داره . ولی در کل همشون کلاهبردارن .
    امتیازها
    826
    سطح
    15
    2
    کاربر جدید
    سلام
    من بعد چندین سال که از نداگستر خدمات می گرفتم. از بس که تعریف شنیدم رفتم یه سرویس یک ساله گرفتم که دیدم اصلا بدرد نمی خوره.
    بیشترین مانورش رو سرعت دانلود روزانه است که برای هیچ کسی فکر نکنم بصرفه باشه .
    الان هم چون هم من و داداشم دانشجو هستیم (مجازی) نمیشه عوضش کرد اگرنه برمیگشتم به روزگار وصل خویش
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن

Exclamation

تغییرات جدید خط ECO !! قابل ذکره که خط ART از همون اول این شامل این متون بود .

خوب بعدازاعتراضات و دلایل و مدرک برای اینکه شاتل داره به صورت غیر مستقیم سر کاربرانش کلاه میذاره و بعد از ارسال تمامی مستندات به مدیریت کل شاتل : شاهد تغییراتی در بخش " تعرفه فروش ADSL شاتل و ثبت قانون فایر پالیسی به صورت دقیق هستیم " . متن قرار داد سایت شاتل به تازگی تغییر کرده . میتونید متن قدیم و متن جدی رو با هم مقایسه کنید .

قرارداد جدید . کادر قرمزبه تازگی اضافه شده

قرار داد قدیم که در آن کادر آبی در قرار داد جدید حذف شده

امتیازها
    1,655
    سطح
    23
    306
    APA
    کاربر انجمن
    با سلام.
    من الان از شرکت پیشگامان توسعه ی ارتباط اینترنت گرفتم و فردا هم اعتبارم تموم میشه.
    میخوام بعد از این از شرکت آسیاتک اینترنت بگیرم.
    منظورم اینه که ارزشش رو داره یا نه؟؟؟!!! آخه بیشتر دوستام میگن که آسیاتک بهتره!در کل میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم!
    دوستان لطفا نظر بدید فردا اینترنتم تموم میشه اونوقت من میمونم و حوضش!:D
    GTA V WILL BE THE BEST GAME IN THE WORLD
    GTA V >>>>>> WATCH DOGS

امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط APA نمایش پست ها
    با سلام.
    من الان از شرکت پیشگامان توسعه ی ارتباط اینترنت گرفتم و فردا هم اعتبارم تموم میشه.
    میخوام بعد از این از شرکت آسیاتک اینترنت بگیرم.
    منظورم اینه که ارزشش رو داره یا نه؟؟؟!!! آخه بیشتر دوستام میگن که آسیاتک بهتره!در کل میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم!
    دوستان لطفا نظر بدید فردا اینترنتم تموم میشه اونوقت من میمونم و حوضش!:D
    از نظر قیمت آسیاتک بسیار مناسب است. و اینکه با دانلود، آی پی شما را مسدود نمی کنند!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع