ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    امتیازها
    16,390
    سطح
    82
    830
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mim-sad نمایش پست ها
    منظورم مدل های مختلفیه که شرکت های تولید کننده ی رم می سازند
    1: شرکت ها همشون در حال حاظر رم ddr3 تولید می کنند
    2: مدل ها در دو نوع تک ماژول و دو ماژول ( در حال حاضر برای سوکت 1155 ) و 4 ماژول که بیشتر برای مادربرد های سوکت 2011 استفاده میشه مثلا 16 گیگ می تونه به صورت 2 تا ماژول 8 گیگ یا 4 تا ماژول 4 گیگ مورد استفاده قرار بگیره.
    3: فرکانس رم ها از 1333 تا 2666 و بالاتر ( با اورکلاک کردن رم ) در حجم های گوناگون تولید میشن ولی 1600 فکر کنم بیشتر تولید میشه و بیشتر توی بازار هست
    در تمام رنجهایی که می بریم ، صبر اوج احترام به حکمت خداوند است .

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mim-sad نمایش پست ها
    تو شرکتی که کار میکنم بهم گفتند کانفیک کردن سیستم ها رو یاد بگیرم
    در حال حاضر رمهای DDR3 استفاده میشوند. پس فقط راجب اینها توضیح میدم.

خوب برای کانفیگ کردن سیستم شما ابتدا باید مادربرد رو بشناسید.

مادربرد ها در ابتدا بر اساس نوع سوکت CPU ساخته میشوند. بعد هر سوکت ممکنه یک یا دو نسل از CPU ها رو همراهی کنه و هر نسلی چند تا کنترولر چیپست مخصوص به خود داشته باشه.

مثلا مادربرد های سوکت 1155 اینتل، در نسل سری 6 (CPU های Sandy Bridge) و سری 7 (CPU های Ivy Bridge) اینتل استفاده میشوند. نسل 7 شامل کنترولر های Z75, Z77, H77, Q75, Q77 ، B75 هستش که همه گی رمهای DDR3 رو ساپورت میکنند.

شرکت های مادربرد سازی هر کدوم از این کنترولر ها رو در یک سری مادربرد استفاده میکنند، بسته به نیاز، مثلا کنترولر B75 از همه ارزون تره.

رم به مانند یک بزرگراه تمام اجزای سیستم رو به هم مرتبط میکنه، به صورت کلی هر چه فرکانس رم بالاتر باشه و تایمینگ اون پایین تر، سرعت و قدرت بیشتری داره.

مادربرد ها بر اساس توانایی های خودشون و نوع کنترولر چیپستشون، یک میزان فرکانس و حجم مشخصی از رم رو استفاده میکنند. این اطلاعات بر روی جعبه و وبسایت مادر برد ها نوشته میشوند.

از طرف دیگر، خود CPU هم دارای یک کنترولر رم داخلی هست که یک میزان مشخصی از فرکانس و قدرت رم رو پشتیبانی میکنه. این اطلاعات بر روی وب سایت شرکت سازنده CPU و جعبه ی اون نوشته شده.

پس، برای تهیه یک رم برای یک سیستم، باید به 2 چیز توجه میکنیم، ابتدا حداقل و حداکثر میزان فرکانس قابل قبول رم ساپورت شده توسط اون مادربرد. و در مرحله ی دوم به میزان فرکانس قابل قبول در CPU مورد استفاده.

بر فرض ممکن است مادربرد شما تا فرکانس 1866 رو ساپورت کنه، شما هم رم با فرکانس 1866 تهیه بفرمایید، ولی CPU تا حداکثر تا فرکانس رم 1333 پشتیبانی کنه.

در اینجا حتی اگر سیستم رو ببندی، رم در همون فرکانس 1333 کار خواهد کرد.

پس سه چیز رو برای فرکانس مناسب یک سیستم در نظر داشته باش. حداکثر میزان فرکانس خود رم، حداکثر میزان فرکانس مادربرد، و حداکثر میزان فرکانس قابل قبول پردازنده.

تایمینگ به طور معمول تایمینگ 9.9.9.28 رو اگر تایمینگ حد متوسط قرار بدیم، رمهایی با تایمینگ های پایینتر بهتر و قویتر هستند و رمهایی با تایمینگ های بالاتر از این میزان رمهایی ضعیفتر هستند.

در مورد ویژگی های پین ها دوستان توضیحات کافی دادند.

اگر دوستان به بنده خورده نگیرند، در حال حاضر شرکت G.Skill بهترین رمهای دنیا رو تولید میکند و پس از آن شرکت Corsair قرار دارد و رمهای با کیفیتی دارد. مابقی شرکت ها Geil و Kingstone وsupertalentو patriot و kingmax و غیرو هم داریم که بعضی از مدل هاشون مرغوب هستند.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/02/06 در ساعت 18:35
    امتیازها
    1,911
    سطح
    26
    30
    کاربر انجمن
    پس سه چیز رو برای فرکانس مناسب یک سیستم در نظر داشته باش. حداکثر میزان فرکانس خود رم، حداکثر میزان فرکانس مادربرد، و حداکثر میزان فرکانس قابل قبول پردازنده.
    من یک سوالی داشتم من الان مادربردم giga ep41 ud3l هست فرکانس 1066 ساپورت میکنه رم 1066 هم که گیر میاد اما cpu رو نفهمیدم ساپورت میکنه یا نه Intel Core 2 Due e5700 تو خود صفحه اش هم چیزی درمورد رم گفته نشده:
    http://ark.intel.com/products/42801/...MHz-FSB?q=5700
    رم فعلی من apacer 2x2gig ddr3 1333 هست (خداحافظی) میخوام رم سیستمم رو 8 گیگ 1066 کنم... حالا بر فرض مثال اگه cpu ساپورت بکنه طبق توضیحات گیگابایت یک رم 8 گیگ باید نصب کرد یا دو رم 4 گیگ یا 4 تا دو گیگ !!؟ من از Dual Channel سر در نمیارم لطفا کمک کنید

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
    Dual channel memory architecture
    Support for DDR3 1333 (O.C.)/1066/800 MHz memory modules.
    (Go to GIGABYTE's website for the latest memory support list.)

* Because of Intel chipset limitation, please use single-side memory module if four memory modules are to be installed.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mypdf نمایش پست ها
    من یک سوالی داشتم من الان مادربردم giga ep41 ud3l هست فرکانس 1066 ساپورت میکنه رم 1066 هم که گیر میاد اما cpu رو نفهمیدم ساپورت میکنه یا نه intel core 2 due e5700 تو خود صفحه اش هم چیزی درمورد رم گفته نشده:
    http://ark.intel.com/products/42801/...mhz-fsb?q=5700
    رم فعلی من apacer 2x2gig ddr3 1333 هست (خداحافظی) میخوام رم سیستمم رو 8 گیگ 1066 کنم... حالا بر فرض مثال اگه cpu ساپورت بکنه طبق توضیحات گیگابایت یک رم 8 گیگ باید نصب کرد یا دو رم 4 گیگ یا 4 تا دو گیگ !!؟ من از dual channel سر در نمیارم لطفا کمک کنید
    سلام،

شما بايد 2 تا رم 4 گيگ ddr2 بخريد با فركانس 1066. كه عمرا" تو بازار بتوانيد پيدا كنيد.

اگر رم 1066 پيدا ميشه، ميتوانيد 4 ماژول 2 گيگ 1066 بخريد. البته cpu شما تا رم فركانس 800 را پشتيبانى مى كند اگر رم 1066 براش بخريد شايد بتوانيد كمى سرعتش را بالاتر ببريد. البته چون 4 ماژول رم ميخواهيد نصب كنيد ممكن است اصلا" اووركلاك نشود. به هر صورت اگر اووركلاك نميخواهيد بكنيد ميتوانيد همون رم فركانس 800 تهيه بفرماييد كه CPU شما توان ساپورتش را دارد. 4 ماژول 2 گيگ.

البته پيشنهاد ميكنم با توجه به گران بودن رم DDR2 اگر ميخواهيد سرعت سيستمتون رو بالا ببريد. رم را همون 4 گيگ نگه داريد. يعنى فوقش 2 تا ماژول 2 گيگ 1066 براش بخريد. و با بقيه بودجه اتون يك عدد SSD براى سيستمتون بگيريد به قيمت 310 هزار تومان. اونطورى هم ممكنه بتوانيد CPU را اووركلاك كنيد كمى و هم سرعت سيستم بالا برود.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/03/01 در ساعت 12:20
    امتیازها
    1,911
    سطح
    26
    30
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    سلام،

شما بايد 2 تا رم 4 گيگ ddr2 بخريد با فركانس 1066. كه عمرا" تو بازار بتوانيد پيدا كنيد.

اگر رم 1066 پيدا ميشه، ميتوانيد 4 ماژول 2 گيگ 1066 بخريد. البته cpu شما تا رم فركانس 800 را پشتيبانى مى كند اگر رم 1066 براش بخريد شايد بتوانيد كمى سرعتش را بالاتر ببريد. البته چون 4 ماژول رم ميخواهيد نصب كنيد ممكن است اصلا" اووركلاك نشود. به هر صورت اگر اووركلاك نميخواهيد بكنيد ميتوانيد همون رم فركانس 800 تهيه بفرماييد كه CPU شما توان ساپورتش را دارد. 4 ماژول 2 گيگ.

البته پيشنهاد ميكنم با توجه به گران بودن رم DDR2 اگر ميخواهيد سرعت سيستمتون رو بالا ببريد. رم را همون 4 گيگ نگه داريد. يعنى فوقش 2 تا ماژول 2 گيگ 1066 براش بخريد. و با بقيه بودجه اتون يك عدد SSD براى سيستمتون بگيريد به قيمت 310 هزار تومان. اونطورى هم ممكنه بتوانيد CPU را اووركلاك كنيد كمى و هم سرعت سيستم بالا برود.
    سلام ببخشید رم ddr2 چرا !؟ مادربردم که ddr3 ساپورت میکنه رم فعلی ام هم که ddr3 هستش
    مادربردم هم که ssd ساپورت نمیکنه
    نیازی به اورکلاک هم ندارم
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام ببخشید رم ddr2 چرا !؟ مادربردم که ddr3 ساپورت میکنه رم فعلی ام هم که ddr3 هستش
    مادربردم هم که ssd ساپورت نمیکنه
    نیازی به اورکلاک هم ندارم
    شما در پيغامتون فرموديد مدل مادربرد شما ga-ep41-ud3l هستش. اگر اين مدل مادربرد شماست - نه، رم ddr3 ساپورت نميكنه. مدلهاى مادربردهاى سوكت 775 اينتل گيگابايت كه رم ddr3 ساپورت ميكنند داخل اسمشون يك دونه t دارند. مثلا مثل اين: Ga-ep41t-ud3l كه رم ddr3 را ساپورت مى كند.

حالا شما بفرماييد پرتقال فروش T دارد يا ندارد؟

مادربرد شما پورت ساتا دارد و ssd ميتوانيد براش تهيه بفرماييد. بچه از اين نظر مشكلى نداره.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/03/01 در ساعت 12:53
    امتیازها
    1,911
    سطح
    26
    30
    کاربر انجمن
    سلام مجدد اشتباه از من بود . بله t هم داره
    کلا بیخیال شدم فکر کردم تو مشخصات مادربرد زده رم 1600 ساپورت میکنه اما 1066 بوده
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام مجدد اشتباه از من بود . بله t هم داره
    کلا بیخیال شدم فکر کردم تو مشخصات مادربرد زده رم 1600 ساپورت میکنه اما 1066 بوده
    به هر صورت اگر ميخواى ارتقا بدى:

براش 2 تا رم 4 گيگ 1333 بگير. حدود 100 تومن آب ميخوره.
    يك SSD هم بگير 310 تومن 60 گيگش
    يه كولر Deepcool GAMMAXX 400 حدود 100 تومنى هم بزن تنگش سيستم رو تا 3.8 گيگاهرتز اوور كن.

خلاصه سيستمت با 500 تومن ميشه شهاب سه.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع