ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اطلاعات مهم رو در كجا ذخيره ميكنين ؟

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hard Disk Drive

29 80.56%
  • SSD

3 8.33%
  • CD/DVD

11 30.56%
  • Blu-Ray

2 5.56%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    بسته به مارک هارد داره.مارک هایی مثل A-Data شاید اما اگه وسترن دیجیتال باشه عمرا.
    Western Digital My Passport Essential USB 3.0

500 G

مدیا پلیر من 24 ساعته داره ازش mp3 میخونه ( هر وقت سیستم روشنه )
    کلا همیشه دارم توش ول میچرخم
    اگه زیاد ازش کار بکشم که چیزیش نمیشه ؟ چون اکسترناله ؟
    امتیازها
    15,405
    سطح
    80
    370
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط nVIDIA نمایش پست ها
    Western Digital My Passport Essential USB 3.0

500 G

مدیا پلیر من 24 ساعته داره ازش mp3 میخونه ( هر وقت سیستم روشنه )
    کلا همیشه دارم توش ول میچرخم
    اگه زیاد ازش کار بکشم که چیزیش نمیشه ؟ چون اکسترناله ؟
    سلام
    اگر درست نگهداری بشه مشکلی پیش نمیاد . یه هارد دیسک بصورت تئوری 700 هزارساعت و در بعضی از مدلها 1.2 میلیون ساعت عمر مفید دارن . که البته اکثراً این هاردها بعلت نگهداری نادرست عمر چندانی ندارن .
    بعنوان مثلا اکثر کاربران هیچ توجهی به دمای اون ندارن در صورتیکه یکی از بزرگترین دشمن هارد دمای بالا هست و بعد از اون تکان و لرزش در حین کارکرد هست .
    امتیازها
    125
    سطح
    2
    6
    mpk
    کاربر جدید

Lightbulb ذخیره اطلاعات مهم

به نام خدا و با سلام
    دوست عزیز شما هارد درایو رو نوشتید، ولی فکر کنم اگر گزینه هارد internal و external رو هم به گزینه ها اضافه می کردید خیلی بهتر بود! چون به نظر من بهترین گزینه backup گیری اطلاعات مهم روی هارد اکسترنال هستش ،به cd,dvdیا فلش مموری نمیشه اعتماد کرد، نظر من اینه که دو تا هارد اکسترنال داشته باشی و روی جفتش backup بگیری ،البته اگر اطلاعات خیلی مهم هست، چون هزینه بازیابی خیلی بالاست و از خرید یک هارد اکسترنال یک ترابایت بیشتره.
    ارادتمند شما
    مسعود
    ویرایش توسط mpk : 2011/11/23 در ساعت 15:55
    امتیازها
    8,751
    سطح
    63
    1,402
    کاربر انجمن
    دوستان بهترین گزینه هارد هست بنظرم که اینترنال بهتره واسه اینه که همیشه جاش توی کیس هستش نه زیاد جابه جا میشه نه ضربه میخوره نه خش دار میشه برای گرما هم میتونید از یک کیس با تهویه مناسب استفاده کنید البته هارد باید با برند معروف و گارانتی معتبر شما اگر اطلاعات مهمی دارین میتونید 2 عدد یا بیشتر هارد اینترنال تهیه نمایید ویک هارد که همیشه در حال کارکرد باشه و اون هاردی رو که برای بک آب استفاده میکنید میتوانید بعد از گرفتن بک آب اصلا کابلهایش را جدا نمایید که دیگر نه هارد ویروسی میشه عمر طولانی تری هم پیدا میکنه یا اینکه کارت محافظ هارد تهیه نمایید و از این بابت خیالتون راحت باشه البته من تجربه هارد اکسترنال رو نداشتم و در مورد سی دی و دی وی دی به نظر اینجانب وبا تجربه ای که داشتم سی دی معمولی عمر طو لانی تری نسبت به دی وی دی دارد ولی اگر دی وی دی نقره ای باشد خیلی خوب است با تشکر موفق باشید
    امتیازها
    8,751
    سطح
    63
    1,402
    کاربر انجمن
    در مورد فلاش مموری هم اصلا اعتماد نکنید برای اینکه در بعضی مواقع تمام فایلها و پوشه های موجود در فلش به نامهای چینی و ژاپنی و نامفهوم میشن که دیگه اطلاعاتتون رفته وفرمت کردنشون رو هم یک متخصص باید انجام بده البته اگر فلشی که سفارش مینمایید اصل باشه شاید درست بشه البته اینجانب بعضی از این فلشها رو تونستم درستشون کنم ولی این مساله اصلا در هارد اتفاق نمیفته موفق باشید
    امتیازها
    15,405
    سطح
    80
    370
    کاربر انجمن
    سلام
    اینکه برای آرشیو از هارد اکسترنال استفاده بشه یا اینترنال کاملا بستگی به شرایط داره .

برخی از شرایط

1. از مهمترین شرایط بودجه هست . تا بودجه به اندازه کافی داشته باشید هیچ غمی ندارید !!!
    2. آیا زیاد جا به جا میکنین (آیا مستاجر هستید) ؟
    3. حجم آرشیو چه اندازه هست آیا آرشیو دائما در حال رشد هست .
    4. نوع سیستم شما چیست آیا لپتاپ هست یا pc ؟
    و غیره ....

برای دوستانی که محدودیت بودجه ندارن و آرشیو زیادی هم دارن (بیشتر از 15 الی 20 ترابایت) بهتره که روی storage enclosure فکر کنن و روی آن سرمایه گذاری کنن که حتی با داشتن raid امنیت بالایی خواهند داشت.
    این storage enclosure قیمت کمی هم ندارن و حتی ممکنه برای نمونه های ساده و بدون هارد هم به 500 هزارتومن برسه که با خرید جداگانه هارد اینترنال این رقم افزایش پیدا خواهد کرد . ولی این که سرمایه گذاری مناسب و مطمئنی هست که در آینده هیچ گاه به مشکل بر نخواهید خورد و در آینده هیچ خرج اضافه ای رو به شما تحمیل نخواهد کرد .
    سایت زیر جهت آشنایی با این نوع محصولات معرفی میشود .
    http://drobo.com/products/index.php

اگر روش بالایی برای شما امکان پذیر نیست میتونین یه PC کامل بخرید فقط برای آرشیو . بعبارت دیگه از این سیستم هیچگاه استفاده نمیکنین مگر برای تکمیل و یا بازیابی آرشیو ، یعنی این سیستمی نیست که شما با اون بازی کنید یا به اینترنت وصل بشید بعبارت دیگه فقط در مواقع خیلی خیلی ضروری روشن میکنید تا از استهلاک بیمورد هاردها جلوگیری بشه . در این روش میبایستی کیسی انتخاب بشه که ظرفیت زیادی برای نصب هارد 3.5 اینچی وجود داشته باشه و همچنین مادربردی پیدا کنید که به اندازه کافی sata داشته باشه و پاوری بخرید که نه تنها قدرتمند باشه بلکه به اندازه کافی کابل sata داشته باشه . یه هارد 320 گیگی یا کمتر میخرید فقط برای نصب ویندوز و الباقی ظرفیت کیس مصروف هاردهای پرحجم خواهد شد .

هر دو روش بالا ، بدون خرید چندین هارد اینترنال برای آرشیو ، حداقل 500 الی 600 هزارتومن هزینه دارد . با حدود 500 الی 600 هزارتومن شما میتونین یه هارد سه ترا و یه هارد دو ترا بخرید (قیمت تقریبی قبل از گرانی هاردها). اگر با دو روش بالایی زیاد موافق نیستید میتونین از روش من استفاده کنین که البته دردسر و استرس زیادی هم دارد .

ویرایش توسط ata.royalfalcon : 2011/11/28 در ساعت 20:18
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata.royalfalcon نمایش پست ها
    سلام

میتونین از روش من استفاده کنین که البته دردسر و استرس زیادی هم دارد .

ببخشید تو این هارد های شما چیه ؟
    چه نوع اطلاعاتی توش دارین ؟
    میشه نام ببرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    امتیازها
    15,405
    سطح
    80
    370
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط nVIDIA نمایش پست ها
    ببخشید تو این هارد های شما چیه ؟
    چه نوع اطلاعاتی توش دارین ؟
    میشه نام ببرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    انیمه ، کارتون ، فیلم و مقداری سریال و کمی هم خرت و پرت .
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    معمولاً در هارد دیسک نگه داری می کنم و البته یه نسخه ی کپی هم ازش داخل هارد اکسترنال می گیرم تا اگه روزی اطلاعاتم حذف یا هاردم خراب شد، حداقل یه جا کپیش رو داشته باشم و همیشه به روزرسانی می کنم اطلاعات کپی شده رو. از این بابت خیالم کاملاً‌ راحته. تمامی این اطلاعات، کاملاً دسته بندی و طبقه بندی شده و همیشه به صورت اپتیماز و دفرگ شده در هارد اکسترنالم وجود داره.
    امتیازها
    22,256
    سطح
    92
    1,976
    کاربر انجمن
    اطلاعات مهم رو هم در سیستم بک میگیرم و هم در اینترنت آپ میکنم (فقط برای اسناد کم حجم). Cd/dvd هم برای فیلم و.... مناسب هست. ولی به شرطی که کیفیت دیسک خوب باشه و در جای مناسب نگهداری بشه.
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع