ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طرفدار کدام برند منبع تغذیه هستید

رأی دهندگان
264. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ANTEC

15 5.68%
  • COOLER MASTER

70 26.52%
  • CORSAIR

31 11.74%
  • ENERMAX

48 18.18%
  • GREEN

149 56.44%
  • NZXT

3 1.14%
  • SILVERSTONE

6 2.27%
  • Thermaltake

18 6.82%
  • XFX

8 3.03%
  • EVGA

11 4.17%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 7 از 15 نخست ... 56789 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 147
    امتیازها
    888
    سطح
    15
    129
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    دوست عزیز Haniaj به شرط اینکه بنده را هم به شرکت گرین نسبت ندهید مواردی را باید بیان کنم:

اگر این شرکت گرین نبود،‌شما با بودجه 80 هزار تومان چه پاوری می توانستید تهیه کنید؟ با 100 هزار تومان چطور؟ از این بیشتر اگر نیاز به یک پاور با توان بالا داشتید چطور؟
    گرین سفارش محصولات خود را به تولید کنندگانی می دهد که برای بسیاری از شرکت های مطرح نیز پاور تولید می کند. پس این مسئله ارتباطی با شرکت گرین ندارد و به انتخاب نا درست شما نیز باز می گردد. پاور پر تلاش ترین و به نظر من مظلوم ترین قطعه کامپیوتر هست. شما تمام قطعات خود را با وسواس خریداری می کنید و در نهایت با پولی که برای شما باقی مانده، یک پاور خریداری می کنید که با توان مصرفی سیستم شما تناسبی ندارد. این مسئله سبب می شود تا پاور در شرایط لود بالا قرار گیرد و علاوه بر حرارت بیشتر به ریل یا ریل های ورودی و خروجی نیز فشار وارد می کند از طرفی پاورهای ارزان قیمت فاقد هر گونه محافظ در مدار داخلی هستند و هیچ کنترلی روی نقص سیستم برق رسانی صورت نمی گیرد و این مسئله می تواند برای پاور و در نتیجه تمام قطعات مضر باشد. پاور ها داری مدت زمانی برای گارانتی هستند و هر شرکتی شرایطی برای گارانتی دارد. جالب اینجاست که بسیاری از شرکت ها با اینکه برگه گارانتی را برای محصولات خود در نظر می گیرند، بخش خدمات پس از فروش برای کنترل مشکل در آن قطعه یا تعمیر آن ندارند و با دلایلی بسیار خنده دار،‌ کاربر را از راه به در می کنند. مطمئن باشید اگر گرین چنین شرایطی داشت،‌به این حد پیشرفت نمی کرد و همانند سایر شرکت ها منزوی می بود و فعالیت بسیار کمی در بازار داشت. به هر حال شما با پاور خود مشکل داشتید و این مشکل نیز حل نشد و حق دارید تمام تقصیرات را به گردن شرکتی بیندازید که قطعه خود را تحت نام آن تهیه کردید و اینجا هم شما هیچ تقصیری در انتخاب پاور با توان نامناسب،‌شرایط نگهداری نامناسب (سیستم تهویه نامناسب داخل کیس صدمات شدیدی به دلیل فرستادن جریان هوای گرم داخل کیس به داخل پاور می رساند. چون تنها سیستم تهویه کیس شما فن پاور هست و در صورتی که محیط داخلی کیس حرارت بالایی داشته باشد، حرارت پاور نیز افزایش می یابد و در دراز مدت به آن آسیب می رساند.) و مشکل در سیستم توزیع برق منزل که در منازل هر ایرانی وجود دارد و نمی توان منکر آن شد،‌ ندارید. این مسئله پیش از این سبب سوختن یک کارت گرافیک GT 9600 بنده به قیمت 150/000 تومان گردید.
    بنده دو سال است که پاور کولر مستر 850 وات دارم و مشکلی هم تا الان نداشتم. روز گذشته از نزدیکترین پست توزیع برق مشکلی به وجود آمد و حتی لامپ کم مصرف 20 واتی داخل اتاق بنده به مرز خاموشی رسید. جالب اینجاست که به دلیل وجود مبدل جریان و ولتاژ و وجود محافظ های بسیار در مدار داخلی، در حالیکه بنده مشغول بازی با سیستم بودم و قطعات زیر لود بودند، سیستم به هیچ وجه نه خاموش شد و نه ریست و بدون مشکل به کار خود ادامه داد. حال فرض کنید پاور بنده از یک برند کمتر شناخته شده و غیر معتبر می بود،‌خودتان تصور کنید ...
    ممنون آقا حسام برا توضیح های شما من که همیشه از تمامی پستای شما چیز جدیدی یاد می گیرم.حرف من که اون موقع هم به گارانتی همینو می گفتم اینه که نقص یک چیز حالا چون طرف فکر می کنید اطلاعی نداره به عنوان برتری اون جنس نذارین من اون موقع هم با پاور های مختلف تست کردم و از شانس من تنها پاوریم که این مشکل داشت پاور خود بنده بود.الان من اگه جواب این آقا رو با پست بعدیم نمی دادم همه فکر می کردن این یک برتری هست. شما کجا و گیرین کجا من جای ای وی جی ای بودم شما رو به عنوان مشاور محصولات انتخاب می کردم.این دوستمونم که از پستش تابلو بود عضو گیرین اومده بود یه پست تبلیغاتی بزنه فکر کرده بود پیچوندن منم آسون هست که موفق نشدن.
    امتیازها
    888
    سطح
    15
    129
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    اقا پوریا به اندازه کل سایت ها در مورد پاور اطلاع دارند استاد پاور هستند اونوقت شما............
    به خاطر همین که میگن محار نکردن این پتانسیل نشان دهنده کیفیت و استاندارد بودن پاور.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya_Lion نمایش پست ها
    والا من چیزی بلد نیستم ، نه استاندارد ce رو بلدم ، نه از تپولوژی پاور سر در میارم و نه ...
    دوست نداشتم دیگه جواب شما رو بدم ، چون من هرچی میام فنی بحث کنم شما به بی راه می رید. به هر حال اگر بتونید تفاوت اتصال به بدنه و ارت رو برای من به صورت فنی توضیح بدید ممنون می شم.
    بیایید فنی بحث کنیم می خواستم ازتون این سیمولیت کردن سیتم ارت با ستون یاد بگیرم چون در بحث پاور به کیفیت پایین پاور خودم ایمان آوردم ولی خیلی دوست دارم راجب این ارت با ستون چیزایه بیشتری یاد بگیرم استاد:دی
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    متاسفانه بار ها دیدم که فروشندگان بدون اینکه از کاربر مشخصات سیستم را بپرسند، یک پاور معرفی می کنند و اینجا تنها مسئله ای که مد نظر دارند، بودجه کاربر هست. اگر فروشنده ها کمی اطلاعات فنی و البته کمی هم وجدان داشتند، خیلی از مشکلات ساده و پیش پا افتاده برای قطعات کاربران پیش نمی آمد. همه کاربران هم اطلاعات کامل در مورد قطعات ندارند و نباید انتظار داشت همه دوستان در خرید محصولات درست عمل کنند. به نظر من شرکت هایی که در نقاط مختلف کشور،‌ نماینده فروش دارند،‌ بهتر است دوره های آموزشی برای نمایندگان خود برگزار کنند و در خصوص محصولات خود اطلاعات مناسبی در اختیار آنها قرار دهند.
    امتیازها
    888
    سطح
    15
    129
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    متاسفانه بار ها دیدم که فروشندگان بدون اینکه از کاربر مشخصات سیستم را بپرسند، یک پاور معرفی می کنند و اینجا تنها مسئله ای که مد نظر دارند، بودجه کاربر هست. اگر فروشنده ها کمی اطلاعات فنی و البته کمی هم وجدان داشتند، خیلی از مشکلات ساده و پیش پا افتاده برای قطعات کاربران پیش نمی آمد. همه کاربران هم اطلاعات کامل در مورد قطعات ندارند و نباید انتظار داشت همه دوستان در خرید محصولات درست عمل کنند. به نظر من شرکت هایی که در نقاط مختلف کشور،‌ نماینده فروش دارند،‌ بهتر است دوره های آموزشی برای نمایندگان خود برگزار کنند و در خصوص محصولات خود اطلاعات مناسبی در اختیار آنها قرار دهند.
    بله درسته کلاس باید بذارن.ولی مشکل من در انتخاب توان پاور نبود در کیفیت پایین آن بود.اگر یه پاور با کیفیت با همون توان می گرفتم به این مشکل بر نمی خوردم
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya_Lion نمایش پست ها
    والا من چیزی بلد نیستم ، نه استاندارد ce رو بلدم ، نه از تپولوژی پاور سر در میارم و نه ...
    دوست نداشتم دیگه جواب شما رو بدم ، چون من هرچی میام فنی بحث کنم شما به بی راه می رید. به هر حال اگر بتونید تفاوت اتصال به بدنه و ارت رو برای من به صورت فنی توضیح بدید ممنون می شم.
    واقعاً خسته نباشید ، مناظره جالبیه! حالا بگذریم کاری ندارم.
    من شخصاً گیج شدم ، میشه این موضوع "اتصال بدنه و ارت رو" یک توضیحی بدید؟ اگر هرچه فنی تر باشه ممنون میشم. یکمقدار اطلاعاتم در این خصوص کم هست. ممنون.
    و در ضمن این سوال من هیچ ربطی به مناظره های شما در این تاپیک ندارد.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    7,418
    سطح
    57
    823
    اوركلاكر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط haniaj نمایش پست ها
    به خاطر همین که میگن محار نکردن این پتانسیل نشان دهنده کیفیت و استاندارد بودن پاور.....

بیایید فنی بحث کنیم می خواستم ازتون این سیمولیت کردن سیتم ارت با ستون یاد بگیرم چون در بحث پاور به کیفیت پایین پاور خودم ایمان آوردم ولی خیلی دوست دارم راجب این ارت با ستون چیزایه بیشتری یاد بگیرم استاد:دی
    درود مجدد.
    دوستان یادتون نره که ما اینجاییم تا چیزهایی که دیگران می دونند به ما هم یاد بدند یا ما هم از اونها یاد بگیریم ، همون طور که من خیلی چیزها از توی این فروم یاد گرفتم ، سعی کنید بدون جبهه گیری به بار فنی خودتون اضافه کنید.
    این انرژی رو محار نمی کنند ، البته این نظر بنده هستش ، ممکن هست نظر شما فرق کنه ، می تونیم به نظر هم احترام بگذاریم. من می گم هیچ چیزی برای محارش وجود نداره ، وقتی شما توی سیستم دیگه این رو احساس نمی کنید دلیل نمی شه که این انرژی محار شده (البته اگر سیستم به هیچ ارتی وصل نباشه). شما می گید خود سیستم باید این انرژی رو محار کنه ، پس برای من توضیح بدید در کجا و توسط چه دیواس و دقیقاً چه قطعه ای باید این انرژی رو محار کنه؟
    اگه به بنده اجازه بدید یک سری توضیحات با عقل ناقصم در رابطه با gnd یا گراند یا اتصال بدنه و ... بهتون بدم.

ابتدا به ساکن بایستی اشاره کنم که گراند در یک سیستم کامپیوتری بایستی به صورت یکپارچه باشه و تمامی قطعات بایستی به گراند یک دیگر متصل باشند (هارد ، مادربرد ، پاور ، سی دی رام و ...) ، دقیقاً همین جمله مشکل اصلی و نقطه عدم تفاهم نظر ماست.می تونم با عکس هایی که در ادامه میاد این مطلب رو به اثبات برسونم.

اگر روی مادربردتون رو توجه کرده باشید متوجه نقطه لهیم هایی در محل های پیچ مادربرد به کیس می شید. این نقطه لهیم ها چیست ؟؟؟ چرا وجود دارند ؟ آیا با گراند در ارتباطند ؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC02650.jpg
مشاهده: 31
حجم: 61.8 کیلو بایت

این نقطات دقیقاً به گراند یا اتصال بدنه متصل هستند. بعضی از دوستان و حتی حرفه ای ها هم هنگام اسمبل سیستم از واشر برای پیچ کردن مادربرد استفاده می کنند که این کار اشتباه و کاملاً بیهوده هستش چون دقیقاً همین نقاط در پشت مادربرد وجود داره و گراند مادربرد رو به کیس منتقل می کنه.
    توی این عکس های زیر می تونید مقاومت 0.1 اهم (که همون اتصال کوتاه هستش) رو ببینید :

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ و کارت گرافیک :

نام: DSC02637.jpg
مشاهده: 39
حجم: 78.0 کیلو بایت

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه دو نقطه پیچ در مادربرد :

نام: DSC02642.jpg
مشاهده: 34
حجم: 45.9 کیلو بایت

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ در پشت مادربرد با بدنه مادربرد :

نام: DSC02644.jpg
مشاهده: 37
حجم: 51.3 کیلو بایت

خوب شاید بگید مادربرد با پیچ های برنجی به سینی کیس وصل می شه و گراند منتقل نمی شه ، ولی این طور نیست چون پیچ های برنجی هم رسانا جریان هستند :

مقاومت پیچ برنجی 0.1 اهم که اتصال کوتاه به حساب میاد :

نام: DSC02653.JPG
مشاهده: 41
حجم: 91.4 کیلو بایت

خوب شاید بگید بدنه کیس این انرژی رو منتقل نمی کنه ، ولی این طور نیست و بدنه استاندارد secc یا استیل الکتروگاوانیز شده رسانای این جریان هستش :

نام: DSC02652.JPG
مشاهده: 34
حجم: 83.7 کیلو بایت

و حتی بدنه خود پاور هم بایستی این انرژی رو منتقل کنه :

نام: DSC02645.jpg
مشاهده: 35
حجم: 64.8 کیلو بایت

آخ ببخشید که عکس پاور غیر استاندارد گرین رو گذاشتم ، و از اونجایی که نام انرمکس برای بعضی از دوستان از صدتا فهش هم بدتره (یعنی براشون مقدسه) یک پاور انرمکس هم می گذارم : :-"

نام: DSC02656.jpg
مشاهده: 37
حجم: 43.4 کیلو بایت

همون طور که می بینید من ارتباط رو به یک سیم مشکی روی 24 پین پاور دادم و این به این دلیل هستش که سیم های مشکی همون gnd یا گراند هستند و تعداد اون ها هم روی سیم های پاور از همه بیشتر هستش :

نام: DSC02648.JPG
مشاهده: 24
حجم: 58.6 کیلو بایت

نام: DSC02635.JPG
مشاهده: 30
حجم: 68.4 کیلو بایت

من فکر می کنم تا اینجای کار مدارک و عدله ای که ارائه شد گواه یکی بودن گراند ها در یک سیستم کامپیوتری هستش.
    خوب حالا این گراند ها کجا می ره ؟؟؟؟
    دقیقاً بدنه استاندارد کیس و پاور این گراندها رو جمع می کنه و نهایتاً می رسن به اینجا :

نام: DSC02646.jpg
مشاهده: 36
حجم: 76.0 کیلو بایت

ای وای امروز من اصلاً حواسم نیست و عکس پاورهای غیر استاندارد گرین رو می گذارم ، برای اینکه جبران کنم عکس داخل پاور انرمکس رو هم براتون می گذارم :-": :D

نام: DSC02657.jpg
مشاهده: 40
حجم: 45.9 کیلو بایت

خوب ، بعدش چی ؟؟؟ بعدش می رسیم به سیستم ناقص ساختمانمون ، همه این گراند ها بعد از اینکه جمع شدند و به پاور رسیدند به بخش لاین فیلتر و پین سوم کیبل کورد وصل می شن تا به ارت ساختمان برسند ولی ساختمان ها ما ارت نداره که این انرژی رو دفع کنه :

نام: DSC02647.jpg
مشاهده: 25
حجم: 48.2 کیلو بایت

بعد چی می شه ؟؟؟ وقتی شما با پای غیر مسلح که به زمین هستش به کیس دست می زنید ، بدنتون حکم اون ارت رو بازی می کنه.

حالا شاید بپرسید که چرا اصلاً باید گراند ها یکی و به ارت متصل باشند ، جواب اینجاست : فرض کنید در یک طوفان ، رعد و برقی به دکل محلتون بخوره و نوسان شدیدی رو داشته باشید ، این ولتاژ و نوسان بالا میاد و به پاور سیستم می رسه ، پاور های استاندارد که تست ، های پات (استاندارد ce) رو پاس می کنند تا ولتاژ 3000 ولت در ورودی رو تحمل می کنند و بخش خروجی از ورودی جدا هستش ، حالا اومدیم و این 3000 ولت از پاور رد شده !!! چی می شه ؟؟؟ 2 حالت به وجود میاد !!!
    حالت اول : سیستم شما به ارت وصل هستش ، جون شما به خطر نمیفته ، با اینکه بدنه کیستون رساناست ولی این ولتاژ به ارت منتقل می شه و مشکلی برای قطعاتتون پیش نمیاد (ممکن هم هستش قطعات خراب بشوند و بعضی هم سالم بمونند)
    حالت دوم : سیستم شما به ارت وصل نیستش و بدنه کیس و پاورتون استاندارد نیست ، ولتاژ 3000 ولت از طریق پاور پخش می شه و از اونجایی که راهی برای یکی شدن وجود نداره این نوسان و ولتاژ باعث حتی انفجار و آتش سوزی قطعات می شه.

راه حل و یا شبیه سازی و سیمولاتور کردن ارت : خوب ساختمان که ارت نداره ، ما هم که دستمون می خوره به بدنه استاندارد کیس اذیت می شیم ، تنها راه کار اینه که با یک سیم نسبتاً قطور بدنه کیس رو به لوله آب یا شوفاژ وصل کنیم. درسته که 100% نمی تونه کار سیستم ارت رو انجام بده اما تا حدود بین 80 تا 90% سیستم رو شبیه سازی می کنه و وقتی شما دست به کیس می زنید دیگه اون گزش رو احساس نمی کنید.

ببخشید طولانی شد ، خودم از متن های طولانی خوشم نمیاد ، بیشتر هم می شد توضیح داد ولی دیگه از حوصله جمع ترسیدم خارج بشه. هر دوی این پاورهایی که در بالا اومده هم استاندارد هستند (مخلص آقای شمیرانی هم هستیم :"> :D )

راستی از محمدرضا پناهی عزیز هم پول می گیرم که تبلیغ مجلش رو بکنم ، اگه بازم اسپانسر باشه که دیگه توپ توپ می شه و توی همه عکس ها و پست هام برندها رو جا می دم :D نیست پست هام تبلیغاتیه :D
    تواضع ز سرفرازان نکوست ...

تواضع گدا را خوی اوست ...
    امتیازها
    18,651
    سطح
    86
    1,503
    کاربر اخراجی
    ممنون از توضیح خوبتون اقا پوریا یک سوال افرادی که مثل من کیس ندارند ومین روی جعبه هست و یا oc station دارند که دارای بدنه نارسانا هست این انرژی چی میشه؟امکان اسیب به قطعات وجود داره؟ببخشید میدونم توضیح دادید ولی این انرژی اگر کیس نباشه فقط درون پاور ذخیره میشه؟اگر بله پس انرژی مادر بورد که به کیس وصل نیست تا از طریق اون به پاور برسه چی میشه؟
    امتیازها
    7,418
    سطح
    57
    823
    اوركلاكر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    ممنون از توضیح خوبتون اقا پوریا یک سوال افرادی که مثل من کیس ندارند ومین روی جعبه هست و یا oc station دارند که دارای بدنه نارسانا هست این انرژی چی میشه؟امکان اسیب به قطعات وجود داره؟ببخشید میدونم توضیح دادید ولی من یکم نفهمم این انرژی اگر کیس نباشه فقط درون پاور ذخیره میشه؟اگر بله پس انرژی مادر بورد که به کیس وصل نیست تا از طریق اون به پاور برسه چی میشه؟
    بخش اعظم این gnd ها از طریق کابل های مشکی به پاور متصل هستش و شما هر کابل از پاور رو که ببینید حتماً سیم مشکی داره ، پس گراندشون به پاور بر می گرده اما توی مورد شما دیگه بحث یکپارچه شدن و شبیه سازی ارت رو نمی شه رعایت کرد. اگر هم پاورتون روی زمین رها شده باشه و پاور استاندارد باشه از طریق بدنه پاور مقداریش دفع می شه.
    تواضع ز سرفرازان نکوست ...

تواضع گدا را خوی اوست ...
    امتیازها
    292
    سطح
    5
    1
    کاربر جدید
    سطح پايين ترين پاور انرمكس عزيز بيا به جاي عكس tomhawk500wانرمكسplatimax 500w مي زاشتي در ضمن انرمكس برا خيلي مقدسه چون نرخ خرابيش نزديك صفر ولي گرين چي\:D/
    امتیازها
    3,783
    سطح
    38
    710
    مدیرعامل شرکت عقیق رایانه تک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.sn نمایش پست ها
    سطح پايين ترين پاور انرمكس عزيز بيا به جاي عكس tomhawk500wانرمكسplatimax 500w مي زاشتي در ضمن انرمكس برا خيلي مقدسه چون نرخ خرابيش نزديك صفر ولي گرين چي\:D/
    با سلام خدمت دوستان

این پاور انرمکس از سری تام هاک و 450 وات هست
صفحه 7 از 15 نخست ... 56789 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 147

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع