ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طرفدار کدام برند منبع تغذیه هستید

رأی دهندگان
264. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ANTEC

15 5.68%
  • COOLER MASTER

70 26.52%
  • CORSAIR

31 11.74%
  • ENERMAX

48 18.18%
  • GREEN

149 56.44%
  • NZXT

3 1.14%
  • SILVERSTONE

6 2.27%
  • Thermaltake

18 6.82%
  • XFX

8 3.03%
  • EVGA

11 4.17%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 4 از 15 نخست ... 2345614 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 147
    امتیازها
    1,888
    سطح
    25
    27
    کاربر جدید
    من به enermax رای دادم چون واقعا بهترین پاور دنیا است.برای اثبات حرفم به سایت http://www.plugloadsolutions.com/80P...rSupplies.aspx مراجعه نمایید.
    امتیازها
    2,060
    سطح
    27
    169
    کاربر انجمن
    memonex

حرف نداره واقعا..نسبت قیمت و کاراییش فوق العاده ست..
    امتیازها
    1,002
    سطح
    17
    640
    اوركلاكر ارشد
    پاور مظلومترین قطعه در کامپیوتر!

برندهای پاور خصوصا تو بازار ایران رو به افزایش هستند ولی تا همین چند سال پیش فقط چند برند با کیفیت و دارای استاندارد تو بازار وجود داشت
    روی برندها ریز بشیم ببنیم واقعا کی پاور خوب تولید میکنه؟

چند سال پیش با شکافتن پاورهای مختلف مثل کولرمستر و یا گرین در اوج تعجب به طراحی یکسانی برمیخوردیم به گونه ای که انگار یک کمپانی این پاور ها تولید کرده باشه!
    بله اینجاست که نام تامین کننده به میان می آید

تامین کننده پاور به شرکت مادری گفته میشود که پاورها به سفارش یک برند معروف در آنجا تولید و برای سفارش دهنده (برند) ارسال می شود

امروزه برندهای عرضه کننده پاور بهای زیادی به کیفیت میدهند و همچنین خریداران هم اهمیت پاور را فهمیده اند و مانند گذشته پاور یک قطعه بی ارزش الکی گران محسوب نمیشود
    خوشبختانه برندهای برتر تولید کننده پاور در جهان مانند انرمکس ، انتک ، کولرمستر ، سوپرفلاور ، ترمالتیک ، کورسیر و... در بازار پیدا میشوند که این نشان دهنده ذائقه مصرف کننده ایرانیست

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز یا همان گرین خودمان از قافله جهانی عقب نمانده و با پیوستن به موج تامین کنندگان پاور باکیفت توانسته محصولات خوبی را به بازار کشور ارائه دهد که این مورد را مدیون تیم بروز R&D این شرکت باید دانست البته رقیبان هم بی کار نیستند و با سفارش پاور به تامین کنندگان بزرگی چون : های پاور HPc، کوگار ، FSP ، سون تیم و... بازار را از پاورهای خوب و با کیفیت پر کرده اند
    برند گرین هم دقیقا بر حسب نیاز بازار ایران از ارزانترین پاور تا گرانترین پاور بازار را بر حسب تامین کننده مناسب پر کرده یعنی پاورهای گولد گرین هیچ چیزی از برترین پاورهای روز دنیا کم ندارد در حالی که قیمتی تقریبا نصف آنها دارد

در قدیم پاورها 4 ریل و 2 ریل بودند اما در حال حال اکثر پاورها برای در اختیار گذاردن بهترین کارایی تک ریل شده اند
    که پاورهای جدید برند مثل XFX هم تک ریل است ، اتفاقا XFX با وجود تجربه کم در این صنعت انصافا پاورهای فوق العاده ای را عرضه کرده که در اوایل حضور قیمت مناسبی هم داشتند
    خلاصه به قول شعار گرین مهم نیست که گرین بخرید مهم اینه که پاور استاندارد بخری

در کل در بازار ایران به شخصه گرین را انتخاب میکنم چون هم سفارش تولید خود را به بهترین تامین کننده ها میدهد هم به قیمت خیلی توجه میکند که تا حد معقولی قیمت مناسب باشد نمونه بارز گفته ها پاور فوق العاده 600Eu GREEN است که هم خازن های ورودی و هم خازنهای خروجی کاملا ژاپنی هستند و کیفیت لحیم کاری فوق العاده ، های پاور + قیمت 105 هزار تومانی آن هیچ رقیبی نمیتواند با آن در این بازه قیمتی رقابت کند البته امیدواریم قیمت ها به قبل برگردد تا بتوانیم پاور فوق العاده ای مانند 885 به قیمت کمتر از 150 هزار تومان تهیه کنیم

با تشکر
    امین
    ویرایش توسط Amin_CaraGT2 : 2012/05/01 در ساعت 14:28
    امتیازها
    1,888
    سطح
    25
    27
    کاربر جدید
    سلام امین عزیز .از توضیحات مختصر و کارشناسانه شما متشکرم.حالا که شما اینقدر دقیق به مسائل پاور توجه دارید می خواستم سوال کنم بین گرین و انرمکس کدوم رو ترجیح میدی؟(با در نظر گرفتن تمام موارد)
    امتیازها
    1,905
    سطح
    26
    107
    کاربر انجمن
    فقط گرین**
    امتیازها
    1,002
    سطح
    17
    640
    اوركلاكر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimor نمایش پست ها
    سلام امین عزیز .از توضیحات مختصر و کارشناسانه شما متشکرم.حالا که شما اینقدر دقیق به مسائل پاور توجه دارید می خواستم سوال کنم بین گرین و انرمکس کدوم رو ترجیح میدی؟(با در نظر گرفتن تمام موارد)
    خواهش میکنم بزرگوارید

خوب دقیقا باید مدل با مدل مقایسه شود
    چون پاورهای گرین به قیمت تمام شده خیلی اهمیت میدهد ولی انرمکس خیلی گزینه قیمت روی میز ندارد
    به هر حال انرمکس از برند های برتر پاور است و شکی نیست ، اما با چه قیمتی! مثلا پاور 1000 وات انرمکس evo تقریبا از 1200 gold Green هم گرانتر است!

اینطور که در آخرین نمایشگاه متوجه شدم گرین برای رقابت با پاورهای لوکس هم برنامه ای در نظر دارد باید دید در این رده چطور عمل خواهد کرد
    با تشکر
    امتیازها
    1,888
    سطح
    25
    27
    کاربر جدید
    حال که بحث قیمت به میان آمد بیایید از بازار داخلی بیرون برویم (به دلیل یکسری ریزه کاری ها و محدودیت ها که در بازار داخل وجود دارد) و با قیمت جهانی مقایسه کنیم.در بازار های جهانی(مستقل از برند و محصولات مورد بحث ما طبق تجربیات بنده در زندگی روزمره) هر کالایی با توجه به کیفیت و کارایی و پایداری آن تعیین قیمت می شود و اگر قرار باشد کمپانی مربوطه در اصطلاح خود ما گران فروشی بکند و یا قیمتی برای محصول خود تعیین کند که نسبت به محصول ارائه شده بسیار بالاتر باشد یا از بازار رقابت های جهانی حذف میشود و یا به دلیل وجود قوانین رقابتی مجبور به اصلاح قیمت میشود.اگر طبق نظر شما بخواهیم عمل بکنیم باید مثلا بگوییم اتومبیل bmw با حجم موتور 2000باید هم قیمت باشد با فلان مدل از اتومبیل پژو که حجم موتور آن هم 2000 است.و یامثالی در بازار کامپیوتر بزنیم, مثلا مادربوردهای asus نخرید ولی Elitegroup یا Biostar بخرید چون قیمت آنها بهتر است.یا در مورد بحث پاورهای گرین و انرمکس,آیا قیمت مدل 480sp و 480eu و 485us در پاورهای گرین یکی است و یا قیمت مدل های 850 naxn و 850 revolution87 و 850 platimax انرمکس یکی است. و یا گرین باید کولرهای thermalright را هم قیمت با evercool بفروشد.قطعا تکنولوژی و امکانات در این محصولات فرق میکند که قیمت آنها یکی نیست. پس میبینیم که این قیاس درست نیست . ودربازار جهانی هرچقدر کیفیت و مرغوبیت کالا بالاتر باشد طبیعی است که قیمت آن هم بالاتر است.از این قسمت بحث به بعد, انتخاب یک برند یا محصول به سلیقه و جیب خریدار بستگی دارد, اگر کالای با کیفیت بخواهد مسلما پول بیشتری باید بپردازد و این ((بدیهی)) است. و درنهایت آن ضرب المثل معروف انگلیسی که می گوید:"ما آن قدر پولدار نیستیم که جنس ارزان قیمت بخریم" !!
    امتیازها
    1,002
    سطح
    17
    640
    اوركلاكر ارشد
    حال که بحث قیمت به میان آمد بیایید از بازار داخلی بیرون برویم (به دلیل یکسری ریزه کاری ها و محدودیت ها که در بازار داخل وجود دارد) و با قیمت جهانی مقایسه کنیم.در بازار های جهانی(مستقل از برند و محصولات مورد بحث ما طبق تجربیات بنده در زندگی روزمره) هر کالایی با توجه به کیفیت و کارایی و پایداری آن تعیین قیمت می شود و اگر قرار باشد کمپانی مربوطه در اصطلاح خود ما گران فروشی بکند و یا قیمتی برای محصول خود تعیین کند که نسبت به محصول ارائه شده بسیار بالاتر باشد یا از بازار رقابت های جهانی حذف میشود و یا به دلیل وجود قوانین رقابتی مجبور به اصلاح قیمت میشود.اگر طبق نظر شما بخواهیم عمل بکنیم باید مثلا بگوییم اتومبیل bmw با حجم موتور 2000باید هم قیمت باشد با فلان مدل از اتومبیل پژو که حجم موتور آن هم 2000 است.و یامثالی در بازار کامپیوتر بزنیم, مثلا مادربوردهای asus نخرید ولی Elitegroup یا Biostar بخرید چون قیمت آنها بهتر است.یا در مورد بحث پاورهای گرین و انرمکس,آیا قیمت مدل 480sp و 480eu و 485us در پاورهای گرین یکی است و یا قیمت مدل های 850 naxn و 850 revolution87 و 850 platimax انرمکس یکی است. و یا گرین باید کولرهای thermalright را هم قیمت با evercool بفروشد.قطعا تکنولوژی و امکانات در این محصولات فرق میکند که قیمت آنها یکی نیست. پس میبینیم که این قیاس درست نیست . ودربازار جهانی هرچقدر کیفیت و مرغوبیت کالا بالاتر باشد طبیعی است که قیمت آن هم بالاتر است.از این قسمت بحث به بعد, انتخاب یک برند یا محصول به سلیقه و جیب خریدار بستگی دارد, اگر کالای با کیفیت بخواهد مسلما پول بیشتری باید بپردازد و این ((بدیهی)) است. و درنهایت آن ضرب المثل معروف انگلیسی که می گوید:"ما آن قدر پولدار نیستیم که جنس ارزان قیمت بخریم" !!
    دقیقا نکته فنی همینجاست که مگر انرمکس چه برتری دارد؟
    شما بفرمایید مثلا انرمکس evo 1000 چه برتری به 1200 gold Green یا 1400 oc green دارد که حتی انرمکس از قیمت بیشتری هم برخوردار است!
    انرمکس برند خوبی است ولی اختلاف فنی محسوسی نسبت مدل های حرفه ای گرین ندارد

گرین فعلا در ایران فروش دارد و با توجه به بازار ایران جنس میفروشد و با حرفه ای شدن کاربران ایرانی قطعا محصولات را ارتقا میدهد همانطور که با بحث کولرهای حرفه ای Air ، مستقیما بهترین Air Cooling دنیا را وارد بازار کرده اگر کاربران نیاز داشته باشند قطعا بهترین پاور دنیا روی میز گرین است که در آینده نزدیک شاهد ورودش به بازار خواهیم بود

بنده نه فروشنده گرین هستم نه نماینده و نه هیچ چیز دیگر و اگر در ایران نبودم قطعا برای خودم پاور فوق العاده ای مثل 1200 آنتک OC میخردم ولی در مورد بازار ایران صحبت میکنیم ، دقیقا فروشندگان بازار به یک دلیل گرین رانقد میکنند از آن بد میگویند فقط به یک دلیل ، سود کم پاورهای گرین

چون گرین را نمی توان گران فروخت، پاور 430 گرین را نمیتوان 85 هزار تومان فروخت ولی برند ***** را میتوان حتی گرانتر هم فروخت!× به راحتی با کمی تبلیغ به هر قیمتی به مردم فروخت!!!
    امتیازها
    1,888
    سطح
    25
    27
    کاربر جدید
    دوست عزیز برخلاف مطلبی که شما عنوان کردید که "نه فروشنده گرین هستید و نه نماینده "بنده فکر میکنم که شما ارتباطی با گرین دارید . به این دلیل که اولا: شما از مدل 1400 oc green اسم بردید که من این مدل رو, هم در سایت رسمی گرین و هم در pdf 2012 آن جستجو کردم وچیزی نیافتم .از کجا شما خبر دارید که گرین قرار هست این مدل رو وارد کند من نمیدانم.
    ثانیا:شما از لحیم کاری فوق العاده پاور 600eu در پست 33 صحبت کردید که باز من در تعجب هستم که چگونه پاوری که یک سال است وارد بازار شده و هنوز گارانتی اون به پایان نرسیده, شما باز کردید و لحیم کاری پشت بردش رو دیدید.(;
    حالا ما هم قبول کردیم ....بگذریم....
    اما باز هم شما از فروشنده های داخلی و فروش داخلی صحبت به میان اوردید که ظاهرا من منظور خودم رو در پست قبلی نتونستم درست منتقل کنم.
    من گفتم فروش داخل رو مطرح نکنیم به این دلیل که در اینجا قوانین ثابت و متقنی برای همه وجود ندارد
    صحبت ما در مورد بازار جهانی بود و من گفتم که در رقابت فروش جهانی قوانینی وجود دارد که اجازه تخلف از آنها را به هیچ شرکتی نمی دهند(برخلاف ایران) که در پست قبل هم دوبار تاکید کردم. اگر ما دو محصول یکسان را که از نظر ظاهری شبیه هم هستند را در نظر بگیریم که یکی از دیگری گران قیمت تر هست (به طور مثال پاور 1000 وات در فروش جهانی) قطعا از نظر پایداری , از نظر قطعات به کار رفته و کیفیت متفاوت است.من این مطلب را در پست قبلی با مثال وات های یکسان در پاور انرمکس بیان کردم که سه مدل متفاوت از یک وات مشخص را دارند ولی قیمت آنها یکسان نیست.
    پس در نتیجه در بازارها جهانی قیمت بالای کالا معمولا" نشان دهنده کیفیت برتر محصول است.
    از طرفی یکی دیگر از نقاط قوت یک محصول ریت فروش آن و تستها و بررسی های بین المللی در دنیاست.پاورهای انرمکس در کل اروپا به فروش میرسند
    و همانطور که شما هم می دانید اکثر اورکلاکرهای ایرانی و خارجی از این برند استفاده می کنند . ولی پاورهای برندی مثل
    high power (که به عقیده من یکی از کمپانی های مطرح در پاور است) فقط در چهار کشور اروپایی فرانسه, اکراین, رومانی و ترکیه به فروش میرسد.به لینک های زیر مراجعه کنید:
    http://www.enermax.com/home.php?fn=e...ry_list_europe
    http://www.highpower-tech.com/eng/buy.php
    چگونه ممکن است در دنیا کالایی مثل انرمکس باقیمت گرانش ریت فروش بالایی داشته باشد...؟؟؟ قطعا" اختلاف ساختار و کیفیت و پایداری و....عامل
    اصلی انتخاب انرمکس توسط مصرف کنندگان خواهد بود .
    در ایران ممکن است مصرف کننده ای با خرید پاور ارزان قیمت پاسکال مشکل خود را حل کند , ولی اگر بخواهد پاور بهتری مثل گرین بخرد باید پول بیشتری بدهد .همچنین اگر بخواهد پاور مرغوبتری مثل انرمکس راخریداری کند باید مسلما بهای بیشتری نسبت به پاور گرین بپردازد.
    این به سلیقه فردی و کارایی مورد نظر مصرف کننده بستگی دارد.
    ویرایش توسط alimor : 2012/05/05 در ساعت 16:32
    امتیازها
    1,002
    سطح
    17
    640
    اوركلاكر ارشد
    دوست عزیز برخلاف مطلبی که شما عنوان کردید که "نه فروشنده گرین هستید و نه نماینده "بنده فکر میکنم که شما ارتباطی با گرین دارید . به این دلیل که اولا: شما از مدل 1400 oc green اسم بردید که من این مدل رو, هم در سایت رسمی گرین و هم در pdf 2012 آن جستجو کردم وچیزی نیافتم .از کجا شما خبر دارید که گرین قرار هست این مدل رو وارد کند من نمیدانم.
    ثانیا:شما از لحیم کاری فوق العاده پاور 600eu در پست 33 صحبت کردید که باز من در تعجب هستم که چگونه پاوری که یک سال است وارد بازار شده و هنوز گارانتی اون به پایان نرسیده, شما باز کردید و لحیم کاری پشت بردش رو دیدید.(;
    حالا ما هم قبول کردیم ....بگذریم....
    اما باز هم شما از فروشنده های داخلی و فروش داخلی صحبت به میان اوردید که ظاهرا من منظور خودم رو در پست قبلی نتونستم درست منتقل کنم.
    من گفتم فروش داخل رو مطرح نکنیم به این دلیل که در اینجا قوانین ثابت و متقنی برای همه وجود ندارد
    صحبت ما در مورد بازار جهانی بود و من گفتم که در رقابت فروش جهانی قوانینی وجود دارد که اجازه تخلف از آنها را به هیچ شرکتی نمی دهند(برخلاف ایران) که در پست قبل هم دوبار تاکید کردم. اگر ما دو محصول یکسان را که از نظر ظاهری شبیه هم هستند را در نظر بگیریم که یکی از دیگری گران قیمت تر هست (به طور مثال پاور 1000 وات در فروش جهانی) قطعا از نظر پایداری , از نظر قطعات به کار رفته و کیفیت متفاوت است.من این مطلب را در پست قبلی با مثال وات های یکسان در پاور انرمکس بیان کردم که سه مدل متفاوت از یک وات مشخص را دارند ولی قیمت آنها یکسان نیست.
    پس در نتیجه در بازارها جهانی قیمت بالای کالا معمولا" نشان دهنده کیفیت برتر محصول است.
    از طرفی یکی دیگر از نقاط قوت یک محصول ریت فروش آن و تستها و بررسی های بین المللی در دنیاست.پاورهای انرمکس در کل اروپا به فروش میرسند
    و همانطور که شما هم می دانید اکثر اورکلاکرهای ایرانی و خارجی از این برند استفاده می کنند . ولی پاورهای برندی مثل
    high power (که به عقیده من یکی از کمپانی های مطرح در پاور است) فقط در چهار کشور اروپایی فرانسه, اکراین, رومانی و ترکیه به فروش میرسد.به لینک های زیر مراجعه کنید:
    http://www.enermax.com/home.php?fn=e...ry_list_europe
    http://www.highpower-tech.com/eng/buy.php
    چگونه ممکن است در دنیا کالایی مثل انرمکس باقیمت گرانش ریت فروش بالایی داشته باشد...؟؟؟ قطعا" اختلاف ساختار و کیفیت و پایداری و....عامل
    اصلی انتخاب انرمکس توسط مصرف کنندگان خواهد بود .
    در ایران ممکن است مصرف کننده ای با خرید پاور ارزان قیمت پاسکال مشکل خود را حل کند , ولی اگر بخواهد پاور بهتری مثل گرین بخرد باید پول بیشتری بدهد .همچنین اگر بخواهد پاور مرغوبتری مثل انرمکس راخریداری کند باید مسلما بهای بیشتری نسبت به پاور گرین بپردازد.
    این به سلیقه فردی و کارایی مورد نظر مصرف کننده بستگی دارد.
    دوست عزیز بنده همونطور که گفتم هیچ ربطی به گرین ندارم ولی این مورد دلیل نمیشود که دوستی هم در R&D گرین نداشته باشم!!!
    پاور 1400 بنده 2 سال پیش در نمایشگاه دیدم و لحیم کاری شرکت های پاور هم در کنار پاورهای انرمکس و چندین برند دیگه در جایی دیگر

پس طبق گفته شما گرانی برای هر محصولی در خارج توجیهی دارد؟

مادربورد z77 افتضاحی مثل این بورد با قیمت بیش از 300 دلار
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16813135304

مادربورد z77 معقول با قیمتی خییلی کمتر
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16813131821

پس در خارج هم اجناس حتما قیمت واقعی ندارد در ضمن هر جفت مادربودرهای بالا خودم تست کردم که عرض میکنم افتضاح!

از بحث خارج نمیشویم بنده عرض نکردم انرمکس خوب نیست عرض کردم اختلاف محسوسی با گرین ندارد ولی قیمتی بسیار بالاتر شاید اگر به قیمت واقعی عرضه میشد هرگز این حرف نمی زدم
    اتفاقا در پاورهای میان قیمت نه تنها انرمکس برتری ندارد بلکه گرین حتی با قیمت کمتر بر انرمکس برترهایی هم دارد

پاور Enermax NAXN
    http://compare.ebay.com/like/4002927..._lwgsi=y&cbt=y
    توجه کنید 60$
صفحه 4 از 15 نخست ... 2345614 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 147

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع