ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    70,219
    سطح
    100
    2,164
    مدير بازنشسته

انجمن فیزیک ایران: شایعات مربوط به «نابودی زمین» هیچ‌گونه پایه علمی ندارد

در پی شایعات بی اساس و مضحک مطرح شده مبنی بر پایان جهان در روزهای آینده! که به رغم مبنای کاملا خرافی آن به نگرانی برخی افراد در کشورهای مختلف منجر شده و موسسات و انجمن‌های علمی در کشورهای مختلف را به تکذیب این شایعات واداشته، انجمن فیزیک ایران نیز اعلام کرد که این شایعات هیچ گونه پایه علمی ندارند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در اطلاعیه انجمن فیزیک ایران آمده است: «اخیرا شایعاتی مبنی بر نابودی زود هنگام سیاره زمین و پایان جهان در جامعه منتشر شده است که مایه نگرانی بعضی از شهروندان شده است. استفاده از ادبیات علمی، استناد به بعضی از وقایع نجومی مانند افزایش لکه‌های خورشیدی (که امری غیر معمول نیست)‌ و ارجاع غلط به وبگاه های معتبر از جمله دلایل جذابیت این شایعات در بین مخاطبان و شیوع آن درجامعه بوده است. به دلیل همین ظاهر شبه علمی، مطمئنا برای بعضی از مخاطبان نا آشنا با علم نجوم و فیزیک تشخیص نادرستی این شایعات کار متعارفی نیست.
    انجمن فیزیک ایران اعلام می دارد که این شایعات هیچ گونه پایه علمی ندارند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»

گفتنی است، طبق یک پیشگویی جنجال برانگیز و خرافی از سوی قوم باستانی مایاها، در 21 دسامبر 2012 یک دوره پنج هزار و 125 ساله موسوم به «شمارش بلند» در تقویم مایاها به پایان می‌رسد. با وجود این که مراکز علمی از جمله ناسا با قاطعیت این قبیل شایعات بی اساس را رد کرده اند بسیاری از مردم در روسیه و کشورهای دیگر به هراس افتاده‌اند به طوری که حتی یک گذرگاه طاقدار بزرگ به سبک مایاها از یخ در جنوب روسیه برپا شده است و برخی افراد ساده لوح اقلام روزانه مانند شکر، کبریت و شمع احتکار کرده‌اند!

ترس و نگرانی پوچ این گروه از مردم د-و-ل-ت روسیه را ناچار به انتشار اعلامیه‌ای مبنی بر پایان نیافتن جهان در این تاریخ کرده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه از دستیابی به شیوه‌های ارزیابی اتفاقات زمین خبر داده و اطمینان داده که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت!

تبعات زودباوری برخی افراد نسبت به این قبیل شایعات مضحک و ضدعلمی البته به هجوم آنها برای ذخیره شمع و شکر و کبریت محدود نمی‌شود به طوری که ناسا هشدار داده که شایعه «پایان جهان مایاها» یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی است.

دیوید موریسون، فیزیک‌اخترشناس مرکز پژوهش ایمز ناسا از دریافت ایمیل‌ها و نامه‌های فراوان از سوی شهروندان مضطرب و به خصوص از افراد جوان خبر داده است.
    به گفته مریسون، برخی از آنها اظهار کرده بودند که از ترس زیاد قادر به خوردن و خوابیدن نبوده و برخی از تمایل به خودکشی گفته بودند!
    وی این گفته‌ها را در یک ویدیوی آنلاین در صفحه گوگل پلاس ناسا اعلام کرده و این شایعات اینترنتی برای ترساندن جوانان را شیطانی خواند.
    مریسون اظهار کرد: در حالی که این مساله برای برخی شوخی و برای دیگران اسرارآمیز بوده، تعداد زیادی از افراد به شدت در این مورد نگران هستند!

ناسا اخیرا یک صفحه اطلاع‌رسانی بر روی وب‌سات خود ایجاد کرده و در آن توضیح داده که چرا جهان در روز 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.
    شایعات و نگرانی‌ها در مورد آخرالزمان بر اساس برداشت‌های غلط از تقویم مایاها بوده است.

به گفته ناسا، این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری‌ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است.
    منشا این شایعات به کارهای ذکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود. سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.

این در حالی است که به گفته دانشمندان اساسا چنین سیاره‌ای وجود ندارد.

ناسا در صفحه خود برای رد ترس های پایان جهان اعلام کرد: اگر سیاره نیبیرو یا ایکس واقعی بوده و در مسیر برخورد با زمین قرار داشت‌، دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته متوجه آن شده و آنرا پیگیری می‌کردند و همچنین الان باید می‌شد این سیاره با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد.

شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شرن میدان مغناطیسی زمین و یا حرکت زمین به سوی سیاه‌چاله‌ای در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شده‌اند.
    این در حالی است که به گفته دانشمندان بهتر است نگرانی‌ها در مورد پایان حیات در زمین به مسائل اثبات‌شده‌تر مانند تغییرات آب‌وهوا باشد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست end of world.jpg  
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    من کلا احساس خوبی نسبت بهش دارم
    کلی اسباب خنده و شادیه ای قضیه
    امتیازها
    21,139
    سطح
    91
    2,637
    کاربر انجمن
    چند وقت پیش تو روزنامه خوندم یه نفر (البته ایرانی نبوده) به خاطر این موضوع خودش رو کشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :confusion:
    امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) :

هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمن از خواب بیدار میشود.

غررالکلم ص422
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    اخرش دنیا روی این بیخیالی ها نابود میشه:دی
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    من يك جا شنيده بودم كه ناسا اعلام كرده قراره زمني به مدت سه روز تاريك شود!!! درسته؟

امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    من يك جا شنيده بودم كه ناسا اعلام كرده قراره زمني به مدت سه روز تاريك شود!!! درسته؟
    اره نماینده ناسا تو ایران :دی
    امتیازها
    4,400
    سطح
    42
    489
    کاربر انجمن
    چییییییییی؟؟؟؟؟؟
    نابود نمیشه؟؟؟؟؟
    بابا اهههههههههه
    این چه وضعیه آخه
    دلمون خوش بود دنیا نابود میشه راحت میشیم
    از این زندگی کوفتی خلاص میشیم
    اه
    اینم شد خبر آخه
    گل بگیرن این انجمن فیزیکو
    نمیذارید که
    بابا من کلی نذر و نیاز کرده بودم آخهههههههههه :دی
    آقا اصلا بزارید من اصل خبر رو بگم
    اونهایی که مثل من امیدوارن که این اتفاق بیوفته
    دنیا نابود میشه
    پرسیدم من :دی
    ببین منو نابود میشه :دی
    چی چی رو نابود نمیشه؟؟؟ :دی
    آقا شما هم دیگه از این خبرا نده
    آخرین بارت باشه که اولین بارته ها :دی

بعضی وقتها زندگی میخواد با یه آجر بزنه تو کلت (منظور مشکلات زندگی)
    ایمانت رو از دست نده در اون موقع

Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith

Steven Paul Jobs
    Feb 24 1955 - Oct 5 2011
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    حالا نابود نشد حداقل بشه مثل سریال واکینگ دد(کلا فارسی رو زیادی پاس میدارم:دی)
    با شاتگان بزنم چندتا زامبی بکشیم
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    زمین که یه روزی نابود میشه!اینو مطمعنم!
    اما خب این نابودی به نظرم توسط خود انسان خواهد بود نه عوامل خارجی
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    واسه چی زمین نابود شه؟ نامردیه. من هنوز نتونستمZ77 بگیرم 3570 خودمو اوورکلاک کنم. کلی آرزوی اوورکلاکینگ دارم که تازه اول راهه. نخیر آقا من هرچی فکر میکنم کلی کار دارم هنوز. شایعه نسازین. :-j
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع