ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 183 از 282 نخست ... 83133173181182183184185193233 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,821 به 1,830 از 2818
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط in-fo نمایش پست ها
    تم رو هم خیلی عوض کردم ولی همون حالت میمونه ، حالا کدر بودنش به کنار چرا نمیتونم توی همین حالت بازی کنم ؟ یعنی وقتی به این حالت میره انگار کارت گرافیک نصب نیست
    عرض کردم دوست عزیز،

می تونه به دلیل اختلال نرم افزار یا درایورهای دیگه در کار هم باشه مثلا اختلال در کار درایور گرافیک و پیدا کردن اینکه کدوم اپلیکیشن یا process داره مشکل رو ایجاد می کنه کار ساده ای نیست، خیلی هم وقت گیر هست.
    امتیازها
    105,581
    سطح
    100
    6,407
    مشاور انجمن گیم
    دوست عزیز من اون زیر آیکون Razer Cortex رو میبینم. علت مشکل شما همین هست. کاری که میگم رو انجام بدید مشکل حل میشه.
    در قسمت Boost و تب Services ، تیکه گزینه Uxsms رو بردارید.
    امتیازها
    2,516
    سطح
    30
    5
    کاربر جدید
    ویندوز من موقع خاموش شدن این ارور رو میده
    برنامه ای هم باز نیست

ویندوز 10

جونیون شده حیفم میاد عوض کنم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: i5tsbfuhkd4t.jpg
مشاهده: 18
حجم: 120.9 کیلو بایت
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط toptime نمایش پست ها
    ویندوز من موقع خاموش شدن این ارور رو میده
    برنامه ای هم باز نیست

ویندوز 10

جونیون شده حیفم میاد عوض کنم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: i5tsbfuhkd4t.jpg
مشاهده: 18
حجم: 120.9 کیلو بایت

سلام دوست عزیز،

به انجمن خوش آمدید :)

این پیغام خطا می تونه دلایل متعددی داشته باشه. از ایراد سخت افزاری رم تا قدیمی بودن درایورها تا تداخل های سخت افزاری و موارد دیگه.

لطفا مشخصات سخت افزار سیستم رو بفرمایید.

جدیدا این error اتفاق می افته یعنی مثلا بعد از نصب شدن نرم افزار خاصی؟ یا از ابتدای نصب ویندوز 10 به همین شکل بوده؟ اخیرا ویندوز به روزرسانی شده یا یکی از درایورهای سیستم؟ یا درایور جدید نضب کردید؟

میزان حافظه مجازی (Virtual Memory) رو دستی تغییر مثلا کاهش دادید؟ اگر این طور هست اون رو افزایش بدید یا به صورت خودکار (auto) تنظیم کنید.

اگر نسخه قدیمی جاوا روی سیستم نصب هست اون رو به آخرین نسخه موجود به روز رسانی و نسخه های قدیمی رو حذف (Uninstall) کنید.

در کل بد نیست اگر آپدیتی برای ویندوز و درایورهای سیستم موجود و در دسترس هست اونهارو نصب کنید.

همچنین اگر قابلیت System Restore فعال هست و این مشکل بعد از به روز رسانی یا نصب نرم افزار یا درایور خاصی شروع شده می تونید سیستم رو به قبل از بروز مشکل بازنشانی (Restore) کنید. اگر نرم افزاری مشکل دار و باگ داری روی سیستم هست که معمولا پیغام خطا میده و هنگ و crash می کنه اون رو هم حذف کنید.

در ضمن می تونید با باز کردن محیط خط فرمان (Command Prompt) دستور SFC رو در اون اجرا کنید تا اگر فایل های سیستمی ویندوز مشکلی دارند برطرف بشه. در قسمت search عبارت CMD رو تایپ کنید و روی cmd کلیک راست کنید و روی Run as administrator کلیک کنید تا خط فرمان با دسترسی admin باز بشه و در اون دستور sfc /scannow رو تایپ کنید و کلید Enter رو فشار بدید.
    امتیازها
    2,516
    سطح
    30
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

به انجمن خوش آمدید :)

این پیغام خطا می تونه دلایل متعددی داشته باشه. از ایراد سخت افزاری رم تا قدیمی بودن درایورها تا تداخل های سخت افزاری و موارد دیگه.

لطفا مشخصات سخت افزار سیستم رو بفرمایید.

جدیدا این error اتفاق می افته یعنی مثلا بعد از نصب شدن نرم افزار خاصی؟ یا از ابتدای نصب ویندوز 10 به همین شکل بوده؟ اخیرا ویندوز به روزرسانی شده یا یکی از درایورهای سیستم؟ یا درایور جدید نضب کردید؟

میزان حافظه مجازی (Virtual Memory) رو دستی تغییر مثلا کاهش دادید؟ اگر این طور هست اون رو افزایش بدید یا به صورت خودکار (auto) تنظیم کنید.

اگر نسخه قدیمی جاوا روی سیستم نصب هست اون رو به آخرین نسخه موجود به روز رسانی و نسخه های قدیمی رو حذف (Uninstall) کنید.

در کل بد نیست اگر آپدیتی برای ویندوز و درایورهای سیستم موجود و در دسترس هست اونهارو نصب کنید.

همچنین اگر قابلیت System Restore فعال هست و این مشکل بعد از به روز رسانی یا نصب نرم افزار یا درایور خاصی شروع شده می تونید سیستم رو به قبل از بروز مشکل بازنشانی (Restore) کنید. اگر نرم افزاری مشکل دار و باگ داری روی سیستم هست که معمولا پیغام خطا میده و هنگ و crash می کنه اون رو هم حذف کنید.

در ضمن می تونید با باز کردن محیط خط فرمان (Command Prompt) دستور SFC رو در اون اجرا کنید تا اگر فایل های سیستمی ویندوز مشکلی دارند برطرف بشه. در قسمت search عبارت CMD رو تایپ کنید و روی cmd کلیک راست کنید و روی Run as administrator کلیک کنید تا خط فرمان با دسترسی admin باز بشه و در اون دستور sfc /scannow رو تایپ کنید و کلید Enter رو فشار بدید.
    ممنون از پاسخگو بودنتون

رو ویندوز های قبلی این مشکل رو نداشتم

مدتی هست که اینجوریه
    گاهی اوقاط این پیام رو نمیده

اما زمانی که ایم ارور میاد
    ویندوز فایل اکسپلورر فعاله

در صورتی که قبلش هیچ بر نامه یا پوشه ای باز نبوده

احساس میکنم شاید اکپلورر مشکل داره

ویندوز اپدیت شده چون نسخه اینسایدر هست
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    ممنون از پاسخگو بودنتون

رو ویندوز های قبلی این مشکل رو نداشتم

مدتی هست که اینجوریه
    گاهی اوقاط این پیام رو نمیده

اما زمانی که ایم ارور میاد
    ویندوز فایل اکسپلورر فعاله

در صورتی که قبلش هیچ بر نامه یا پوشه ای باز نبوده

احساس میکنم شاید اکپلورر مشکل داره

ویندوز اپدیت شده چون نسخه اینسایدر هست

خواهش می کنم دوست عزیز،

برای تشکر کلیک کردن روی دکمه/لینک «تشکر کردن» در پایین هر پست کفایت می کنه.

سوال های بنده رو کامل جواب ندادید:

اول در مورد سخت افزار سیستم.

دوم از بدو نصب ویندوز 10 این مشکل وجود داشته؟ یا اوائل مشکلی نبوده و اخیرا (به خصوص مثلا بعد از آپدیت یا نصب نرم افزار یا درایور خاصی) مشکل پیش اومده؟

از اونجایی که گفتید مشکل وقتی بروز می کنه که explorer کار می کنه احتمالا مشکل می تونه به دلیل خراب (corrupt) شدن فایل های سیستمی باشه که قبلا هم عرض کردم.

برای رفع این مساله هم می تونید از دستور SFC که عرض کردم استفاده کنید و ببینید نتیجه چی میشه. یعنی مشکل در فایل های سیستمی گزارش میشه یا خیر.

همچنین اگر مشکل اخیرا ایجاد شده و از اول اینطور نبوده می تونید از System Restore استفاده کنید و سیستم رو به تاریخی قبل از بروز مشکل Restore کنید.
    امتیازها
    2,516
    سطح
    30
    5
    کاربر جدید
    خواهش می کنم دوست عزیز،

برای تشکر کلیک کردن روی دکمه/لینک «تشکر کردن» در پایین هر پست کفایت می کنه.

سوال های بنده رو کامل جواب ندادید:

اول در مورد سخت افزار سیستم.

دوم از بدو نصب ویندوز 10 این مشکل وجود داشته؟ یا اوائل مشکلی نبوده و اخیرا (به خصوص مثلا بعد از آپدیت یا نصب نرم افزار یا درایور خاصی) مشکل پیش اومده؟

از اونجایی که گفتید مشکل وقتی بروز می کنه که explorer کار می کنه احتمالا مشکل می تونه به دلیل خراب (corrupt) شدن فایل های سیستمی باشه که قبلا هم عرض کردم.

برای رفع این مساله هم می تونید از دستور SFC که عرض کردم استفاده کنید و ببینید نتیجه چی میشه. یعنی مشکل در فایل های سیستمی گزارش میشه یا خیر.

همچنین اگر مشکل اخیرا ایجاد شده و از اول اینطور نبوده می تونید از System Restore استفاده کنید و سیستم رو به تاریخی قبل از بروز مشکل Restore کنید.
    والا چون مدت زیادیه اینجوریه دقیق یادم نیست که از اول اینجوری بود یا نه
    ولی احتمالا از اول اینجوری بوده
    اگر برنامه ای نصب میکردم و این مشکل به وجود میومد متوجه میشدم

ویندوز اپدیت شده درایور های گرافیک رو هم اپدیت کرد

اون دستور cmd زو هم زدم چیزی پیدا نکرد

سخت افزار موردی نداره چیزی رو هم دستکاری نکردم

نرم افزاری برای عیب یابی چنین مواردی در نظر دارید؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    والا چون مدت زیادیه اینجوریه دقیق یادم نیست که از اول اینجوری بود یا نه
    ولی احتمالا از اول اینجوری بوده
    اگر برنامه ای نصب میکردم و این مشکل به وجود میومد متوجه میشدم

ویندوز اپدیت شده درایور های گرافیک رو هم اپدیت کرد

اون دستور cmd زو هم زدم چیزی پیدا نکرد

سخت افزار موردی نداره چیزی رو هم دستکاری نکردم

نرم افزاری برای عیب یابی چنین مواردی در نظر دارید؟

ببینید دوست عزیز،

اینطور که می فرمایید اگر مشکل از اول برقرار بوده که پس شاید از اول ویندوز خوب نصب نشده و فایل های مشکل داشتند و خراب شدند.

شاید با تعمیر ویندوز از طریق دیسک نصب درست بشه شاید هم نشه.

منظورم از درایورها بیشتر درایورهای سیستمی اصلی مثل داریور چیپست و درایور شبکه اگر مادربورد پشتیبانی می کنه، درایور صدا و اینها هست. بعضی سیستم های سخت افزاری قدیمی تر با ویندوز 10 و حتی 8 و 8.1 هم مشکلاتی دارند.

در ضمن برای بار دوم مشخصات سخت افزار سیستم رو پرسیدم و نفرمودید!

در ضمن اینکه سخت افزار موردی داره یا نه فقط منظور مواردی نیست که محسوس هست و کاربر در کاربرد روزمره تجربه میکنه. بعضی وقت ها رم ها مشکل دارند و می تونن به صورت موردی باعث بروز مشکلات مشابه بشن. تنها راه اطمینان هم تست رم با نرم افزارهای مربوطه مثل Memtest86 یا تست استرس با نرم افزارهای دیگه هست.

نرم افزار عیب یابی هم مواردی برای اسکن کردن و رفع عیب هایی از این دست هست ولی بعضا رایگان نیستند و موارد رایگان هم بدافزار یا تبلیغات دارند و توصیه نمیشه. یکی از بهترین ابزار برای عیب یابی و تعمیر فایل های سیستم همون SFC خود ویندوز هست و همچنین رابط نصب و تعمیر ویندوز. اگر مشکل با اینها برطرف نشه قاعدتا باید دوباره ویندوز نصب بشه.

دستور SFC رو با دسترسی administrator اجرا کردید؟ پروسه کامل اجرا میشه؟ بعد از اتمام و صد در صد شدن چه پیغامی نشون داده میشه؟

لطفا اجراش کنید و بعد از تمام کار از پنجره خط فرمان (Command Prompt) که در اون دستور sfc /scannow رو اجرا کردید یک اسکرین شات قرار بدید.
    امتیازها
    2,516
    سطح
    30
    5
    کاربر جدید
    ببینید دوست عزیز،

اینطور که می فرمایید اگر مشکل از اول برقرار بوده که پس شاید از اول ویندوز خوب نصب نشده و فایل های مشکل داشتند و خراب شدند.

شاید با تعمیر ویندوز از طریق دیسک نصب درست بشه شاید هم نشه.

منظورم از درایورها بیشتر درایورهای سیستمی اصلی مثل داریور چیپست و درایور شبکه اگر مادربورد پشتیبانی می کنه، درایور صدا و اینها هست. بعضی سیستم های سخت افزاری قدیمی تر با ویندوز 10 و حتی 8 و 8.1 هم مشکلاتی دارند.

در ضمن برای بار دوم مشخصات سخت افزار سیستم رو پرسیدم و نفرمودید!

در ضمن اینکه سخت افزار موردی داره یا نه فقط منظور مواردی نیست که محسوس هست و کاربر در کاربرد روزمره تجربه میکنه. بعضی وقت ها رم ها مشکل دارند و می تونن به صورت موردی باعث بروز مشکلات مشابه بشن. تنها راه اطمینان هم تست رم با نرم افزارهای مربوطه مثل Memtest86 یا تست استرس با نرم افزارهای دیگه هست.

نرم افزار عیب یابی هم مواردی برای اسکن کردن و رفع عیب هایی از این دست هست ولی بعضا رایگان نیستند و موارد رایگان هم بدافزار یا تبلیغات دارند و توصیه نمیشه. یکی از بهترین ابزار برای عیب یابی و تعمیر فایل های سیستم همون SFC خود ویندوز هست و همچنین رابط نصب و تعمیر ویندوز. اگر مشکل با اینها برطرف نشه قاعدتا باید دوباره ویندوز نصب بشه.

دستور SFC رو با دسترسی administrator اجرا کردید؟ پروسه کامل اجرا میشه؟ بعد از اتمام و صد در صد شدن چه پیغامی نشون داده میشه؟

لطفا اجراش کنید و بعد از تمام کار از پنجره خط فرمان (Command Prompt) که در اون دستور sfc /scannow رو اجرا کردید یک اسکرین شات قرار بدید.
    cpu amd 6200 6 core
    mother board asus m5a97 r2.0
    ram gell 2+2+4 gig 1600
    hdd 1tra wd green
    vga 5870 sapphire
    power green 535a

cmd رو ادمین ران کردم
    تا اخر سرچ زد چیزی پیدا نکرد مشکلی نبود

نهایتا ویندوز عوض می کنم
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    cpu amd 6200 6 core
    mother board asus m5a97 r2.0
    ram gell 2+2+4 gig 1600
    hdd 1tra wd green
    vga 5870 sapphire
    power green 535a

cmd رو ادمین ران کردم
    تا اخر سرچ زد چیزی پیدا نکرد مشکلی نبود

نهایتا ویندوز عوض می کنم

بسیار خوب دوست عزیز،

اگر دقت کرده باشید در پست اول هم عرض کردم این مشکل می تونه به دلیل رم باشه. کما اینکه در خود پیغام خطا هم ذکر شده که سیستم نمیتونه قسمتی از آدرس از حافظه رو بخونه. شما دو جور رم متفاوت از لحاظ حجم و احتمالا تایمینگ رو با هم روی سیستم قرار دادید و این می تونه مشکل ساز بشه.

البته این طور که قید کردید سه ماژول هست و هر سه ماژول هم GeIL هستند و 1600. اگر اینطور هست احتمالا ولتاژ ها هم یکی باشه و تایمنگ ها متفاوت باشه. البته وقتی تفاوت در فرکانس و تایمنگ هست رم ها با پایین ترین فرکانس رم های موجود و با بالاترین تایمینگ رم های موجود بوت میشه و مشکلی نیست. ولی ممکنه مشکلاتی از این دست بروز کنه.

البته گفتید روی ویندوزهای قبلی مشکلی نبوده ولی خوب این دلیل نمیشه هیچ وقت مشکل پیش نیاد. اصولا استفاده از رم های متفاوت و غیر همسان همیشه به نوعی قمار هست و معلوم نیست که سیستم درست کار کنه یا نه.

اما مورد مشکل شما همون طور که قبلا هم عرض کردم می تونه مربوط به رم باشه. قبل از نصب مجدد ویندوز رم ها رو آزمایش کنید یعنی سیستم رو تنها را ماژول 4GB بوت کنید و ببینید باز هم مشکل پیش میاد یا خیر. همچنین دو ماژول 2GB رو به حالتی که به صورت دوکاناله باشند روی مادربورد قرار بدید (بر اساس دفترچه راهنما البته قاعدتا باید ماژول هارو روی اسلات های همرنگ قرار بدید) و ببینید در این حالت باز هم مشکل پیش میاد یا خیر.

در نهایت هم می تونید رم ها رو با نرم افزار Memtest86 تست کنید تا ببینید مشکل دارند یا خیر.
صفحه 183 از 282 نخست ... 83133173181182183184185193233 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,821 به 1,830 از 2818

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع