ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 169 از 282 نخست ... 69119159167168169170171179219269 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,681 به 1,690 از 2818
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    از کدوم قسمت باید custom کنمش؟
    آره انویدیاست.
    از کنترل پنل درایور و قسمت change resolution و انتخاب customize

امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط dostejadid نمایش پست ها
    سلام دو تا سوال دارم
    1- من بازیهای ساده بچه گانه رو می خوام روی ویندوز ۸.۱ اجرا کنم ولی یا اجرا نمیشن یا وسط بازی قفل میشه سخت افزار دستگاه و آپدیتهاش بروز هستن بنظر شما باید ویندوز ۷ نصب کنم؟
    2- من ویندوز ۸.۱ روی دستگاهم دارم میتونم کنار این ویندوز در یک درایو دیگه ویندوز ۷ نصب کنم
    وبه دلخواه هر دو ویندوز رو داشته باشم؟
    جواب سوال 2 شما=
    میشه به شرطی که با برنامه Disk Management ویندوز آشنایی داشته باشید یا با سایر ابزاهای پارتیشن بندی نظیر Acronis Disk Director یا Paragon که به نظر من بهترین ها هستند به این شرح :

1- از قسمت سرچ ویندوز 8 یا گوشه سمت راست و منوی استارت -disk Management رو انتخاب کنید

2- پارتیشن با سایز مورد نظرتون رو باید ایجاد کنید-(دیگه خودتون میدونید که فضای کافی برای این منظور دارین یا باید از پارتیشن های مجاور بگیرید -اینجا دو عمل Shrink کوچک کردن یک پارتیشن و جدا کردن فضای خالی مورد نیاز از اون- و Extended Volume (توسع دادن یک پارتیشتن رو دارید که بالطبع اولی مدنظرر ماست-که باید با Shrink آشنا باشید.)

3 علی ای حال در نظر میگریم که فضا ایجاد کردید--45-40 گیگ) -بعد باید با کلیک راست روی اون-گزینه Make Patition As active رو انتخاب کنید.

4- بعد کامپیوتر رو ری استارت کنید و با تنظیم بایوس با بوت از روی DVD یا سی دی ( اگه ویندوز 7 رو از دیسک نصب می کنید)
    اجازه بدید که مراحل نصب شروع بشه - تا اتمام.

5 بعد از بالا آمدن مجدد سیستم - خواهید دید که ویندوز 7 از پارتیشنی که اکتیو کرده اید بالا اومد.

6- بعد از ورود به ویندوز 7- برای اینکه مثلا دفعه بعد= بعد از ری استارت- می خواهید به ویندوز 8 بروید -همونDisk Managment رو در ویندوز 7 اجرا کنید و این بار پارتیشن محل نصب 8 رو -اکتیو میکنید.دفعه بعد 8 بالا میاد و این پروسه برای هر بار بوت از روی ویندوزهای مختلف -تکرار میشه.

7- در نظر داشته باشید که Disk Management ساده ترین راهه ولی ابزارهایی که بالا گفتم خیلی موثر و کارآمدتر هستند- و کار رو ساده تر می کنند -به شرطی که گفتم آشنایی داشته باشید.
    مثلا من خودم از Acronis Disk director Suit اسفاده میکنم که ابزاری تحت عنوان Acronis Boot Selector داره که خودش پارتیشن های شما رو از بابت وجود OSهای مختلف علاوه بر ویندوز -لینوکس و ... رو اسکن می کنه و فقط تنها کاری که شما انجام میدید انتخاب OS مورد نظرتون هست و مابقی کار رو اعم از اکتیو پارتیشن کردن که با روش بالا بغرنج و تکراری هست - خودش انجام میده . (من خودم سه تا ویندوز XP-7 و 8 دارم که با روش آخربه تناسب نیاز و البته وارونه نصب کردم یعنی اول 8 بعد 7 بعد ایکس پی-)
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوستان عزیز بنده یک سوال داشتم،
    لطفا اگر کسی میدونه به صورت تخصصی برام توضیح بده که چرا برخی نرم افزارهای رایت مثل ashampoo ،قبل از رایت یک بار در محل دیگری به جز محل اصلی فایل عمل بافرینگ رو انجام میدهند؟اصلا چه نیازی به این کار هستش وقتی data اصلی روی هارد وجود دارد در محل دیگری این پروسه به صورت جداگانه انجام شود؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    دوستان عزیز بنده یک سوال داشتم،
    لطفا اگر کسی میدونه به صورت تخصصی برام توضیح بده که چرا برخی نرم افزارهای رایت مثل ashampoo ،قبل از رایت یک بار در محل دیگری به جز محل اصلی فایل عمل بافرینگ رو انجام میدهند؟اصلا چه نیازی به این کار هستش وقتی data اصلی روی هارد وجود دارد در محل دیگری این پروسه به صورت جداگانه انجام شود؟
    امیرجان،

این کار برای پیشگیری از اتفاق افتادن buffer underrun و در واقع جلوگیری از توقف قبل از پایان عملیات رایت کردن روی دیسک انجام میشه. در واقع اگر مشکل خاص سخت افزاری یا مثلا مشکلاتی از قبیل به روز نبودن درایور درایون نوری یا درایور کنترلر ساتا و خلاصه بخش هایی که در انتقال دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری دخیل هستند وجود نداشته باشه سیستم های امروزی از پس انتقال سریع و به موقع دیتا به درایو نوری بر میان و کمتر مشکل پیش میاد. البته گفتم کمتر و این مساله مطلق نیست.

منتهی چون سابقه ی همه گیر شدن داریوهای نوری و رایت کردن CD و DVD بر می گرده به سال ها پیش که سیستم ها خیلی ضعیف تر بودن و مثلا فرض کن پردازنده پنتیوم بود با 8 مگابایت رم و کانکشن IDE بین هارد و درایو نوری سرعت انتقال دیتا خیلی پایین بود. البته گفتم الان وضعیت سرعت انتقال دیتا خیلی فرق کرده ولی طبق همون سنت و برای محکم کاری و پایین آوردن تعداد عملیات رایت ناموفق همچنین این کار انجام میشه.

نکته مهم دیگه اینه که روند رایت کردن دیسک نوری هنوز هم در واقع با استفاده از یک incoming data stream انجام میشه اگر وقفه ای در روند این stream اتفاق بیفاته درایو نوری معطل می مونه و بسته به تنظیمات اگر وقفه زمانی از یه حدی بگذره عملیات متوقف میشه به اصطلاخ دیسک می سوزه.

در اون سیتسم ها که ضعیف بودن و حتی سیستم های امروزی اگر کاربر در حال multitasking باشه و اینکه در سیستم عامل ها صدها process و اپلیکیشن در حال کار و در واقع رقابت برای زمان گرفتن از CPU هستن مهمه که دیتا یک تکه جایی باشه که فرآیند رایت شدن یعنی رسیدن دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری قربانی رقابت پروسس ها نشه و وقفه ای در اون نیافته. حتی فرض کن یک سکتور دارای مشکل که دیتا روش هست و به عنوان بدسکتور علامت گذاری نشده ممکنه خوندنش توسط هارد مثلا 5 برابر یک سکتور عادی زمان ببره. اگر دیتا روی بلاک هایی باشه که بدسکتور دارن این می تونه اخلال و وقفه ایجاد کنه.

همچنین خود درایوها معمولا میزانی حافظه برای ایجاد یک buffer دارن که در صورت بروز وقفه عملیات رایت کردن متوقف نشه.

برای مثال، فرض کن در یک عملیات رایت باید در هر ثانیه 1 بیت دیتا به درایو نوری برسه. حالا اگر شما یک buffer بیست بیتی داشته باشی معنیش چیه؟ عملا معنیش اینه که اگر 20 ثانیه هم (به هر دلیلی) در روند رسیدن دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری وقفه ایجاد بشه، هنوز درایونوری دیتا برای رایت کردن داره و عملیات متوقف نمیشه. برای همین این بافر مدام در حال پر و خالی شدن هست.

خیلی عجولانه نوشتم ببخشید که طولانی شد :)
    امتیازها
    3,342
    سطح
    35
    245
    کاربر انجمن
    با سلام

شرمنده چندین هفته است ویندوزم دچار پاپ اپ شده به نظرتون چطور میشه پاکش کرد ؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.PNG
مشاهده: 32
حجم: 584.9 کیلو بایت

و چند روزی هم هست یه نرم افزار به نام easy speed check هر بار با بالا اومدن ویندو باز میشه و میگه منو دانلود کن و صفحه اینترنت رو برای دانلود خودش باز میکنه نه تو c این فایل رو پیدا کردم نه تو قسمت uninstall ...

نام: Capture1.PNG
مشاهده: 26
حجم: 745.0 کیلو بایت
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    امیرجان،

این کار برای پیشگیری از اتفاق افتادن buffer underrun و در واقع جلوگیری از توقف قبل از پایان عملیات رایت کردن روی دیسک انجام میشه. در واقع اگر مشکل خاص سخت افزاری یا مثلا مشکلاتی از قبیل به روز نبودن درایور درایون نوری یا درایور کنترلر ساتا و خلاصه بخش هایی که در انتقال دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری دخیل هستند وجود نداشته باشه سیستم های امروزی از پس انتقال سریع و به موقع دیتا به درایو نوری بر میان و کمتر مشکل پیش میاد. البته گفتم کمتر و این مساله مطلق نیست.

منتهی چون سابقه ی همه گیر شدن داریوهای نوری و رایت کردن CD و DVD بر می گرده به سال ها پیش که سیستم ها خیلی ضعیف تر بودن و مثلا فرض کن پردازنده پنتیوم بود با 8 مگابایت رم و کانکشن IDE بین هارد و درایو نوری سرعت انتقال دیتا خیلی پایین بود. البته گفتم الان وضعیت سرعت انتقال دیتا خیلی فرق کرده ولی طبق همون سنت و برای محکم کاری و پایین آوردن تعداد عملیات رایت ناموفق همچنین این کار انجام میشه.

نکته مهم دیگه اینه که روند رایت کردن دیسک نوری هنوز هم در واقع با استفاده از یک incoming data stream انجام میشه اگر وقفه ای در روند این stream اتفاق بیفاته درایو نوری معطل می مونه و بسته به تنظیمات اگر وقفه زمانی از یه حدی بگذره عملیات متوقف میشه به اصطلاخ دیسک می سوزه.

در اون سیتسم ها که ضعیف بودن و حتی سیستم های امروزی اگر کاربر در حال multitasking باشه و اینکه در سیستم عامل ها صدها process و اپلیکیشن در حال کار و در واقع رقابت برای زمان گرفتن از CPU هستن مهمه که دیتا یک تکه جایی باشه که فرآیند رایت شدن یعنی رسیدن دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری قربانی رقابت پروسس ها نشه و وقفه ای در اون نیافته. حتی فرض کن یک سکتور دارای مشکل که دیتا روش هست و به عنوان بدسکتور علامت گذاری نشده ممکنه خوندنش توسط هارد مثلا 5 برابر یک سکتور عادی زمان ببره. اگر دیتا روی بلاک هایی باشه که بدسکتور دارن این می تونه اخلال و وقفه ایجاد کنه.

همچنین خود درایوها معمولا میزانی حافظه برای ایجاد یک buffer دارن که در صورت بروز وقفه عملیات رایت کردن متوقف نشه.

برای مثال، فرض کن در یک عملیات رایت باید در هر ثانیه 1 بیت دیتا به درایو نوری برسه. حالا اگر شما یک buffer بیست بیتی داشته باشی معنیش چیه؟ عملا معنیش اینه که اگر 20 ثانیه هم (به هر دلیلی) در روند رسیدن دیتا از ذخیره ساز به درایو نوری وقفه ایجاد بشه، هنوز درایونوری دیتا برای رایت کردن داره و عملیات متوقف نمیشه. برای همین این بافر مدام در حال پر و خالی شدن هست.

خیلی عجولانه نوشتم ببخشید که طولانی شد :)
    عالی بود مهندس ممنون بازم شرمنده کردی.البته در مورد بافر رایتر ها بله میدونستم.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط captain1374 نمایش پست ها
    با سلام

شرمنده چندین هفته است ویندوزم دچار پاپ اپ شده به نظرتون چطور میشه پاکش کرد ؟

نام: Capture.PNG
مشاهده: 32
حجم: 584.9 کیلو بایت

و چند روزی هم هست یه نرم افزار به نام easy speed check هر بار با بالا اومدن ویندو باز میشه و میگه منو دانلود کن و صفحه اینترنت رو برای دانلود خودش باز میکنه نه تو c این فایل رو پیدا کردم نه تو قسمت uninstall ...

نام: Capture1.PNG
مشاهده: 26
حجم: 745.0 کیلو بایت
    از system configuration و تب startup و services چک کنن ببین تو لیست هست یا نه

امتیازها
    4,060
    سطح
    40
    42
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardj75 نمایش پست ها
    دوستان یه مادربورد Z87-C دارم! بعد مشکل اینه که USB 3 نمیخونه! هر دستگاهی میزنم به پورت USB 3 فقط اون پایین میگه که این دستگاه میتونه به USB 3 وصل بشه!ولی هم هارد زدم هم گوشیمو که Note 3 هست و USB 3 ساپورت میکنه ولی اصن گزینه USB 3 نمیاد تو تنظیماتش! بنظرتون مشکل چیه؟ درایور ها هم نصبه! سرعت انتقال فایل از هارد داخلی WD Blue به هارد اکسترنال 40 مگ بود! کم نیست واسه USB 3؟ممنون میشم راهنماییم کنید چون واقعا نیاز دارم به USB 3
    کسی مارو راهنمایی نمیکنه؟
    امتیازها
    3,342
    سطح
    35
    245
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    از system configuration و تب startup و services چک کنن ببین تو لیست هست یا نه
    اره اونجا بود خیلی ممنون
    امتیازها
    8,743
    سطح
    62
    150
    کاربر انجمن
    سلام
    من تو قسمت بایوس مادربردم که مارک آزراک هستش یک گزینه دارم با این عنوان :
    load optimized gpu oc setting
    که بازدن بروی بلوک جلوی این گزینه 3 انتخاب ظاهر میشه که به این ترتیب هستش 1400mhz , 1500mhz , 1600mhz
    و حالا سوالم اینجاست که این گزینه دقیقا چه کاری انجام میده ( فقط این میدونم به قدرت گرافیک مربوط میشه انگار)
    بنظروتون اگر بخوام فعالش کنم باید رو کدوم فرکانس بذارم و اینکه اینکار ضرری نداره/:)
صفحه 169 از 282 نخست ... 69119159167168169170171179219269 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,681 به 1,690 از 2818

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع