ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 13 از 282 نخست ... 311121314152363113 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 2818
    امتیازها
    19,024
    سطح
    87
    1,973
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tech Admin نمایش پست ها
    حسام جان ایده ای ندارم. شاید بد نصب شده. سعی کن مجدد نصبش کنی ببینی توفیقی میشه یا نه.

در مورد ویندوز 7 و 8 من کنار هم استفاده میکنم و مشکلی نیست. صفحه آبی ربطی نباید داشته باشه به اینکه ویندوز دیگه چیه. باید ببینید خود دلیل صفحه آبی چیه. حالت ریاستارت در صورت بروز مشکل را غیر فعال کنید و ببینید ارور کامل صفحه آبی چیه و چه بخشی باعث میشه سیستم به مشکل بخوره. میتونه هر دلیل از نرمافزاری, سخت افزاری و یا درایور ها داشته باشه.
    در صورتی که اطلاعات خوبی بدست نیاوردید مینی دامپ سیستم که قبل از صفحه آبی ساخته میشه را از فولدر زیر کپی کنید و اتچ کنین که نگاهی بندازم. توجه کنید آخرین مینی دامپی که تاریخش با تاریخ بلو اسکرین میسازه را بفرستید.
    C:\Windows\Minidump
    مدیر جان اون فایل رو براتون فرستادم لطفا بررسی کنیدش
    ممنون
    امتیازها
    4,108
    سطح
    40
    25
    کاربر انجمن
    سلام به همه دوستان من بعداز مدتها باز اومدم من یه مشکلی دارم اینکه میخواستم بدونم چطور میشه که یه فایل ورد یا پی دی اف رو حجمشو کم کرد مثلا من تو ورد یه نوشته میخوام با عکس درست میکنم حجمش بالای صد کیلو بایته و تو سایت های ثبت نام گفتن باید زیر 1000کیلو بایت باشه حالا جطور میشه حجمشو کم کرد؟
    همچنین برای کم حجم کردن یه عکس جی پی جی که میخوام پایین صد کیلو بایت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر فراوان منتظرتون هستم
    امتیازها
    2,396
    سطح
    29
    302
    کاربر انجمن
    سلام دوستان

یه سوال فوری داشتم

حجم هارد ساپورت شده تو یه pc به چی بستگی داره ؟؟ ویندوز 32 بیت یا 64 بیت فرق داره ؟؟

5 ترابایت هارد رو سیستم 64 بیت جوابگو هست ؟؟ (( یا بستگی به مادربورد داره ؟؟ ))

همشون اینترنال هستن
    فروم یعنی

یک نفر بپرســـد و همــه جـواب دهـــنــد

نه اینکه همه بپرسند یک نفر جواب دهد

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط wowowo نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوال فوری داشتم

حجم هارد ساپورت شده تو یه pc به چی بستگی داره ؟؟ ویندوز 32 بیت یا 64 بیت فرق داره ؟؟

همشون اینترنال هستن
    گمونم بستگی به مادربرد هم داره، برای همین مادربردهایی که تونایی ظرفیت های بالا دارند تو تبلیغاتشون +3tb دارن. مثل: Ga-990fxa-ud3 که تو مشخصاتش نوشته ساپورت برای +3tb hdd
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام دوستان

یه سوال فوری داشتم

همشون اینترنال هستن
    به بایوس، نوع مادربورد، و هارد بستگی داره.
    بایوس های معمولی حداکثر از 232سکتور 512بایتی میتونن استفاده کنند که برابر میشه با 2tb . پس سیستم هایی که از بایوس های معمولی استفاده میکنن حداکثر از 2tb هارد پشتیبانی میکنند. البته بعضی از هاردها برای حل این مشکل از سکتورهای بزرگتری استفاده میکنن تا بایوس ها بتونن از هاردهای 3tb هم پشتیبانی کنن . ضمن اینکه بعضی از سازندگان مادربورد یه امکان در مادربوردهاشون اضافه کردن که هاردهای 3tb ای که از سکتورهای بزرگتر استفاده نمیکنن پشتیبانی بشه.
    فرمایش آقا آرمین درسته مادربوردهایی که در تبلیغاتشون میگن که از 3tb+ استفاده میکنن یعنی از هاردهای 3tb پشتیبانی میکنن.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 3TB-Unlock_02.jpg
مشاهده: 17
حجم: 32.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1912.jpg
مشاهده: 19
حجم: 29.0 کیلو بایت
    اگه مادربوردتون به جای بایوس های معمولی از UEFI استفاده کنه میشه گفت محدودیتی در این مورد ندارین چون UEFI حداکثر 9 زتابایت(هر زتابایت یک میلیارد ترابایت است) رو ساپورت میکنه.

نام: DSC00936_575px.jpg
مشاهده: 18
حجم: 35.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: uefi-based.jpg
مشاهده: 16
حجم: 15.8 کیلو بایت
    امتیازها
    2,396
    سطح
    29
    302
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    به بایوس، نوع مادربورد، و هارد بستگی داره.
    بایوس های معمولی حداکثر از 232سکتور 512بایتی میتونن استفاده کنند که برابر میشه با 2tb . پس سیستم هایی که از بایوس های معمولی استفاده میکنن حداکثر از 2tb هارد پشتیبانی میکنند. البته بعضی از هاردها برای حل این مشکل از سکتورهای بزرگتری استفاده میکنن تا بایوس ها بتونن از هاردهای 3tb هم پشتیبانی کنن . ضمن اینکه بعضی از سازندگان مادربورد یه امکان در مادربوردهاشون اضافه کردن که هاردهای 3tb ای که از سکتورهای بزرگتر استفاده نمیکنن پشتیبانی بشه.
    فرمایش آقا آرمین درسته مادربوردهایی که در تبلیغاتشون میگن که از 3tb+ استفاده میکنن یعنی از هاردهای 3tb پشتیبانی میکنن.

نام: 3TB-Unlock_02.jpg
مشاهده: 17
حجم: 32.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1912.jpg
مشاهده: 19
حجم: 29.0 کیلو بایت
    اگه مادربوردتون به جای بایوس های معمولی از UEFI استفاده کنه میشه گفت محدودیتی در این مورد ندارین چون UEFI حداکثر 9 زتابایت(هر زتابایت یک میلیارد ترابایت است) رو ساپورت میکنه.

نام: DSC00936_575px.jpg
مشاهده: 18
حجم: 35.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: uefi-based.jpg
مشاهده: 16
حجم: 15.8 کیلو بایت
    دوست عزیز بی زحمت میتونی بگی این مادربورد چقدر هارد ساپورت میکنه

p35-ta
    الایت گروپ

------

ضمنا

اگه 3 ترابایت اینترنال رو ساپورت نمیکنه

اشکال داره 3 ترا اینترنال بشه و 2 ترا اکسترنال ؟؟
    یعنی زمانی که 3 ترا اینترنال هست همزمان یه هارد 2 ترا اکسترنال هم وصل باشه ؟؟
    فروم یعنی

یک نفر بپرســـد و همــه جـواب دهـــنــد

نه اینکه همه بپرسند یک نفر جواب دهد

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    دوست عزیز بی زحمت میتونی بگی این مادربورد چقدر هارد ساپورت میکنه

p35-ta
    الایت گروپ

------

ضمنا

اگه 3 ترابایت اینترنال رو ساپورت نمیکنه

اشکال داره 3 ترا اینترنال بشه و 2 ترا اکسترنال ؟؟
    یعنی زمانی که 3 ترا اینترنال هست همزمان یه هارد 2 ترا اکسترنال هم وصل باشه ؟؟
    متاسفانه فکر میکنم مادربورد شما حداکثر از 2tb هارد پشتیبانی کنه(برای اطمینان باید مدل دقیق مادربوردتونو ذکر کنید). ولی احتمالا اگه از هاردهایی که عرض کردم که گفتم از سکتورهای بزرگتری استفاده میکنن، استفاده کنید احتمالا با این نوع هاردهای 3ترابایتی مشکلی نخواهید داشت(البته به صورت تئوری) ولی در عمل باید یا با یک فرد متخصص مشورت کنید و یا قبل از خرید حتما این کارو با یه هارد 3ترابایتی تست کنید.(چون راستش تا به حال از هاردهای 3ترابایتی استفاده نکردم)
    در مورد هارد های اکسترنال، این که میگن مثلا مادربورد شما بیشتر از 2 یا 3 ترابایت هارد ساپورت نمیکنه مربوط به پورتهای ساتای شماست یعنی شما نمیتونید بیشتر از مثلا 2ترابایت هارد رو به پورت های ساتای مادربورد وصل کنید. ولی فکر نکنم اگه3 ترابایت اینترنال داشته باشید و 2ترابایت اکسترنال به پورت های usb خودتون وصل کنید به مشکلی بخورید.
    البته تا به حال این کار رو هم به صورت عملی تست نکردم و از کسانی شنیدم و یا خوندم و چون سوال کردین فقط نظر خودمو عرض کردم ولی تاکید زیادی دارم، قبل از اقدام به خرید یا با کسی که واقعا اطلاعات کافی در این زمینه داره و خودش تا به حال این کارو کرده مشورت کنید ویا خودتون از یکی از آشنایانتون هارد قرض کنید و تست کنید. یا اینکه دسترسی به هیچ کدوم رو ندارین میتونید نظر جناب شالیکاران و پناهی رو جویا بشین چون تجربه و اطلاعاتشون از بنده بسیار بیشتره.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط agha_mohammad نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من بعداز مدتها باز اومدم من یه مشکلی دارم اینکه میخواستم بدونم چطور میشه که یه فایل ورد یا پی دی اف رو حجمشو کم کرد مثلا من تو ورد یه نوشته میخوام با عکس درست میکنم حجمش بالای صد کیلو بایته و تو سایت های ثبت نام گفتن باید زیر 1000کیلو بایت باشه حالا جطور میشه حجمشو کم کرد؟
    همچنین برای کم حجم کردن یه عکس جی پی جی که میخوام پایین صد کیلو بایت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر فراوان منتظرتون هستم
    اگه دقت کنید نوشتین که حجم فایل شما صد کیلوبایته و توی سایت گفته حداکثر 1000کیلوبایت! که در این صورت مشکلی در آپلود فایلتون ندارین ولی اگه اشتباه نوشتین ذکر کنید که میخواهید حجم فایلتون چقدر باشه.
    بالاخره یه نفر یه سوال پرسید که توی تخصص واقعی منه!!! دوست من برنامه ی فتوشاپ رو نصب کن تا گامهای بعدی کمتر کردن حجم عکس رو توضیح بدم.
    ضمنا از دوستان اگه کسی سوالی درباره ی فتوشاپ داره میتونه روی بنده حساب کنه. هر سوالی که دوست داشتین بپرسین. از مقدماتی تا فوق فوق حرفه ای!!!(البته بنده کوچیک همه تون هستم)
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmobasheri نمایش پست ها
    سلام
    من یک فلش 16 گیگ دارم که همیشه به گیرنده دیجیتال وصله و برنامه هایی که میخوام روش ضبط میکنم
    دیشب که به کامپیوتر وصلش کردم تا خالیش کنم دیدم به جای اون فایل همیشگی که فیلم های ضبط شده توش بود، یک شرتکات به نام My Removable Device اومده که وقتی بازش میکنم اون فایل همیشگی میاد. وقتی موس رو روی این شرتکات قرار میدم آدرس مرجع اون رو جایی به نام rundll32 توی C:\Windows\system32 مشخص میکنه (که البته باز نمیشه)
    بعد دیشب به این موضوع محل ندادم و گیرنده رو تنظیم کردم چند تا فیلم رو ضبط کنه و خودم رفتم چارشنبه سوری :دی
    صبح که از طریق گیرنده امتحان کردم که فیلم ها رو ضبط کرده یا نه دیدم اون هارو نشون میده ولی قبلی ها رو که توی اون شرتکات که گفتم بود نشون نمیده
    بعد فلش رو به کامپیوتر وصل کردم؛ اول که مای کامپیوتر رو باز کردم دیدم زیر درایوش نوشته جای خالی نداره بعد که واردش شدم دیدم فقط همون شرتکاتی که دیشب دیدم توش هست و اثری از فیلم هایی که دیشب ضبط کردم نیست و بعد که دوباره حجمش رو کنترل کردم دیدم به همون اندازه ای که دیشب قبل از ضبط کردن فیلم ها بوده تغییر کرده و انگار فیلم ها ضبط نشده در صورتی که من فیلم هارو قبلش که از طریق گیرنده تست کردم دیدم که ضبط شده و حتی اول هم دیدم فلش پر شده بود و بعد خودش حذفش کرد و فلش حجم پر شدش شد 14.4 گیگ
    بعد من اون شرتکات رو منتقل کردم به هاردم و انگار فلش خالی شد و هیچی توش نشون نمیداد ولی باز هم حجمش همون 14.4 بود

حالا لطفا کمکم کنید تا این مشکلات رو حل کنم:
    1- چی حجم فلش رو پر کرده که دیده نمیشه
    2- این مشکل از کجاست؟ فلش ویروسی شده؟ حالا باید چکارش کنم؟
    3- چجوری میتونم فیلم هایی که خود به خود پاک شد برگردونم؟

ممنون
    من که گیج شدم فکر کنم مغزم ذوب شد از توضیحات کاملتون!!!:D
    به احتمال قوی سیستمتون ویروس داره و مدام فیلهایی رو که ضبط میکنید مخفی میکنه. شما استادین، یه بررسی بکنید وقتی مطمئن شدین مشکل همینه کارهای زیر رو انجام بدین:
    وارد folder option بشین، سربرگ view رو انتخاب کنید، نقطه ی (اصطلاحا رادیویی) جلوی show hidden files رو بذارین، تیک گزینه ی hide protected operating system file(البته در ویندوز8. در ویندوز7 این گزینه اسم مشابهی داره) رو بزنید بعد باید یه yesوno بده روی yesکلیک کنید تا فایلهای مخفی نمایش داده شوند و okکنید.
    اگه نمایش داده نشدن و دوباره تیک هایی که گذاشتین به حالت اول برگشتن بدون شک سیستم ویروسی شده.
    اگه تونستین فایلهاتونو از داخل فلش بیرون بکشید که اینکارو انجام بدین.
    در صورتی که امکان نصب آنتی ویروس وجود داشت( چون در اکثر سیستمهای ویروسی امکان نصب آنتی ویروس وجود نداره ویا اگه نصب بشه غیرفعال میشه) نصبش کنید و آپدیت کنید وسپس فول اسکن کنید. در غیر این صورت ویندوز رو عوض کنید(اگه به جای نصب آنتی ویروس همون اول ویندوز عوض کنین بهتره)
    در صورتی که تمایلی به تعویض ویندوز نداشتین و مشکلتون همین جا حل شد بهتره ویندوز رو یه تعمیر (repair) بکنید.
    در صورتی که ویندوز عوض کردین بعد از نصب ویندوز بدون اینکه وارد درایوها بشین در حالی که فلشی که احتمال ویروسی بودن اون هست به سیستم وصل نیست یک آنتی ویروس قوی نصب کنید ترجیحا از روی دیسکی که مطمئن هستید هیچ ویروسی نداره و پس از آپدیت کردن فول اسکن کنید.(در تمام این مدت هرگز وارد درایوها نشین و یا فلش مشکوک نصب نکنید)
    سپس فلش رو اسکن کنید در صورتی که پیغام داد که باید فرمت بشه، فلش رو فرمت کنید و برای برگردوندن فایل های روی فلش از نرم افزارهای Recovery استفاده کنید. البته بعد از فرمت فلش اگه دوباره روی فلش چیزی بریزین و یا دوباره فرمت کنید و یا چیزی دوباره از روش پاک کنید احتمال برگشت فایلهای پاک شده کمتره.
    البته مطالب یک مقدار ابتدایی بودن در صورتی که شما در این کارها استاد هستید و نیازی به راهنمایی بنده نداشتین ولی برای کاربران دیگه و شاید شما مفید بوده باشه.
    در آخر از آقا آرمین بسیار عذر خواهی میکنم که اینو میگم ولی به نظرم فکر نمیکنم دستگاه دیجیتال ویروس بگیره! چون حافظه ای نداره، اگر هم حافظه داشته باشه ویروسهای کامپیوتر روی اون تاثیری نمیذارن.ببخشید ها آقا آرمین شما استاد بنده هستین.:)
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط lastshepherd نمایش پست ها
    دوست عزیز بهترین نوع برای استفاده ی خانگی نسخه ی Professional است. نسخه ی
    Enterpris نسخه ی تجاری ویندوز 8 برای کمپانی ها و شرکت های تجاری است. برای استفاده ی خانگی نسخه ی انترپرایس توصیه نمیشه.
    نسخه ی Enterprise امکاناتی بیشتر در بحث شبکه کردن چندین سیستم داره و در کل امکاناتی که به درد شرکتها و اداره جات میخوره، که به درد کاربران معمولی خانگی نمیخوره ولی برای یه کاربر خانگی فرقی نمیکنه که از کدوم استفاده کنه چون هیچ تغییری در بین نسخه ی professional و Enterprise احساس نمیکنه. من خودم در حال حاضر برای خونه از نسخه ی Enterprise ویندوز8 استفاده میکنم. نسخه ی professional احتمالا باید حجم کمتری داشته باشه.
صفحه 13 از 282 نخست ... 311121314152363113 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 2818

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع