ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    امتیازها
    1,969
    سطح
    26
    1
    کاربر جدید

Question خرید رم ddr3 ، مادربرد asus p5qc

سلام ، سیستم من 2 گیگ رم ddr2 با باس 800 MHz داره ، اما مدتیه که دیگه این مقدار رم کفایت نمیکنه. میخوام ظرفیت رم رو افزایش بدم اما از اونجایی که هزینه 2 گیک رم ddr2 دو برابر قیمت 4 گیک رم ddr3 است . تصمیم دارم که رم ddr3 بگیرم اما چون مدل MB قدیمیه مطمعن نیستم که رم 4 گیگ ddr3 رو پشتیبانی کنه؟ البته تو دفترچه MB اومده که رم 2 گیگ ddr3 با باس1333 MHz رو ساپورت میکنه ولی چون میخوام یک اسلات رو برای نیاز احتمالی بعدی خالی بزارم میخوام 4 گیگ بگیرم.
    حالا اگه کسی این مدل MB رو داره یا اطلااتی راجع به این مدل داره لطفا راهنمایی کنه ، و سوال دیگه اینکه آیا رم با باس بالاتر رو پشیبانی میکنه یا نه و در صورت خرید ddr3 باید ولتاژ رم رو در بایوس تغییر بدم یا نه ، ممنون.

مشخصات سیستم :
    MB : Asus P5QC
    CPU : Intel Cor 2 Quad Q8200
    RAM : Corsair 2*1 GB 800 MHz
    VGA : GF8600 GTS
    امتیازها
    11,268
    سطح
    70
    1,242
    کاربر انجمن
    سلام دوست عزیز.من خودم از این مین دارم.مین خوبیه.DDR3 هم ساپورت میکنه با اورکلاک تا 1600 ساپورت میکنه.من خودم 4گیگ 1333 بستم.دوتا 2گیگ.فقط روی اسلات نارنجی باید ببندی.
    امتیازها
    1,969
    سطح
    26
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustang GT نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.من خودم از این مین دارم.مین خوبیه.DDR3 هم ساپورت میکنه با اورکلاک تا 1600 ساپورت میکنه.من خودم 4گیگ 1333 بستم.دوتا 2گیگ.فقط روی اسلات نارنجی باید ببندی.
    سلام دوست من
    خدارو شکر باز بعد یکسال سرانجام یک نفر به این تاپیک جواب داد !
    خودم که دیگه ایجاد یه همچین تاپیکی رو تا به امروز کلن فراموش کرده بودم ،اما الان میبینم که تقریبن 3 سالی ازش میگذره ....
    نکته جالبش اینه که من همچنان با همون 2 گیگ رم ساختم و تا امسال (1394) هنوز تعویضشون نکردم ، اما دیگه الان برای ارتقا به ddr3 عزمم جدی تر شده !
    ولی اینم بگم که سیستمی که من جمع کردم مال 7 سال پیشه و تا امروز که کاملن ازش راضی هستم و هر برنامه بازی مورد علاقه خودم رو جواب داده و
    حالا برای اینکه صحبت بیش از این به درازا نکشه ، سه نقطه میزارم ...

اما دوست من تو یه پستی گفته بودی که برای نصب رم ddr3 به مشکل خوردی ، سرانجام چه طور حلش کردی؟
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...%AA-P5QC/page2
    و در آخر هم لطفن مشخصات رم رو کامل بنویس . اگر همراه با لینک سایتش هم باشه که خیلی بهتر.
    امتیازها
    11,268
    سطح
    70
    1,242
    کاربر انجمن
    سلام
    بله من این مین رو داشتم. واقعا مین بورد خوبی بود.ولی این مشکل رو داشت ونتونستم درستش کنم!!ردش کردم رفت!!!
    اتفاقا مین بعدی هم که گرفتم با چیپست P45 بود و کاملا ddr3 ساپورت بود ولی اون هم این مشکل رو داشت و هر اسلات 2 گیگ بیشتر ساپورت نمی کرد.
    مدلش هم P5Q3 delux بود.
    بعد از کلی تست و تحقیق رم کورسیر 4 گیگ باس 1333 مدل xms3 و ورژن 7.14 یا 7.23(دقیق یادم نیست) باهاش مچ شد.
    ولی بازم شانسی بود.چون مثلا دوتا ورژن 7.23 پیدا کردم که یکیش با مین اوکی بود ولی اون یکی نه!!!!!
    اول بایوس رو اپدیت کن بعد از جایی رم رو بصورت امانی بگیر اگر قبول کنن. . . . .
    اگه میخوای دوتا 2گیگ بذاری هیچ مشکلی نداره. . . . .
    CPU Intel I7 2600K up 4.00GHz
    بزودیCPU Cooler
    M.B GIGA P67A-UD7-B3
    RAM Corsair 2*8Gb XMS3 1866
    VGA MSI GTX670 PE OC
    VGA Cooler Accelero Xtreme PLUS II
    SSD Intel 520 Series 120GB
    HDD WD 1TB Blue+WD 1 TB Blue +WD 1TB Passport
    PSU Green 600W HP
    بزودیCASE
    Monitor LG W2262TQ full HD

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    بعضی از مین های سوکت 775 در هر اسلات رم بیشتر از 2GB پشتیبانی نمیکنن مخصوصا اونهایی که از چیپ های غیر حرفه ای استفاده میکنن مثل 945ها.

اما تمام مادربردهای حرفه ای سوکت 775 در هر اسلات از 4GB رم نیز کاملا پشتیبانی میکنن.
    من هم قبلا P5QC داشتم و اونم به واسطه ی چیپ حرفه ای P45 کاملا 4GB رم در هر اسلات رو ساپورت میکنه.
    اما مشکل اینجاست که بعضی از مادربردهای اصیل سوکت 775 تنها از رم های 4گیگابایتی که چیپ اصلی دارن و از سازنده های معتبر هستن (به اصطلاح بازاری، رم های اصلی هستن) پشتیبانی میکنن و هر رم 4GB ای رو نمیشناسن.

در کل در این مادربردها سعی کنید از رم هایی استفاده کنید که تاریخ ساختشون تا حد امکان نزدیک به تاریخ ساخت مادربرد باشه و برای سازگار با همون سوکت باشه.

کامیارجان راه خوبی رو پیشنهاد دادن، میتونید یک یا دو ماژول رم معتبر 4GB خریداری کنید که برای همون زمان 775 ها باشه (که صددرصد این رم ها دست دوم هستن) بعدش از فروشنده بخواین که اجازه بده تست کنید و اگه با مادربرد سازگار بود بعدش استفاده کنید و لذت ببرید.
    @};-

کامیارجان، وقتی این پست شما رو دیدم خیلی ناراحت شدم:
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...l=1#post108661

من عذرمیخوام این تاپیکو اون زمان ندیدمش، شما هم دقیقا باید از رم های برند معتبر استفاده میکردین. مثلا خودتون گفته بودین رم OCZ رو بعضیا بدون مشکل گذاشته بودن.
    مثلا برندهای زیر نباید به مشکل بخورن:
    OCZ - Kingstone - Crucial - G.skill
    و ... از این دسته برندها.

گرچه مادربرد رو ظاهرا فروختین اما جهت اینکه گفته بودین "راه حلی پیدا نشد ... ختم تاپیک" اینها رو عرض کردم.
    واقعا عذرمیخوام که اون تاپیک شما رو ندیده بودم و از این بابت خیلی ناراحت شدم.

آقا حسام به شما اینطور گفته بودن:
    "
    اسلات های مشکی به قول اسوس، DDR2 است و نارنجی هم DDR3
    اسلات های زرد هم کلا چیزی نیست!"

اما باید عرض کنم اسلات مشکی و زرد برای رم های DDR2 هستن و تنها اسلات نارنجی برای رم های DDR3 تدارک دیده شده.
    @};-
    امتیازها
    1,969
    سطح
    26
    1
    کاربر جدید
    به به به ...
    تاپیک دوباره راه افتاد !
    کلن بنظرم تاپیک منحصربفردیه، نه؟
    حداقل از نظر فاصله زمانی بین شروع و پاسخ اول و ...!

دوباره باز چند روزی مرتب بهش سر میزدم ، اما نه، خبری از تکون خوردن توش نبود ؟!
    تا امروز که دیگه میخواستم یه پست بزنم و توش به یاد جمله معروف کارآگاه گجت b-) بنویسم که :

" این تاپیک پس از خوانده شدن ، خود به خود نابود میشود ! " ;))
    و به سطل زباله فرستاده شود .x-(

اما حالا چرا اینقدر تو ایران این مادربرد رو کم تحویل گرفتن و
    یا چرا کمتر برای این مادربرد کمک خواستن نمیدونم ، خودش جای سوال داره ؟

لابد اکثرن تا به مشکل ارتقا دادن رم مواجه شدن ،
    رفتن سراغ پاک کردن صورت مسله و یکسره مادربرد رو تعویض کردن ، یا موارد دیگه که بماند ...

اما با تشکر از همه دوستان که در این موضوع مشارکت کردن، بیشتر هدفم برای ادامه دادن این تاپیک این بود که
    ببینم آیا تو ایران هم کسی تونسته یه مدل 4 گیگ ddr3 رو این مین نصب کنه یا نه ؟
    و اگر جواب مثبته ؟ مشخصات اون مدل بطور کامل ذکر بشه ، که تاهم کاره این تاپیک راه بیوفته وهم برای کسایی که مثل خودم دنبال ارتقای رم هستن ، یه منبع موثق داخلی هم وجود داشته باشه !
    که گویا شما هم این مین رو با
    مدل P5Q3 delux تعویض کرده بودید و
    رم 4 گیگ ddr3 رو روی مدل delux نصب کردید

تو دفترچه مادربرد ، برای رم ddr2 نوشته که حتی تا 32 گیگ ، حداقل برای سه مدل رم geilskil ساپورت میکنه ...
    اما برای ddr3 نه ، تو دفترچه که بالاتر از 2 گیگ برای هر اسلات چیزی ذکر نشده و احتمالن همون 2 گیگ آخره ظرفیتشه !
    اما احتمالن ! احتمالن چونکه ، تو یکی از تاپیک های خارجی ،حتی یکنفر تونسته بود یک مدل کینگستون نصب کنه با باس 1333و از نوع "3"، یعنی 2 تا 4 گیگ ddr3 ... وبه عبارتی 8 گیگ ddr3 !
    هم تاپیک و هم مدل قدیمین و دیگه تولید نمیشه...
    این مدل :
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16820139075
    اینم تاپیک :
    http://www.overclock.net/t/1131348/a...replacement/10

اما چون اکثرن میگن که 4 گیگ نوع ddr3 اصلن رو این مادربرد کار نمیکنه ! آدم نمیدونه که نکنه رم ها رو بخره اما بعد رو دستش بمونن و اونوقته که احتمالن باید خر آورد و باقالی بار کرد...

اینم رم هایی که تو سایت اصلی کینگستون به عنوان رم های سازگار ذکر شدن :
    http://www.kingston.com/en/memory/s...therboard_ASUS/ASmobile_-_P5_Motherboard_P5QC

خلاصه کلام اینکه شاید بهترین کار این باشه که سیستم رو برای انجام تست وراه اندازی به فروشگاه خرید رم مربوطه برد و از استرس و شک وتردید تطابق یا عدم تطابق رم ها با این مین دوست داشتنی خود را رهانید !!! b-(

ممنون
    و
    یاعلی

امتیازها
    3
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

Post ارتقا سیستم P5QC

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool2200 نمایش پست ها
    به به به ...
    تاپیک دوباره راه افتاد !

تا امروز که دیگه میخواستم یه پست بزنم و توش به یاد جمله معروف کارآگاه گجت b-) بنویسم که :

رفتن سراغ پاک کردن صورت مسله و یکسره مادربرد رو تعویض کردن ، یا موارد دیگه که بماند ...

اما با تشکر از همه دوستان که در این موضوع مشارکت کردن، بیشتر هدفم برای ادامه دادن این تاپیک این بود که
    و اگر جواب مثبته ؟ مشخصات اون مدل بطور کامل ذکر بشه ، که تاهم کاره این تاپیک راه بیوفته وهم برای کسایی که مثل خودم دنبال ارتقای رم هستن ، یه منبع موثق داخلی هم وجود داشته باشه !

تو دفترچه مادربرد ، برای رم ddr2 نوشته که حتی تا 32 گیگ ، حداقل برای سه مدل رم geilskil ساپورت میکنه ...
    اما برای ddr3 نه ، تو دفترچه که بالاتر از 2 گیگ برای هر اسلات چیزی ذکر نشده و احتمالن همون 2 گیگ آخره ظرفیتشه !
    اما احتمالن ! احتمالن چونکه ، تو یکی از تاپیک های خارجی ،حتی یکنفر تونسته بود یک مدل کینگستون نصب کنه با باس 1333و از نوع "3"، یعنی 2 تا 4 گیگ ddr3 ... وبه عبارتی 8 گیگ ddr3 !
    این مدل :
    اینم تاپیک :

اما چون اکثرن میگن که 4 گیگ نوع ddr3 اصلن رو این مادربرد کار نمیکنه ! آدم نمیدونه که نکنه رم ها رو بخره اما بعد رو دستش بمونن و اونوقته که احتمالن باید خر آورد و باقالی بار کرد...

http://www.kingston.com/en/memory/s...therboard_ASUS/ASmobile_-_P5_Motherboard_P5QC

خلاصه کلام اینکه شاید بهترین کار این باشه که سیستم رو برای انجام تست وراه اندازی به فروشگاه خرید رم مربوطه برد و از استرس و شک وتردید تطابق یا عدم تطابق رم ها با این مین دوست داشتنی خود را رهانید !!! b-(

ممنون
    و
    یاعلی

با سلام
    من هشت سال هستش که این مین p5qc رو دارم و کاملا ازش راضی هستم ، 4GB رم DDR3 1330 Geil روش نصب دارم. و به تازگی CPU Q8200 2.33 Gh رو به یک CPU Xeon E5450 3.00 Ghz ارتقا دادم و یک گرافیک GTX 950 C2OC هم روش بستم .سیستم الان واقعا داره پرواز میکنه! هزینه تعویض سی پی یو با 200 تومن انجام شد. حالا تنها مشکل بنده رم هستش که برای کارهای سنگین تر سه بعدی مکس به حداقل 8 گیگ نیاز دارم. با تحقیقاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم مه این سیستم فقط ماژول های رم با چیپ 64 Mb V V را ساپورت می کنه ، و چند مدل رم کروشال برای این مورد پیدا کردم که البته در بازار نو آن موجود نیست و باید دنبال دسته دومی ها باشی. اگر کسی این مدل رم های های زیر را پیدا کرد من رو هم خبر کنه!
    RAM CRUCIAL CT2346324
    RAM CRUCIAL BALISTIX CT5282517
    RAM CRUCIAL BALISTIX CT5285282
    RAM CRUCIAL CT7335922
    RAM CRUCIAL CT5290816
    امتیازها
    3
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

حل مشکل ارتقا رم برای p5qc

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool2200 نمایش پست ها
    به به به ...
    تاپیک دوباره راه افتاد !

این مدل :
    اینم تاپیک :

ممنون
    و
    یاعلی

با سلام خدمت همه دوستا گرامی
    من یک main p5qc دارم خیلی هم ازش راضی بودم ولی به خاطر همین مشکل رم مجبور شدم که یک مین اینتل DP43BF بخرم به قیمت دویست و سی تومن البته نو !
    جاب هستش که صاحب مغازه بیست تا دیگه از همین مین داره کاملا صفر!
    این مین شونزده گیگ رم ddr3 ساپورت میکنه! ولی خوب تنها مشکلی که داره اینه که باید اوور کلاک کردن رو بیخیال شین چون امکانات ایسوس رو نداره و خیلی اذیت میکنه!
    و کلا دستتون بستست! فقط یک FB رو میشه اضافه کرد! و اگه سیستم بالا نیاد باید از رو مین جامپر بایاس رو برداری تا بتونی دوباره مقدار بدی! ولی ایسوس خودش دوباره بایاس رو اتوماتیک بعد از فیل شدن اوورکلاک بر می گردوند! و کلی امکانات دیگه واسه اوور داشت!
    به هر حال به این نتیجه رسیدم که باید مین رو عوض کنم!
    بعد از تعویض مین و گذاشتن رم ها اصلی KINGSTONE 4GB 1333 که از نوع دو طرفه نیز باید باشد! الان 14 گیک رم دارم!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20170409_193945.jpg
مشاهده: 20
حجم: 1.10 مگابایت
    به تنظیمات رم در بایاس نگاهی انداخته و متوجه شدم علت عدم بالا آمدن رم در مین P5QC تنظیمات تایمینگ رم هست!
    حالا اگر شما در همون مین ایسوس قبل از نصب رم این تنظیمات را اعمال کنید در تایمینگ رم به احتمال زیاد مشکل ارتقا رم شما حل خواهد شد!
    این به خاطر تنبلی ایسوس در آپگرید بایاس مین برای ساپورت رم های بیشتر هست!
    امیدوارم این پاسخ بدرد کسی بخورد!
    در ضمن اگر مین اینتل را خواستین میتونم آدرس فروشنده را برای شما ارسال کنم!
    امتیازها
    3,438
    سطح
    36
    0
    کاربر جدید
    سلام مین p5qcدارم ی رم ddr2 وصله بهش ایا میشه ب اسلایتddr3 ی رم ddr3 کنم مشکلی ایجاد نمیشه البته وصل کردم جواب نداد ایا تنظیمات خاصی تو بایوس میخاد سپاس
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hot20 نمایش پست ها
    سلام مین p5qcدارم ی رم ddr2 وصله بهش ایا میشه ب اسلایتddr3 ی رم ddr3 کنم مشکلی ایجاد نمیشه البته وصل کردم جواب نداد ایا تنظیمات خاصی تو بایوس میخاد سپاس
    سلام

نمی شه همزمان هم از رم DDR2 و هم رم DDR3 استفاده کنی یا رم DDR2 و یا رم DDR3. دقت کن باس رم ها هم یکی باشن

این عکس مادربرد شماست (روش کلیک کن بزرگ بشه)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 75jt_a.jpg
مشاهده: 12
حجم: 261.2 کیلو بایت

اگه از رم های DDR3 استفاده می کنی باید داخل اسلات های نارنجی قرار بدی

اگه از رم های DDR2 استفاده می کنی و 1066 ئه حتما داخل اسلات های مشکی قرار بده

اگه رم های DDR2 شما 667 یا 800 بود داخل اسلات زرد قرار بده
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)