ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    159,072
    سطح
    100
    8,370
    کاربر انجمن

Cool نتایج تست کارت های سری 600 انویدیا و 7000 ای ام دی

خرید یک کارت گرافیک خوب با بودجه مورد نظر، از میان کارت گرافیک و برند های مختلف کاری بس دشوار است و حتی می تواند کاربران حرفه ای را نیز دچار مشکل کند. با ما همراه شوید تا کارت گرافیک مناسب خود را به سادگی انتخاب کنید، البته هزینه آن را باید خودتان پرداخت کنید!

کارت گرافیک های سری جدید انویدیا و AMD با حاشیه های فراوان وارد بازار گردیدند و نظرات در خصوص آنها کمی متفاوت بود. تعدادی قدرت معماری 28 نانومتری AMD را برتر می دانستند و عده ای نیز معماری 28 نانومتری Nvidia را انتخاب برتر می دانستند. در هر صورت تمامی محصولات این دو سری (به جز نسخه مرجع HD 7990) وارد بازار شده و نتایج تست آنها نیز منتشر گردیده است. با توجه به اینکه انتخاب یک کارت گرافیک از میان آنها، حتی می تواند یک کاربر حرفه ای را نیز به دردسر اندازد، تصمیم گرفتیم در قالب دو جدول به ارائه مشخصات و نتایج تست این کارت ها بپردازیم. تمامی نتایج تست ها برگرفته از وب سایت TechPowerUp است و همه آنها توسط یک سیستم تست انجام شده اند. در این حالت که شرایط تست کاملا برابر است، می توان تصمیم بهتری گرفت و با بودجه مورد نظر خود، بهترین انتخاب را انجام داد. اگر دوست دارید یک کارت جدید و خوب خریداری کنید با ما در صفحات بعدی همراه شوید.

در این جدول مشخصات کارت گرافیک های سری 600 انویدیا و 7000 ای ام دی قرار گرفته اند، البته تعدادی از آنها به دلیل عدم انتشار نتایج تست، در جدول قرار نگرفتند. کارت گرافیک ها با استفاده از معماری ساخت 28 نانومتری به طور کلی دچار تغییر و تحول گردیدند که مهم ترین آنها کاهش مصرف توان و در نتیجه حرارت تولیدی است. در این حالت با مهار سریع حرارت، کارایی آنها نیز افزایش می یابد و می توان نتایج بهتری از کارت گرافیک به دست آورد. همین کنترل حرارت سبب افزایش فرکانس هسته و حافظه گردیده که در نتیجه پهنای باند بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. کاهش توان مصرفی سبب گردیده تا (در برخی موارد) بدون تعویض منبع تغذیه، یک کارت خوب تهیه کنید و از قدرت آن لذت ببرید. در جدول صفحه بعدی می توانید توان مصرفی را در دو حالت بیکاری و حداکثر بارگذاری مشاهده کنید که می تواند شما را شگفت زده کند. کارت گرافیک های سری 600 انویدیا از معماری Kepler بهره می برند و در جدول بالا کارت هایی با پردازنده گرافیکی GK 106، GK 104 و GK 107 وجود دارند و برای تولید آنها از حداقل یک میلیارد و سیصد میلیون ترانزیستور (کارت گرافیک های GT 640 و GTX 650) و حداکثر هفت میلیارد ترانزیستور (کارت گرافیک GTX 690) استفاده گردیده است. این مقدار در کارت گرافیک های AMD به ترتیب حداقل یک میلیارد (کارت گرافیک HD 7750 و HD 7770) و حداکثر چهار میلیارد و سیصد میلیون (کارت گرافیک HD 7970) است. برای مشاهده نتایج کامل و توان مصرفی کارت گرافیک های به صفحه بعدی مراجعه کنید.

جدولی کامل که تهیه آن زمان زیادی گرفت، پس انتظار داریم در هنگام کپی کردن، یادی از ما بکنید (حتی با ذکر فاتحه!). در این جدول سعی کرده ایم به نتایج تست بازی ها و بنچمارک های جدید بپردازیم و این مسئله نیز در اهمیت قرار گرفته که تست ها برای تمامی کارت گرافیک ها انجام گرفته باشد. برخی تست ها برای یک یا دو کارت گرافیک صورت نگرفته بود و به همین دلیل از قرار دادن نتایج آن تست خودداری کردیم. میزان فریم ها به سمت GTX 690 حسابی سنگینی می کند و به هر حال باید از قدرتمندترین کارت گرافیک دو هسته ای جهان انتظار چنین قدرتنمایی را داشت. تمامی تست ها در دقت تصویر 1600*2560 پیکسل انجام گرفته و در دقت تصویر پایین تر، فریم ها در کارت گرافیک GTX 690 حتی به بالای 300 فریم در ثانیه نیز خواهد رسید! سخن کوتاه می کنیم تا شما را با جدول بالا تنها بگذاریم، البته هیچکس تنها نیست و همچنان می توانید برای انتخاب کارت گرافیک از ما مشاوره بگیرید.

نویسنده:آقای حسام شالیکاریان

امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    من که گفته بودم ، سری 7 ای ام دی پیروز خواهد شد

b-)b-)b-)<):)<):)<):)b-)b-)b-)<):)<):)<):)b-)b-)b-)
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    دست آقا حسام درد نکنه واقعا پست ارزشمندی هستش
    آره مثل اینکه سری 7000 برنده ماجرا شده
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    amd همچین هم سر نیستا !
    البته فک کنم در حالت fhd انویدیا بهتر عمل کنه تا amd (مطمعن نیست فردا اگه اینجوری نبود بهم نخندین)
    آره حسام ؟
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط VSH-REVOLVER نمایش پست ها
    amd همچین هم سر نیستا !
    البته فک کنم در حالت fhd انویدیا بهتر عمل کنه تا amd (مطمعن نیست فردا اگه اینجوری نبود بهم نخندین)
    آره حسام ؟
    راستش نمیشه گفت دو تا کارت همرده، برتری به سمت فقط یک کارت باشه در تمامی تست ها. به همین دلیل میتونم بگم با هم برابر هستند تا حدودی
    امتیازها
    6,485
    سطح
    52
    157
    کاربر جدید
    دستتون درد نکنه آقای شالیکاریان عالی بود .
    اونجوری که تو فروم ها راجع به 7970 و 680 صحبت میکردن من فک کردم دیگه 7970 خیلی خیلی ضعیفتر از 680 هستش اما الان که تو تست ها میبینم وزنه به سمت amd سنگینی میکنه خیلی خوشحال شدم.
    امتیازها
    835
    سطح
    15
    145
    کاربر انجمن
    فیزیکس هم در نظر بگیرید ! فقط fps نیست که !
    یاحق
    همه چی آرومه / همه چی تأمینه این چقدر خوبه که /قیمتا پایینه! همه چی آرومه /مسولا خوابیدن شک نداری دیگه /تو به اوضاع من همه چی آرومه /من چقدر خوشحالم صد تومن تو جیبم /به خودم می بالم! تو داری می میری /ازچشات معلومه من فقط بیکارم /همه چی آرومه بگو این آرامش /تا ابدپابرجاست بگو از یارانه /این تورم بی جاست
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    AMD App Acceleration هم در نظر بگیرید

که شامل این موارد میشود:

OpenCL
    Microsoft C++ AMP
    DirectCompute
    Double Prec***on Floating Point
    AMD HD Media Accelerator
    امتیازها
    4,820
    سطح
    44
    997
    کاربر انجمن
    Nvidia با برداشتن فرکانس سایه زن حسابی منو نا امید کرد و مثل amd تعداد هسته های بیشتر رو به ناف کارت گرافیکی بسته! من که علاقه خاصی به gtx 580 دارم ولی در این جا هم سری gtx 600 رو می پسندم!
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)