ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    امتیازها
    6,460
    سطح
    52
    16
    کاربر جدید

cpu نیم سوز و مشکلات من

سلام
    من چند وقت پیش ها یه سی پی یو و مادربورد خریدم حالا اشکال کار چیه؟

Cpu Amd 5000 + 64 bit
    mian: giga M52L-S3

از کسی که خرید بودم یه کم 4o4 بازی در اورده بود که کامپیوتر رو باز کرده بود که همجاشو تمیز کنه نگو گرفته سلیکون رو هم قشنگ تمیز کرده بعد دوباره اسمبل کرده خلاصه 1 ماهی کار کرده بود ه تا دیده هی خاموش میشه بعد فکر کرده اتاق گرم هست پنکه گذاشته کنار کیس اونم سرد میشده خاموش نمیشده
    خلاصه کار به جایی رسید که تا میخواست ویندوز نصب کنه یا بره تو بازی خاموش میشد.
    من رفتم بهش خمیر سلیکون زدم ولی بازم موقع نصب ویندوز خاموش میشد و بازی
    تو ست اپ که میرم اون دو تا که ماله سی پی یو هست میزنه 39 c , 75 c
    خلاصه یه cpu پایین تر گذاشتم درست شد ... حالا سوالاتم از دوستان حرفه ای
    1-ایا مادربورد خراب شده یعنی این سی پی جدید رو خراب نمیکنه
    2- اگه یه فن *** بزارم و همون سی پی یو نیم سوز (خوب دما میاد پایین تر دیگه ) میشه مثل روز اول کار کرد که سیستم یهو خاموش نشه

ببخشید به خاطر طولانی شدن!!
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

زیر دستم کامپیوتری اومد که به دلیل در رفتن کولر استوک روی سی پی یو، حدود یک سالی سی پی یو روی 100 درجه کار میکرد و سیستم فریز میشد.

با تعویض کولر و زدن خمیر و اینا هم درست نشد. باز هم هر از چند گاهی سیستم فریز میشد. خلاصه به نظر میاد این سی پی یو شما هم غزل خدافظی رو خونده.

فکر نکنم مادربرد مشکلی داشته باشه. چون به درستی وقتی دما بالا میرفته سیستم رو خاموش میکرده تا از خرابی بیشتر جلوگیری کنه. ولی با این حال اگه سی پی یو جدید روی این مادربرد میگذاری یک چشمت به دمای سیستم به خصوص سی پی یو باشه.
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    من تا حالا پردازنده نیم سوز شده نشنیدم ! شما با کولر بهتر تست کن ! پردازنده را روی سیستم دیگه ای بزار !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    4,820
    سطح
    44
    997
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

زیر دستم کامپیوتری اومد که به دلیل در رفتن کولر استوک روی سی پی یو، حدود یک سالی سی پی یو روی 100 درجه کار میکرد و سیستم فریز میشد.

با تعویض کولر و زدن خمیر و اینا هم درست نشد. باز هم هر از چند گاهی سیستم فریز میشد. خلاصه به نظر میاد این سی پی یو شما هم غزل خدافظی رو خونده.

فکر نکنم مادربرد مشکلی داشته باشه. چون به درستی وقتی دما بالا میرفته سیستم رو خاموش میکرده تا از خرابی بیشتر جلوگیری کنه. ولی با این حال اگه سی پی یو جدید روی این مادربرد میگذاری یک چشمت به دمای سیستم به خصوص سی پی یو باشه.
    شما راست میگینا!!! منم سیستم قبلیم اینطوری شده بود. البته کلا من نمیتونم بفهمم پردازنده نیم سوز یعنی چی!!!! خوب پردازنده یا می شوزه یا کار می کنه دیگه.....
    ولی فن چطور در میره؟
    در اثر حرکت دادن کیس؟ یا ..... چطور؟
    امتیازها
    6,460
    سطح
    52
    16
    کاربر جدید
    نه خوب طبیعی هست دیگه وقتی یه مدت خمیر سلیکون نداشته خوب مشکل دار میشه دیگه حالا ما میگم نیم سوز( در ضمن من الان دارم با همون سی پی یو کار میکنم فقط تا زمانی خوبه که ویندوز عوض نکنم و یا بازی نکنم وووو راستی نرم افزاری نیست سرعت فن رو بیشتر کنه که سرد تر کنه

ah be amd
    دنبال یه خمیر سیکیون خوب هم هستم اقایون بالاخره کدوم عدد ماه درجه سی پی یو هست تو ست اپ ویندوز
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    شما تست prime95 را اجرا کنید ، در عین حال نرم افزار core temp را هم اجرا کنید ، وسط های تست ببینید دما چقدره ! اون را به ما بگید
    Albert Einstein
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    شما تست prime95 را اجرا کنید ، در عین حال نرم افزار core temp را هم اجرا کنید ، وسط های تست ببینید دما چقدره ! اون را به ما بگید
    Albert Einstein
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط expellite نمایش پست ها
    شما راست میگینا!!! منم سیستم قبلیم اینطوری شده بود. البته کلا من نمیتونم بفهمم پردازنده نیم سوز یعنی چی!!!! خوب پردازنده یا می شوزه یا کار می کنه دیگه.....
    ولی فن چطور در میره؟
    در اثر حرکت دادن کیس؟ یا ..... چطور؟
    نیم سوز برای من یعنی پردازنده ای که اینقدر تو شرایط بد کارکرده و حالا هر از گاهی فریز میشه.

فن های استوک اینتل خیلی مکانیزم خوبی برای نصب ندارن. یک زبانه ی مشکی رنگ که از غلاف بیرون میاد و غلاف رو پشت مادر برد به صورت معکوس نگه میداره. بعد از فشار دادن زبانه از بالا باید لولا رو ببندی. خیلی ها یا دقت نمیکنن - یا از روی عجله - یا از روی خستگی به خاطر کلانجار رفتن برای نصب کامل فن استوک - یادشون میره لولای قفل کننده حرکت زبانه به بالا رو بپیچونن تا زبانه مشکی در نره. چون فن استوک اینتل اغلب به سختی جا میره، هر حرکتی یا حتی بدون حرکت هر آن ممکنه این فن استوک به دلیل قفل نبودن لولا از جاش در بره. بشه عین این عکس زیر که من از همون سیستمی که تعریف کردم گرفتم و برای صاحب بچه فرستادم تا ببینه سیستم چه بلایی سرش اومده.

فایل پیوست 12713
    امتیازها
    6,460
    سطح
    52
    16
    کاربر جدید
    prime95 این چی بود راهنمایی کنید و تست cpu core اینا رو باید دانلود کنم من با cpu fan speed کار میکنم , cpu z

اره خوب اون دو تا جایی که خط دایره کشیدی رو فشار بده مثل اون دو تای دیگه جا بخوره
    امتیازها
    6,460
    سطح
    52
    16
    کاربر جدید
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: cpu.JPG
مشاهده: 173
حجم: 31.1 کیلو بایت

الان این شد حالا چی دوستان البته فایر فاکس هم باز بود
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع