ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arsn نمایش پست ها
    یاسر جان به عنوان چندمین بار ، یک ویندوز نصب کن !

ببین بایوس را ریست کردی ، تصویر بالاخره اومد ، حالا به نظر من یه ویندوز میخوای !
    علیرضای عزیز مشکل تصویر نیومدن با تغییر اسلات کارت گرافیک حل شد نه ریست کردن بایوس (بایوس رو اولین بار که تصویر اومد ریست کرده بودم ولی بازم فرداش همونجوری تصویر نداد )

پست 12 رو بخون...گفتم که ویندوز ریختم

اصلا این ارور a disk read error occurred بعد از نصب ویندوز شروع شده و درضمن خیلی معروفه.تو گوگل سرچ کنی یه عالمه آدم این مشکل رو دارن

من تمام کارهایی رو که تو فروم های خارجی گفتن کردم جز تست هارد روی یه سیستم دیگه که غیرممکن !

درضمن اینجا رو ببین ! به نظرت ممکنه درست باشه این حرف که هاردهای سری Caviar Green مشکل دارن ؟
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    علیرضای عزیز مشکل تصویر نیومدن با تغییر اسلات کارت گرافیک حل شد نه ریست کردن بایوس (بایوس رو اولین بار که تصویر اومد ریست کرده بودم ولی بازم فرداش همونجوری تصویر نداد )

پست 12 رو بخون...گفتم که ویندوز ریختم

اصلا این ارور a disk read error occurred بعد از نصب ویندوز شروع شده و درضمن خیلی معروفه.تو گوگل سرچ کنی یه عالمه آدم این مشکل رو دارن

من تمام کارهایی رو که تو فروم های خارجی گفتن کردم جز تست هارد روی یه سیستم دیگه که غیرممکن !

درضمن اینجا رو ببین ! به نظرت ممکنه درست باشه این حرف که هاردهای سری Caviar Green مشکل دارن ؟
    سری گرین مشکل ندارند بعضا align کردن میخواند ! ولی هاردی که align نشه فقط سرعتش پایین میاد نه اینکه ارور بده !

یاسر پورت هارد را عوض کن ، هارد را داخل بایوس به حالت IDE بزار و ویندوز نصب کن !

اگر نشد بفرست گارانتی !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    3,800
    سطح
    38
    240
    کاربر انجمن
    الان شما مشکل مانیتور منظورتونه یا بوت نشدن ویندوز ؟!

پاور اصلا مربوط نمیشه که به هیچ کدوم ! مانیتور برق اش و جدا میگیره
    منظور من روشن نشدن مانیتوره......فکر کردی من منظور از مشکل پاور اینه که برق به مانیتور نمی رسه؟؟؟؟؟؟:-<
    نه مشکل از نرسیدن توان کافی به قطعات مختلف مثل کارت گرافیکه که باعث میشه مانیتور از حالت Power Saving Mode خارج نشه....
    ? W H Y D O W E F A L L ?

....WE FALL TO LEARN TO PICK OURSELVES UP....
    .BEGINS.FALLS.RISES.

آیا کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند یکسانند؟
    --قرآن کریم--
    =سوره ی زمر آیه ی 9=

امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    سری گرین مشکل ندارند بعضا align کردن میخواند ! ولی هاردی که align نشه فقط سرعتش پایین میاد نه اینکه ارور بده !

یاسر پورت هارد را عوض کن ، هارد را داخل بایوس به حالت IDE بزار و ویندوز نصب کن !

اگر نشد بفرست گارانتی !
    تو رو خدا حرف از گارانتی و تعمیرگاه و .... و ..... نزن که سکته قلبی میکنم و میمیرم.هنوز زوده مردن برا من.یه عالمه کار و آرزو دارم !

بابا من یه هارد ام تعمیرگاه بدون گارانتی ! بابا من این هارد لعنتی رو تازه گرفتم.5,4 روزی هم بدون مشکل کار کرد رو سیستم.بازی و برنامه ریختم

اگه این بره تعمیر من هارد ندارم که سیستم رو روشن کنم !

دو روز که رفتم اردبیل و سرعین این بلاها همه به سر سیستم و من اومد.مانیتور,بوت نشدن ویندوز ,حالا هم disk read error

نظرت درباره ی مادربرد چیه ؟ مشکل از اون نمیتونه باشه ؟ اصلا حواس شش گانه ام بهم میگن مادربرد رو خردش کن.مشکل از اونه !
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط samm نمایش پست ها
    برادر چرا اینطوری ریست کردی CMOS رو . برای ریست cmos اول باید پاور رو خاموش و بعد از برق بکشیش بیرون . حالا جامپر رو به زن به مین های 2 و 3 و 60 ثانیه صبر کن . حالا دو باره جامپر رو به زن به مین 1 و 2 و سیستم رو به زن به برق و روشنش کن . نه همینطوری !!! حالا برو یه وین نصب کن
    ممنون بابت راهنمایی هاتون اما تاثیری نداشت.نتیجه مثل قبل !

وقتی تو 1 و 2 باشه سیستم روشن نمیشه.این طبیعی هست ؟!!
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    تو رو خدا حرف از گارانتی و تعمیرگاه و .... و ..... نزن که سکته قلبی میکنم و میمیرم.هنوز زوده مردن برا من.یه عالمه کار و آرزو دارم !

بابا من یه هارد ام تعمیرگاه بدون گارانتی ! بابا من این هارد لعنتی رو تازه گرفتم.5,4 روزی هم بدون مشکل کار کرد رو سیستم.بازی و برنامه ریختم

اگه این بره تعمیر من هارد ندارم که سیستم رو روشن کنم !

دو روز که رفتم اردبیل و سرعین این بلاها همه به سر سیستم و من اومد.مانیتور,بوت نشدن ویندوز ,حالا هم disk read error

نظرت درباره ی مادربرد چیه ؟ مشکل از اون نمیتونه باشه ؟ اصلا حواس شش گانه ام بهم میگن مادربرد رو خردش کن.مشکل از اونه !
    کاشکی بایوس را با برداشتن باطری در حالت خاموش بودن پاور ، ریست کنی !

ببین خیلی پیچ تو پیچ شده و به نظر من یا باید یه سیستم تست جور کنی (از سلامت تک تک قطعات مطمئن بشی) یا اینکه بفرستی گارانتی !
    Albert Einstein
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    کاشکی بایوس را با برداشتن باطری در حالت خاموش بودن پاور ، ریست کنی !

ببین خیلی پیچ تو پیچ شده و به نظر من یا باید یه سیستم تست جور کنی (از سلامت تک تک قطعات مطمئن بشی) یا اینکه بفرستی گارانتی !
    باتری رو یه بار درآوردم.اصلا حواست نیست ها ! پست هام رو میخونی تو پسر ؟؟؟ عاشقی ها !

سیستم جور کردن سخته ! ولی جورش میکنم تا فردا بعد از ظهر به امید خدا
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    باتری رو یه بار درآوردم.اصلا حواست نیست ها ! پست هام رو میخونی تو پسر ؟؟؟ عاشقی ها !

سیستم جور کردن سخته ! ولی جورش میکنم تا فردا بعد از ظهر به امید خدا
    شرمندتم یاسر جان ، به جان خودم این عشق کورم کرده ! البته فعلا عشق فروم ! کجایی ای یار قدیمی ! آخه دارم یه بررسی گروهی مینویسم ، باور کنید تاپیکش را بزنم میترکونه ! حالا ببین !

جورش کن ! یه ذره تحمل داشته باشی درست میشه ! ما از این بی سیستمی ها زیاد تجربه کردیم
    Albert Einstein
    امتیازها
    121,230
    سطح
    100
    18,287
    مدير بازنشسته
    سلام یاسر جان ! این بوت شندن ، بد دردیه ! من بارها با این مشکلات روبرو شدم ! کاملا هم احساست را درک می کنم . می دونی این قضیه مثل چی می موه ! مثل این می مونه که آدم اشتباهی سوار اتوبوس شده باشه و بعد از رسیدن به مقصد متوجه قضیه شده باشه ! الان هم یک راه بهت معرفی می کنم ؛ امتحان کن اشاالله مشکلت حل خواهد شد :

این که سیستم شما بوت نمیشه ، موارد خیلی زیادی ممکن است در این قضیه دخیل باشند . حالا می ریم تو فاز لفظ قلم صحبت کردن !!!=))

پيغام هاي خطايي كه معمولا در اين موارد مشاهده مي شود ، مربوط به از دست رفتن يا آسيب ديدن فايل هاي ضروري ويندوز مي باشد كه در اين ميان دو فايل ntldr و boot.ini از اهميت بيشتري برخوردارند . ( احتمالا شما ویندوزتان را دیر به دیر عوض می کنید ! )

اگر بعد از روشن كردن كامپيوتر و شنيدن بوق تاييد بايوس ، مبني بر سلامت سخت افزار كامپيوتر ، با پيغام از دست رفتن يا آسيب ديدن يكي از دو فايل فوق مواجه شديد ، بار ديگر سيستم را راه اندازي كرده و اين بار در ابتداي راه اندازي ، كليد F8 را پايين نگه داريد تا صفحه ايي با چند گزينه به شما نشان داده شود .

ابتدا گزينه Last Know Good Configuration را انتخاب و كليد enter را بزنيد . اين عمل باعث مي شود تا رجيستري ويندوزت ، به آخرين حالتي كه سيستم عامل در آن زمان سالم بوده است برگردد . اما اين روش ممكن است در برخي موارد جواب نده و شما مجددا با همان پيغام خطاي قبلي مواجه شوید .

در اينصورت همان مراحل قبل را تكرار و اين بار Safe mode را انتخاب كنيد . بعد از بالا آمدن در اين حالت كه علامت مشخصه آن نوشتن كلمه Safe Mode در چهار گوشه صفحه نمايش با Resolution و عمق رنگ پايين است ، مسير زير را دنبال كنيد :

Start/All Programs/Accessories/System Tools/System Restore

و سپس با استفاده از ابزار System Restore كامپيوتر خود را به وضعيتي كه سيستم شما در آن وضعيت بدون اشكال كار مي كرده است ، برگردان . البته اگر چنين وضعيتي در هنگام سلامت كامپيوتر توسط شما ايجاد شده باشد يا به عبارتي ديگر شما System Restore را فعال كرده باشيد .

اما اگر شما System Restore را فعال نكرده باشيد اين روش نيز جواب نمي دهد . تنها راه چاره در اين موقع ،استفاده از ديسكت نجات براي ويندوز است . اگر تا به حال اين ديسكت را نساخته ايد بهتر بود در زمان سلامت سیستم ، ان را می ساختی !!!

طرز ساختن ديسك نجات : يك ديسكت سالم و فرمت شده 1.44 مگابايتي را درون درايو مربوطه قرار بده . سپس از منوي استارت پنجره Run را باز كرده و عبارت cmd را تايپ و كليد اينتر را بزن . حال در پنجره باز شده ، به ترتيب دستورات زير را تايپ كرده و بعد از تايپ هر خط كليد enter را بزن :

Xcopy c:boot.ini a: / h
    Xcopy c:ntdetect.com a: / h
    Xcopy c:ntldr a: / h

توجه داشته باش كه C بر خلاف موارد مشابه ديگر ، در اينجا نام درايو يا پارتيشني نيست كه ويندوز شما بر روي آن نصب است ، بلكه نام درايوي است كه كامپيوتر از آن بوت مي شود . بنابراين C ثابت است و اگر فرضا ويندوز XP شما در پارتيشن D نصب شده ، نبايد حرف D را تايپ كنيد .

اكنون با تايپ دستور exit و زدن كليد اينتر از اين پنجره خارج شو . حالا ديسكت شما آماده استفاده است و به هنگام بروز هر گونه مشكل در بوت و راه اندازي سيستم ، ديسكت را درون درايو قرار داده و بايوس را طوري تنظيم نماييد كه كامپيوتر از فلاپي بوت شود . اگر مراحل را درست انجام داده باشي ، هم اكنون بايد ويندوز بالا بيايد . ( البته با اساتفاده از نرم افزارهای جدید می توان CD و یا DVD را نیز به صورت دیسک نجات در آورد !!! )

هر بار راه اندازي سيستم از فلاپي استفاده نكنيد و مستقيم از روي هارد سيستم بوت شود بايد عكس مراحل قبل را تكرار كنيد يعني به محيط cmd برويد و در جلوي خط فرمان تايپ كنيد :

Xcopy a:*.* c:/ h

اكنون سيستم شما تعمير شده و ديگر نيازي به فلاپي نداريد . همچنين در موارد كاملا خاص كه ممكن است ديسكت بوت به شما جواب ندهد ، مجبوريد از كنسول رفع عيب مايكروسافت يا به عبارتي Recovery Cansole استفاده نماييد . بدين منظور بهترين روش اين است كه سي دي ويندوز xp كه قابليت بوت شدن را داشته باشد ، درون درايو قرار داده و بايوس را طوري تنظيم كنيد تا سيستم از روي سي دي بوت شود .

سپس بعد از شنيدن بوق تاييد بايوس و مشاهده پيغام Press any key to boot from CD كليدي را فشار دهيد تا عمليات بوت آغاز شود . حال صبر كن تا عمليات آماده سازي اوليه سيستم تكميل شود . پس از آن و در مرحله بعد در صفحه معروف به Welcome كليد r را بزن تا پروسه عملكرد كنسول رفع عيب آغاز شود .

در اينجا با تايپ شماره سيستم عامل مورد نظر براي رفع عيب ، كه در صفحه نمايش داده مي شود و همين طور تايپ كلمه عبور مدير سيستم ( در صورت وجود ) وارد كنسول مي شويد . در جلوي خط فرمان با تايپ كلمه Help و زدن اينتر ليست دستورات قابل استفاده نمايش داه خواهد شد . اما پر استفاده ترين دستورات عبارت اند از :

Chkdsk اشكالات ديسك را بررسي مي كند
    Diskpart دستوري براي پارتيشن بندي
    Extract فايل هاي فشرده ويندوز را باز مي كند .
    Fixboot يك سكتور بوت جديد را بر روي ديسك بازنويسي مي كند .
    Fixmbr ركورد اصلي بوت را بازنويسي مي كند .

ضمنا دقت كنيد استفاده از دستور Fixmbr ممكن است تمام اطلاعات شما را از بين ببرد. پس قبل از استفاده از آن به خوبي جوانب كار را در نظر بگير .
    instagram: saeid_mozafare6839
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    سیستم جور کردم برا تست ولی چه سیستم داغونی ! اینجا رو ببینید.عجب شانسی دارم من

من فردا هارد رو فرمت میکنم,پارتیشن بندی میکنم و ویندوز میریزم ! اگر درست نشد تعمیرگاه !

واقعا خسته شدم و اساسی به سیستمم نیاز دارم !

ممنونم از همه کسایی که راهنماییم کردن.به خصوص samm و علیرضای گل خودم
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع