ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Exclamation فناوری virtu (مقاله جامع)

با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمامی عزیزان ...
    دوستان به اطلاع می رسانم بنده با کمک مجید عزیز (majid OC) مقاله ای را برای خوانندگان تهیه دیدم.البته باید گفت که قسمت های تخصصی مقاله را مجید جان زحمتش را کشیدند! و بنده مخلفات مقاله را ! پس تشکر ویژه را باید از مجید جان کرد.فردی که کاملا برای این انجمن و ایرانیان قابل احترام است به این دلیل که خدمات ارزشمندی را جهت آموختن علم به دیگران تهیه دیده.
    شرکت lucidlogix شرکتی بود که فن آوری هایی را برای انولع چیپست طراحی می کرد و ایده هایی را در دنیای سخت افزار به دوست داران تکنولوژی هدیه می داد حالا بماند که زیاد هم با استقبال رو به رو نشد!.هر کمپانی تو لید کننده چیپست می توانست این فن آوری ها را بخرد و بر روی چیپست های خود بگذارد.اینتل این فن آوری را در چیپست Z77 خود به نمایش گذاشت ، چیپستی که جهت آورکلاک بهتر و مصرف برق کم تر برای پردازنده های IVY Bridge معرفی شد.زمانی که نام رایانه به گوش کاربران خانگی می رسد اکثر آنها فکر می کنند که هر رایانه از یک واحد پردازشی با نام CPU تشکیل شده است حال آنکه اینگونه نیست.هر رایانه از دو واحد پردازشی اصلی با نام های CPU و GPU تشکیل شده است. CPU واحد پردازش مرکزی است و وظیفه کنار هم چینی داده ها و صفر و یک هارا بر اهده دارد.حال آنکه GPU را واحد پردازش گرافیکی دانند که وظیفه به تصویر کشیدن داده های پردازش شده از طرف CPU را بر اهده دارد.CPU مانند قلب انسان است و وظیفه پمپ کردن الکترون ها و صفر و یک ها را در سرتاسر مادربر دارد و رم در واقع وظیفه رگ هارا بازی می کند و داده های پردازش نشده را از طرف هارد جمع آوری کرده و آن هارا به صورت ماتریس وار به سمت CPU هدایت می کند تا داده ها و صفر و یک ها در آن جا پردازش شوند و کنار هم چیده شوند.حال پس از پردازش داده ها برای اینکه ما کاربران متوجه این پردازش شویم و داده های پردازش شده را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنیم باید واحد پردازشی دیگری وجود داشته باشد تا این داده ها یا صفر و یک های مرتب شده را به صورتی در آورد که صفحه نمایش قادر به خواندن آن باشد و ما کاربران بتوانیم آن را ببینیم.این واحد پردازشی را واحد پردازش گرافیکی خوانند به اختصار GPU .حال باید گفت که حدود 1 سال پیش شایعاتی مبنی بر اینکه کمپانی های ساخت CPU یعنی Intel و AMD می خواهند هر دو واحد پردازشی را به صورد یک واحد پردازشی در آورند به گوش می رسید.یعنی تراشه ای را تولید کنند که هر دو واحد پردازشی CPU و GPU را در خودش داشته باشد.این برای کاربران جالب توجه بود و اینکه سوال این بود که آیا این می تواند تهدیدی برای کمپانی معظم NVIDIA به وجود آورد؟ چندی بعد کمپانی AMD از تراشه های AMD APU بهره برداری کرد و کمپانی اینتل از تراشه ها Sandy Bridge و جدیدا هم IVY Bridge .خوب حالا می خواهیم جواب سوال بالا را بدهیم.اینتل پس از ارائه تراشه های Sandy Bridge متوجه شد که خیلی ضعیف در تراشه گرافیکی عمل کرده و به هیچ وجه این نمی تواند کوچک ترین تهدیدی علیه کمپانی NVIDIA باشد.در نتیجه برای اینکه بتواند کاربران را متقاعد کند که پولشان را برای بخش گرافیکی تراشه های Sandy Bridge هدر ندهند دست به معرفی فن آوری موسوم به VIRTU زد و آن را در چیپست Z77 به نمایش گذاشت.در نگاه خیلی ساده این فن آوری باعث می شود که در یک جریان گرافیکی مانند گیم هر دو GPU جهت پردازش گرافیکی به کار گرفته شوند و پردازش های آن ها در جهت هم قرار داده شود و قدرت گرافیکی افزایش چشم گیری پیدا کند.این فن آوری یک فن آوری کاملا نوینی به حساب می آید و به نظر می آید ضمن عملکرد نسبتا خوب دارای اشکالات چندانی نیز می باشد.مثلا بازی هایی که از NVIDIA Physics پشتیبانی می کنند در گاهی اواقات ممکن است صفحه نمایش بسیار کوچک شود و حاشیه ها تیره گردد! یا روی بعضی بازی های کامپیوتری تاثیر به سزایی نداشته باشد. یا صفحه نمایش به نحو غیر عادی بلرزد!(میزان هرتز صفحه نمایش پایین بیاید!). خوب البته امید است با آمدن آپدیت درایور کارت های گرافیک و درایور Intel HD Graphics و آپدیت درایور های چیپست اینتل این وضعیت بهبود بخشیده شود.در اولین نگاه باید گفت که CPU های Sandy Bridge دارای گرافیک داخلی Intel HD Graphics 3000 و 2000 می باشند حال آنکه CPU های نسل بعد یعنی IVY Bridge دارای گرافیک داخلی Intel HD Graphics 4000 می باشند و باید گفت خود اینتل تاکید زیادی داشته که تراشه گرافیکی intel HD Graphics 4000 از نسل های قبل خیلی قوی تر شده ولی باید گفت هیچ گاه یک همچین تراشه ای به درد یک گیمر نمی خورد! من خودم با این تراشه فیلم Full HD نگاه کردم! فیلم اندکی پیکسل پیکسل بود! پس هر چه قدر هم این تراشه گرافیکی قوی تر شده باشد باز هم در گیم کارایی نخواهد داشت.برای اینکه بهتر بتوانید قدرت تراشه گرافیکی 4000 را در ذهن مبارکتون تداعی کنید چندین مثال و چندین تست را در اختیار خوانندگاه عزیز قرار می دهم.باید گفت تراشه گرافیکی 4000 اندکی ضعیف تر از NVIDIA 525 GT است و اندکی قوی تر از تراشه 440 GT .تست ها را در زیر می بینید:

- و اما نگاهی کامل تر به این فن آوری:

کلمه VIRTU مخفف Virtualization Technalogy می باشد و در نگاه خیلی ساده به معنی فن آوری مجازی می باشد و فن آوری VIRTU در واقع تکنولوژی است که به کاربر اجازه استفاده از دو واحد پردازش گرافیکی با قابلیت سویچ بین این دو را می دهد ، تراشه گرافیکی Intel برای فعالیت هایی مانند دیدن فیلم و کارهای Office که حجم کمتر پردازشی را نیاز دارد به جای کارت گرافیک قدرتمند سیستم خودتان که برای گیم یا رندرنیگ استفاده میکنید که توان پردازشی بالاتر و مصرف توان بالاتری را از گرافیک نامبرده دارد.نکته حائز اهمیت در این چیپ کنترل مصرف توان هر دو گرافیک بصورت همزمان است یعنی بر اساس نیاز تصویری و گرافیکی شما هر دو واحد را ادغام کرده و بهترین تصویر خروجی را با کمترین توان مصرفی به کاربر ارائه می کند و به همین منظور این تراشه طراحی و روی مادربرد قرار گرفته دقیقا مانند لپتاب های امروزی.البته باید نکته ای را در این جا اضافه کرد که این فن آوری به چیپست های Z77 و بعضا B75 تعلق دارد. و به گفته خود اینتل این فن آوری تا 60 درصد قدرت گرافیکی سیستم را بهبود می بخشد!

- نرم افزار Lucid Virtu MVP :
    جهت بهره وری از این فن آوری ارزشمند نرم افزاری از طرف شرکت Lucid Logix ارائه شده که به کاربر این امکان رو می دهد که نرم افزار ها را بر حسب نیاز مشخص کند و برای آن ها Virtu را فعال یا غیر فعال کند.به عنوان مثال نرم افزار های Office به منابع گرافیکی احتیاج چندانی ندارند و فقط باعث هدر رفتن توان مصرفی می شوند.پس برای آن ها باید Virtu خاموش باشد و برای گیم و رندرینگ روشن.رابط کاربری این نرم افزار بسیار ساده طراحی شده و اصلا به تخصص خاصی نیاز ندارد و فقط کاربران بر حسب نیاز خودشان نرم افزار را مدیریت می کنند.در منوی اصلی نرم افزار یک سری گزینه ها موجود می باشد به نام های virtual vsync و hyper performance .گزینه virtual vsync فریم بازی را روی 60 قفل کرده و در هنگام چرخش تصویر در بازی های سه بعدی شکستگی ها را بر طرف می کند.اما باید گفت که با استفاده از فن آوری Virtu و روشن کردن گزینه Virtual Vsync در درایور Virtu نه تنها شکستگی های تصویر هنگام چرخش را بر طرف می کند بلکه محدودیت فریم برداشته شده و به گفته خود شرکت 250 درصد بهتر از Vsync خود برنامه ها عمل می کند.البته با روشن کردن Virtu و روشن کردن هر دو فن آوری Virtual Vsync و Hyper Performance از طریق نرم افزار Virtu علاوه بر اینکه برش یا شکستگی بر طرف می شود،محدودیت فریم برداشته می شود و قدرت رایانه در فریم گیری افزایش پیدا می کند.

قدرت گرافیکی در حالت خاموش بودن فن آوری Virtu و روشن بودن گزینه Virtual Vsync :

قدرت این فن آوری زمانی که گزینه Vsync از داخل تنظیمات خود بازی روشن است:

قدرت این فن آوری زمانی که Virtual Vsync از داخل تنظیمات درایور Virtu روشن است:

دوستان ملاحظه می شود که تفاوت ها کاملا قابل لمس اند!

- نگاهی به شاخه های این فن آوری:
    باید گفت که کمپانی اینتل جهت بره وری بهتر کاربران از این فن آوری و رضایت مندی بیشتر کاربران تنظیماتی را در بایوس مادربرد هایی که این فن آوری را دارا می باشند تعبیه کرده.چیپست اینتل ، Virtu را در دو حالت تعریف کرده که عبارت اند از: I-mode و D-mode .باید گفت که حالت توصیه شده برای این فن آوری I-mode است. و البته این چیپست دو حالت خروجی تصویر را نیز تعریف کرده که عبارت اند از: IGD و PEG .در یک نگاه خیلی ساده IGD یعنی خروجی تصویر را باید از پورت های تعبیه شده در روی مادربرد گرفت و در حالت PEG تصویر را باید از پورت تعبیه شده بر روی کارت گرافیک گرفت.حالت I-mode بدین معنی است که تصاویر پردازش شده در حالت پیش فرض از تراشه گرافیکی داخل پردازنده بهره برده و تراشه گرافیکی اصلی کارت زمانی فعال می شود که دارید بازی می کنید و یا رندر می گیرید و این بدین معنی است که حالت I-mode برای توان مصرفی کم تر و Energy Saving بیشتر طراحی و تعبیه شده.حالت D-mode زمانی است که تصاویر پردازش شده در حالت پیش فرض از تراشه گرافیکی اصلی کارت بهره برده و جهت کار های سنگین تراشه گرافیکی داخل پردازنده نیز فعال می شود و البته لازم به ذکر است که در حالت D-mode هیچ خبری از توان مصرفی پایین تر و Energy Saving بالا تر نخواهد بود.در حالت I-mode باید حتما حتما تنظیمات خروجی تصویر این فن آوری بر روی حالت IGD باشد و در حالت D-mode بر روی حالت PEG تنظیم شده باشد.به عبارت دیگر در حالت I-mode سیگنال خروجی تصویر از طرف پورت های تعبیه شده بر روی مادربرد است و در حالت D-mode سیگنال از پورت های خروجی کارت گرافیک است.گزینه دیگری که در تنظیمات بایوس دیده می شود میزان حافظه شیر شده با تراشه گرافیکی داخل پردازنده می باشد.این را می دانید که هر چیپست میزانی حافظه برای کار خودش با مموری یا همان رم شیر می کند و هرچه این چیپست قوی تر باشد حافظه شیر شده با مموری بیشتر می شود.برای مثال CPU که قوی ترین تراشه ی مادربرد است و واحد پردازش مرکزی است بیشترین میزان رم را برای خودش اشغال می کند.برای مثال اگر CPU شما Pentium است برای پردازش نهایتا 1 گیگ Ram نیاز دارد ولی اگر Core I7 باشد 8 گیگ.(توجه داشته باشید این فقط یک مثال است و اعداد حقیقی نیستند.) حال تراشه گرافیکی اصلی کارت به علت قوی بودن به حافظه بیشتری نیاز دارد نسبت به Intel HD Graphics .حال که متوجه شدید این تراشه گرافیکی نیز جهت پردازش به میزانی حافظه احتاج دارد این را هم بدانید که این میزان حافظه در بایوس مادربرد قابل تنظیم می باشد.این میزان حافظه در حالت پیش فرض روی 64 MB تنظیم شده است و تا 256 MB قابل تغییر می باشد. این میزان حافظه کم به این علت است که تراشه گرافیکی Intel HD Graphics ضعیف بوده و به میزان حافظه اندکی جهت پردازش گرافیکی نیاز دارد.گزینه دیگری در بایوس مادربرد دیده می شود و آن گزینه DVMT Memory نام دارد.که در واقع حافظه پویا و فعال بوده و تفاوت آن با حافظه اصلی این است که دیگر به صورت Share استفاده نشده و allocates شده است و صرف 2D/3D graphics استفاده میشه برای گرافیک داخلی پردازنده های Intel IVY Bridge می باشد.

طریقه اتصال در حالتI-Mode
    To use Lucid VIRTU in i-Mode, display must be connected to mainboard video output as shown below

طریقه اتصال در حالتD-Mode
    To use Lucid Virtu in d-Mode, the display must be connected to graphics card installed in the system. See below

- شگفت انگیز اما واقعی VGWare technology :
    نوعی فن آوری خاص که از طرف شرکت Lucid Logix پایه ریزی شده. به روایت از این شرکت اگر شما دستگاهایی دارید خونه که در پردازش گرافیکی ضعیف هستند اشکال نداره ما با این قطعه و مودم Wifi مربوطه کاری میکنیم لپ تاب شما تبلت شما و حتی کلاینت های دیگه با سیستم گیم خونه و گرافیک قددرتمندش ارتباط برقرار کنند و از اون برای رندرینگ بهتر و خلق تصاویری روان تر استفاده کنند !! فعلا اطلاعات بیشتری از این فن آوری به بیرون درز نکرده.

- مراحل نصب و راه اندازی فن آوری نوین Virtu :
    و اما ما در این جا به دوستانی که مشتاق این فن آوری هستند یاد می دهیم که چگونه این فن آوری را بر روی رایانه خودشان فعال و راه اندازی کنند.خوب ابتدا به دوستان توصیه می شود که برای رفع باگ ها و مشکلات نسخه بایوس مادربر را آپدیت کنند.حال مراحل زیر را در حالتی که Virtu غیر فعال است انجام دهید:
    1- درایور کارت گرافیک را نصب بفرمایید.توجه داشته باشید بهتر است از درایور 295.73 استفاده کنید به این دلیل که خیلی ها با درایور 301.42 مشکل کاهش فریم و مشکلات دیگر داشتند.
    2- سپس درایور Intel Management Engine Dricer یا به اختصار Intel ME Driver را از سایت سازنده مادربرد دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.
    3- درایور Intel IVY Bridge Ciphset Driver را باز هم از سایت سازنده مادربرد دانلود کرده و آن را نصب کنید و سپس سیستم را مجددا راه اندازی کنید.
    4- به تنظیمات بایوس مادربرد رفته و Virtu را روی حالت I-mode و IGD راه اندازی کنید.لطفا در ابتدا این کار را با مقادیر حافظه های پیش فرض انجام دهید.
    5- حال وقط نصب درایور تراشه گرافیکی داخل پردازنده یا همان iGPU فرا رسیده.آن را دانلود کرده و در حالتی که ورتو روشن است آن را نصب بفرمایید.
    6- پس از راه اندازی مجدد سیستم در حالت ورتو آخرین نسخه نرم افزار Lucid Virtu MVP را از سایت سازنده که در لینک زیر قرار داده شده دانلود کرده و نصب بفرمایید.
    حالا Virtu آماده تست است و بنده و بقیه همکاران خوشحال می شویم تست هایتان را در همین تاپیک به نمایش همگان بگذارید.

امید وارم که همیشه موفق باشید.
    و البته از دوستانی مانند majid OC عزیز و Subzero 7111 تشکر ویژ می کنم.

دوستار شما نوید

به یاد دوست...

امتیازها
    49,406
    سطح
    100
    4,181
    ATA
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نوید جان مطالبت واقعا مفید و عالی بودن

با تشکر
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال
    نوید جان از شما و آقا مجید بابت این مقاله کاربردی تشکر میکنم و اون را مهم میکنم تا تعداد بازدید بیشتری داشته باشد !

چند تا نکته کلی (بعضی هاش جنبه اطلاع رسانی داره):

1) غلط املایی : اهده ---> عهده

2) گیر ملانصرالدین : تا حالا همچین تعبیری نشنیده بودم ! اینکه پردازنده قلب باشد ، رم ها رگ ! فکر کنم مال من بهتره : معمولا پردازنده را مغز ، رم ها را غدد لنفاوی ، پاور را قلب ، کابل های پاور را رگ ، مادربورد را استخوان بندی ، کارت های توسعه را اندام و کارت گرافیک میتونه عنبیه باشه و.... ! حالا باز خودت میدونی !

3) توی بعضی تست ها که پردازنده محور هستند ، یا بعضی از بازی ها مثلا metro شاهد افت فریم به خاطر روشن بودن ویرچو هستیم ، همچنین معمولا عملکرد رم نیز تحت تاثیر ویرچو قرار میگیره و پایین میاد ! عملکرد ویرچو گاهی اوقات بلعکس است و بعضی اوقات اختلاف در حد 2-3 فریم است !

4) استفاده از ویرچو در سابمیت hwbot حرام است !

همین ! بازم ممنون !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_se7en نمایش پست ها
    نوید جان مطالبت واقعا مفید و عالی بودن

با تشکر

خواهش می کنم قابل شما رو نداشت... b-(

نوید جان از شما و آقا مجید بابت این مقاله کاربردی تشکر میکنم و اون را مهم میکنم تا تعداد بازدید بیشتری داشته باشد !

چند تا نکته کلی (بعضی هاش جنبه اطلاع رسانی داره):

1) غلط املایی : اهده ---> عهده

2) گیر ملانصرالدین : تا حالا همچین تعبیری نشنیده بودم ! اینکه پردازنده قلب باشد ، رم ها رگ ! فکر کنم مال من بهتره : معمولا پردازنده را مغز ، رم ها را غدد لنفاوی ، پاور را قلب ، کابل های پاور را رگ ، مادربورد را استخوان بندی ، کارت های توسعه را اندام و کارت گرافیک میتونه عنبیه باشه و.... ! حالا باز خودت میدونی !

3) توی بعضی تست ها که پردازنده محور هستند ، یا بعضی از بازی ها مثلا metro شاهد افت فریم به خاطر روشن بودن ویرچو هستیم ، همچنین معمولا عملکرد رم نیز تحت تاثیر ویرچو قرار میگیره و پایین میاد ! عملکرد ویرچو گاهی اوقات بلعکس است و بعضی اوقات اختلاف در حد 2-3 فریم است !

4) استفاده از ویرچو در سابمیت hwbot حرام است !

همین ! بازم ممنون !
    سلام علی رضا جان...
    بابت غلط املایی عذر می خواهم...
    درباره گیر ملا نصر الدین باید خدمتتون بگم که هر فرد می تواند تعبیری خاص از این قضیه داشته باشد و به نظر من این تعبیر صرفا واحد نیست...
    مثلا در مواقعی می توان پردازنده را مانند مغز دانست! که در اکثر مواقع هم همین طور است ولی در جاهای دیگر نیز می توان تعابیری دیگر را پیشه کرد...

در باره مورد سوم هم باید بگم که همون بالا یعنی اول مقاله گفته بودم روی بعضی بازی ها افت فریم دارد!
    در باره رم هم فکر نمی کنم حرفتان درست باشد!!! چون زمانی که یک کاربر خانگی حاظر می شود سیستمی دست و پا کند که از این فن آوری پشتیبانی کند باید یه 3 میلیونی بودجه داشته باشد! خوب به نظر شما یه همچین شخصی نمیاد 8 گیگ الی 16 گیگ رم برای سیستم بگزارد؟
    کما اینکه میزان استفاده این فن آوری از مموری اندک بوده و تاثیر چندانی نمی تواند داشته باشد...

و خواهش می کنم وظیفه بود بازم معذرت می خواهم... :دی

دوستار شما نوید...

به یاد دوست...

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دیدن چندین تست دیگر در باره این تکنولوژی و قدرت تراشه گرافیکی Intel HD Graphics 4000 :

د
    وستار شما نوید....

امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    اینا که همه اینتل 3000 ؟؟؟؟ نه 4000
    امتیازها
    4,820
    سطح
    44
    997
    کاربر انجمن
    نویدجان چرا 3 میلیون؟ در ضمن این فناوری در چیپ های H77 اسوس و ازراک هم هست! ولی من خودم برای سوییچ کردن بین GPU و گرافیک مجزا و صرفه جویی در مصرف انرژی به این فناوری علاقمند شدم والا همچین بازدهی خوبی هم نداره! 3DMark رو بالا میبره ولی Framerate رو پایین نیاره بالا نمیخوایم ببره!
    امتیازها
    2,633
    سطح
    31
    36
    کاربر جدید
    نوید جان با دکمه " تشکر کردن " نمیشد جبرانش کرد.
    مطالب جالب و آموزنده ای بود.
    خسته نباشی عزیز.
    من کاربر M1K41L در لیون هستم !
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط pc_hex نمایش پست ها
    نوید جان با دکمه " تشکر کردن " نمیشد جبرانش کرد.
    مطالب جالب و آموزنده ای بود.
    خسته نباشی عزیز.
    متشكرم دوست عزيز واقعا با كاربراني مثل شما كه آدم خسته نميشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط expellite نمایش پست ها
    نویدجان چرا 3 میلیون؟ در ضمن این فناوری در چیپ های H77 اسوس و ازراک هم هست! ولی من خودم برای سوییچ کردن بین GPU و گرافیک مجزا و صرفه جویی در مصرف انرژی به این فناوری علاقمند شدم والا همچین بازدهی خوبی هم نداره! 3DMark رو بالا میبره ولی Framerate رو پایین نیاره بالا نمیخوایم ببره!
    با سلام...
    دوست عزيز پس چند ميليون؟
    گفتم كه دوست عزيز!!!
    هنوز طرح خيلي اشكالات داره و به زودي بهبود بخشيده مي شه!
    گرچه در تست ها بعضي از دوستان اينقدر پرفورمنس گرفته بودند كه واقعا جاي تعجب داشت!!!

امتیازها
    4,005
    سطح
    40
    16
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمامی عزیزان ...
    دوستان به اطلاع می رسانم بنده با کمک مجید عزیز (majid OC) مقاله ای را برای خوانندگان تهیه دیدم.البته باید گفت که قسمت های تخصصی مقاله را مجید جان زحمتش را کشیدند! و بنده مخلفات مقاله را ! پس تشکر ویژه را باید از مجید جان کرد.فردی که کاملا برای این انجمن و ایرانیان قابل احترام است به این دلیل که خدمات ارزشمندی را جهت آموختن علم به دیگران تهیه دیده.
    .
    .
    .
    امید وارم که همیشه موفق باشید.
    و البته از دوستانی مانند majid OC عزیز و Subzero 7111 تشکر ویژ می کنم.

دوستار شما نوید

به یاد دوست...[/RIGHT]
    ممنون نوید جان شما لطف دارید بزرگوارید
    و علیرضای عزیز مدیریت محترم.

قربانت
    مجید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع