ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    امتیازها
    6,668
    سطح
    53
    334
    کاربر انجمن

تست و بررسی کولر antec kuhler h2o 920

به نام خدا

تست و بررسی کولر ANTEC KUHLER H2O 920
    زمانی که داشتم سیستم جدید رو جمع آوری میکردم وقتی به خریدن کولر رسیدم سه کولرZALAMAN CNPS 12X و CORSAIR H60 و ANTEC KUHLER H2O 920 برای خرید به فکرم خطور کرد و بعد از پرس جو های فراوان و مخصوصا از آقا حسام تصمیم بر این شد که یک عدد کولر ANTEC 920 بگیرم .

بسته بندی و محتویات جعبه :
    بسته بندی این کولر ساده و در عین حال جذاب است بر روی بسته بندی در زمینه مشکی واتر بلاک کولر دیده میشود که بر روی یک مادر بورد بسته شده و از کناره های آن بخار می آید همچنین در بخش پشت جعبه به توضیح قسمت های مختلف کولر پرداخته شده است ودر ضلع کناری جعبه نتایج تست این کولر روی پردازنده CORE I7 980 X پرداخته شده است و که همگی از عکس های زیر مشخص است .
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_3119.jpg
مشاهده: 51
حجم: 88.0 کیلو بایت

نام: IMG_3095.jpg
مشاهده: 43
حجم: 87.1 کیلو بایت

نام: IMG_3115.jpg
مشاهده: 40
حجم: 89.8 کیلو بایت

هنگامی که در جعبه را باز کردم دیدم که رادیاتور و کولر به صورت سر هم شده در جعبه وجود دارد . که این خود زحمت سر هم کردن رادیاتور و بلاک را از ما سلب میکند .

درون جعبه به غیر از خود کولر پایه های مختلف برای نصب کولر روی سوکت های LGA 775-1156-1155 پردازنده های INTELو سوکت های AM2,AM3,AM2+,AM3+ پردازنده های AMD قرار دارد .
    همچنین دو عدد فن که سرعت چرخش آن ها 2000 دور در دقیقه است و دیسک نرم افزار همراه و دفترچه راهنمای نصب از دیگروسایل جانبی همراه کولرهستند. که همگی از عکس های زیر مشخص است .
    همچنین ANTECبرای پشتیبانی این کولر از سوکت LGA 2011 یک پایه مخصوص هم به همراه کولر قرار داده است که در تصویر زیر مشخص است .

نام: IMG_3098.jpg
مشاهده: 64
حجم: 89.3 کیلو بایت

نام: IMG_3099.jpg
مشاهده: 47
حجم: 88.4 کیلو بایت

نام: IMG_3102.jpg
مشاهده: 43
حجم: 97.3 کیلو بایت

اما یکی از ضعف های به نسبت بزرگ این کولر نداشتن خمیر حرارتی هست به طوری که فقط مقدار کمی از آن در ته بلاک در محل ارتباط با پردازنده قرار دارد که این خمیر هم زیاد با کیفیت نیست و سریع در اثر حرارت خشک میشود .

طراحی بلاک:
    طراحی بلاک این کولر در نوع خود جالب است این بلاک یک رابط 3 پین دارد که برای برق رسانی به پمپ داخل بلاک است همچنین یک رابط 5 پین هم برای تنظیم سرعت پمپ داخل بلک قرار دارد . که میتوان آن را به صورت دستی تنظیم کرد که با چه سرعتی آب را پمپاژ کند .

به این بلاک 2 عدد شلنگ وارد میشود که یکی آب سرد را داخل بلاک می آورد و دیگری هم آب گرم را از داخل بلاک خارج میکند.

نام: IMG_3104.jpg
مشاهده: 47
حجم: 84.3 کیلو بایت

همچنین بر روی بلاک یک LED قرار دارد که با روشن شدن سیستم روشن میشود و آرم ANTEC را نشان میدهد که زیبایی خاصی به آن میبخشد .
    در نهایت پس از اسمبل کردن کولر بر روی کیس که کمی هم طول کشید شکل کلی به حلت زیر درآمد .

نام: IMG_3092.jpg
مشاهده: 88
حجم: 88.2 کیلو بایت

نرم افزار همراه کولر :
    نرم افزار همراه این کولر CHILL CONTROL نام دارد که در آن میتوان دمای پردازنده سرعت فن ها را دید . همچنین در این نرم افزار میتوان سرعت فن ها و سرعت پمپاژ آب در بلاک را کنترل کرد در ادامه به توضیح پروفایل های نرم افزار و هریک از زبانه های آن میپردازیم .

پروفایل های نرم افزار :
    EXTREME:
    این پروفایل بر اساس دما سرعت وفن ها و سرعت پمپاژ آب را در حداکثر مقدار ممکن تنظیم میکند .
    SILENT:
    این پروفایل سرعت فن ها را تا حد امکان کم میکند .
    CUSTOM:
    در این پروفایل همه چیز به صورت دستی تنظیم میشود .

نام: 1.jpg
مشاهده: 53
حجم: 94.6 کیلو بایت

زبانه های نرم افزار :
    dashboard:
    در این زبانه دمای پردازنده و سرعت هر دو فن روی هم مشخص است .

نام: 2.jpg
مشاهده: 46
حجم: 84.7 کیلو بایت

GRAPHS:
    در این زبانه سرعت فن ها و همینطور دمای مایع کولانت داخل کولر به صورت نمودار دیده میشود .
    نکته ای که در این قسمت بود به دلیل اینکه من کانکتور های فن رو به خود مادر بورد متصل کرده بودم امکان دیدن سرعت فن از داخل این نرم افزار ممکن نبد و از داخل نر افزار همراه مادر بورد دیدم . همینطور این کولر مایع کولانت به نسبت داغی دارد .

نام: 4.jpg
مشاهده: 39
حجم: 86.9 کیلو بایت

FAN CONTOROL:
    در این زبانه میتوان مشخص کرد که فن ها از چه دمایی دور خود را افزایش دهند و در چه دمایی در حداکثر دور ممکن قرار گیرند.
    همینطور میتوان در این زبانه مشخص کرد که از چه دمایی برحسب فارنهایت سرعت پمپاژ بیشتر گرد و میتوان گفت که به ازای چه قدر افزایش دما سرعت پمپاژ آب بیشتر گردد .

نام: 5.jpg
مشاهده: 38
حجم: 92.1 کیلو بایت

:SETTINGS
    در این زبانه شما میتوانید مقیاس دما را سانتی گراد یا فارنهایت گذاشته رنگ پوسته برنامه را تغییر دهید و دیگر تنظیمات مربوط به برنامه از این زبانه قابل تغییر است .

نام: 6.jpg
مشاهده: 38
حجم: 89.0 کیلو بایت

تست کولر :
    برای تست کولر سیستم را 15 دقیقه به حال خود رها کرده و سپس با نرم افزار همراه مادربورد دمای پردازنده را گرفتم که طبق عکس زیر دما 34 درجه سانتی گراد بود .

نام: test 1.jpg
مشاهده: 49
حجم: 92.9 کیلو بایت

سپس پردازنده را توسط نرم افزار 2.09 WPRIMEو تست 1024 میلیون تحت لود 100 درصد قرار دادم و دما رو اندازه گرفتم که از عکس زیر معلومه .

نام: test 2.jpg
مشاهده: 68
حجم: 96.2 کیلو بایت

تست در حالت اورکلاک :
    برای تست در حالت اورکلاک فرکانس پردازنده رو به 4.8 رسوندم و سیستم رو 15 دقیقه به حال خود رها کردم و دما رو اندازه گرفتم که از تصویر زیر مشخص هست .

نام: test3.jpg
مشاهده: 70
حجم: 91.6 کیلو بایت

سپس دوباره تست WPRIME 2.09در حالت محاسبه 1024 میلیون انجام دادم و به دمای بسیار زیادی دست یافتم 74 درجه سانتی گراد که وقتی مشکل رو بررسی زکردم دیدم مایع کولانت داخل کولر بسیار داغ و در حدود 35 درجه سانتی گراد دما داشت .

نام: test4.jpg
مشاهده: 50
حجم: 97.6 کیلو بایت

سخن پایانی :
    این کولر برای افرادی که زیاد تصمیم به اورکلاک ندارند مناسب هست . یکی از ویژگی های منفی آن نداشتن خمیر حرارتی با کیفیت است ویژگی منفی دیگر آن داغ شدن بیش از حد مایع کولانت داخل آن است .
    اگر تصمیم به بازی در فرکانس پایه پردازنده دارید این کولر مناسب هست ولی اگر تصمیم به اورکلاک دارید میتوانید به سراغ مارک های دیگری مثل لار کولر بروید .
    با تشکر علی سلیمی .
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    229
    کاربر انجمن
    کولر خوبیه، ممنون از بررسی تون، چقدر بابتش پرداخت کردین؟
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    علی جان فکر نمی کردم اینقدر سریع بررسی را آماده کنی. مثل همیشه فوق العاده حرفه ای و دقیق بود.
    امتیازها
    5,204
    سطح
    46
    27
    کاربر انجمن
    آقا اینو از کجا پیدا کردین من کل پاساژ ایران تو تهران رو گشتم 920 شو پیدا نکردم.اگه میشه آدرس اونجای که خریدین رو واسم با پیغام بدین؟
    امتیازها
    6,668
    سطح
    53
    334
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaoptic نمایش پست ها
    آقا اینو از کجا پیدا کردین من کل پاساژ ایران تو تهران رو گشتم 920 شو پیدا نکردم.اگه میشه آدرس اونجای که خریدین رو واسم با پیغام بدین؟
    درود دوست گلم از این واتر کولر شرکت antec تعداد 100 تا آورده بود که همش رو فروخت من هم یکی ازشون خریدم ولی یدونه که خواستم برا دوستم بخرم با هزار بدبختی از بازار رضا گیر آودم تازه با 30 تومن اختلاف قیمت نسبت به اون قیمت خودم .
    این بهت بگم که توی پاساژ ایران پیدا نمیشه اگر میخوای برو یک دفتری هست تو طبقه چهارم بازار رضا اون شاید بتونه برات گیر بیاره .
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    یکی از مشکلات این کولر دمای بالای مایع کولانت هست و متاسفانه مقدار کافی از این مایع داخل منبع کولر وجود ندارد. بعد از جستجوی فراوان در اینترنت به این لینک رسیدم که نحوه باز کردن تیوب و خالی کردن و تعویض مایع را توضیح داده. حتی میتونید از این روش برای تعویض رادیاتور و پمپ هم استفاده کنید.

http://tomorrowsgaming.com/modding-workshop/4729.htm

فعلا منتظر قیمت محصولات xspc هستم که شرکت عقیق رایانه واد کشور کردند. البته به هیچ وجه محصولات xspc ارزان نیستند چون یکی از بهترین برندهای تولید کننده تجهیزات خنک کننده در جهان است و با کمی جستجو در اینترنت متوجه این مسئله خواهید شد. به هر حال احتمال تغییر در این کولر یا حتی تعویض آن وجود دارد. چون واقعا دمای بالای مایع کولانت تاثیر منفی روی عملکرد آن خواهد داشت. هیچ وقت دمای کولانت از 30 کمتر نرفته و این دمای 30 درجه بعد از 10 ساعت روشن بودن کولر گازی به دست آمده.
    امتیازها
    6,668
    سطح
    53
    334
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    یکی از مشکلات این کولر دمای بالای مایع کولانت هست و متاسفانه مقدار کافی از این مایع داخل منبع کولر وجود ندارد. بعد از جستجوی فراوان در اینترنت به این لینک رسیدم که نحوه باز کردن تیوب و خالی کردن و تعویض مایع را توضیح داده. حتی میتونید از این روش برای تعویض رادیاتور و پمپ هم استفاده کنید.

فعلا منتظر قیمت محصولات xspc هستم که شرکت عقیق رایانه واد کشور کردند. البته به هیچ وجه محصولات xspc ارزان نیستند چون یکی از بهترین برندهای تولید کننده تجهیزات خنک کننده در جهان است و با کمی جستجو در اینترنت متوجه این مسئله خواهید شد. به هر حال احتمال تغییر در این کولر یا حتی تعویض آن وجود دارد. چون واقعا دمای بالای مایع کولانت تاثیر منفی روی عملکرد آن خواهد داشت. هیچ وقت دمای کولانت از 30 کمتر نرفته و این دمای 30 درجه بعد از 10 ساعت روشن بودن کولر گازی به دست آمده.
    با نظر حسام عزیز موافقم من خودم این کولر رو دارم و باید بگم که مایع کولانت بسیار داغی داره و باید عوضش کرد .
    حتی زمانی که رادیاتور در آب یخ میوفته هم دما نهایتا 9 درجه سانتی گراد میشود .
    امتیازها
    745
    سطح
    14
    6
    کاربر جدید
    سلام..
    من هم این مدل رو دارم..با سیستمی که قبلا داشتم و پردازنده 2600k روش بود در حالتی که دور فنها بین 750 تا 800 بود دمای پردازنده روی 29 و حرارت کولانت روی 31 تا 32 بود..
    بعد از دیدن تاپیک حسام جان قصد دارم هم کولانت رو تعویض کنم و هم رادیتور رو..البته دست تراشکار رو هم میبوسه برای درست کردن رابط یا فیتینگی که بشه ارتباط رادیاتور و بلاک رو برقرار کنه..
    امتیازها
    7,229
    سطح
    56
    80
    3Ds Max کار
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها

سلام دوستان خسته نباشید اقا من چند وقتی هست که میخوام این کولر رو بگیرم تا با این تایپیک مواجه شدم یک سوال داشتم اونم این هست که ایا این کولر به سی پی یو هایی که چیپشون 1150 هست میخوره یا نه من اهل اورکلک هستم ایا این فنه حرارت را خوب انتقال میده یا نه cpu 4790 k new هست اگر جواب بنده رو بدید ممنون میشم اگر این کولر رو پیشنهاد نمیکنید چه نو کولر بگیرم ؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadfox نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید اقا من چند وقتی هست که میخوام این کولر رو بگیرم تا با این تایپیک مواجه شدم یک سوال داشتم اونم این هست که ایا این کولر به سی پی یو هایی که چیپشون 1150 هست میخوره یا نه من اهل اورکلک هستم ایا این فنه حرارت را خوب انتقال میده یا نه cpu 4790 k new هست اگر جواب بنده رو بدید ممنون میشم اگر این کولر رو پیشنهاد نمیکنید چه نو کولر بگیرم ؟
    برای 4790K سراغ کولر های جدیدتر برو، مثل Corsair H100i یا Cooler Master Nepton 280L یا واتر های انرمکس مثل LIQTECH240-HP
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)