ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    امتیازها
    2,238
    سطح
    28
    33
    کاربر اخراجی

راه حل کلی و کامل اورکلاک gtx 560 ti و cpu e7200 ?

سلام دوستان
    اگه یه راهنمایی کلی و کامل در باره اورکلاک و نرم فازار های اورکلاک و چگونگی کارد با اونها برای اوکلاک
    گرافیک : (Asus GTX 560 TI DirextCU2 TOP (1G
    و سی پی یو : Intel Core2due E 7200
    بدید ممنون میشم واقعا
    مادربرد : Asus p5q-Delux
    پاور: Enermax 650W
    امتیازها
    2,238
    سطح
    28
    33
    کاربر اخراجی
    دوستان اورکلاکینگ اگه راه حل و آموزشی برای اورکلاک این سیستم و کارت گرافیم و سی پیوش بدند ممنون میشم
    و درواقع میخواستم بپرسم این اورکلاک تاثیری در افت فریم هایی که در بازی دارم انجام میده و فریم بالاتری به من میده ؟
    ممنون
    امتیازها
    9,173
    سطح
    64
    4,302
    اوركلاكر ارشد
    آره اتفاقا تاثیر اصلی اورکلاک گرافیک همین بالاتر رفتن فریمهاست
    شما میتونی از نرم افزار MSI afterburner استفاده کنی یا GPU tweak asus
    والا روش استفدش شما خودتون یکبار باید امتحان کنید چون user manual خودش چندین صفحست و نمیشه اینجا نوشت و شما هم بخونی و بری انجام بدی موفقیت آمیز هم باشه

شما اول باید ببینی گرافیکتون بدون ولتاژ تا چه فرکانسی برای هسته و چه فرکانسی برای مموری میرسه
    فرکانس رو برای هسته اول 50 مگاهرتز ببر بالا اگه تونست تست پایداری رو پاس کنه یعنی پایداره بعدش 10 تا 10 تا اضافه کن و تست بگیر
    و جایی اگه ارور داد کم کم ولتاژ اضافه میکنی

باید بگردم ببینم لینک آموزشی چیزی وجود داره یا نه تا براتون بذارم
    چون نمیشه من بشینم چندین صفحه بنویسم تازه خیلی از اصلاحات هم فکر میکنم براتون باید نا اشنا باشه
    برای همین توصیه میکنم اول خودتون یکمی با اون نرم افزارها کار کنید تا یکم دستتون بیاد تا بعدش بتونیم راهنماییتون کنیم چون بصورت نوشتاری و بدون تجربه نمیشه چیزیو یاد گرفت
    موفق باشید

مقاله ای چیزی براتون پیدا میکنم تا بتونید از اول با همه چیز آشنا بشید
    ویرایش توسط farjam1990 : 2012/08/19 در ساعت 00:12
    امتیازها
    5,982
    سطح
    50
    301
    کاربر انجمن
    این کارت با ولتاژ 1050 و core clock 1000 و مموری 2250 راحت اور میشه و تست پاس میکنه.
    من بیشتر از این حد نتونستم ببرم با نرم افزار GPU tweak asus تست کردم کلا core clock روی 1000 قفل بود.
    از آقا فرجام میخوام که بگه دلیل این قفل بودنش چیه.
    امتیازها
    2,238
    سطح
    28
    33
    کاربر اخراجی
    با تشکر از فرجام عزیز
    من عکسی از برنامه ای که معرفی کردی و در حالت دیفالت سیستمم گرفتم :

ولی من در راه استارت آموزش مباحث اور کلاک هستم و اطلاعاتی در مورد این برنامه و همچنین تست پایداری ندارم ...درواقع تست پایداری رو با چه برنامه ای و چگونه انجام بدم ؟
    اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    امتیازها
    2,238
    سطح
    28
    33
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط HadiMSC نمایش پست ها
    با تشکر از فرجام عزیز

ولی من در راه استارت آموزش مباحث اور کلاک هستم و اطلاعاتی در مورد این برنامه و همچنین تست پایداری ندارم ...درواقع تست پایداری رو با چه برنامه ای و چگونه انجام بدم ؟
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    امتیازها
    12,030
    سطح
    71
    1,480
    اوركلاكر
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    تست پایداری رو میتونید با برنامه هایی مثل
    MSI_Kombustor
    FurMark
    انجام بدید
    بررسی کولر Thermalright True Spirit 120

بررسی تاثیر اورکلاک بر روی کارایی سیستم

آرشیو سریالهای خارجی با کیفیت عالی همراه با زیر نویس ......

امتیازها
    9,173
    سطح
    64
    4,302
    اوركلاكر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط wnhl نمایش پست ها
    این کارت با ولتاژ 1050 و core clock 1000 و مموری 2250 راحت اور میشه و تست پاس میکنه.
    من بیشتر از این حد نتونستم ببرم با نرم افزار GPU tweak asus تست کردم کلا core clock روی 1000 قفل بود.
    از آقا فرجام میخوام که بگه دلیل این قفل بودنش چیه.
    با تشکر از فرجام عزیز

خب شما میتونی تنظیمات رو طبق اون چیزی که دوستمون Wnhl گفتند بچینید
    این هم آموزش کاملا رسمی کار با GPU tweak
    http://rog.asus.com/96782012/graphic...ith-gpu-tweak/
    حتی استراتژی تقریبا" خوبی هم توضیح داده برای رسیدن به بالاترین میزان پایداری

اما روشی که خود من استفاده میکنم: (که البته شباهت هایی داره)
    ابتدا اصلا به ولتاژ دست نمیزنم
    Memory clock رو ابتدا 100 مگاهرتز افزایش میدم
    به کورکلاک دست نمیزنم و تست اول و سوم 3dmark11 رو اجرا میکنم و یا میشه از furmark استفاده کرد اما من ترجیح میدم از 3dmark11 استفاده کنم چون شرایط واقعی گیم رو تداعی میکنه برای گرافیک(خیلی وقتها گرافیک با یم فرکلنس خاص furmark و kombuster رو پاس میکنه اما همون اول تست 3dmark11 گیر میزنه)
    اگه تست پاس شد 50 مگاهرتز دیگه اضافه میکنم. همون تستها انجام میشه. اگه تست انجام شد راحت و بدوت آرتیفکت(یه چیزی مثل همون نویز روی تصویر) 20 مگاهرتز دیگه اضافه میکنم و دوباره تست میگیرم. اگر هم تست پاس نشد 20 مگاهرتز کم میکنم
    این روال کلی برای رسیدن به بالاترین فرکانس پایدار مموری هستش

Coreclock
    اینجا باز هم به ولتاژ دست نمیزنم
    میزان مموری کلاک رو روی بالاترین میزان پایداری که در مرحله قبلی به دست آوردم میذارم
    و 50 مگاهرتز اضافه میکنم به کورکلاک و تست اول و تست 4 ام 3dmark11 رو اجرا میکنم اگر تست پاس نشد 10 مگاهرتز کم میکنم و تست میگیرم اگر هم که اجرا شد 10 تا اضافه میکنم و تست میگیرم تا جایی که تست هنگ کنه ! اون وقت 10 مگاهرتز کم میکنم! تا بالاترین میزان اورکلاک بدون ولتاژ برسم!
    البته اگه با ارور درایور ریکاوری مواجه شدید حتما یکبار ریست کنید و بعد ادامه بدید

الان شما بیشترین میزان اورکلاک بدون ولتاژت رو بدست آوردی
    مموریکلاکت رو ثابت روی اون میزانی که در آوردیم میذاری و کورکلاک رو 10 مگاهرتز بالاتر از بالاترین میزان فرکانس بدون ولتاژت که تست پاس کرده قرار میدی. به ازای هر 10 مگاهرتز بین 2 و یا 3 صدم ولتاژ بده و تست رو اجرا کن. یادت باشه برای هر فرکانس با چه ولتاژی تست به خوبی پاس شده
    اگر تست پاس میشه بدون مشکل با همین روش ولتاژ و فرکانس پله ای کار کن تا به جایی برسی که دیگه تست کرش میکنه(آخرین فرکانسی رو که برای آخرین تست موفقی که گرفتی به همراه ولتاژش توی ذهنت داشته باش)
    ریست کن و از اول بذار روی اون فرکانس و ولتاژهایی که در آوردی. از اینجا به بعد به ازای هر 10 مگاهرتز فرکانس 3 صدم یا بیشتر باید ولتاژ بدی! کارت شما از نظر کولینگ خیلی خوبه و اصلا شما بعد از در آوردن میزان اورکلاک بدون ولتاژ, میتونی ولتاژ رو بذاری روی آخر! و شروع کنی پله ای فرکانس ست کنی و تست اجرا کنی

به این مراحل میگن در آوردن پروفایل کارت
    ببخشید دیگه که زیاد علمی نیست. کاریه که تجربی یاد گرفتم و انجام میدم
    همون جمله تکراری رو هم بگم که: مسئولیت اورکلاک به عهده فرد اورکلاک کننده هستش نه به عهده راهنمایی کننده.چون این روش توسط خود بنده برای کارتهای 480 و 460 و 580 و6870و5850و5770و5970و7970 و 7850 کاملا تست شده و ایرادی پیش نیومده اما ممکنه یک اشتباه مشکل بوجود بیاره
    اگر نقصی چیزی هست دوستان اصلاح بفرمایند

دلیل قفل بودن GPU tweak رو دقیق اطلاع ندارم شاید مسئله OCP و OVP باشه اما مطمئن نیستم :دی
    نرم افزارهایی با ظاهر سبک تر و کار آمدتر هم وجود دارند مثل EVGA Prec***on X که البته نسبت به نرمافزارهای دیگه بین 1 صدم تا 2 صدم بیشتر میشه باش ولتاژ داد :دی
    البته بوسیله ویرایش بایوس میشه ولتاژ کارت رو حداکثرش رو بالاتر برد. مثلا برای 480 و 580 که روی 1.15 هستش ولتاژ با نرم افزارهای عادی! و با نرم افزار EVGA که میشه 1.65 داد(فرکانسشم قفل ندیدم باشه تا حالا :دی) ! با ویرایش بایوس برای 580 و 480 میشه تا 1.21 هم ولتاژ داد :دی
    ویرایش توسط farjam1990 : 2012/08/24 در ساعت 09:04
    امتیازها
    2,238
    سطح
    28
    33
    کاربر اخراجی
    سلام ممنون از توضیحات مفید و کامل فرجام عزیز
    من طبق فرمایشات شما
    اول مموری کلاک رو 100 و 50 و 20 و 20 و ... مگاهرتزی بردم بالا و تست(/3mark11 /1&3 ) گرفتم و تا در جه آخر مموری کلاک پایدار بود یعنی 4800MHZ* (که دیگه نتونستم اضافه کنم!)
    مرجله 2 طبق توضیح شما gpu clock رو بدون دستکاری درجه ولتاژ ,50MHZ اضافه کردم و تست (/3mark11 /1&4 ) گرفتم پایدار بود ,10تا اضافه کردم و تو تست 4 از برنامه تست پایداری پرید بیرون ,10رو کم کردم (بدون ولتاز >>>950**)
    مرحله 1 و 2
    ()
    مرحله 3 که ثابت نگه داشتن مموری کلاک و اضافه کردن 10 تا GPU CLOCK به اضافه ی 2 یا 3 صدم ولت به ولتاز بود برای من مشکل ساز بود !
    وقتی من 10 تا به GPU CLOCK اضافه میکردم درجه ی ولتاژ هم تغییر میکرد و یا وقتی میخواستم 2یا 3 صدم به ولتاژ اضافه کنم درجه GPU CLOCK تغییر میکرد ! (مثلا3 صدم اضافه میکردم GPU CLOCK تا 1000 که آخرین درجه GPU CLOCK بود میرفت!)
    حالا جالب بود که با تغییرات (آوردن درجه VOLTAGE تا آخر ,GPU CLOCK تا 1000 میرفت)وتست پایداری وارور ویندوز (RECOVER DRIVER) ,ریستارت کردم
    مشکل به نوعی بهتر شد یعنی میتونستم 950MHZ GPU CLOCK رو که در حالت بدون ولتاز پایدار بود به 960 تغییر بدم و البته GPU VOLTAGE به صورت AUTO سه یا چهار صدم ولت اضافه شد.
    وتست 1/4پایدار بود
    دوباره وقتی من میخواستم 10 تای دیگر به 960 اضافه کنم ,GPU VOLTAGE به صورت AUTO خودش 1 درصد اضافه کرد (من نمیتونستم بیشتر به ولتاژ اضافه کنم چون GPU CLOCK میرفت تا درجه آخر یعنی 1000)
    این روند رو ادامه دادم (یعنی ریستارت ویندوز و تغییر فرکانس ولتاژ) تا این قسمت برای پروفایل 2 ()
    جالب اینجا بود در پروفیل GAME من تونستم ولتاژو تا آخر بیارمو GPU CLOCK تا 1000 خودش کشیده شد و تست پایداری پاس شد ! درصورتی که در پروفایل ها دیگر برنامه پاس نمیشد! مگه فرقی داره!؟
    ()
    با اینوجود تغییری در فریم تست ها (به خصوص تست 4 که میانگین 12 فریم میده) درحالت های مختلف تست با حالت معمولی کارت ندیدم ! چرا ؟ حتما باید کار دیگه بعد از سیو تغییرات در پروفایل ها برنامه ASUS GPU Tweak ,انجام بشه ؟!!

با تشکر فراوان
    امتیازها
    9,173
    سطح
    64
    4,302
    اوركلاكر ارشد
    خب این نرم افزار میاد و ولتاژ و فرکانس شما رو با هم لینک میکنه
    در تبلیغاتش هم گفته که خودمون ولتاژ مناسب رو تعیید میکنیم که اورکلاک پایداری داشته باشید :دی که عملا.... :دی
    شما بهتره از همون نرم افزار اول که معرفی کردم استفاده کنید
    MSI after burner
    کارایی و ساختارشم همون Gpu tweak هستش
    با این تفاوت که مموری کلار رو به این صورت نشون میده
    مثلا اگه 4800 هستش تقسیم بر 4 میشه 1200 :دی
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع