ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    249
    سطح
    4
    10
    کاربر اخراجی

Question ریست شدن خود به خود سیستم

سلام
    سیستم دوم من که مشخصاتش رو در زیر براتون می نویسم (تو پروفایلم نزدم) یه مشکلی داره و اون اینه که بعضی وقتا بدون هیچ دلیلی ریست می کنه و این ریست کردن ها هیچ الگویی ندارند نه با زمان روشن موندن سیستم در ارتباط هستند و نه با میزان بار روی سیستم . یعنی بعضی وقت ها سیستم چندین روز روشنه و هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ( ریست نمیشه ) ولی بعضی وقت ها کمتر از یه ساعت بعد از روشن شدن ریست میشه . همون طور که گفتم به بار سیستم ربطی نداره چون زمان هایی بوده که با سیستم کار گرافیکی نسبتا سنگین می کردم و سیستم رو تو لود ۷۰ درصد نگه می داشتم و سیستم چند روز بدون مشکل روشن بود ولی بعضی وقت ها سیستم تو لود ۵ درصد بعد از یکی دو ساعت ریست می کنه. البته همیشه خودش ریست نمی شه وقت هایی هم هست که سیستم هنگ می کنه و حتی دکمه روشن و خاموش کیس هم کار نمی کنه و فقط دکه ریسته که کار می کنه و مجبور میشم دستی ریستش کنم ولی نکته ای که هست اینه که رفتار سیستم موقع ریست شدن خودکار و زمانی که خودم ریستش می کنم یکیه (برق سیستم کامل قطع میشه‌ و بعد از ایستادن کامل تمام فن ها دوباره برق وصل میشه ) . تا یادم نرفته بگم که پاور و رم و هارد دیسک رو چک کردم ( بردم نمایندگی و ازشون خواستم برام چکش کنند ) ولی هر سه سالم بودن . خودم دیگه موندم که باید چی کار کنم . برای تست مادربرد هم که رفتم بهم گفتن که حداقل ۵ روز کاری باید سیستمم پیششون بمونه و هرچی بهشون می گم که من همه ی قطعات رو چک کردم و فقط ازتون می خوام که مادربرد رو چک کنید گوش نمیدن . راستی تا یادم نرفته بگم که یه بار بعد ریست شدنش در کیس رو باز کردم و تک تک قطعات رو از نظر میزان گرمی بررسی کردم و همه تو رنج نرمال بودن . اینم بگم که سیستم رو اول خرداد ماه سال جاری گرفتم ( دقیقا ۵ شنبه ۴ خرداد‌ ساعت ۴ بعد از ظهر تحویل گرفتم و ساعت ۶ به برق زدم و برای اولین بار روشنش کردم ) . در ضمن تا حالا سیستم رو اورکلاک نکردم و فن های کیسم هم فن های استاندارد خودشه . کیسم ورژن ۲ هست ( یعنی ۱ فن ۱۴۰ میلی متری در کف ( با فیلتر ) + ۱ فن ۱۴۰ میلی متری در پشت کیس (کنار پنل پشت مادربرد) بدون فیلتر + ۱ فن ۲۳۰ میلی متری در کاور بغل سمت چپ ( بدون فیلتر ) + ۱ فن ۲۳۰ میلی متری در سقف ( بدون فیلتر ) + ۱ فن ۲۳۰ میلی متری در جلوی کیس ( با یک لایه ابر نازک به ضخامت ۵ میلی متر ) سیستم کولینگ کیس رو تشکیل میده ) .
    حالا مشخصات کامل سیستم :

Motherboard : ASUS P8Z68-V
    CPU : Intel Core i7 2600K
    GPU : XFX Radeon HD 6950
    RAM : Corsair XMS3 4*4GB
    H.D.D : WD Caviar Black 7200RPM 1TB 1*1TB
    O.D.D : LITON DVD RW + Pioneer BDR-206 DBK
    Power : GREEN GP1000B-GOLD
    CPU Cooler : Stock
    Case : Green X9 PREDATOR

امیدوارم چیزی از قلم نیفتاده باشه . اگه چیز دیگه ای لازمه که نگفتم بگید که اضافه کنم . پیشاپیش از لطفتون ممنونم .
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

ویندوز عوض کردی؟
    درایور ها رو آپدیت کردی؟
    bios ورژن آخرینش رو نصب کردی؟
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط th e nd نمایش پست ها
    bios ورژن آخرینش رو نصب کردی؟
    همین! آخرین ورژن بایوس چک شود!
    امتیازها
    2,812
    سطح
    32
    103
    کاربر انجمن
    این طوری که شما میگین حتمی مشکل از ویندوزه .. اخه تا اونجا که من تجربه دارم ریست شدن به یکباره ممکنه از ویندوز باشه یا حتی از مادربورد ......... یا حتی از پاور .. من چندتا مورد داشتم که همینطوری بودن ولی کلا سیستم خاموش میشده بدون هیچ دلیلی .. اینها مشکلشون اغلب یا از پاور بود یا از مادر بوردو اینطور که میگین ممکنه از پاور نباشه .. ولی میگم اگر براتون مقدوره از یک پاور دیگه برای ازمایش استفاده کنید ....پاورتون خیلی ترسناک هست .... من یکی ، از پاور ها ی 1000 به بالا خیلی میترسم ... چون هم گرونند و هم خطر افرین و هم خیلی خیلی حساس ... چون میدونید دیگه 1000 وات عدد خیلی زیادی هست (چهار رقم عدد ) ... راستی چرا حالا از 1000 واتی استفاده میکنید ... خوب میتونستید از یک 700 یا 800 واتی هم استفاده کنی که اون هم برای اور تا 4 گیگ خیلی عالی جواب میده......
    امتیازها
    22,256
    سطح
    92
    1,976
    کاربر انجمن
    پردازش های CPU رو چک کنید. مخصوصاً SVChost ها (تعدادشون و حجمی که اشغال کردن). بهتره یه عکس ازش بذارین. در ضمن خوتون با نرم افزار زیر هارد رو چک کنید. به نمایندگی اعتماد نکنید چون اگه ویندوز روز هارد نصب بشه برای اون ها کافیه.

رم ها رو هم در دو حالت تست کنید:
    1-فقط یکی رو نصب کنید. یعنی یکی یکی تست کنید.
    2-رم ها رو روی دو اسلات دیگه نصب کنید.

HDtune pro

اینا رو با این فرض گفتم که ویندوز رو تازه عوض کردین و مشکل نرم افزاری ندارین.

امتیازها
    249
    سطح
    4
    10
    کاربر اخراجی
    با سلام
    از نظر امکان استفاده از یک پاور دیگر من پاور دیگری ندارم که بخواهم با آن تست کنم . خود پاور را هم با پی اس یو تستر تست کردم و سالم بوده.
    رم ها رو هم تک به تک تست کردم . یعنی ۱ رم رو مادربرد نصب کردم و بعدش با نرم افزار تست سلامت رم رو بررسی کردم
    دلیل استفاده از پاور ۱۰۰۰ هم این بود که شاید بعدا کارت گرافیک رو ارتقا دادم و یا تعدادش رو زیاد کردم . در ضمن بهترین راندمان پاور توی ۴۰ الی ۶۰ درصده که الان من دارم ۶۰ درصد توان پاور رو استفاده می کنم
    سیستم عامل رو هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد . به همراه آخرین درایور ها . اینم بگم که با آزمون و خطا فهمیدم تو ویندوز ۸ کمترین میزان ریست شدن رو داره .
    چشم . حتما هارد رو با نرم افزاری که گفتید چک می کنم.
    امتیازها
    2,812
    سطح
    32
    103
    کاربر انجمن
    مادر بورد پس چییییی شاید از منبع های تغذیه باشه . طبق گفته های شما که گفتین رو ویندوز 8 خوب تر کار میکنه .... یه لحظه ... شاید از دیرکت باشه .. رو ورژن های پایینتر امتحان کن.. اخه دیرکت 11 برای ویندوز 8 در اصل ساخته شده . و... دیگه من چیز خاصی نمیدونم ... اگه دیگه کاری نتوستید انجام بدین میتونید ویندوز xp رو هم یه امتحان کنید
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    با سلام...
    مشکل را می توان از دو جهت مورد بررسی قرارداد:
    1- نرم افزاری
    2- سخت افزاری

1- می تواند مشکل از ویندوز باشد! اما اگر شما ویندوز را عوض کردید و جواب نداده پس احتمال دارد نوعی ویروس (شبیه ویروس Blaster) سیستمتان را آلوده کرده باشد!
    به برخی فایل ها چسبیده باشد در نتیجه حتی پس از نصب مجدد ویندوز هم مشکل بر طرف نشود! با یک آنتی ویروس خوب تست کنید عزیز حتما آپدیت شده باشد! اگر ویروسی در کار بود پس از کشتن آن یک بار دیگر سیستم عامل نصب کنید...

2- از لحاظ سخت افزاری:
    1- پاور:این مشکل خیلی شایع است و ریست شدن خود به خود سیستم در خیلی از اوقات می تواند از پاور باشد.در مواردی ممکن است پاور کم بیاورد! که این شامل شما نمی شود! در مواردی ممکن است پاور ایراد داشته باشد و حتی PSU TESTER هم قادر به تشخیص آن نباشد!
    البته من مواردی را دیده ام که پاور کم نمی آورد و مشکل هم ندارد اما با تعویز پاور مشکل حل می شود! بهترین کار این است که یک پاور گیر بیاورید و سیستم را با آن پاور تست کنید.

2- رم:رم سیستم شما Corsair XMS3 است که اصلا رم جالبی نیست!!! خود من از همین رم داشتم فروختمشون و یک جفت رم ADATA گرفتم... باز هم بهتر است سیستم را با یک رم دیگر تست کنید دوست عزیز.
    3-کارت گرافیک: این مورد خیلی شایع نیست و خیلی کم پیش می آید! ممکن است بایوس کارت گرافیک مشکل داشته باشه و سیستم را ریست کند!
    4- هارد: مشکلات هار خیلی پیچیده است و متاسفانه من در این زمینه تخصصی ندارم! فقط می توانم بگم که مشکل می تواند از هارد هم باشد.
    5-مادربرد: ممکن است مشکل از بایوس مادربرد باشد! به پیشنهاد دوستان حتما حتما نسخه بایوس را آپدیت کنید دوست عزیز!
    در مواردی که از جمله برای خودم هم پیش اومد این است که ممکن است CPU خوب نصب نشده باشد! یا یکی از سوزن های زیر CPU کثیف باشد!!! همین چند ماه پیش برایم پیش آمد! CPU را در بیار و بر روی سوزن های CPU و خود CPU فوت کن!!!!!!! باور کنید من با انجام این کار روی یکی از سیستم ها سیستم را از مرگ حتمی نجات دادم!!! خیلی موارد پیش میاد که ممکن است سر یکی از این سوزن ها کم گرد و غبار نشسته باشد و باعث درست شدن مشکل برای سیستم شود!
    6- ممکن است مشکل از دما باشد. با نرم افزار هایی مانند Core Temp یا GPU-Z دمای تک تک قطعات را چک کنید. هم در حالت عادی و هم سنگین.
    7- ممکن است زیر یکی از سوکت های مادربرد مانند رم و گرافیک گرد و غبار نشسته باشد. با در آوردن آن ها و تمیز کردن کل سیستم به وسیله جریان هوا یا تمیز کردن سوکت ها با مسواک آغشته به الکل صنعتی مشکل بر طرف خواهد شد!

هر آنچه گفتم از تجربیاتم بود و ممکن است برای هر فرد پیش بیاید...

دوستار شما نوید...

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع