ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ورود مایکرویافت به بازارسخت افزار اشتباه است؟

رأی دهندگان
17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

1 5.88%
  • خیر

16 94.12%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته

موضوع: چرا میکروسافت وارد عرصه ساخت سخت افزار شد؟؟؟

دیروز خبری در سایت نارنجی خوندم مبنی بر اینکه هشدار مدیر عامل شرکت Acer به میکروسافت در خصوص تولید SurFace
    جیان فرانکو لانچی مدیر عامل شرکت Acer به میکروسافت به خاطر ساخت تبلت SurFace هشدار داد و اعلام کرد که ورود میکروسافت به عرصه تولید سخت افزار موجب واکنش منفی دیگر شرکت ها برای تولید این محصولات میکروسافت میشود در اینجا قصد داریم به صورت کارشناسی بررسی کنیم که چرا میکروسافت وارد عرصه تولید سخت افزار شده و چرا میکروسافت هنوز بر ادامه همکاری خود با شرکت های دیگر پا فشاری میکند و اصولاً دلیل این تناقض ها رو متوجه بشیم

در سال 1997 شرکت اپل در اوضاع اقتصادی بدی قرار داشت و داشت به روزهای پایانی خود نزدیک میشد و در همینجا بود که میلیونر معرف و دوستداشتنی یعنی بیل گیتس ارزش سهام شرکت اپل رو به مبلغ 150 میلیون دلار خریداری کرد و این شرکت رو از ورشکستگی نجات داد این اقدام بشر دوستانه گیتس باعث شد که اپل از روزهای سخت خود فاصله بگیرد و دوباره به عرصه رقابت وارد شود تا جایی که در سال 2000 توانست بازار مصرف LapTop در ایالات متحده رو از محصولات خود که تا سال قبل 1.2 درصد بازار بود رو به 5.6 درصد افزایش بدهد این برد بزرگی برای شرکت اپل بودش چرا که توانست 5.6 درصد بازار LapTop ها رو در اختیار داشته باشد از سوی دیگر 10 درصد از بازار سیستم عامل و 20 درصد از بازار سخت افزار

این رشد شرکت اپل فقط به خاطر این بود که توانست سخت افزاری رو ارائه بدهد که بیشترین سازگاری رو با نرم افزارهای این شرکت داشته باشد و در واقع توانست یک محصول داخلی با حداقل امکانات ولی حداکثر بهره بری را تولید کند این اتفاقات در زمانی رخ داد که میکروسافت به شدت از شرکای سخت افزاری خود دلگیر بود و معتقد بود که این شرکت ها از لحاظ سخت افزاری قادر به تامین تمام موارد تحت پوشش نرم افزار این شرکت یعنی Windows نیستند و تنها بخشی از امکانات Windows رو ارئه مکینند و همین مسئله باعث کاهش خرید محصولات میکروسافت شده برای مثال هنوز در دنیای LapTop ها کمتر محصولی هستش که 3G که میکروسافت از ویندوز ME پشتیبانی میکرد رو ارائه بده مطمئن هستم که ویندوز Vista رو همگی به خاطر دارید زمان ورود این محصول اعلام شد که این سیستم عامل با بیشتر سخت افزارهای قدیمی ناسازگاری دارد در صورتی که میکروسافت به شرکای سخت افزاری خود از دو تا سه سال پیش اعلام کرده بود که سخت افزارهای خود را بر اساس چه استانداردی تولید کنند ولی این شرکت به هر دلیلی که عمده دلیل آن سود دهی بیشتر بود از این کار امتنا ورزیدند و دید منفی رو علیه مکیروسافت ایجاد کردند

از سوی دیگر خبرهایی به گوش میرسید که خیلی از این شرکای سخت افزاری که به واسطه میکروسافت به نان و نوایی رسیده بودند با رقیب میکروسافت یعنی شرکت های گسترش دهنده لینوکس دست به یکی کردند و در بخش توسعه نرم افزار لینوکس سرمایه گذاری کردند بگذریم از اینکه این سرمایه گذاری ها هیچ سودی رو متوجه این شرکت ها نساخت و فقط زیان های مالی رو در بر داشت این در صورتی بود که ویندوز موبایل میکروسافت در وضع خوبی نبود و هیچ شرکتی حاضر به سرمایه گذاری در این بخش نبود شما فقط نگاه کنید که از وقتی که نوکیا اعلام کرد از این به بعد فقط اسمارت فون های ویندوزی را تولید خواهد کرد چه سیر صعودی در پیشرفت ویندوز فون شاهد بودیم

باید گفت که میکروسافت از اشتباهات گذشته اش درس گرفته و متوجه شده که این شرکا , شرکای قابل اعتمادی نیستند و جزو حذب یک بام دو هوا هستند
    این شرکا برای سود دهی بیشتر حاضر هستند اسم میکروسافت رو بد نام کنند تا خودشون به بیشتر سودهی ممکن برسند حاضر هستند تمام امکاناتی که میکروسافت ارائه میدهد رو ناقص ارئه بدهند تا در نسخه های بعدی این عیب ها رو بپوشانند و به اسم ورژن جدید روانه بازار کنند
    بله آقای جیان فرانکو لانچی (مدیر عامل شرکت Acer) , مایکل دل (مدیر عامل شرکت Dell) , کارلی فیورینا (مدیر عامل شرکت HP) و... اگر اپل رشد 4 درصد در زمینه بازار LapTop ها داشته اگر امروز سیستم عامل Android توانسته بیشترین فروش رو در زمینه Tablet ها داشته باشد مقصر اصلی شما هستید که محصولات میکروسافت رو ناقص ارائه دادید مقصر اصلی شما هستید که سود دهی رو مورد توجه خود قرار دادید و فکر کردید که همیشه میتوان با این منوال سر کرد
    فکر اینجا رو نکرده بودید که بزرگترین شرکت علمی دنیا بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا مقابل اینجور بازارگرمی های شما قد علم کند و شما هارو که خود را خدای دنیا سخت افزار میدانید را اینطور گوشه گیر کند
    ولی میکروسافت همچنان سر لطف خود به شما هستش و اجازه تولید محصولات خود را به شما داده است میکروسافت راحت میتونست به شما اجازه تولید محصولات خودش را ندهد و با یک شرکت چینی قرارداد ببنده و تبلت SurFace رو در تیراژ بالا وارد بازار کند (کاری که شرکت اپل انجام میدهد) و برای همیشه شماهارو به زباله دانی تاریخ تحویل بدهد ولی میکروسافت این کار نکرد و گوی رقابت رو بر شما نبست اگر شماها واقعاً از خواب زمستانی خود بیدار شده اید با تولیدمحصولات برتر و به نمایش گذاشتن تمام قابلیت های محصولات میکروسافت به میکروسافت ثابت کنید که نیازی به ورود به عرصه سخت افزار نیست مشتری محوری رو سر لوحه کار خود قرار دهید و به وقول ما مسلمانان حلال و حرام رو تشخیص بدهید

منبع : WinPhoneCenter

امید آخر...
    مطمئن بودم که من را تا محرم می بری

آبروی رفته ام را با نگاهی می خری

کاروان یاس و لاله خیمه زد در کربلا

خیمه سبز تو کو پس ای امید آخری؟

امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته
    قابل توجه اینکه مایکروسافت بسیار به پیمان هایش پایبند هست.
    و با توجه به همکاری بی نظیری که نوکیا با مایکروسافت دارد، مایکروسافت هم پشتیبانی عالی از محصولات نوکیا کرده و علاوه بر آن کمک های مالی ماهیانه به نوکیا می کند.
    مایکروسافت به خاطر این وفاداری نوکیا قصر ورود به بخش موبایل را ندارد.
    سپاس

امید آخر...

امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    به نظر من مایکروسافت کار بسیار خوبی کرده که وارد عرصه تولید سخت افزار شده. وقتی یک شرکت قدرتمند امکان تولید سخت افزار دارد و میتواند بهترین نرم افزار ها و سیستم عامل را برای آنها به وجود بیاورد، چرا وارد این عرصه نشود؟؟
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    از یه طرف خوبه از یه طرف بد :d
    شاید برای سامسونگ مشکل ایجاد بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!من از این میترسم :d
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    درسته . منم قبول درام .مایکروسافت باید وارد این عرصه بشه . چونکه غول نرم افزاری دنیا هست . پس میتونه بهترین سخت افزار ها رو متناسب با نیاز نرم افزاریش تولید کنه . دقیقا مثل xbox 360.

اما باید به این نکته اشاره کنم که هر شرکتی فقط و فقط سری اول محصولاتش رو که قصد بازار گرمی داره ، خودش تولید میکنه و برای کاهش هزینه و قیمت تمام شده مصرفی ، اونها رو درجاهایی مثل چین و تایوان ، به دلیل نیروی کار ارزان تولید میکنه و بعد به بازار مصرف بزرگی مثل امریکا و اروپا و اسای شرقی میفرسته .

SurFace هم همین قضیه رو داره .شاید نسخه های اولش توسط مایکروسافت تولید بشه . اما بقیه اش میشه چینی یا تایوان بسیار باکیفیت .
    امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinbrusli نمایش پست ها
    درسته . منم قبول درام .مایکروسافت باید وارد این عرصه بشه . چونکه غول نرم افزاری دنیا هست . پس میتونه بهترین سخت افزار ها رو متناسب با نیاز نرم افزاریش تولید کنه . دقیقا مثل xbox 360.

اما باید به این نکته اشاره کنم که هر شرکتی فقط و فقط سری اول محصولاتش رو که قصد بازار گرمی داره ، خودش تولید میکنه و برای کاهش هزینه و قیمت تمام شده مصرفی ، اونها رو درجاهایی مثل چین و تایوان ، به دلیل نیروی کار ارزان تولید میکنه و بعد به بازار مصرف بزرگی مثل امریکا و اروپا و اسای شرقی میفرسته .

SurFace هم همین قضیه رو داره .شاید نسخه های اولش توسط مایکروسافت تولید بشه . اما بقیه اش میشه چینی یا تایوان بسیار باکیفیت .
    Surface فقط در خود آمریکا عرضه می شه و برنامه ای برای عرضه جهانی فعلا نیست!
    همچنین مایکروسافت در حال جمع آوری تیمی برای ساخت surface 2است!

امید آخر...

امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط +aren نمایش پست ها
    surface فقط در خود آمریکا عرضه می شه و برنامه ای برای عرضه جهانی فعلا نیست!
    پس واجب شد با بیل گیتس صحبت کنم اسم ایران رو هم کناره آمریکا بنویسه!!!!!!!!!=))
    .........................
    میدونم که بیل گیتس باز نشست شده...ولی الان حکم دست های پشت صحنه رو داره! :d
    امتیازها
    27,370
    سطح
    98
    4,864
    مدير بازنشسته
    استیو بالمرهم کارهای خوبی برای ایرانیاکرده!
    جدیدا داره برای همه ی محصولاتش زبان پارسی قرار می ده!
    فقط یکم لنگ میزنه تو تبلیغاتش! ولی این پایان سکوت مایکروسافت بود!
    2012 سال مایکروسافت!

امید آخر...

امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    اگر مدیر عامل ACER اومده این حرف و رو زده برای این گفته که خوب اگر مایکروسافت بیاد تبلت بزنه اونوقت کی بیاد تبلت منرو بخره؟
    خوب معلومه که ضعف اصلی تبلت های موجود توی بازار چه برای شرکت اپل و یا سایرین که از Android استفاده می کنند، نبود یک سیتسم عامل مفید و پشرفته است.
    حالا همون تبلت ها با یک سخت افزار قدرتمند به همراه یک سیستم عامل قدرتمند ، میشن همون چیزی که کاربران می خواهند.
    خود من شخصاً هیچ وقت قصد خرید تبلت نداشتم ، ولی از وقتی که فهمیدم مایکروسافت می خواد تبلت بده به بازار تصمیم گرفتم در آینده یک تبلت با سیستم عامل Windows 8 تهیه کنم.
    دوستان خواهشاً در این ایام شب قدر دعا کنید یک چند میلیاردی(!!!) بیاد توی حسابمون تا شاید توسنتیم یک تبلت مایکروسافتی بخریم!!!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    موندم اون یه نفر به چه امیی تو نظر سنجی گفته که ورورد مایکروسافت به بازار سخت افزار اشتباه هست !
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)