ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام عامل تاثیر بیشتری در قدرت کارت داره؟

رأی دهندگان
35. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • تعداد Rop ها درون کارت گرافیک

9 25.71%
  • تکنولوژی ساخت (بر حسب Nm)

1 2.86%
  • تعداد سایه زن ها کارت گرافیک

5 14.29%
  • نسل مموری کارت گرافیک

0 0%
  • فرکانس کاری مموری کارت گرافیک

0 0%
  • فرکانس کاری پردازشگر کارت گرافیک

7 20.00%
  • پهنای باند کارت گرافیک

13 37.14%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال

عوامل تعیین کننده قدرت vga

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز .....

با توجه به اینکه که بیشتر افراد فکر میکنند (کسانی که آشنایی کاملی با سخت افزار ندارند)کارایی کارت گرافیک انها بیشتر از هر چیزی به حافظه ی گرافیک بستگی داره و من چند روز اخیر نمونه های زیادی رو مشاهده کردم تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم تا کمی توضیح بدم و این موضوع برای کسانی که اگاهی ندارند توضیح بدم..... و سعی کردم تا جای ممکن ساده و عامه فهم باشه ! خیلی مختصر ، خیلی مفید!!!

ببینید دوستان کارت گرافیک از چند قسمت اصلی تشکیل شده است. مثل هسته ی گرافیکی و مموری گرافیک و رابط گرافیکی و فازهای توان و ای سی های مربوطه و..........

وظیفه ی اصلی پردازش تصاویر بر عهده ی هسته ی گرافیک یا همون GPU هستش که تمام تصاویری که شما مشاده میکنید قبل از مشاهده شدن توسط این قسمت پردازش میشه اما سرعت این پردازش به مموری (MEMORY) هم بستگی داره و پهنای باند بین تراشه ی گرافیکی و مموری گرافیک که مثل یه راهرو عمل میکنه تاثیر گذاره!

پهنای باند گرافیک رابطی است بین هسته ی گرافیکی و مموری گرافیکی و هر چه این مسیر عریض تر یا سرعت بالاتری داشته باشد اطلاعات با سرعت بیشتری از مموری گرافیک به تراشه ی گرافیکی منتقل شده اما مموری گرافیک که اغلب تصور میکنند تاثیر گزارترین عامل هست ، باید یک حداقلی رو داشته باشه و به همین خاطر میبینیم که از کارت 50 هزار تومانی تا کارت 550 هزارتومانی همگی به یه حافظ لازم و کافی 1 گیگابایت مجهز هستند!

به صورت معمول تراشه ی گرافیکی (GPU) در قسمت وسط برد قرار میگیره و مموری های ان هم در قسمت های اطراف تراشه قرار داره و بین انها مسیری به نام پهنای باند (Bus width) که تعیین کننده ی سرعت انتقال اطلاعات بین مموری و تراشه است قرار داره !

فرکانس های کاری گرافیک نیز خیلی تاثیر گذار هستند اما فرکانس کاری مموری در کارت هایی که پهنای باند کمی دارند و این عامل محدودیت ایجاد میکنه خیلی بیشتر تاثیر گذار هست

از دیگر عامل تعیین کننده هسته ی استریم و هسته های کودا هستند که اون ها هم وظایف پردازشی مختلفی را به عهده میگرند !

به صورت کلی دوستان افراد که اصطلاحا گیگ هستند به صورت معمول کارت ها را با نوع و مدلشون رتبه بندی میکنند و اون هایی که اطلاعات بالاتری دارند بیشتر از مشخصات کارت متوجه قدرت اون ها میشن !

یکی از بهترین راه های پی بردن به قدرت کارت ها استفاده از بنچمارک هاست ! بچمارک ها تست هایی هستند که ما نسبت به نتایجی که اون ها نشون میدهند اقدام به رتبه بندی کارت ها میکنیم
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    خوب بود=D>
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    خطاب به دوستان آماتور وتازه کار: دوستان برای قیاس دو کارت باید در بنچمارک ها سیستم ها دقیقا یکی باشند حواستون باشه یعنی قطعات دیگه در نتیجه گیری تاثیر گذارند
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    10,741
    سطح
    68
    2,322
    کاربر انجمن
    من یه سوال دارم
    من میخوام یه لپ تاپ ارزون قیمت بخرم که بیشترشون کارت گرافیک مستقل ندارن و گرافیکشون intel hd graphics 3000 یا intel gma 4500 هست اگه درست نوشته باشم
    از اونجا که سیستم دسکتاپم کارت آن بورد ati hd 4200 داره و تقریبا ازش راضیم ، میخوام از اساتید یه مقایسه ای داشته باشن اینجا نتیجه یه سری از تست ها هست با اینکه واحدهای سایه زنیه کارت خودم از اینتل بیشتره اما توی تستها اینتل نتیجه هاش بهتره .
    در ضمن من با سیستمم need for speed رو با کیفیت تقریبا خوبی میتونم بازی کنم آیا با اینتل هم میشه ؟
    یه جا کسی نوشته بود که خیلی ضعیفه و حتی تو پخش فیلمها هم مشکل داره
    حالا اساتید نظر بدن خوشحال میشم
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    دوست عزیز منظورتون رو واضح تر بیان کنید
    یعنی شما کارتتون رو با گرافیک 3000 اینتل قیاس کردید و می خواید ببینید از اونجایی که شما با کارت ATI خودتون بازی می کنید آیا میشه با این کارت هم بازی کرد؟؟؟باید بگم که این پردازنده های اینتلی که شما فرمودید فقط برای افرادی مناسبه که گیم نمیزنن و از نوت بوکشون برای انجام کارهای اداری و افیس یا وبگردی و کارهای روزمره استفاده می کنن درواقع اینتل با قراردادن پردازنده مجتمع سعی کرده تا نیاز این قبیل کاربران رو برآورده کنه شما اگه می خواید با نوت بوکتون گیم بزنید باید بیشتر از اینها هزینه کنید و نوت بوکی رو انتخاب کنید که گرافیک مجزا داشته باشه (حداقل 540 یا 630 انویدیا)در ضمن شما با کارت دسکتاپتون چه نسخه ای از need for speed رو بازی می کنید؟؟؟؟یعنی با افت شدید فریم مواجه نمی شید؟؟؟؟
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    10,741
    سطح
    68
    2,322
    کاربر انجمن
    hot pursuit و shift 2
    یکم رزولوشن رو میارم پایین ، نه که گیر نکنه ولی کمه قابل تحمله . البته وقتی بازی میکنم معمولا فایرفاکس یا کروم بازه اونم با 40 ، 50 تا تب اونوقتا گیر میکنه ، بدونه اینا رو امتحان نکردم. شیفت گیرش بیشتره.
    البته بازی اینقدرا مهم نیست که بخام بیشتر هزینه کنم اما خب بعضی وقتا حوصله آدم سر میره
    یعنی اصلا نمیشه بازی کرد ؟
    امتیازها
    1,832
    سطح
    25
    102
    کاربر انجمن
    من الان به بی‌ سوادیه خودم پی‌ بردم! اومدم نظر بدم، دیدم اصلا من چیزی سر در نمی‌آ‌رم، به کدوم رای بدم؟ خلاصه بی‌خیال شدم رفت d:
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    هیچ کاری نشد نداره ولی برخی بازی ها برای اجرا نیاز به حداقل قدرت سخت افزاری دارن ،برخی دیگه هم اگه با گرافیک بالا باشن هم که دیگه با افت شدید فریم مواجه می شه،شما می تونید با این گرافیک بازی های جذابی مثل پرندگان خشمگین،ماریو،یا سونیک( در حد متوسط) بازی کنید خیلی هم سرگرم کننده هستند.

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

امتیازها
    2,060
    سطح
    27
    169
    کاربر انجمن
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: TYUJTY.gif
مشاهده: 67
حجم: 33.8 کیلو بایت
    اینایی که اومدن زدن تو نظر سنجی پهنای باند کارت گرافیک..میتونن بگن کجاس که قدرتش معلوم میشه
    بابا یه 4 تا مجله بخونید
    گزینه ی اول رو اصن نگاه نکرده رد شدید
    البته همه گزینه ها خوبن
    پهنای باند موقعی خودشو نشون میده که بحث رزولوشن خیلی بالا مطرحه 2560 مثلا
    اینجاست که دیگه همه کارتا زورشونو زدن و پهنای باند میاد به کمک
    البته این یه بخشیش بود
    ویرایش توسط HadiMax : 2012/02/06 در ساعت 12:22
    امتیازها
    5,228
    سطح
    46
    333
    کاربر انجمن
    فرکانس کاری مموری و پردازشگر یه جورایی واضحه که چگونه تاثیر داره.

همونطوری که دوستمون هم گفتن پهنای باند هم در رزولوشن های بالا و پردازش های حجیم تصویری تاثیر داره.

اما سوال من اینجاست که سه تا گزینه اول چه تاثیری در قدرت کارت گرافیک دارند؟ اگه میشه یکم در مورد همین سه تا گزینه اول توضیح بدید.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع