ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قیمت گذاری محصولات سخت افزاری در کشور منطقی است؟

رأی دهندگان
193. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله،‌ قیمت گذاری کاملا منطقی است

4 2.07%
  • خیر، قیمت گذاری غیر منطقی است

189 97.93%
صفحه 2 از 11 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 103
    امتیازها
    720
    سطح
    14
    10
    کاربر جدید
    به نام خدا
    درود
    قیمت گزاری در ایران برابر است با میزان توانایی برخی از واردکنندگان و فروشندگان در کندن پوست مردم
    البته نباید ... را فراموش کرد که با دلال بازی هایی که در می آورد عرصه را بر ما تنگ می کند
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    در کشور ما به هیچ وجه ثبات اقتصادی وجود نداره! نه تنها برای سخت افزارها و بلکه برای همه چیز! حتی میوه و سبزیجات و ...!
    قطعاً مربوط به مسائل ... و نوسانات دلار مربوط میشه.
    تاکسی سوار میشی، میگی چرا گرون شده؟ میگه چون همه چیز گرون شده!!! میوه فروش رو میگی، میگه همه چیز گرون شده و ما هم گرون می کنیم!
    اینه دلیل بی منطق مردم! حق هم دارن! وقتی گرونه، اونا هم مجبورن گرون بدن!
    مثلاً مدیر عامل این شرکت خصوصی در شمال تهران، از بستگان نزدیک هستن.
    نرم افزارش یه چیزی حدود 950 هزار تومنه! ازش در مورد گرونی این محصول پرسیدم، میگه همه چیز گرون شده! برنامه نویس از ما پول زیادی می گیره، شرکت تولید کننده سی دیش مثلاً از ما پول بالایی می گیره و ما هم به طبع تمامی این هزینه ها رو + سود خودمون، می کشیم رو محصولمون!
    یعنی مردم کشور مثل رو کم کنی شده و حال گیری می کنن و ثبات اقتصادی رو اینجوری از بین می برن!
    حالا در مورد سخت افزار، هزینه ی گمرک و حمل نقل و ... بماند و البته اینکه سخت افزارهای درجه یک وارد کشور نمیشه بخاطر هزینه بالا!
    یعنی شما حساب کنید: جنس درجه یک وارد نمیشه که اینقدر گرونه! اگه مثلاً لپ تاپ اپل درجه یک ساخت اصل ایالت متحده و از خود کمپانی اپل به صورت مستقیم و بدون واسطه وارد کشور ما بشه، که اصلاً اینطور نیست و اگه هم باشه، قطعاً درجه یک نیست؛ دیگه سر به فلک می کشه قیمت! حالا فرض رو بر این میذاریم که به هیچ وجه تحریم اقتصادی و سایر تحریم ها نباشیم!
    به هر حال؛ من فکر می کنم و نظرم اینه که مشکلات ما ریشه اش و زیرمجموعه اش به سیاست کشور مربوط میشه و اگه مشکلات برطرف شه، قطعاً به حالت ایده حال قیمت گذاری بر می گرده.
    ویرایش توسط Hessam : 2012/06/04 در ساعت 21:24
    امتیازها
    5,760
    سطح
    49
    208
    neo
    کاربر انجمن
    کاش یک گزینه دیگه هم داشت تحت این عنوان: منطق قتل عام مصرف کنندگان. یه نمونه دیگه از اوج بی منطقی: قیمت cpu شرکت amd fx-8120 کمتر از 160 دلار و تو بازار ایران بالای 520000 تومن. جالب اینجاست که اکثر وارد کننده ها یا شاید فکر کنم همشون با دلار نرخ دولتی 1260 تومن این محصولات رو وارد می کنند. از یه فروشنده پرسیدم چرا قیمتش انقدر بالاس، گفت: بایدم بالا باشه سی پی یوش 8 هسته ایه ها!!!!!!
    آدم چی بگه آخه؟
    اما کاش نتایج این نظر سنجی خوب منعکس بشه، صدای ما به یه جایی برسه
    بین خود و خدا را اصلاح کنید، تا خداوند بین شما و مردم را اصلاح کند. امام علی علیه اسلام
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط neo نمایش پست ها
    کاش یک گزینه دیگه هم داشت تحت این عنوان: منطق قتل عام مصرف کنندگان. یه نمونه دیگه از اوج بی منطقی: قیمت cpu شرکت amd fx-8120 کمتر از 160 دلار و تو بازار ایران بالای 520000 تومن. جالب اینجاست که اکثر وارد کننده ها یا شاید فکر کنم همشون با دلار نرخ دولتی 1260 تومن این محصولات رو وارد می کنند. از یه فروشنده پرسیدم چرا قیمتش انقدر بالاس، گفت: بایدم بالا باشه سی پی یوش 8 هسته ایه ها!!!!!!
    آدم چی بگه آخه؟
    چه جالب! به خاطر 8 هسته ای بودن!!!!!!!!!!!!! =))
    عقل که نباشد جان در عذاب است!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    4,308
    سطح
    41
    6
    کاربر جدید

نه

بحث قیمت که دیگه واقعا خنده داره . اینقدر قطعات بی مورد گرونه که وقتی می میبینم شاخ در میارم . نمونه جالبش که همین امروز تو سایت رایان صبا دیدم gtx680 بود این کارت $500 قیمت جهانی چجوری باید حساب کنی که بشه 1710,000 تومان .
    مخصوصا قیمت ssd که اینقدر بالاست که کلاً بایست بیخیالش شد .

چون من خودم عاشق کامپیوترم هر ماه یا هر 2 ماه یه قطعه یا واسه خودم یا واسه دوستام میخرم اما از موقعی که قیمت ارز رفت بالا یه دونه قطعه هم نخریدم .حالا هم چند تا از دوستام رفتن کشورهای بیگانه ;) میخوام بگم از اونجا برام بفرستن چون فکر کنم بالاخره از اینجا ارزونتر میشه.

حالا باز از قیمت که بگذریم بحث نبود قطعات تو این کشوره تا حالا هر چی قطعه که انتخاب کردم که بخرم بی استثنا نبوده و مجبور شدم از همین قطعه هایی که تو بازار موجوده بخرم واقعیتش دیگه حالم از این بازار به هم میخوره که هم بینهایت محدوده هم قیمت هاش عجیب بالاست.
    امتیازها
    22,256
    سطح
    92
    1,976
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط neo نمایش پست ها
    آدم چی بگه آخه؟
    ای کاش ازش میپرسیدی:" اصلا شما میدونی چرا 8 هسته ای بهتر و سریعتر از تک هسته ایه؟" اکثر فروشنده ها به اندازه ی ........ هم بارشون نیست.
    امتیازها
    11,155
    سطح
    69
    680
    کاربر انجمن
    آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است!

نیازی به نظر سنجی نیست، خودتون هم می دونید بسیاری از حرف ها رو نمیشه زد حیف!
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط metall_hero نمایش پست ها
    معلومه منطقی نیست , از ظاهر بازار معلومه!!!
    هر کسی تو بازار کامپیوتر بره سواد هم نداشته باشه متوجه غیر منطقی بودن قیمت ها میشه!!!
    ولی حالا این نظر سنجی کمکی هم به این وضع میکنه؟؟؟؟؟(حداقل امیدوارم که بکنه ولی بعید میدونم)
    مطمئن باشید این نظرسنجی توسط مدیران شرکتها رویت می شود.
    قدرت خرید ما به اندازه کافی پایین هست، این شرکت ها هم در این وضعیت دوست دارند از جیب ما بیشتر بردارند.
    البته هستند شرکتهایی که به عنوان مثال قطعه 11 دلاری را با قیمت 14/000 تومان در بازار عرضه می کنند و شرکتی هم داریم که قطعه 100 دلاری را 350/000 تومان می فروشند!
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    دوستان عزیز صمیمانه خواهشمندم بحث را 30 یا 30 نکنید لطفا
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    دوستان عزیز صمیمانه خواهشمندم بحث را 30 یا 30 نکنید لطفا
    پس دلیل گرونی چی میتونه باشه؟:((
صفحه 2 از 11 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 103

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع