ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 6 از 11 نخست ... 45678 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 103
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط net0098 نمایش پست ها
    دوست عزیز شرمنده که این موضوع کابل اینقدر کشدار شد ولی نمی دونم چرا شما فکر میکنین اون کابل زرد که فقط 4تا رشته سیم داخلشه کابل تلفنه.
    من یک سر این کابلو زدم به یکی از 4 تا پورت اترنت مودم و سر دیگشو به کارت شبکه کامپیوترlan(بازم میگم داخل این کابل فقط 4 رشته سیم هست-تو عکس مشخصه)
    عکس های پست قبلی:
    فایل پیوست 16475فایل پیوست 16476

عکس بزرگ همین کابل
    فایل پیوست 16478

عکس از پشت مودم که این کابلو بهش وصل میکنم(به یکی از 4 تا پورت زرد رنگ)
    فایل پیوست 16479
    ممنون از صبر و حوصله ای که به خرج دادید.
    البته فقط یک سو تفاهم بیشتر نیست دوست عزیز، وگرنه مشکلی با نظر شما نداشتم و تائید می کنم. فقط در خصوص تصاویر سو تفاهم پیش آمده.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    با سلام،

تو شركت يك شبكه ساده اى داريم (مودم و اكسس پوينت)، شبكه ى بدون دومين.

5 تا كامپيوتر روميزى با لن وصل هستند، 2 تا لپتاپ به صورت وايرلس و 2 تا موبايل روى شبكه هستند.

عرض شود، يك كاميوتر اصلى داريم كه با لن وصله و فايل ها و پرينتر ها رو به اون وصل كرديم و همه رو شيير كرديم.

مشكلى كه داريم و من نتونستم حلش كنم اينه كه اون 2 تا لپ تاپ كه به صورت وايرلس به اكسس پوينت وصل هستند، اينترنت دارند، ولى روى شبكه نيستند، يعنى نميتونند فايل هاى شيير شده روى شبكه رو ببينند. حالا موندم چطورى به اونها بفهمونم شبكه لن رو پيدا كنند و از پرينتر هاى روى شبكه لن بتوانند استفاده كنند.

متاسفانه همه ى سيستم ها ويندوز xp‌ هستند. ‌
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    با سلام،

تو شركت يك شبكه ساده اى داريم (مودم و اكسس پوينت)، شبكه ى بدون دومين.

5 تا كامپيوتر روميزى با لن وصل هستند، 2 تا لپتاپ به صورت وايرلس و 2 تا موبايل روى شبكه هستند.

عرض شود، يك كاميوتر اصلى داريم كه با لن وصله و فايل ها و پرينتر ها رو به اون وصل كرديم و همه رو شيير كرديم.

مشكلى كه داريم و من نتونستم حلش كنم اينه كه اون 2 تا لپ تاپ كه به صورت وايرلس به اكسس پوينت وصل هستند، اينترنت دارند، ولى روى شبكه نيستند، يعنى نميتونند فايل هاى شيير شده روى شبكه رو ببينند. حالا موندم چطورى به اونها بفهمونم شبكه لن رو پيدا كنند و از پرينتر هاى روى شبكه لن بتوانند استفاده كنند.

متاسفانه همه ى سيستم ها ويندوز xp‌ هستند. ‌
    آرمین جان سیستم اصلی و میزبان شبکه باید به یک دانگل وایرلس مجهز شود تا بتوانید نوت بوک ها را هم همراه با پرینتر و هر نوع قطعه ای به اشتراک بگذارید.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    آرمین جان سیستم اصلی و میزبان شبکه باید به یک دانگل وایرلس مجهز شود تا بتوانید نوت بوک ها را هم همراه با پرینتر و هر نوع قطعه ای به اشتراک بگذارید.
    حسام جان، شركتمون يك مقدار اسكاتلندى برخورد ميكنه با مسائل. مثال عرض ميكنم موسم خراب شده شركت حاضر نيست موس بخره ميگن كيبردت كه سالمه، با همون فعلا كار كن تا بعد.

دريغ از يك قرون. راستش قبلا خودم (2 سال پيش) با يه چيزى ور رفته بودم درست شده بود، ولى به دليلى هم اكسس پوينت و هم سيستم مادر كه روش پرينتر هست رو ناچار شدم ريست كنم؛ بعد ديگه هرچى گشتم نفهميدم چيكار كرده بودم.

مطمئن نيستم ولى گمونم يك تنظيمى تو خود اكسس پوينت هست،‌ كه باعث ميشه وايرلس ها هم اجزاى شبكه لن رو ببينند.

سيستم اصلى كه با لن وصله به اكسس پوينت، اون 2 تا لپتاپ قبلا ميتونستن پرينتر هاى شيير شده روى اين سيستم اصلى رو ببينند. ولى الان نه.
    امتیازها
    5,265
    سطح
    46
    381
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin2012 نمایش پست ها
    حسام جان، شركتمون يك مقدار اسكاتلندى برخورد ميكنه با مسائل. مثال عرض ميكنم موسم خراب شده شركت حاضر نيست موس بخره ميگن كيبردت كه سالمه، با همون فعلا كار كن تا بعد.

دريغ از يك قرون. راستش قبلا خودم (2 سال پيش) با يه چيزى ور رفته بودم درست شده بود، ولى به دليلى هم اكسس پوينت و هم سيستم مادر كه روش پرينتر هست رو ناچار شدم ريست كنم؛ بعد ديگه هرچى گشتم نفهميدم چيكار كرده بودم.

مطمئن نيستم ولى گمونم يك تنظيمى تو خود اكسس پوينت هست،‌ كه باعث ميشه وايرلس ها هم اجزاى شبكه لن رو ببينند.

سيستم اصلى كه با لن وصله به اكسس پوينت، اون 2 تا لپتاپ قبلا ميتونستن پرينتر هاى شيير شده روى اين سيستم اصلى رو ببينند. ولى الان نه.
    دقیفا همین ترکیب رو من اجرا کردم توی شرکت... اینکه اینترنت دارند اما شبکه رو نمیبینند عجیبه!

مودم و اکسس پوینت یک داستگاه هستند یا دو دستگاه دارین ؟

در شبکه شما از dhcp استفاده میشه ؟
    همه ی سیستم ها اینترنت دازند و از dhcp ای پی میگیرند ؟
    Mess With The BEst DiE Like The ReSt... !!!
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط rre_za نمایش پست ها
    دقیفا همین ترکیب رو من اجرا کردم توی شرکت... اینکه اینترنت دارند اما شبکه رو نمیبینند عجیبه!
    مودم و اکسس پوینت یک داستگاه هستند یا دو دستگاه دارین ؟
    در شبکه شما از dhcp استفاده میشه ؟
    همه ی سیستم ها اینترنت دازند و از dhcp ای پی میگیرند ؟
    بله، من حتی، (هرچند بی ربط) ولی Link Layer Topology Discovery رو هم روی همه ی XP ها نصب کردم. گفتم بلکه فرجی شد، که نشد.

اسم شبکه در همه ی سیستم ها Workgroup هستش، شییر همه باز هستش، فایروال و ضد ویروس رو هم هنوز روی لپ تاپ ها که با وایرلس وصل هستند، نریختم. هرکاری کردم لپ تاپ ها اصلا شبکه رو نشون نمیدن.

گمونم یه مشکلی باید با خود اکسس پوینتم باشه که سیستم های وایرلس رو داخل یک شبکه با سیستم های لن قرار نمیده. الان گمونم لن مجزا یک شبکه داره و وایرلس هم مجزا.

دیگه اینکه مودم با اکسس پوینت جداست. یه مودم از این ADSL های سیمفونی پارس آنلاین داریم، وصلش کردیم به دیلینک N300 روتر وایرلس، البته قسمت روتر رو استفاده نمیکنیم چون مودم پارس آنلاین رو به شکل NAT تنظیم کردم. و فقط به عنوان هاب و اکسس پوینت ازش استفاده میکنیم.

همه ی سیستم ها اینترنت دارند و DHCP میگیرند. فقط اون 2 تا لپ تاپ بقیه کامپیوتر های روی شبکه رو نمیبینن.
    امتیازها
    5,265
    سطح
    46
    381
    کاربر انجمن
    خوب یک ای پی از لپ تاپ ها از یکی از lan ها پینگ کن ببین جواب میده یا نه

رنج ip رو هم بزار اینجا لطفا
    Mess With The BEst DiE Like The ReSt... !!!
    امتیازها
    5,359
    سطح
    47
    100
    کاربر انجمن
    سلام گفتم جمعتون جمعه اینا بپرسم
    چند تا آنتن فلت داریم که ریست سخت افزاریشا خاموش کردن چجوری میشه بازش کرد؟؟؟؟؟
    امتیازها
    455
    سطح
    9
    14
    کاربر جدید
    چگونه می توان اینترنت را در virtual router به اشتراک گذاشت؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل

يافتم

حسام جان و آقا رضاى عزيز

يافتم - يافتم - يافتم!

اين گزينه Learn Netbios From WAN و Netbios announcment بايد روشن باشن تا كامپيوتر هاى وايرلس بياد داخل شبكه لن و بلعكس تا همديگر رو ببينند.

اى ول الان همه چيز درست شد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: NET2.jpg
مشاهده: 42
حجم: 92.5 کیلو بایت
صفحه 6 از 11 نخست ... 45678 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 103

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع