ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 5 از 11 نخست ... 34567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 103
    امتیازها
    1,345
    سطح
    20
    13
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    کابل های شبکه ای که برای اتصال به مودم و کامپیوتر استفاده می شود، یکسان است.
    ببخشید که دوباره مزاحم میشم ولی فکر شما دقیق منظورمو متوجه نشدین، ببینین این کابلیه که مال خود مودمه و باهاش مودمو وصل کردم به کامپیوتر و اگه تو تصویر دقت کنین فقط 4 رشته سیم داخلشه
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 02.JPG
مشاهده: 15
حجم: 20.1 کیلو بایت

و این کابلیه که چند سال قبل گرفتم و باهاش دو تا کامپیوترو با هم شبکه میکردم و 8 رشته داره(یادمه اون موقع یه نفر یه تو شبکه وارد بود گفت که به فروشنده بگم میخوام با این کابل دو تا کامپیوترو مستقیم به هم وصل کنم و گفت توی دو تا سوکت سیم ها رو باید برعکس وصل کنه، یه همچین چیزی

نام: 01.JPG
حجم: 21.4 کیلو بایت

حالا میخوام ببینم با همین کابل میتونم مودمو وصل کنم به کامپیوتر یا نه؟ (بالاتر فرمودین"
    کابل های شبکه ای که برای اتصال به مودم و کامپیوتر استفاده می شود، یکسان است." پس این داستان کراس اور و استریت چی میشه؟
    یه سوال دیگه: چرا سیم اصلی مودم فقط 4 تا رشته داخلش داره؟ فرقش با 8 رشته ای ها چیه؟

ببخشید که طولانی شد، از این که برای سوالات وقت میذارین واقعا سپاسگزارم.
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط net0098 نمایش پست ها
    ببخشید که دوباره مزاحم میشم ولی فکر شما دقیق منظورمو متوجه نشدین، ببینین این کابلیه که مال خود مودمه و باهاش مودمو وصل کردم به کامپیوتر و اگه تو تصویر دقت کنین فقط 4 رشته سیم داخلشه

حجم: 20.1 کیلو بایت

و این کابلیه که چند سال قبل گرفتم و باهاش دو تا کامپیوترو با هم شبکه میکردم و 8 رشته داره(یادمه اون موقع یه نفر یه تو شبکه وارد بود گفت که به فروشنده بگم میخوام با این کابل دو تا کامپیوترو مستقیم به هم وصل کنم و گفت توی دو تا سوکت سیم ها رو باید برعکس وصل کنه، یه همچین چیزی

حالا میخوام ببینم با همین کابل میتونم مودمو وصل کنم به کامپیوتر یا نه؟ (بالاتر فرمودین"
    کابل های شبکه ای که برای اتصال به مودم و کامپیوتر استفاده می شود، یکسان است." پس این داستان کراس اور و استریت چی میشه؟

یه سوال دیگه: چرا سیم اصلی مودم فقط 4 تا رشته داخلش داره؟ فرقش با 8 رشته ای ها چیه؟

ببخشید که طولانی شد، از این که برای سوالات وقت میذارین واقعا سپاسگزارم.
    ببینید کابل اول یک کابل دو زوج تلفن است که دو سیم آن برای تلفن و دو سیم نیز برای انتقال دیتا برای اینترنت استفاده می شود
    کابل دوم نیز کابل شبکه است و برای ارتباط میان دو سیستم استفاده می شود.
    امتیازها
    1,345
    سطح
    20
    13
    کاربر جدید
    دوست عزیز یه سوال دیگه هم دارم که هیچ جا اصلا مطلبتی در موردش نتونستم پیدا کنم اگه لطف کنین پاسخ بدین خیلی کارم راه می افته
    من با یه مودم ADSL DLINK DSL-2640u به اینترنت وصل میشم به این صورت که اول خود مودم به isp وصل میشه(PPOEE) بعد کامپیوتر به مودم وصل میشه(NAT و DHCP) و یک کامپیوتر دیگه هم به این مودم وصله و مشکل اصلی اینجاست که اگه کامپیوتر اول بخواد از اینترنت دیسکانکت بشه باید کارت شبکه رو Disable کنه و با این کار ارتباط کامپیوتر اول با کامپیوتر دوم هم قطع میشه. میخوام ببینم راهی هست که بشه مثلا با یه اکانت به اینرنت مودم وصل شد و هر موقع هم که لازم نبود دیسکانکت شد بدون اینکه ارتباط با کامپیوتر دوم قطع بشه؟(بدون Disable کردن کارت شبکه) -------- (البته به جز روشی که مودم رو به حالت Bridge به کامپیوتر وصل کنیم، چون ایرادش اینه که اینترنت کامپیوتر دوم وابسته میشه به کامپیوتر اول و امنیت میاد پایین به خاطر اتصال مستقیم و ... در کل مشکلات زیادی داره این روش) متشکرم
    امتیازها
    1,345
    سطح
    20
    13
    کاربر جدید
    دوست عزیز یه سوال دیگه هم دارم که هیچ جا اصلا مطلبتی در موردش نتونستم پیدا کنم اگه لطف کنین پاسخ بدین خیلی کارم راه می افته
    من با یه مودم ADSL DLINK DSL-2640u به اینترنت وصل میشم به این صورت که اول خود مودم به isp وصل میشه(PPOEE) بعد کامپیوتر به مودم وصل میشه(NAT و DHCP) و یک کامپیوتر دیگه هم به این مودم وصله و مشکل اصلی اینجاست که اگه کامپیوتر اول بخواد از اینترنت دیسکانکت بشه باید کارت شبکه رو Disable کنه و با این کار ارتباط کامپیوتر اول با کامپیوتر دوم هم قطع میشه. میخوام ببینم راهی هست که بشه مثلا با یه اکانت به اینرنت مودم وصل شد و هر موقع هم که لازم نبود دیسکانکت شد بدون اینکه ارتباط با کامپیوتر دوم قطع بشه؟(بدون Disable کردن کارت شبکه) -------- (البته به جز روشی که مودم رو به حالت Bridge به کامپیوتر وصل کنیم، چون ایرادش اینه که اینترنت کامپیوتر دوم وابسته میشه به کامپیوتر اول و امنیت میاد پایین به خاطر اتصال مستقیم و ... در کل مشکلات زیادی داره این روش) متشکرم
    یعنی تا به حال کسی به همچین مشکلی برنخورده ؟
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نه دوست عزیز کابل اول کابل تلفن نیست کابل اترنت هست (rj-45) که یک سرش وصله به کارت شبکه کامپیوتر و سر دیگش به یکی از 4 تا پورت اترنت مودم

به پست دوم این صفحه یه نگاه بندازید(بحث کراس و استریت)
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=457161
    اگر به تصویر دوم پست قبلی نگاه کنید، دو کابل مجزا می بینید که یکی از آنها کابل شبکه یا همان RJ45 است و دیگری هم کابل تلفن که کابل آنها نیز در تصویر مشخص است که کابل Lan با هشت رشته کمی پهن تر است.
    امتیازها
    5,468
    سطح
    47
    137
    کاربر انجمن
    سلام به دوستان
    چون من اشنایی با تجهیزات شبکه و از قبیل این موارد ندارم چند سوال داشتم
    یه قطعه میخوام مثل بلوتوث باشه ( یعنی با یو اس بی وصل بشه ) ولی WIfi باشه یعنی بتونم اینترنت رو از طریق WIfi به اشتراک بزارم
    اینترتن دارم ولی WIfi ندارم و این قطعه رو میخوام به سیستم وصل کنم که بتونم با گوشی از طریق Wifi به اینترنت وصل بشم ( به خاطر این گفتم USb باشه که پول یه مودم دیگه با قابلیت WIfi رو ندم)
    در ضمن گاهی اوقات گذرم به کافی نت میخوره که خیلی خیلی لازمم میشه
    اگه همچین قطعه ای هستش با چه اسمی میتونم تهیه کنم ( مودمه اسمش ؟ یا ...)
    بهترین مدلی که هزینه کمی هم میخواد چیه ؟
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ltavahid نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    چون من اشنایی با تجهیزات شبکه و از قبیل این موارد ندارم چند سوال داشتم
    یه قطعه میخوام مثل بلوتوث باشه ( یعنی با یو اس بی وصل بشه ) ولی WIfi باشه یعنی بتونم اینترنت رو از طریق WIfi به اشتراک بزارم
    اینترتن دارم ولی WIfi ندارم و این قطعه رو میخوام به سیستم وصل کنم که بتونم با گوشی از طریق Wifi به اینترنت وصل بشم ( به خاطر این گفتم USb باشه که پول یه مودم دیگه با قابلیت WIfi رو ندم)
    در ضمن گاهی اوقات گذرم به کافی نت میخوره که خیلی خیلی لازمم میشه
    اگه همچین قطعه ای هستش با چه اسمی میتونم تهیه کنم ( مودمه اسمش ؟ یا ...)
    بهترین مدلی که هزینه کمی هم میخواد چیه ؟
    این کاری که شما میخوای با 4 راه قابل دسترسی است ! (درخواست شما : تبدیل اینترنت Lan به وایرلس )

1) خرید مودمی که وایرلس هم داره !

2) خرید روتر

3) خرید اکسس پوینت

4) همون روشی که خودتون فرمودید ! خرید دانگل وایرلس ! تو بازار بهش Lan wireless هم میگند ! شبیه یک فلش است ! قیمتش هم از 40 تومن شروع میشه ! مثال : Tplink 727n
    البته این روش 100 درصد تضمینی نیست و بدی ها و خوبی ها خاص خودش را داره ! خوبیش اینه که با خرید این ابزار شما کامپیوترت مثل یه لپ تاپ امواج وایرلس را هم میگیره ! میتونه خودش هم اینترنت دایل آپ یا Adsl را برای بقیه share کنه ! (البته بعضا دردسر داره)
    کوچولو و قابل حمل است ! قیمت مدل های خوبش هم 40 تا 50 است ! (مگر برای استفاده خاص)

بدیش هم این است که شما هر وقت بخوای با گوشیت به اینترنت وصل بشی باید سیستمت روشن باشه و این روش بعضی اوقات جواب نمیده ! یعنی یه کم دردسر داره !

در کل من توصیه میکنم یه مودم بخری ! قیمتش هم 85 است ! (یه مودم وایرلس معمولی)
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    5,468
    سطح
    47
    137
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arsn نمایش پست ها
    این کاری که شما میخوای با 4 راه قابل دسترسی است ! (درخواست شما : تبدیل اینترنت Lan به وایرلس )

1) خرید مودمی که وایرلس هم داره !

2) خرید روتر

3) خرید اکسس پوینت

4) همون روشی که خودتون فرمودید ! خرید دانگل وایرلس ! تو بازار بهش Lan wireless هم میگند ! شبیه یک فلش است ! قیمتش هم از 40 تومن شروع میشه ! مثال : Tplink 727n
    البته این روش 100 درصد تضمینی نیست و بدی ها و خوبی ها خاص خودش را داره ! خوبیش اینه که با خرید این ابزار شما کامپیوترت مثل یه لپ تاپ امواج وایرلس را هم میگیره ! میتونه خودش هم اینترنت دایل آپ یا Adsl را برای بقیه share کنه ! (البته بعضا دردسر داره)
    کوچولو و قابل حمل است ! قیمت مدل های خوبش هم 40 تا 50 است ! (مگر برای استفاده خاص)

بدیش هم این است که شما هر وقت بخوای با گوشیت به اینترنت وصل بشی باید سیستمت روشن باشه و این روش بعضی اوقات جواب نمیده ! یعنی یه کم دردسر داره !

در کل من توصیه میکنم یه مودم بخری ! قیمتش هم 85 است ! (یه مودم وایرلس معمولی)
    خیلی ممنون دوست عزیز
    روش 1 رو که میدونم ( مشکلی نیست )
    روش 4 رو هم فهمیدن به لطف شما البته اینو بگم که یه سیستم زغالی دارم واسه دانلود که معمولا خاموش نمیکنمش از بابت خاموش شدن سیستم مشکلی ندارم
    روش 2 و 3 رو یکم برام توضیح میدید ( مخصوصا 3 رو )
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ltavahid نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز
    روش 1 رو که میدونم ( مشکلی نیست )
    روش 4 رو هم فهمیدن به لطف شما البته اینو بگم که یه سیستم زغالی دارم واسه دانلود که معمولا خاموش نمیکنمش از بابت خاموش شدن سیستم مشکلی ندارم
    روش 2 و 3 رو یکم برام توضیح میدید ( مخصوصا 3 رو )
    خواهش میکنم !

روتر دستگاه مسیریاب لایه 3 است ! این وسیله کارش این است که اینترنت را برای دستگاه ها مهیا کنه ! از یه سورسی به وسیله lan اینترنت بگیره و share کنه ! در استفاده خونگی این دستگاه ها تلفیقی از اکسس پوینت و روتر هستند یعنی هم اینترنت را روی lan و هم روی وایرلس به اشتراک میگذارند !
    اکسس پوینت همون کار روتر را میکنه با این تفاوت که فقط روی وایرلس به اشتراک میگذاره و تنظیمات تخصصی داره و به صورت حرفه ای برای این کار طراحی شده !

جمله های بالا را اگر بخوام بهتر توضیح بدم باید شما اطلاعات شبکه خوبی داشته باشی پس فعلا به همین حد قناعت میکنم و توصیه میکنم همون روش 1 را انجام بدید اگر نه روش 4 !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    1,345
    سطح
    20
    13
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط castiel نمایش پست ها
    اگر به تصویر دوم پست قبلی نگاه کنید، دو کابل مجزا می بینید که یکی از آنها کابل شبکه یا همان rj45 است و دیگری هم کابل تلفن که کابل آنها نیز در تصویر مشخص است که کابل lan با هشت رشته کمی پهن تر است.
    دوست عزیز شرمنده که این موضوع کابل اینقدر کشدار شد ولی نمی دونم چرا شما فکر میکنین اون کابل زرد که فقط 4تا رشته سیم داخلشه کابل تلفنه.
    من یک سر این کابلو زدم به یکی از 4 تا پورت اترنت مودم و سر دیگشو به کارت شبکه کامپیوترlan(بازم میگم داخل این کابل فقط 4 رشته سیم هست-تو عکس مشخصه)
    عکس های پست قبلی:

مشاهده: 21
حجم: 20.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 20

عکس بزرگ همین کابل

نام: rj45.jpg
مشاهده: 25
حجم: 98.4 کیلو بایت

عکس از پشت مودم که این کابلو بهش وصل میکنم(به یکی از 4 تا پورت زرد رنگ)

نام: dlink.jpg
مشاهده: 26
حجم: 29.3 کیلو بایت
    ممنون از صبر و حوصله ای که به خرج دادید.
صفحه 5 از 11 نخست ... 34567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 103

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع