ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 94

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghobar نمایش پست ها
    سلام بر شما
    ساکت مادربرد من LGA775 است.
    سی‌پی‌یو رایانه‌ی من از نوع Intel core 2 Duo است.
    یک خنک‌کننده‌ی اینتل دارد.
    تا چند روز پیش هرگز هیت‌سینک را باز نکرده بودم و فقط فن را یک بار تعویض کرده بودم. دما در بایوس حدود 38-39 درجه بود. دور فن، از 2500 تا 2700 می‌شد. حتا تنظیم فن روی Silent Mode هم فایده‌ای نداشت و باز بالای 2500 دور بود.
    از ویندوز هم با نرم‌افزار Speedfan بررسی می‌کردم. دور فن 2600 تا 2700 بود.
    چند روز پیش تصمیم گرفتم اقدامی بکنم تا مگر این دور زیاد که صدای پیوسته‌ای ایجاد می‌کند رفع شود.
    اولین شکم به خمیر حرارتی بود که از خرید رایانه هیچ‌گاه عوض نشده بود.
    هیت‌سینک را باز کردم اما بدون این که خمیر قبلی را تمیز کنم، خمیر سفیدی را که داشتم زدم. دما دیگر 38-39 نیست بلکه 50 است. دور هم همان است که بود.

حال سؤالهایم اینهاست:
    1. آیا با تمیز کردن کامل و استفاده از خمیر خوب، امکان دارد که دما و نهایتاً دور فن بیاید پایین تا از صدا کم شود؟
    2. چه خمیری استفاده کنم؟
    3. اگر خمیر مشکل را حل نخواهد کرد، ساده‌ترین خنک‌کننده‌ای که کم‌صدا باشد و سی‌پی‌یو را در دمای خوبی نگه دارد، چیست؟
    (استفاده‌ی من از رایانه در حد کارهای عادی است.)
    سلام دوست عزیزم،
    حدس های زیادی میشه زد، کارهای زیر رو انجام بدین:

- ممکنه یکی از پایه های هیت سینک شما شکسته شده باشه و یا خوابیده باشه و کولر به خوبی بسته نشه این مورد رو چک کنید و مطمئن بشید که پایه ها سالمن.

- خمیر سیلیکون رو کاملا از سطح cpu و هیت سینک تمیز کنید و دوباره خمیر بزنید، بعضی از خمیرها از تاریخ انقضا گذشته ان و آب پس میدن و بعضیا هم خیلی کیفیت پایینی داره و زمانی که روی cpu میزنید یه مایع روغن مانند دیده میشه. وقتی چنین چیزهایی مشاهده کردین یه خمیر دیگه بخرید. پیشنهاد میکنم برای شما که کاربرد عادی دارین و سیستمتون عادیه، از خمیرهای گرون قیمت استفاده نکنید چون برای شما ارزش خرید ندارن. یه خمیر مرغوب و معمول در بازار میتونید خریداری کنید (ترجیحا از این خمیرهای قوطی ای بخرید چون سرنگی ها و پاکتی ها اکثرا کیفیت خوبی ندارن).
    خمیر سیلیکون رو همیشه به اندازه ی یک عدس وسط cpu بریزید و سپس اجازه بدین در هنگام بستن کولر، با فشار کولر به آرامی پخش بشه.

در نهایت اگه مشکل حل نشد و یا بازم نتیجه ی خوبی نگرفتین، پیشنهاد میکنم یه کولر مناسب مثل Zalman CPNS 7500 alcu LED بخرید که نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره و خمیر همراهش هم کیفیتش خوبه. کولرهای ارزون قیمت تر رو من پیشنهاد نمیکنم.
    مطالب موجود در تاپیکی که در امضام هست
    (پرسش و پاسخ عمومی/چگونه دمای سخت افزارها را کاهش دهیم) رو حتما مطالعه کنید.
    @};-
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 94

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع