ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 9 از 10 نخست ... 78910 آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 94
    امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    دوست خوبم،

در زمین و آسمان کولر بادی بهتر از Noctua NH-D15 نداریم. این کولر بسیار کم صدا و پر قدرته، طوری که در حالت Idle اغلب پردازنده ها رو بدون نیاز به چرخش فن خودش خنک نگه میداره.

کولر Silver Arrow SBE Extreme هم کولر خوبیه اما صداش وحشتناکه، فنهای روی اون کولر در حداکثر دور صدای موتور بویینگ 747 رو میده. آزار دهنده است، من داشتم از اون فنها و به پایین ترین قیمت فروختم رفت. از این رو، بهتر از Noctua NH-D15 نداریم.

کولر های Deep Cool فاقد کیفیت لازم هستند و مدلی که فرمودین GAMER STORM - ASSASSIN یک مدل طراحی تقلبی از Noctua D14 است که به پای Noctua D14 هم نمیرسد. خود Noctua D14 جایش را به Noctua D15 داده.

Zalman-cnps12x کولر خوبیه، اما به نظرم 2 تا مشکل داره، یکی سختی نصبش هست، و دوم سختی تمییز نگاه داشتنش. ضمنا" موجود هم نیست. به پای Noctua D15 هم نمیرسه.

برای همین، Noctua D15 از همه بهتره، سوکت 2011 رو هم ساپورت میکنه و فروشگاه خود انجمن هم موجود داره اگر خواستین برای سفارش:
    فروش محصولات نوكتوا NOCTUA
    ممنون از توضیحات خوبتون پس با این تفاسیر Noctua D15 از همه بهتره
    البته اینو هم باید اضافه کرد که این کولر برای رمهای شانه بلند سازگاری داره

این هم از نتایج تست این کولر تو سایتهای
    http://www.relaxedtech.com/reviews/noctua/nh-d15/8
    Noctua NH-D15 CPU Cooler Review - Final Thoughts
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست*هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست***خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به یاد

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    واقعا ازمدل معرفی شده توسط استاد ارمین بهترنمیشه معرفی کرد الان نگاه میکردم این مدل از واترکولر های بسیار عالی انرمکس که قیمتشون از این مدل کمی کمتره هم قوی تر وهم کم صدا تره واقعا شاهکار فاصلش با مدل های فوق العاده ای مثل h105/ nepton 280هم ناچیزه حداکثر 2درجه در حالی که خاموش ترین کولر موجوده
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.GH نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات خوبتون پس با این تفاسیر Noctua D15 از همه بهتره
    البته اینو هم باید اضافه کرد که این کولر برای رمهای شانه بلند سازگاری داره
    این هم از نتایج تست این کولر تو سایتهای
    http://www.relaxedtech.com/reviews/noctua/nh-d15/8
    Noctua NH-D15 CPU Cooler Review - Final Thoughts
    تنها مطلبی که باید توجه کرد در مورد این کولر

سازگاری فاصله ی لبه ی برج های خنک کننده تا کارت گرافیک است، از این رو حتما باید به سایت Noctua برای چک کردن سازگاری کولر با مادربرد مربوطه مراجعه کرد.

مادربرد هایی که یک شکاف PCIE بین سوکت CPU و شکاف اصلی PCIE گرافیک دارند کاملان سازگار با این کولر هستند.

مادربردهایی که اولین شکاف PCIE آنها از بالا همان شکاف کارت گرافیک است حتما پیش از خریداری کولر از طریق سایت کولر سازگاری ان را چک کنند.
    امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    واقعا ازمدل معرفی شده توسط استاد ارمین بهترنمیشه معرفی کرد الان نگاه میکردم این مدل از واترکولر های بسیار عالی انرمکس که قیمتشون از این مدل کمی کمتره هم قوی تر وهم کم صدا تره واقعا شاهکار فاصلش با مدل های فوق العاده ای مثل h105/ nepton 280هم ناچیزه حداکثر 2درجه در حالی که خاموش ترین کولر موجوده
    پیرو حرف شما امروز یه دوری زدم اینو دیدم باورنکردنیه!! این کولر نسبت به Cooler Master Nepton 280L
    40 دلار ارزانتر و کاراییش تو اورکلاک حتی بهتره!!!!
    http://techicize.com/noctua-nh-d15-review/
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست*هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست***خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به یاد

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    منبع شما رو نمی تونم ولی چند جا من دیدم کولر مستر کمی خنک در بود بین 1تا 2درجه ولی خوب شاید 10دسی بل صداش بیشتر بود.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    منبع شما رو نمی تونم ولی چند جا من دیدم کولر مستر کمی خنک در بود بین 1تا 2درجه ولی خوب شاید 10دسی بل صداش بیشتر بود.
    دوستان وقتی ایرکولر ها با واترکولر های Closed Loop مقایسه میشن، باید دید به چه قیمتی اون چند درجه خنک تر بدست میاد. یعنی اگر اوورکلاکر باشید خوب میتونید برای چند دقیقه صدای وحشتناکه واترکولر های Closed Loop رو در حداکثر دور تحمل کنید، و پس از ثبت رکورد، میزان اوورکلاک را کاهش دهید تا صدا کمتر شود. اما اگر کاربری باشید که هدفتون از اوورکلاک بالاتر بردن نسبی توانایی سیستم برای 24/7 باشه و سیستم ساکتی رو میخواهید، آنوقت ارزش Noctua D15 حتی با چند درجه اختلاف با Nepton 280 خودش را نشان میدهد.

Nepton 280 واتر کولر خیلی خوبیه، اما کلاس کاری این دو خنک کننده متفاوت است، اگر من هدفم اوورکلاک بهینه در کنار داشتن یک سیستم ساکت باشد، Noctua D15 در لیست من شماره ی یک خواهد بود، اما اگر هدف اوورکلاک حرفه ای برای زدن رکورد - حالا در حد نیمه حرفه ای باشد - خوب Nepton 280 اولویت خواهد داشت. اما دوستان، Nepton 280 که خارج از ایران فروخته میشه، نه این Nepton 280 که داخل ایران با قیمت سرگردنه ای دریا کامپیوتر فروخته میشه. ارزش واقعی Cooler Master Nepton 280 بیش از 500 هزار تومان نیست!! از این رو Noctua D15 حتی با اختلاف دو سه درجه نسبت به Nepton ارزش خرید خیلی خیلی بالاتری دارد.

مادامی که دریا کامپیوتر دست از قیمت احمقانه ی Cooler Master Nepton 280 بر ندارد، آن واتر کولر هیچ ارزش خریدی ندارد.
    امتیازها
    5,359
    سطح
    47
    100
    کاربر انجمن
    سلام
    من پردازنده 3470 i5 ایویبیج را دارم و کولر
    Thermalright Axp-140 RT را روش بستم . این کولر صدای زیادی داره و جای زیادی را هم اشغال کرده و حرارت را روی 32 درجه نگه داشته.
    یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید . من این را باز کنم و کولر فابریک خود اینتل را ببندم با توجه به این که اون هم دما را رو 32 نگه میداره و صداش کمه و انگار هیچ جایی را نگرفته یا نه؟؟؟
    و این که میتونم ای کولر را چند بفروشم؟؟؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط medial144 نمایش پست ها
    سلام
    من پردازنده 3470 i5 ایویبیج را دارم و کولر
    Thermalright Axp-140 RT را روش بستم . این کولر صدای زیادی داره و جای زیادی را هم اشغال کرده و حرارت را روی 32 درجه نگه داشته.
    یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید . من این را باز کنم و کولر فابریک خود اینتل را ببندم با توجه به این که اون هم دما را رو 32 نگه میداره و صداش کمه و انگار هیچ جایی را نگرفته یا نه؟؟؟
    و این که میتونم ای کولر را چند بفروشم؟؟؟

بله ميتوانيد كولر اينتل را روش ببنديد و اين رو بدين بره. قيمت هم حدود 90 تومن، حالا يه كم بالا يا پايين. فقط وقتى كولر اينتل روش ميبندي، خمير سيليكن يادت نره روى پردازنده بزني.
    امتیازها
    29
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام بر شما
    ساکت مادربرد من LGA775 است.
    سی‌پی‌یو رایانه‌ی من از نوع Intel Pentium 4 CPU 3000 GHz (2 CPUs), ~3.0GHz است.
    یک خنک‌کننده‌ی اینتل دارد.
    تا چند روز پیش هرگز هیت‌سینک را باز نکرده بودم و فقط فن را یک بار تعویض کرده بودم. دما در بایوس حدود 38-39 درجه بود. دور فن، از 2500 تا 2700 می‌شد. حتا تنظیم فن روی Silent Mode هم فایده‌ای نداشت و باز بالای 2500 دور بود.
    از ویندوز هم با نرم‌افزار Speedfan بررسی می‌کردم. دور فن 2600 تا 2700 بود.
    چند روز پیش تصمیم گرفتم اقدامی بکنم تا مگر این دور زیاد که صدای پیوسته‌ای ایجاد می‌کند رفع شود.
    اولین شکم به خمیر حرارتی بود که از خرید رایانه هیچ‌گاه عوض نشده بود.
    هیت‌سینک را باز کردم اما بدون این که خمیر قبلی را تمیز کنم، خمیر سفیدی را که داشتم زدم. دما دیگر 38-39 نیست بلکه 50 است. دور هم همان است که بود.

حال سؤالهایم اینهاست:
    1. آیا با تمیز کردن کامل و استفاده از خمیر خوب، امکان دارد که دما و نهایتاً دور فن بیاید پایین تا از صدا کم شود؟
    2. چه خمیری استفاده کنم؟
    3. اگر خمیر مشکل را حل نخواهد کرد، ساده‌ترین خنک‌کننده‌ای که کم‌صدا باشد و سی‌پی‌یو را در دمای خوبی نگه دارد، چیست؟
    (استفاده‌ی من از رایانه در حد کارهای عادی است.)
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghobar نمایش پست ها
    سلام بر شما
    ساکت مادربرد من LGA775 است.
    سی‌پی‌یو رایانه‌ی من از نوع Intel core 2 Duo است.
    یک خنک‌کننده‌ی اینتل دارد.
    تا چند روز پیش هرگز هیت‌سینک را باز نکرده بودم و فقط فن را یک بار تعویض کرده بودم. دما در بایوس حدود 38-39 درجه بود. دور فن، از 2500 تا 2700 می‌شد. حتا تنظیم فن روی Silent Mode هم فایده‌ای نداشت و باز بالای 2500 دور بود.
    از ویندوز هم با نرم‌افزار Speedfan بررسی می‌کردم. دور فن 2600 تا 2700 بود.
    چند روز پیش تصمیم گرفتم اقدامی بکنم تا مگر این دور زیاد که صدای پیوسته‌ای ایجاد می‌کند رفع شود.
    اولین شکم به خمیر حرارتی بود که از خرید رایانه هیچ‌گاه عوض نشده بود.
    هیت‌سینک را باز کردم اما بدون این که خمیر قبلی را تمیز کنم، خمیر سفیدی را که داشتم زدم. دما دیگر 38-39 نیست بلکه 50 است. دور هم همان است که بود.

حال سؤالهایم اینهاست:
    1. آیا با تمیز کردن کامل و استفاده از خمیر خوب، امکان دارد که دما و نهایتاً دور فن بیاید پایین تا از صدا کم شود؟
    2. چه خمیری استفاده کنم؟
    3. اگر خمیر مشکل را حل نخواهد کرد، ساده‌ترین خنک‌کننده‌ای که کم‌صدا باشد و سی‌پی‌یو را در دمای خوبی نگه دارد، چیست؟
    (استفاده‌ی من از رایانه در حد کارهای عادی است.)
    سلام دوست عزیزم،
    حدس های زیادی میشه زد، کارهای زیر رو انجام بدین:

- ممکنه یکی از پایه های هیت سینک شما شکسته شده باشه و یا خوابیده باشه و کولر به خوبی بسته نشه این مورد رو چک کنید و مطمئن بشید که پایه ها سالمن.

- خمیر سیلیکون رو کاملا از سطح cpu و هیت سینک تمیز کنید و دوباره خمیر بزنید، بعضی از خمیرها از تاریخ انقضا گذشته ان و آب پس میدن و بعضیا هم خیلی کیفیت پایینی داره و زمانی که روی cpu میزنید یه مایع روغن مانند دیده میشه. وقتی چنین چیزهایی مشاهده کردین یه خمیر دیگه بخرید. پیشنهاد میکنم برای شما که کاربرد عادی دارین و سیستمتون عادیه، از خمیرهای گرون قیمت استفاده نکنید چون برای شما ارزش خرید ندارن. یه خمیر مرغوب و معمول در بازار میتونید خریداری کنید (ترجیحا از این خمیرهای قوطی ای بخرید چون سرنگی ها و پاکتی ها اکثرا کیفیت خوبی ندارن).
    خمیر سیلیکون رو همیشه به اندازه ی یک عدس وسط cpu بریزید و سپس اجازه بدین در هنگام بستن کولر، با فشار کولر به آرامی پخش بشه.

در نهایت اگه مشکل حل نشد و یا بازم نتیجه ی خوبی نگرفتین، پیشنهاد میکنم یه کولر مناسب مثل Zalman CPNS 7500 alcu LED بخرید که نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره و خمیر همراهش هم کیفیتش خوبه. کولرهای ارزون قیمت تر رو من پیشنهاد نمیکنم.
    مطالب موجود در تاپیکی که در امضام هست
    (پرسش و پاسخ عمومی/چگونه دمای سخت افزارها را کاهش دهیم) رو حتما مطالعه کنید.
    @};-
صفحه 9 از 10 نخست ... 78910 آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 94

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع